Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mám nebo nemám přidávat CO2?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Mám nebo nemám přidávat CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: NIKO
Nevím jaký.Jedině ten,že musím dát více vody,cukru a kvasnic
Odpoved ti napisal Jrk Čím víc vody, tím má reakce pozvolnější náběh, dosahované hodnoty CO2 jsou vyšší, stabilnější a déle vydrží.
To je jedno, ze ty si to neskusal, ale rozdiel tu je, a veľký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 12:18 Muž NIKO [527] – Re: Sid
Já myslel,že každý,kdo bublifuk používá,takové základní věci každý zná a podle toho se také řídí.Také nenechám bublifuk,který už nešlape jen tak.Když dobublává-dávám nový ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 10:31 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Teď mě tak ještě napadlo,kdyby jsem se z jakéhokoli důvodu rozhodl že po aplikaci co2 už ho dále aplikovat nechci,jaký to bude mít dopad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 10:25 Muž Sanka [10] – Re: kortezhugo
A stěmi parametry co jsem psal výše,je tedy aplikace CO2 možná?Takže zpětný ventil asi použiju,dá se sehnat normálně v akvaristice?A nevíte nějaký odkaz,nebo přímo vaše rada na nějaký ten pojistný přetlakový ventil?Četl jsem už o té výrobě ze zapalovače,z injekce..Tak jestli ještě něco není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 09:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...presne - tak to robim aj ja...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 08:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Tak to se mi ještě nestalo. :-)
Já vyměňuji láhve s náplněmi ještě v době, kdy ta stávající dobublává. Takže jen pro pořádek - za "dobublanou" považuji směs tehdy, když ještě bublá, ovšem už ne tolik, aby to splnilo svůj účel... :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 08:19 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
On ten podtlak vznika i na konci kvaseni (alespon u me). Zatim jsem se nezabyval tim, proc, ale PET-ka kterou zapomenu vcas vymenit, je uplne "zmuchlana"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:15 Muž NIKO [527] – Re: Jrk
Jelikož nemusím dávat teplejši vodu,než je teplota v bytě,voda se mi neochlazuje-podtlak nevznikne a bublifuk začne pracovat také(později).V bytě se mi nemůže prudce ochladit a za jak dlouho se mi ochladí kanistr,aby podtlak vznikl?V pet láhvimi zůstává volno tak na půl litru vody(kdybych ji měl dolít až po vrch),tak mi z akvária může vytéci jen toho půl litru :-) Voda by samospádem netekla,byla by nasávána po tu dobu,pokud by se tlak v láhvi nesrovnal! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jrk
...Kolik vyteče vody? Jelikož mám láhev pod úrovní akva, tak jakmile se voda dostane přes horní okraj akva, začné téct samospádem... No takže by jí vyteklo po úroveň vzduchovacího kamínku, skoro všechna...
To jako "skoro všechna z akva až po vzduchovací kamínek"?! coze
To by muselo být hodně malé akva, aby se jeho obsah vlezl do zbytku PET-láhve nebo 5-lt kanystru. :)
Pokud se dobře pamatuji, byl jsem to já, kdo opakovaně upozorňoval na riziko nasátí vody z akva do kvasnicovače, pokud se nová směs připravuje z teplé vody - ta při chládnutí zmenšuje objem a tak může nasát vodu z akva. Poté, co se rozběhne kvasný proces, hrozí riziko vytlačení části obsahu kvasnicovače zpět do akva... Zpětný ventil je tedy doporučovanou pojistkou!
Pokud ale víte co děláte, nutný není; jen je třeba nedělat novou směs z vody "výrazněji" teplejší, než je pokojová. Osbně postupuji tak, že roztok připravím z teplé vody a pak nechám několik hodin kvasnicovač "pracovat" naprázdno, než jej večer vyměním místo "dobublané" láhve. :-)
EDIT: Než jsem to doklepal, už jste se stihl opravit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:02 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
Musím se opravit, napsal jsem hloupost - nevyteče všechna voda, jen plná PETka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:50 Muž Jrk [143] – Re: NIKO
Podtlak vzniká když:
1. Namíchám novou nálož, tak než se rozbublá, tak se voda ochlazuje...
2. V místnosti se relativně prudce ochladí - ochladí se i obsah láhve a zmenší svůj objem rychleji než nabývá CO2 vzniklé kvašením.
