Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vápenec do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Vápenec do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 08:09 TVK – kamene z Chorvátskska
Tak jak je to s kameny z mora do akva sladkovodného aj ked ho dobre vyvarím tak vúbec nebude vhodný do akva?
Dík!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:04 Muž pakozdy [17] Re: lea3
netreba to brat tragicky. iba som sa snazil naznacit ze niektore veci sa daju spravit ale v podstate nemaju vyznam.
ozaj, cim je vyznamcny ten kamen ze tak na nom trvas ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 16:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lea3
a nebo udělat akva, kde vápenec nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:42 Muž filipsi [1295] Re: lea3
Problem jen je, ze z nekterych kamenu po odstraneni vapniku uz moc nezbyde. Prikladem je treba kalcit, krida ... ;-) . Jinak HCL ho odstrani spolehlive. Pokud jde o kamen s malou primesi vapence, da se o "vysumeni" uvazovat. Opakovane namacet do HCL, az (kdyz) prestane i v cerstve sumet, nebo sumi neznatelne, je hotovo.
Osobne bych to nepodstupoval, sup s nim do kose, a hledat dal, pripadne si predtim koupit atlas hornin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:32 lea3 Re: pakozdy
No si naozaj uzastny ale na kypriaci prasok do peciva si zabudol !!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:21 Muž pakozdy [17] Re: lea3
no standardne sa to robi hodenim kamena do kosa. potom sa vyberes hladat dalsi co nema vapenec.
este ma napadlo , dat ho do octu tak par rokov, s vajickom to ide rychlejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:19 lea3 – kamene na dekoraciu ???
Mozno smiesna otazka ale da sa nejakym sposobom odburat vapenec z kamena ??? Myslim namocit do nejakej chemikalie atd...
lebo niektore kamene su na dekoraciu priam uzasne len pri skuske octom sumia.
Tak skuste poradit neviznam sa vtom.Vopred dakujem za odpovede ZAHODIT !!! snat nejaka moznost je ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 18:45 rogosak Re: Metz
Osobně mám v akvu dost vápenných kamínků i kamenů.Četl jsem že egerka to vyrovnává tak ji tam mám moc neměním vodu a neroste jakmile vyměním jen trochu vody povyroste.Takže skus egerky upevnit tim kaminkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 18:15 Usine Re: Metz
Předpokládám že obsahuje vápenec a když máš v akváriu rostliny tak to určitě nebude dělat dobrotu. :-) Vypadá to ale jako křemen. Polej to octem a když nebude šumět tak ho můžeš dát do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 18:11 Metz – Kámen z Chorvatska
Ahoj,mužu dát do akva tenhle kámen z chorvatska?Kdyžtak jestli jo, mám ho nějak vyvařit nebo tak něco?díky ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 12:02 pirát – vápenec
Kyselost vody je podmíněna koncentrací vodíkových iontů (hydroxoniových kationtů). Vpřirozených vodách je pH dáno rovnovážným stavem mezi kyselinou uhličitou H2CO3 a jejími solemi (hydrogenuhličitanem vápenatým Ca(HCO3)2 a uhličitanem vápenatým CaCO3). Dešťová voda neobsahuje kromě rozpuštěných atmosférických plynů téměř žádné látky, reaguje proto kysele, pH=5,67,pH = 3 je u kyselých rašelinových vod , pH = 10 je ve vodách s vysokým obsahem vápníku a bohatými porosty vegetace. Vlivem rostlinstva po odčerpání CO2 z vody, může být pH vyšší než 11. Odolnost vodních systémů proti antropogennímu okyselování závisí na koncentraci kationtů Ca2+ a Mg2+. Z tohoto pohledu mají vody na vápencovém podkladě větší neutralizační účinnost než vody nagranitických horninách. Acidifikace vody je způsobena zvyšováním obsahu aniontů SO42- a NO3- naúkor iontů HCO3-. S poklesem pH pod 5,5 postupně hyne většina druhů ryb.Tady jde vidět ,že ne ve všech případech je vápenec out.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 21:28 blek Re: 0monca0
Mušličky určitě ne, pokud se ovšem nechystáš chovat šnekáče. To ostatní je možné, ale pokud je v nádrži deset druhů kamení, vypadá to potom jako zaplavená skládka. V přírodě se na jedné lokalitě vyskytuje většinou jen jeden druh horniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 20:45 0monca0 – kameny
Mohla bych dát do akvárka křemen, žulu a mušličky? Je to vhodné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2006 09:23 Roman Re: Mája
Skoč si někam do řeky či potoka a najdi si nějakej pěknej křemen. Vyvař ho a máš pěknou nezávadnou dekoraci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2006 08:29 kladno Re: Mája
Neonky by měkkou vodou nepohrdly. Optimálně PH 5,5, CT 3°a UHT 0,2°. Ale pokud nechceš odchovávat mladý, tak snesou i tvrdší. Pro tvoje osazenstvo doporučuju celkovou tvrdost tak kolem 8°.
Kořen pro změkčení vody zas tak nepomůže. O nějaký ten stupeň ano, ale když vycházím z mé vody z vodovodu, která má 15°celkovou tvrdost a potřebuju 8°, tak to musím ředit destilkou (což vyjde draho v tom objemu). Vyzkoušel jsem filtr "BRITA". Normální konvice pro domácnost pro filtrování vody. Funguje bezvadně, jen je toho potřeba nafiltrovat velké množství. Patrony vydrží poměrně dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 20:07 gabli Re: Mája
Vápenec pryč!!!! Nejlepší jsou lávové kameny nebo břidlice...Vypadají supr a nekazí vodu.
Edit: Co se týče tý tvrdosti ,tak já už si s tím moc hlavu nelámu.Já mám vodu polotvrdou až tvrdou a nikdo si neztěžuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 20:03 Mája Re: vojta
Usadil se mi na okraji akvárka vodní kámen,to bude asi tou tvrdou vodou. V akvárku mám: betta, neonka obecná, pancík zelený, dánio pruhované a black molla. Škodí těmhle druhům tvrdá voda? Jaké druhy jsou do tvrdé vody vhodné?
Jo a já tam mám ještě jeden kámen a ten nevim jestli je vápencovej. Jak mám zjistit jestli jo nebo ne? Já právě nemám test na to měření tvrdosti vody!!! :-( Díky předem za všechny rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 13:58 vojta Re: Mája
Jakou hodnotu PH, UT aCT máš? Změř si prvně tyto parametry, jsou rostliny které potřebují tvrdší vodu a cítí se v ní lépe (např. egenrie) a i určitý druh ryb. Ale max. je tak 14 - 16 dGH. Pokud přidáváš při odkalování měkkou vodu, tak 4 dGH, je dobré si měřit průběžně tyto hodnoty. Pokud nepřesáhnout ty hodnoty které jsem napsal, budeš omezený v pěstování rostlin a ryb. protože né všechny ti porostou nebo přežijou.. Proto je lepší vápenec vyndat a nahradit jinou dekorací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 13:09 pavel Re: Mája
Je lepe ho vyndat ven. Vápenec opravdu děla vodu tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2006 12:39 Mája – Vápenec
Já mám v akvárku vápencové kameny. Prý to narušuje chemizmus vody a ta voda je moc tvrdá. Je tomu tak? Jaký to má dopad na rybky a na rostlinky? Mám je tam už tak dýl a zatí se nic neprojevilo, tak co mám dělat? Já se to dozvěděla moc pozdě? :-O
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12196-vapenec-do-akvaria?od=151