Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikroskop

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mikroskop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:13 Muž dracekvo [7]
Tak se mi povedlo koupit polskej PZO. Je to binokulár, má osvětlovací polohovatelnou optiku s lamelovým clonítkem. Její význam ještě moc dobře nechápu, kdy s ní hejbat a kdy jen clonit :)
Okuláry má 12x a objektivy 5x,10x,40,100x. Dále má pak rychloupínání sklíčka. Dvouosý posuv vzorku. Ostření včetně mikroposuvu a okuláry si můžu otočit o 360°.
Moc super mašina která stojí pouze dvakrát víc než hračka pro děti. Musím někde sehnat breberky, abych je mohl zkoumat.
Jen objektiv 100x je od meopty a nepovedlo se mi na něm nic zaostřit. Myslím si, že to není kompatibilní. Budu si muset časem koupit originál PZO 100x a tuhle meoptu někde střelit. Ale nevím jestli tak velké zvětšení vůbec budu někdy potřebovat.

Zkusím si na webkameru vytisknout nějaký držák, abych mohl dělat snímky do PC.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: dracekvo
Zkusil bych se poptat tady. Když nevybereš, minimálně by poradili.
www.supra-dalekohledy.cz

Mám od nich astronomický dalekohled a jednání výborné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 15:28 Žena permonici [316]
My máme Bresser MicroSet, zvětšení 40-1024x, cílová skupina spíše děti. Lze připojit k PC přes USB kabel. Už ho máme nějakou dobu, používán je tedy zřídka, ale funguje dobře. Pravděpodobně tento: www.tipa.eu/…. Ten náš je bez tvrdého kufru, stál cca 2 tisíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 09:12 Muž dracekvo [7]
Tak sem si objednal mikroskop Levenhuk LabZZ M101 Moonstone asi za 800,- :-D Včera přišel.
Při zkoumání v práci to vypadalo v pohodě. Večer sem si s tím hrál trošku vážněji. Dokonce sem se zastavil nabrat vodu v rybníku.

Hrůza. Nejde to pořádně zaostřit, protože nemá mikroposuv. Rám je strašně měkej a ještě uvnitř je prach. Takže nevíte jestli koukáte na prach, nebo jste zaostřili objekt na sklíčku.
Obraz je strašně rozpatlanej.
Není to použitelné ani jako hobby pozorovátko do akvárka ani jako hračka pro děti. Tímto jim spíš jejich zájem znechutíte hned ze začátku.

"Mikroskop" je už zabalenej v krabici a půjde zpět k prodejci a já si jdu hledat v inzerátech starší binokulární meoptu.
To jen jako varování pokud by někoho napadlo něco podobnýho :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2018 21:47 Muž Kubaa [718]
Kdybyste to nevěděli, jako jsem nevěděl ještě včera já, krycí sklíčka se dělají v různých tloušťkách a špatně zvolená tloušťka může zatraceně zhoršit - a dobrá zlepšit - obraz v mikroskopu. Skoro jako bych si koupil novej mikroskop. Týká se velkých zvětšení, u menších je to fuk.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 17:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DavFM
Jasan , na aukru se dá koupit i starej němec kolem 1000,- , ovšem může být poškozená (poškrábaná) optika a je to vyhozenej peníz oknem - známej to risknul ,koupil myslím Zeisse - nechal vyčistit ultrazvukem a chrochtá si blahem , mě se líbila i ta kamera v ceně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 16:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
40X by mělo stačit , tenhle co jsem pořídil - koukám že stejný mají např Bresser - bude to asi kopie - na netu jsem se dočetl že Omegon primárně vyrábí hvězdářské dalekohledy , zalíbilo se mi to a nelituji , v minulosti jsem měl k dispozici několik plastových krámů cca do 1000kč - bud už fakt slepnu ,nebo krám je lichotka - pač jsem v tom dokázal rozpoznat max cyklopa - nehledě na optiku z nějakého plastu - tohle má celokovou konstrukci - čočky ze skla - několik antireflexních vrstev - velmi jemné ostření i posun preparátu na desce dvěma směry - fakt nelituji jediné koruny
i ta kamera je celkem slušná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 16:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: JoKa
Na červy žádné velké zvětšení být nemusí,i ty nejlevnější mikroskopy mají dneska 3 objektivy. Důležité bude, aby tam šlo dát foťák nebo aby to umělo fotit samo. Viděl jsem i udělátka na připevnění mobilu, na tohle by to stačit taky mohlo.
A pokud máš děti, takový mikroskop je fantastická hračka s přidanou hodnotou.