Oba tyto případy se mi staly. Nestačil jsem coze

Kolik vyteče vody? Jelikož mám láhev pod úrovní akva, tak jakmile se voda dostane přes horní okraj akva, začné téct samospádem... No takže by jí vyteklo po úroveň vzduchovacího kamínku, skoro všechna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:41 Muž NIKO [527] – Re: Jrk
Za celou dobu,co CO2 používám,jsem si nevšim,že by mi v kanistru vzniknul podtlak a tím pádem mi nasál vodu z akvária.I kdyby ano,kolik tam té vody vody nateče? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:34 Muž Sanka [10] – Re: NIKO
No to jsem nějak vynechal,omlouvám se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:22 Muž Jrk [143] – Re: Sanka
Recept: Použít by určitě šel. Jaké bude mít výsledky uvidíš...
Ventily: Jehlový ventil je tam pro případ, že nechci přidávat CO2 (při léčebě). Zpětný ventil je tam proto, aby se nezačalo do láhve vypouštět akva když v láhvi poklesne tlak - ten bych si tam určitě dal!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sanka
...Ještě by jsem se rád zeptal, jsou všechny ty ventili nezbytností? Nejde to jen z flašky přes hadičku do kamínku?...
Jde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:17 Muž NIKO [527]
Sanka napsal: Ještě by jsem se rád zeptal,jsou všechny ty ventili nezbytností?Nejde to jen z flašky přes hadičku do kamínku? :-D Dal jsi pěkného smajlíka,ale asi nečteš.Psal jsem,že používám jen vzuchovací kamének.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:16 Muž Sanka [10] – Re: NIKO
No a z tvojí zkušenosti,jde to bez ventilu? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:12 Muž NIKO [527] – Re: Jrk
Snad sis za tu dobu,co jsem tu všim,že jsem si nestěžoval a na CO2 už vůbec.Vychytal jsem si ho v akváriích sám.Každý,kdo něco neví ať si tu najde(i Tvoji tabulku),je tu hodně chytrých lidí,vyzkouší si to a uvidí.Něco bude fungovat a něco ne.To neznamená,že ta rada byla špatná! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:09 Muž Sanka [10] – Re: NIKO
Na 54litrů-lahev 1l a do ní: 0,75l vody,150g cukru,2ml sušených kvasnic-mělo by to jet min.14dní.

A šel by použít třeba tenhle recept,jak psal někdo předtím?Ještě by jsem se rád zeptal,jsou všechny ty ventili nezbytností?Nejde to jen z flašky přes hadičku do kamínku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:03 Muž NIKO [527] – Re: prisavnik
Dám-li do kanistru,2kg cukru,pul kostky kvasnic,bude bublifuk pracovat týden(příklad).Dám-li kvasnic 1/5 kostky,bude makat měsíc(příklad).To znamená,že při stejném množství cukru a vody,záleží,kolik dáš kvasnic,aby bublifuk šel silněji,nebo slaběji,krátce,nebo déle.Na tohle se v podstatě SANKA ptal.Pokud mi nevěříš,můžeš si tenhle pokus udělat ano Pro nikoho by nemělo mít cenu,měnit něco,co v jeho podmínkách funguje,protože v žádném akváriu nedocílí stejné podmínky!Více,nebo méně rostlin,jiné druhy a to samé je s rybami.Proto je každá rada dobrá,ale akvárko si musíš vychytat sám ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2009 21:49 Muž Jrk [143] – Re: prisavnik
Zato já tě snad nezklamu! Pokusy jsem dělal, protože jsem na to měl čas a výsledky jsou o pár odkazů níže v tabulce (obrázek). Z toho co jsem zjistil a vydedukoval vyplývá, že:

Čím víc vody, tím má reakce pozvolnější náběh, dosahované hodnoty CO2 jsou vyšší, stabilnější a déle vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:26 Muž NIKO [527] – Re: prisavnik
Asi Tě zklamu.Žádné pokusy dělat nebudu,nemám na tyhle věci čas!Už nějaký rok mi to takhle šlape dobře,tak proč něco měnit a dělat pokusy?Jediný problém co mám je ten,že musím 1x až 2x do měsíce upravovat rostliny v akvárku.Můžeš to v jednom akv.udělat jak já a poznáš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:06 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: NIKO
Skus si spravit burcak do 5l kanistra a zaroven do 2l petky. Do obidvoch namiesaj ten isty pomer cukru a kvasnic, ale vody nie (tolko isto cukru a kvasnic).
