Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nízké pH a KH

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Nízké pH a KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:25 filipsi Re: Irwiny
Na webu se mi rozbor najit narychlo nedari, ale patri to scvk, ne? U nich rozbor urcite musi byt k nahlednuti, pripadne na mestskem urade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:53 Žena Irwiny [0] Re: Silent
Je to voda z vodárny, česká kamenice v ústeckém kraji, tetra test ph a také pomocí testu co2 ruwal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:41 R Muž Silent [5949] Re: Irwiny
Takto nízké pH se mi u vodovodní vody připadá taky téměř nemožné. Pokud je to z obecního zdroje tak mám pocit, že to snad ani neodpovídá normě. Pokud je to ze studny typoval bych to na znečištění. Čím bylo pH měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:36 filipsi Re: Irwiny
Irwiny napsala: Je možné mít vodovodní vodu ph 5?
Je to hodne nepravdepodobne. Je to mimo normu, a vetsinou byva Ph vodovodni vody mirne zasadite. Odkud ta voda je, kde bydlis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2011 14:13 R Muž romant [27987] Re: Irwiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:09 Žena Irwiny [0]
Je možné mít vodovodní vodu ph 5? Jak se ph zvyšuje, má na to vliv jedná soda? Popř. kolik se jí tam dává? Tvrdost vody neznám, protože gH sera test mi na této vodě nefunguje. Potřebuji přidávat co2, ale při tomto stavu ph se toho děsím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 15:13 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: ghulek
Pomůže. Asi tolik, jako obyčejná jedlá soda za pár korun. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:13 Muž ghulek [0] - malawi – Na zvednutí pH a KH
www.akvamak-hobby.cz/… nepomůže to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2010 23:52 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: ČUPR
Dovolím si zaskočit za Václava. :-)
Stojí za to prostudovat si Technikovo dílo! ;-) :)
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 23:38 Muž ČUPR [204] - TetryRe: vaclav
vaclav napsal: Elektronický PH-metr... když se budeš dobře starat o sondu tak vydrží i více jak dva roky
Václave, díky za dobrý TIP. jen bych se rád zeptal, v čem spočívá dobrá starost o sondu. Já osobně ji nenechávám nikdy na suchu a vždy ji uložím ponořením do gumové "nádobky" (pouzdra) se speciálním roztokem soli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 23:08 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: MirekZ
maniakva.sweb.cz/…
Tady najdete, co potřebujete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 22:32 MirekZ
máte někdo zkušenosti s přidáváním jedlé sody do vody? Potřebuju zvednout KH z 2,5 na cca 6 v 160 literch vody. Poradíte někdo, kolik gramů bych měl ze začátku zkusit přidat? Nemám ponětí, jestli bude potřeba 2g nebo 200g, tak abych nezačal přidávat po gramech a neskončil u 100g. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:15 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: leontin
Ještě poznámka, ať máte nad čím přemýšlet. :)
Čím měkčí voda, (a ta vaše měkká je), tím nepřesnější výsledky měření pH kapkovými testy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:18 Muž leontin [46] - CichlidyRe: vaclav
Asi ho v budoucnu koupim.Ale jednodušší by bylo ověřit ty levné.Zjistit jednoznačný vzor přesného měření.Ten v akvaristice - ele. mi ukázal,že voda je od 7 ,a kdyby měl prodavač času nazbyt,až bůhví kolik coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2010 13:57 Usine Re: leontin
Elektronický PH-metr okolo 1000 kč úplně stačí když se budeš dobře starat o sondu tak vydrží i více jak dva roky. I u těch dražších sonda časem odejde a stojí (ty horší) skoro stejně. Teď jsem si ho koupil asi za 700 kč. www.meteostanice.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:39 Muž leontin [46] - Cichlidy
Mam vodu z vodovodu rovnou 2gh a 3kh,tak přidávám stabilan a sodu. 5kh je teď a ph neklesá(bývalo i jen 6).Teď je podle:
JBL Easy test 6,8 - 7
Aquar test ph 7
Ben - test ph 7,1 - a možná 7,4
Akvin Rataj t.ph - mimo rozsah až asi 8 ,ale ne fialových 9
V akvaristice měřeno el.měřákem 7 ,ale pořád to po desetinkách rostl
Poraďte čím měřit,ale ne za 3000 kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:18 Usine Re: trodat
Je to celkem jednoduché. UT ti snižují rostliny. Silné světlo, vysoká teplota je nutí do růstu. Vlivem snížené UT se stane voda nestabilní a začne padat PH a vypne ti dávkování CO2 a tím se UT ještě rychleji začne snižovat. Asi bych CO2 nechal jet nepřetržitě (60 bublin/ minuta)a hlídal si UT. Pokud to bude opět klesat musíš CO2 přidat. Snaž se to držet asi na těchto hodnotách (KH 5 PH 6,6). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 12:34 Muž trodat [11] Re: Silent
co2 mám přes kontroler nastavený na 6,4,takže už skoro 2 měsíce bez co2.To že nízký ph způsobuje ut je mě jasné,jen mě zajímá čím to je.Přidávám do aq vodu z vodovodu a pořád to padá na původní hodnoty.O jedlé sodě vím ,díky za radu,ale spíše by mě zajímal důvod tohoto stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:30 R Muž Silent [5949] Re: trodat
Pokud přidáváš CO2 tak je opravdu problém v uhličitanové tvrdosti. Pro jakž takž stabilní pH je třeba mít UT alespoň 4 °KH. To nejlépe dosáhneš přidáním jedlé sody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: trodat
problem bude s uhlicitanovou tvrdosti.... jakmile ji mash na 1 tak ti muze pH velmi snadno litat nahoru i dolu a kdyz juknu ze tam davas co2 tak to je divny ze jim nash tak dole... ja mnel neco podobnyho ut1 pH 9 - puvodci pul akva mi zabirali egerky+ kalamita sinice

zvys uhlicitanovou tvrdost stoupne ti i pH, zkusil bych jedlou sodu a mozna uvazoval o vapenci

ale jsou tu povolanejsi, ja jsem porad zacatecnik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:05 Muž trodat [11] – nízké ph a ut
mám aq 1/2 roku založené,používám vodu s reversní osmozy a vodovodní 75%-25% výsledná voda ut-2 ct-3 ph 6,3 .Vodu měním každý týden 25% obsahu nádrže,ale před měsícem a půl jsem zjistil ,že mě klesá ph na 6 někdy 5,94(mám sondu),měřil jsem ut a je 1, ct neměnná hodnota.Začal jsem tedy dávat vodu pouze z vodovodu ut5 ct7 ph7.Po výměně vody je 2 dny vše v normálu ut 3 ct 5 ph 6,3-6,4 , ale po dvou dnech opět ut1 ph5,95.Udělal jsem i radikální výměnu 5o%obsahu nádrže a dolití vody z kohoutku-výsledek je stejný. V čem může být problém.Původně jsem myslel ,že je to v testech ,ale známý mě udělal rozbor přes laboratoř a výsledky jsou v podstatě stejné.Jinak ryby zatím ok a rostliny taky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4478x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12409-nizke-ph-a-kh?od=101