Občas se dají najít i použité mikroskopy fakt v perfektním stavu za dobrou cenu. Určitě je mnohem lepší použitý školní mikroskop než mizerná funglovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 16:37 JoKa – Paraziti
DavFM napsal: poláci mají na svém fóru dokonce část diskuze věnovanou videím a fotkám z mikroskopu, něco ve stylu "kdo pozná mého parazita". Co sem tam tak vypozoroval, tak se skoro dá říct, že než koupíš prvního terčovce, měl by si mít vůj mikroskop. I výběru mikroskopu věnují celkem pozornost.
www.discusforum.pl/…

To už jsem také zkoumal... Objevil jsem na aliexpressu mikroskopy za bakšiš...
Otázka ale je, jaké zvětšení potřebuji, abych ty červy viděl...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:36 Muž maros77 [0] – je dobrý?
Čo poviete na tento mikroskop? Značka bresser, zväčšenie 300-1200x, 3 objektivy 1,5/15/30, okular 40x, s osvetlením. Bude dobrý na pozorovanie napríklad nálevníka? Alebo nejakej mikroskopickej potravy? Alebo na ňom nebude vidieť nič také? Ďakujem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2014 09:43 Muž Lucky005 [197]
Zase po roce jsem tu, tak kdo má zájem? www.lidl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:36 Muž 150koni [653]
co říkáte na tento mikroskop se zvětšením až 1280x. Myslíte že už se pro akvaristické účely hodí ????


www.levenhuk.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:47 Muž Lucky005 [197]
kdo chce bressera?
www.lidl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2013 15:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bali
Fotka k příspěvku 40x (na mé fotce spíš o něco více)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:17 Muž Dejmon [64] Re: bali
to je moc pěkné, typuji, že to bude tak desetinásobek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:16 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – jake zvetseni?
jake zvetseni musi mit mikroskop aby bylo videt toto? www.aquamoss.net/… (jedna se o mech)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 10:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lucky005
Co rok, to nižší cena. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 23:34 Muž Lucky005 [197] – Darecek k Vanocum?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2012 00:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Tak tedy s ohledem na to, co píše Maru, dám tedy na vaši radu a počkám si na ten výkonnější... Snad ho Lidl bude mít v nabídce... nebo se po něm podívám na Aukru, jak radí kolegové. Přeci jen, mikroskop, který mi neukáže nálevníka, mi moc nepomůže, i když dokáže hezky zvětšovat nohu mravence.
Každopádně vám moc děkuji za ochotu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 18:17 Muž 150koni [653] Re: Sid
když jste ho kupoval ... jak jste s ním spokojen ? co vše je možné pozorovat ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 17:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 150koni
...i s USB kamerou?...
Ano, psal jsem o tom typu, na který jste dal odkaz - Bresser Biolux NV 20x-1280x.
Když jsem ho před pár lety v Lidlu kupoval, pohybovala se jeho cena na netu kolem 4.500,-... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.07.2012 16:57 Žena maru [49] Re: malyLibor, lhajek
Pánové zdravím vás, u mně je lídl o krok-týden dopředu, a mikroskop jsem si včera koupila. Radím všem NEKUPOVAT! Pro naše akvaristické účely je hooodně slabej. Je vidět zvětšenina čehokoliv okolo velikosti půl milimetru. Tzn: třeba nožku mravence to zvětší na dobrou pozorovatelnou velikost, ale nálevníka, nebo cokoli menšího, co v akva žije vidět není ani při největším zvětšení. Já jsem zklamaná, bude to dárek pro nějakého zájemce. Pro dítě s počítačem určitě zábava, pro akvaristu vyhozený penízky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 14:50 host Re: malyLibor
Výrobce:

www.meade.de/… :-)

Ps.: osobně bych to ale viděl raději na typ 5001. Ten má taky kameru ale daleko lepší rozlišení a bývá v Lidlu před vánoci do 2000.-. Jak již ostatně psal Sid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2012 12:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Děkuji moc za Vaši šlechetnou nabídku a dovolím si jí využít. Když budete tak hodný, zarezervujte mi ho, prosím, a já si pro něj toho 26.7. zajdu. Celou hodinu jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že si ho vezmu a uvidím. Je několik možností:
1) pozorování mne zaujme natolik, že budu chtít více - potom Vás požádám o upozornění na akci na Vámi avizovaný výkonnější plnohodnotný mikroskop a jakmile si jej zakoupím, tak tento pošlu Vencovi do čtverečku, kde ho jistě uplatní. Pokud neuplatní, najdu jiného zájemce o dárek.
2) pozorování mne nezaujme, a tak mikroskop skončí ve čtverečku jako v prvním případě.
3) mikroskop mi bude k mému koumání nad prvoky pro potěr stačit a Vencův čtvereček přijde zkrátka, což je bohužel nejméně altruistická, bohužel však nejpravděpodobnější varianta.

