Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikroskop

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Mikroskop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 15:49 julessk
mikroskopy sa daju kupit aj cez rozne aukcie napr. to je asi ten z LIDLU ssl.aukro.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 12:47 Muž Miras [111] Re: Jrk
mo já mám tyto ovladače hned dva, ale bohužel v práci, kde budu až 4.4.2010, každopádně bych zkusil googl tam by něco mohlo být a pokud ani tak ne, tak ti pak můžu udělat kopii ovladačů a někam upnout. Jo ještě ten photomizer ani nijak nepotřebuješ, ale jak jsi psal, určitě bych hledal soubor *.inf na CD, je pravda, že já mu musel taky zadat cestu ručně, zkus si otevřít skryté soubory. Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 12:01 Muž Jrk [143] Re: Miras
Mám problém už s vlastní instalací přiloženého softwaru. Na instalačním CD je napsáno Photomizer SE a Microcular VGA. Bohužel program Microcular VGA na CD není obsažen jako samostatný. Předpokládám, že je součástí souboru Setup.exe, který i když se jej pokusím extrahovat, například programem WinRAR, tak se objeví hlášení o poškozeném archivu. Nemohu nikde (jak na CD, tak na WEBu) nalést program Microcular VGA a ani ovladače pro tento Microkular. Domnívám se, že dříve bylo disribuováno a tímto mikroskopem jiné instalační CD - s programy Photo Explorer SE...

Edit: Nejsem schopen rozchodit ani při zapojení napřímo. Systém nemůže najít vhodný ovladač pro toto zařízení. Předpokládám, že jde o nějaký soubor *.inf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 11:38 Muž Miras [111] Re: Jrk
pod windows 2000 mi dělal problém pokud jsem ho měl zapojen přes přední USB, dal jsem ho zezadu a vše běhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 11:30 Muž Jrk [143] – Bresser Biolux AL vs. Windows 2000
Je možno, tento mikroskop, respektive jeho VGA okulár (Microcular) používat v systému Windows 2000? Pod tímto OS mi nejde nainstalovat. Na Windows XP bez problémů. Bohužel Download ovladačů na stránkách výrobce je nefunkční www.meade.de/… Dle tvrzení návodu jsou minimální požadavky na Okulár PC Pentium 166MHz či vyšší, OS Windows 2000/Me/XP/Vista, 64 MB RAM, 100 MB na HDD - toto splňuji.

Poradí mi někdo, jak tento přístroj zprovoznit pod Windows 2000?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 13:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrBolíto
Ty vířníci jsou super palec .
Pokud si stovky akvaristů koupili mikroskop, tak jen dobře. Aspoň bude míň lidí, kteří budou dezinfikovat akvárium... nebo víc? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2009 13:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Heh koumám kousek java mechu a krom mechu jsou tam i vetřelci viz. video. Samozřejmě video nic moc díky šumu a rozlišení. Je zajímavé, co všechno na tom kousku mechu žije i na listech jsou vidět takové válečky(asi bakterie), jen škoda, že to nemám jak určit.:-(

taxrefund.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 12:44 Muž Horác [3942] Re: Zahrádka
Zahradka napsal: ... "Nad ničím jsem neohrnoval nos,jen jsem upozornil že jako hračka je to jistě hezká věc" ...
Přesně toto jsem měl na mysli :o) ... Nic ve zlém, ale právě toto já považuji za (docela zbytečné) "ohrnování nosu" :o) ...
Patrně si oba pod tímto pojmem představujeme něco jiného ...

Bazarový mikroskop, mikroadaptér, zrcadlovka ... nic z toho nemám. Věcem z druhé ruky nevěřím. A na nějaké bastlení si netroufám. Prostě mi přijde jako nejjednodušší řešení objednat si to (jako komplet) na netu - mám tak jistotu, že to vše bude "kompaktibilní". Že ta vaše varianta může být mnohem výhodnější co do ceny a výkonu, jsem samozřejmě nikdy nepopíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 12:18 Muž kortezhugo [983] Re: Zahradka
lepší poměr cena - výkon dává bazarový mikroskop
...ani v bazare som este nevidel mikroskop s takym zvecsenim a za taku cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 12:07 Zahradka Re: Horác
Nad ničím jsem neohrnoval nos,jen jsem upozornil že jako hračka je to jistě hezká věc,ale zatím mnohem lepší poměr cena - výkon dává bazarový mikroskop a mikroadaptér k zrcadlovce,protože fotky s rozlišením 1,3 MPix jsou pro tiskovou předlohu malé.
Hlavní nedostatek výrobku od Lídla tedy rozhodně nevidím v mikroskopu,ale v kameře.Samozřejmě že je každého věc pro co se rozhodne dle svých potřeb,řeči o "nechápání ohrnování nosu" jsou docela zbytečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 10:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: protein007
A na com si pozeras tych 10Mpixelov? Tak jsem to počítal a má to ještě víc.. Na kytičky samozřejmě :) .