A daj na obidve hadicky ten isty difuzor a obidva daj do jedneho AQ. Pozoruj ako sa budu spravat reakcie a az potom napis, ze to je to iste ;-)
V ziadnom pripade to neni to iste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:21 Muž NIKO [527] – Re: prisavnik
Nevím jaký.Jedině ten,že musím dát více vody,cukru a kvasnic.Pokud tenhle poměr vychytáš,máš měsíc klid.Jemný vzduchovací kamének mi ve všech akváriích stačí :) Kecám-do 15ky dělám CO2 do pet láhve o obsahu 2L ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:05 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Jrk
Ja len, ze pri kazdom difuzore je rozpustnost plynu ina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:04 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: NIKO
Je rozdiel 5l kanister a 1l flasa ;-) A sakra velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:57 Muž NIKO [527] – Re: prisavnik
Nemíním se hádat.V nádrži 72L,mám CO2 udělané v 5ti litrovém kanistru,šlape 24 hodin a celý měsíc :) Záleží tedy,kolik kvasnic dám ano Cukru dávám 1,5-2kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:40 Muž Jrk [143] – Re: prisavnik
Používám zatím obyčejný vzduchovací kamínek - zatím bez problémů, zatím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:39 Muž Jrk [143] – Re: Sanka
Fotka k příspěvku Takto mám udělaný burčák já... Materiál jsem koupil v Hornbachu za cca 70,- Kč. Slouží mi to asi půl roku bez problémů. Části rozebiratelné odbočky jsem použil do vršku PET láhve k napojení hadičky. Vzduchovací kamínek je umístěn v objímce pro topení s přísavkou. Zpětný ventil je proto, že když namíchám čerstvou nálož s vlažnou vodu, tak se voda ochladí dřív, než začne kýžená reakce a poprvé (jelikož mám kvasinkovač pod úrovní akva) se mi začalo akva vypouštět do láhve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:33 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Jrk
Hlavne zalezi na difuzore ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:23 Muž Jrk [143] – Poměry Voda - Cukr - Kvasnice
Fotka k příspěvku Tak jsem si ve svém akva rybicky.net/nadrze/7260 měřil , vychytával... CO2 je odvozeno podle Tillmanovy tabulky, takže hodnoty slouží pouze pro sledování trendů nárůst x pokles. Není to skutečná hodnota volného CO2 ve vodě. no Vím, nemám to kompletní, ale třeba to někomu v něčem pomůže :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:12 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: NIKO
Zalezi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:30 Muž NIKO [527] – Re: Sanka
Nezáleží v jak velké nádobě "burčák" uděláš,ale kolik do něj dáš kvasnic.Dáš-li méně,půjde déle a slaběji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 17:18 Muž Sanka [10] – Re: Sid
Dno mám od Rateje aquaclay ground a dkh mezi 5 - 8,tedy aspoň podle testu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 12:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
...Nesmíš mít... uhličitanovou tvrdost vyžší než 10 dkH...