Jinak se mi nepodařilo najít bližší informace o tomto konkrétním mikroskopu, ale zdá se, že se jedná o tzv. USB mikroskop, tedy mikroskop bez klasického okuláru a obraz se zobrazuje na display počítače... což mi vzhledem k mému zraku velmi vyhovuje. Vyzkouším a budu referovat. Myslím, že za těch pár stovek ta sranda stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:55 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: 150koni
Přesně tak. Naprosto s tebou souhlasím. Navíc si myslím, že pokud by měl někdo opravdový zájem zkoumat mikrosvět na nějaké úrovni, tak by si stejně musel pořídit asi už nějakej lepší mikroskop v řádu desítek tisíc korun. Pro to amatérský pozorování - tj. jen se ze zvědavosti mrknout, co a jak že se tam pohybuje - jsou ty mikroskopy za 1,5-3 tisíce (viz. odkazy niž) trošku větší komfort :) Čím víc čtu toto a vedlejší téma ohledně mikroskopů, tím víc mě to láká :-D Myslím tím, pořídit něco a kouknout se do mikrosvěta :)

Ještě chvilku a nevím jestli se ubráním zvědavosti, jak to tam vypadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:42 Muž 150koni [653] Re: dvorak
to samozřejmě nepopírám, viz můj komentář níže. Cituji: Ale jak jsi naznačil, to už je spíše doména biologů, než akvaristů hmm a smyslem diskuze nebylo zřejmě zviditelnění bakterií jako takových ale spíše jaké všemožné breberky ve filtru najdeme palec ;-)

jinak taky mne začalo lákat dát něco mezi sklíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:36 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: 150koni
O toto téma se tedy nijak moc nestarám, byť přiznávám, že po sledování tohoto tématu mne láká sledovat mikro svět :)

Ve vedlejším tématu (kde koupit mikroskop) byl zveřejněn odkaz na mikroskop z Lidlu za 900. www.lidl.cz/… (zveřejnil Sid).
Je asi pravdou, že zvětšení 20x – 80x – 350x nebude nic moc, ale pro nějaké amatérské občasné sledování by to i mohlo stačit. Samozřejmě si od toho asi nemůžete slibovat vědátorské a profesionální výzkumy, ale pro nahlédnutí do mikrosvěta by byl tento mikroskop za devět stovek i vhodný ne? :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:08 Muž 150koni [653] Re: Sid
I s USB kamerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Chcete-li, mohu vám ve šternberském Lidlu tento mikroskop zarezervovat, ale doporučuji vám počkat na ten Bresser Biolux NV 20x-1280x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 150koni
...tady máš sice za 2900Kč ale zvětšení 20x - 1280x mikroskopy.heureka.cz/… ...
Tento mikroskop každoročně Lidl nabízí za cenu do 2.000,- Kč.
Loni to bylo 1.890,-, předloni, 1.990,... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:30 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: 150koni
Při předchozí akci na mikroskop v lidlu jsem na něj koukal v Semilech, ale manželka tvrdí že byl dražší asi až kolem 1700,-
Jinak by mě také zajímalo co by bylo vidět při zvětšení 350x koukal jsem po netu a jsou i levnější mikroskopy s větším zvětšením, ale nemají připojení k PC. Třeba zde: mikroskopy.heureka.cz/… dokonce 900x ale jak kvlatně tím bude něco vidět, jak dobře se bude zaostřovat atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 08:46 Muž Yirka [9118] Re: Sid
Díky za lepší link palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:37 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
No na vyřníky a podobné potvory zvětšení 350x možná stačí ale jaké zvětšení je potřeba, abys viděl bakterie ? Proto jsem psal že míru zvětšení nedokáži posoudit ne Snad nám tuto problematiku někdo osvětlí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Jé, děkuju. Tak to je až od čtvrtka. Tak to nemusím blbnout. To zajdu v klidu za vedoucím Lidlu u nás a řeknu mu, že na ně chci podat tu stížnost, když ten mikroskop nedostanou, a on se postará, aby tam aspoň jeden měli. No a na mně bude, jestli tak brzo vstanu, abych tam byl, až budou otevírat, a pak poreferuju, jaký je. Myslím, že zvětení 350x by na viřníky, nálevníky, trepky a podobné potvůrky pro krmení drobného plůdku mohlo stačit. Snad. No, do čtvrtka je čas to nastudovat. Ale je fakt, že 900,- mi nepřijde tak moc, 2.900,- už celkem jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:19 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Libore akce je až od 26.7 :-) www.lidl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Mikroskop jsem v akci ještě neviděl, ale dalekohled jsem sháněl a nikde nedostali. My jsme maloměsta všude. Já to ukoušel tady na Olomoucku. Kde jsi ho držel v ruce ty? Zítra nebudu jezdit, ale volat, vyjde to levněji :-) Vlastně ne zítra, ale už dnes ráno. No nic, dobrou noc a na odpověď kouknu asi až zítra palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:17 Muž 150koni [653] Re: lhajek
ten tvůj z lídlu má za 900Kč zvětšení 20x - 350x tady máš sice za 2900Kč ale zvětšení 20x - 1280x mikroskopy.heureka.cz/…
Nedokážu ale porovnat míru zvětšení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 00:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
No nevím, ale při té předchozí akci jsem ho tam měl v ruce a bylo jich v regálu docela dost, ani jsem je nespočítal :-) (lidl na maloměstě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 23:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Zajíc za devět stovek. Do toho jdu. Otázka je, kolik Lidlů budu muset obvolat, než ho někde najdu.... Zajímalo by mne, kolik jich do těch obchodů dali? 5 do celé ČR? Minule jsem tak chtěl před Vánocema koupit dalekohled. Nedodali ho ani do jednoho Lidlu v našem okrese.
No co, stojí to za zavolání. Šup šup do postele a ráno hned volám. Pěkně jeden Lidl za druhým. Kdyby aspoň někde řekli, do kterého obchodu ho dodali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 22:35 Muž 150koni [653] Re: lhajek
tak ten vypadá luxusně .... teď záleží jak luxusní službu udělá ... jak píšeš, bez referenci je to zajíc v pytli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Už jednou jsem na to v lidlu koukal, ale zatím jsem do toho nešel. Má s ním někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2012 19:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 19:10 Muž Yirka [9118]
Vedlejší téma mě navedlo na připomenutí, že v posledním letáku Lidl, letaky.skrz.cz/… je opět v nabídce elektronický digitální mikroskop Bresser. Nejsem tedy odborník, ale cena 899,- je taková, že to možná někoho při možnosti jeho připojení na počítač zaujme. Je to na straně 7.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 20:42 mikroskop.cz
mikroskop?