(teda abych uvedl na pravou míru, spočítal jsem si to zpětně z fotek, kolik má snímacích bodů nevím ;-) , třeba míň...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 06:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Johan
A na com si pozeras tych 10Mpixelov? Bo to je rozlisenie na cca. 40" monitor, alebo na vacsie platno v kine :-) Alebo nebodaj robis potlac budov z obrazkov bakterii? :)

Len tak pre info, vacsina fotiek bakterii a ostatnych fujtajblov na webe je okolo 0,1Mpix. Takze 0,3Mpix v pohode staci na identifikaciu. Ak to teda ten mikroskop zvacsi aspon na niekolko stovak pixelov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 22:08 Muž Jrk [143] Re: ezechiel
Fotka k příspěvku Také jsem se stal jedním ze šťastných majitelů tohoto přistroje :)

Ve srování s dříve používaným (viz foto), je tato koupě pro mě krok kupředu ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 21:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
Šlo mi hlavně o to, jestli to poslouží k tomu, k čemu má...
Věřte, že poslouží. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 21:08 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Horác
Šlo mi hlavně o to, jestli to poslouží k tomu, k čemu má, a jestli si tazatel uvědomuje, na co to vlastně chce (což tak nevypadalo). Pokud jde o určování nemocí u ryb, je podle mě u laika naprosto zbytečné něco takového pořizovat a u odborníka vlastně taktéž. Na tento účel...

Samozřejmě netvrdím, že mikroskop je nepoužitelný. Největší pokroky v mikrobiologii a buněčné biologii se koneckonců dělaly na celkem "příšerných" mašinkách... A pěkných pár hodin jsem jako kluk proseděl u obdobně low-end mikroskopu a docela jsem se bavil :-)

Stojím si ale za těmi pochybnostmi. Osobně bych se porozhlížel po něčem jiném za ne o moc vyšší cenu. Protožře takhle se mohou stát dvě věci - buďto mikroskop za pár měsíců bude chytat prach ve sklepě, nebo si majitel uvědomí, že měl rovnou koupit něco lepšího, a také to udělá. Tedy vyhozené peníze tak či tak.

Ale samozřejmě je to věc priorit a co bych udělal já ještě nemusí platit pro všechny. Třeba na zmíněné řasy by to stačilo, pokud by finance byly jedním z hlavních faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2009 12:38 Muž Horác [3942] Re: ezechiel
Ono je hlavně důležité uvědomit si, nač ho vlastně chci a podle toho nakupovat. Já jsem si ho pořídil na pozorování řas, prvoků a podobných blbůstek. S bakteriema se rozhodně matlat a barvit nehodlám. A hlavně chci dělat nějaké slušnější fotky na web. Proto jsem zcela úmyslně sáhl po levnější kategorii "školní mikroskop" a raději si připlatím za dražší a výkonnější PC okulár (nejsem kutil). Rozhodně nemám potřebu machrovat s mikroskopem za 40 a více tisíc. Stějně bych ho nevyužil. Takže takové to ohrnování nosu nad tímto typem mikroskopu moc nechápu. (Viz pan doktor Zahrádka na akvarista.cz, kde se kdysi diskutovalo /a nyní opět diskutuje/ stejné téma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 12:33 Žena Somali [98] Re: ezechiel
Tyhle mikroskopy nejsou špatné, taky jeden od Bressera doma máme, a když jsem se učila loni na zkoušku z histologie, měla jsem půjčené preparáty k poznávačce ke zkoušce domů. Bez problémů se daly pozorovat a učit i s tímto mikroskopem (byla to stovka preparátů různých živočišných tkání, to jen tak pro představu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 12:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
...Byl bych k tomu velmi skeptický - výrobce, provedení, zvětšení a cena nesvědčí o věcičce Kdyby ten mikroskop stál "cenu na trhu běžnou", (což bylo vloni, kdy mě to zajímalo, ve specializovaných obchodech od 4500,- Kč nahoru), udělal by na vás lepší dojem?! :-D
(Letošní ceny na trhu běžné se mi hledat nechce.
EDIT: Pořídil jsem si tuhle věcičku proto, protože mě zajímají řasy. A pokud mi umožňuje prohlédnout si, nasnímat a uložit do archivu i jednobuněčné řasy, jsem spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 11:37 Muž kortezhugo [983] Re: ezechiel
...ja neviem ale BRESSER je dobry...
...prevedenie a zvecsenie je dobre tiez...
...a neviem ci nieco lepsie kupis za tu cenu?
640x480 nie je "bohvie co" - urcite...ale nie je to "priorita" mikroskopu...
...ide tiez o to ze mikroskop je v podstate "nepokazitelna" vec...a hodnotu bude mat stale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 11:18 Muž kortezhugo [983] Re: Bak
...tie "skolske" to ma tiez napadlo - na spodku bolo otocne zrkadlo na "podsvietenie"...-neviete niekto aky typ to bol? resp. ake mal zvecsenie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 09:10 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: DrBolíto
Byl bych k tomu velmi skeptický - výrobce, provedení, zvětšení a cena nesvědčí o moc kvalitní věcičce. Ale na takové to "domácí koukání, však víme..." to asi stačí :-)