A raději ne nižší, než nějaké 3 dKH. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:55 Usine – Re: Sanka
Není to ale jen namíchat burčák a šoupnout to do akvária. Chce to vědět i další věci, které jsou důležité, aby to vůbec fungovalo. Nesmíš mít ve dně vápenec a uhličitanovou tvrdost vyžší než 10 dkH.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 22:42 XY – Re: Sanka
Na 54litrů-lahev 1l a do ní: 0,75l vody,150g cukru,2ml sušených kvasnic-mělo by to jet min.14dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 20:58 Muž Sanka [10] – Re: vaclav
No,určitě nechci aplikovat co2 z nějak bomby,to mi přijde na můj objem jako zbytečný luxus..Přemýšlel jsem vážně jen o tom burčáku z lahve,možná to zkusit v polovičním množství a v 1L lahvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 10:01 Usine – Re: Sanka
Problém je jen v tom že burčák nelze regulovat, nebo tak složitě že je potom jepší mít lahev. Právě s ním se ti může stát že ryby otrávíš. Když ale začneš jen z malou petkou tak se ti určitě nic nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 09:49 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Sanka
Je to zlozitejsie ako sa zda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2009 08:51 Muž lachon [8] - Cichlidy
jestli to chceš zavést tak to prubni,ale myslim že by ti na ty litry stačil jenom burčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 00:28 XY – Re: avast
No,radši jsem se pojistil vzduchováním,jede ráno po dobu 4 hodin.A vypíná hoďku před zapnutím hlavních světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 00:21 Muž avast [49] – Re: XY
No nevim jestli je to nonstop úplně "to pravé ořechové" ale když to funguje.. Mělo by se na noc to vytahovat.. Ale nechci se vytahovat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 00:03 XY – Re: Sanka
Jasně že funguje.Já Cočko mám,i když původně jsem ho vůbec nechtěl,ale co mi zbývalo :-| Kytky nerostly,biogenní odvápnění běželo naplno a bylo to čímdál horší.Pak se ještě přidala nějaká hnědá řasa(rozsivka to nebyla,rostlo to hlavně na osvětlených místech) a tak sem nasadil ten nejjednodušší způsob aplikace-burčák.V kostce-Kvasná nádoba-pročišťovací nádoba-cigaretový filtr nasazený do vývodu z filtru.Jede to nonstop a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 23:52 Muž Sanka [10] – Re: XY
Tak snad jen ze zvědavosti,když někdo má jednoduchý způsob,jen hadičku z petky a kamínek,funguje to?BEz nějaké otravy,výbuchu a kdovíco ještě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 23:50 XY – Re: Sanka
Pokud rostliny rostou k tvé spokojenosti a neprojevuje se u nich biogenní odvápnění,tak určitě nemáš důvod Co2 přidávat.Čím míň různejch udělátek okolo akva,tím líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 23:33 Muž Sanka [10] – Re: Jrk
No,chtěl by jsem mít zarostlé akvárium..Pěkně od podlahy.. :-D Ale roste to docela samo,tak právě proto nevím.. :-( Viděl jsem i spoustu nádrží,které byli krásně zarostlé bez přidávání co2,to mě taky trochu odradilo..Spoustu článků jsem už si přečetl,určitě by jsem se nepouštěl do výroby co2 pomocí bomby,nebo tak něco,přemýšlel jsem o (ne)osvědčeném způsobu pet petláhve..Jen z těch všech rad o ventilech a špuntech a hadičkách a mixérech a rozpouštědlech mi jde hlava kolem.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2009 16:59 Muž Jrk [143] – Re: Sanka
Když Ti to funguje, tak do toho nezasahuj!!! Buď rád, že jsi rád, nepřidělávej si problémy vymýšlením zbytečností, buď spokojený palec Snaž se o to, aby to fungovalo s minimem zásahů, pokud možno přirozeně. Znáš to jak se říká: "Čím víc se do hov.. rejpe, tím víc smrdí" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 16:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já bych to nikdy neudělal... ne Je to kousek přírody v mém domově a tak to taky zůstane.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 15:01 JuraS
Co ti odpovědět ? NEMÁŠ !!!! Pokud jasně nevíš co přidáváním CO2 dosáhneš a jestli to má pro tebe význam a chceš poradit na dálku od někoho kdo ani tvoje akva neviděl in-natura pak ne že nemáš ale NESMÍŠ ! Ujasni si nejprve co od akva očekáváš, přečti si hafo článků např. od aivoshe a zamysli se a pak se teprve zeptej ale jinak..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12061-mam-nebo-nemam-pridavat-co2?od=251