koukněte na www.mikroshop.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 09:37 CoReX corexbllade@seznam.cz Re: Arthur
No otázka jak zpočitat zkutečné zvetšení když.

Zvětšení = z1 zvetšení(okuláru) * zvetšení(objetivu)
Z=z1*z2 tedy >> 1280=40*z1 >> z2=Z/z1

když tu rovnice dosadím další (kořeny,. základy vzorců stejně to nevychází)

z1=(d/f1) X z2=(d/f2)

moje výsledky f1=0.00781m =7.8mm
f2=0.00625m =6.2mm

Z=vyplývá že 1280 =z1 * z2=0.25/f (f=0.00625m)

Mám z toho nějak velkou hlavu když tak mě můžete opravit jestli tam mám někde chybu.

imageshack.us/…

snímek č. krvinek v orig. zvetšení.
č. Krvinka má 5,7um průměrně snímek je v originálním rozlišení.. :)

tedy jde mi oto vypočítat zvětšení okuláru. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 22:03 Arthur Re: Lukaš corexbllade@seznam.cz
Otázka nedává moc smysl, zvětšení přeci závisí na velikosti monitoru, respektive zobrazení na počítači :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:51 Lukaš corexbllade@seznam.cz
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli nevíte zvětšení Elektronického Okuláru MicrOcular VGA typ 051012-VGA 640px x480px

Nebo jaké je zvetšení z Elektronickým Okulárem :-D.

Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:54 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Garra
Asi to nebude to co hledáš, ale v Lidlu je k mání mikroskop s připojením k PC (nebo aspoň to tak vypadá). Už se to tu někde probíralo. Tuším to vlákno se jmenovalo "Kde sehnat mikroskop". Možná to bude lepší než to fotit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Mno máš co pilovat ti povím, nicméně trochu tě nasměruji pohledej info o skládané fotografii.
Tady je link o skládání makrofotografie což je velmi příbuzné.
www.macrophotography.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:28 Garra – Mikroskop
Fotka k příspěvku Mate nekdo zkusenosti s MIKROSKOPEM v akvaristice,hledani a urcovani parazitu na zivych a mrtvych rybach,vykalech, atd. nebo s focenim pres mikroskop ?Zkousel jsem to fotakem a mobilem a myslim, ze to pujde vypilovat,prikladam foto pres mobil.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1195