Ale především bych byl velmi skeptický ke smyslu takové koupě pro akvaristiku. Je to docela kumšt a začátečník z toho chytrý nebude. To bych spíš doporučoval o nemocích něco načíst, pak toho víc poznáte pouhým okem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 20:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bak
...nechce se mi věřit že by z toho byly dobré fotky bez pořádné kamery...
O tom je tu zmínka hned několikrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 18:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid, Johan
Rozlišení 1280 je v řádech mikrometrů. Při takovémto zvětšení už musí být stabilizace a nechce se mi věřit že by z toho byly dobré fotky bez pořádné kamery nebo zrcadlovky... Moje osobní zkušenost s mikro Olymp.... Taky pořádné prosvícení vzorku - utáhne to prstýnek z led diod ? Většinou se dává tak 50 W prosvit... Teoreticky by na těch levných přístrojích mohlo být něco vidět okem. Už jste někdo zkoumali tyto přístroje třeba na rybích tkáních atd ? Osobně bych dal přednost staršímu mikroskopu z výprodeje školních vybavení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 14:16 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Miras
Tak ho mám také, není to plastová hračka, PC-Okular má rozlišení 640x480 92dpi 0.3Mp. Jediné co mě trochu vadí, že podsvícení mohlo být silnější a u výměnných okulárů mohl být v drážce gumový O kroužek, aby se to tak nevrklalo. Jo a ještě při vytažení barlow tubusu nad 15, se začíná tvořit kroužek světla (aura) který je nepříjemný a vadí v pozorování.
Video Prezentace: www.teleskopy.pl/… www.allegro.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 10:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Tady ne, doma. :-)
Ale rozlišení skutečně nic moc. Zato "klasické pokoukání" při zvětšení "1280x" ujde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 09:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Aha, tak to je dost bídné.. Z toho bych byl asi hodně zklamaný, když pracuju s cca 10 Mpix, co? :-D Tak děkuji.. Asi nemáte ukázkový snímek, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 09:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Ten PC okulár má tuším 0,3Mpix. 1,3Mpix se prodává za necelých 6000,-... :)
Ale věřím, že šikovný kutil by si poradil s klasickou webkamerou; ta se dá v provedení 2Mpix sehnat za cenu kolem 600,-. :-)
Mám se skočit podívat vedle do LIDLu, jestli ho ještě mají a případně vám ho vzít? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 09:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
jaké je teda maximální možné rozlišení? Ikdyž, teď už ho tam mít asi stejně nebudou :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 08:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Miras
:) palec
Jediný "problém" - rozlišení PC okuláru "nic moc", ale pro amatérskou potřebu archivovat snímky ještě ujde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 08:52 Muž Miras [111]
no nic přátelé, mikroskop jsem zakoupil a můžu vřele doporučit, jsem velice příjemně překvapen palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 13:38 Muž sportsmen [62] Re: Sid
Cena je to suprová, mám jeden mikroskop půjčený doma z našeho kabinetu. Ale věčně ho mít také nebudu. Obzvláště se mi líbí to připojení na PC. I když jde docela dobře fotit z mikroskopu i normálním foťákem. tak si to nechám projít hlavou. Ale není nic lepšího než když máš možnost při léčbě potvrdit ještě diagnózu v mikroskopu a vůbec celkově cokoliv ohledně akvárka detailně prohlížet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 13:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sportsmen
Mám ho asi rok a používám ho jen zřídka; ty školní asi budou jinak vytížené... :-)
Ale nebál bych se toho - záruka je 5 let a za tu dobu se určitě "zaplatí"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 13:07 Muž sportsmen [62] Re: Sid
Side ta nabydka je hodne dobra, podobny mikroskop do skoly objednavame za 5000 a to jeste bez moznosti pripojeni na PC. Skoro je to az podezrele. Proto bych se te chtel zeptat jak dlouho ten mikroskop mas a zda se ti casem treba nezacal rozostrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 10:06 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Sid
Díky za užitečnou informaci !!! Právě jsem si ńedávno říkal, jak to máš zmáknuté a že jsi měl onehdá štěstí na nákup. A teď se mi to hodí do krámu... potlesk
Zat o si zasloužíš nejen palec, ale hned celou ruku - DÍKY MOC - snad jich bude dostatek. Většinou na "AKCI" dostávají hyper a super markety tak dva tři kusy.... viz nedávno digitální fotorámečky v GLOBUSu
Pokud bys měl vhodný odkaz na ukázku - byl bych moc rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   16.12.2009 09:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Mikroskop v akci
Lidičky, kdo z vás někdy uvažoval o pořízení mikroskopu, nyní máte šanci na "dobrý kauf"! :)
Dnem 21.12. bude mít LIDL v nabídce mikroskop (pravděpodobně zn. Bresser) se zvětšením 20x–1280x, se 3 objektivy (4x/10x/40x), 2 širokoúhlými okuláry (5x/16x), PC okulárem s USB připojením a softwarem na CD, šestibarevným filtračním sklíčkem, stmívačem, regulovatelným LED osvětlením a dalším příslušenstvím, a to celé v kufříku za 1990,- Kč! palec
Takže ještě rychle napsat tomu, kdo u vás zajišťuje vánoční dárky, (Ježíškovi, Dědu Mrázovi, Santa Clausovi nebo Svatému Mikoláši), ať se můžete o svátcích kochat krásami mikrosvěta. :)
(Mám tenhle přístroj a mohu prohlásit: za ty peníze - paráda! :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2007 18:31 Muž LordP [7] – microskop
koupit microskop to je pekne draha sranda. to by uz clovek musel mit odchovnu na ryby ale pokud je to jenom pro jedno akva tak je to asi zbytecnost (pokud to nejsou ryby za hodne penez)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 23:01 Mirek Re: Roman
V dobrých knihách nebo příručce zdarma od sery jsou obrázky jak která nemoc vypadá pod mikroskopem. Používat mikroskop každého už učili na základní škole. Tak snad to tak kompilokované nevidím.
Jen sehnat mikroskop a pak vyřešit otázku jak odebrat vzorek z nemocné rybyčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 19:00 Roman Re: Mirek
Pomáhá to určitě,ale asi to nebude žádná sranda.Člověk se musí vyznat v parazitologii a bakteriologii a nevím v čem všem.Navíc na parazity stačí nějakej s menším zvětšením,ale na bakterie a viry to chce určitě něco silnějšího.
Kolik to stojí nevím,ale jako malej jsem na to koukal ve výkladech optiků.Tam Ti daj asi základní informace.Možná není od věci se poradit s nějakým výzkumákem(nemocnice,veterina,střediska na kulturu plodin nebo nějaká škola kde se to používá)
Pak se můžeš mrknout po něčem na netu.Chce to určitě i hodně literatury z oboru ichtyologie(u nás jsou dobře dostupné knihy co píšou profesoři z rybářské školy ve Vodňanech).Případně se zkontaktovat s nějakým chovatelem co se o danou věc zajímá.
Takže to není jít do krámu koupit si něco do čeho se kouká a pak shánět info co s tím.
Osobně bych taky občas něco chtěl prozkoumat,ale nemám k tomu dané podmínky a dostatek elánu.
Jinak jestli Tě to chytne naplno tak třeba z Tebe jednou vyroste odborník na danou věc,kterých je u nás opravdu málo. :-)
Takže s chutí do toho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2006 18:01 Mirek – Kde koupit mikroskop
Kde se dá koupit levný mikroskop na určení nemocí u rybiček? Pomohl vám mikroskop při určování nemoci?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1195-mikroskop?od=101