Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěnové hnízdo

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pěnové hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:42 Nikoolka
Ahoj :) jak poznam se je betticka připravena se pářit? Včera jsem je dala ze spol. Akva do samostatného 1+2 samičky a myslm ze sameček se pokoušel o hnízdo. Takové nízké bubliny po hladině. A dnes ráno byly bublinky pryč a zůstaly tam jen podél akva.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 18:33 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: macejko
Ano, jeto pěnové hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 18:29 Muž Strojek [121] Re: macejko
je to od cichavcu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 17:59 Žena macejko [1] – Je to pěnové hnízdo?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem v rohu akva objevila toto, nikdy před tím, se nám to nevytvořilo, v akva mám několik mečovek, dva samce čichvce modrého, pár panceřníčků a pár ancistrusů. Může to být pěnové hnízdo? Je možné, že by to bylo od panceřníčků? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 10:07 Muž motýlek [275] Re: Lída
pokud neumíš odchovat (asi ne?), tak samičku nepořizuj - v malém akvárku by ji zabil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:19 Muž DaveLister [478] Re: Lída
Když samici, tak dvě. Ovšem pokud tím běžným akváriem pro betty myslíš to, co mají obvykle v petshopech, tak ani náhodou :) Já za běžné akvárium pro betty považuji 100 litrů, a pak není se samicemi žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:15 Žena Turbínka [2555] Re: Lída
Kolik to akvárko má litrů? A když si fouká a samici nemá, rozohdně to nevadí, není to nic proti ničemu. Nejsem zrovna příznivec soužití obou pohlaví u těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:13 Lída – Beta bojovnice
Můj samec bety bojovnice stále vytváří bublinky na hladině mám mu koupit samici a nebo je to normální ve zverimexu mi řekli že nesmím mít u samce ani samici akvárium je o něco větší než to malinké ve kterém se bety povětšinou chovají mám mu tedy koupit samici a nebo to mám jen tak nechat?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 16:21 Muž NHKG [3865] - HadohlavciRe: ema
Jo, vypadá to jako pěnové hnízdo. Motá se kolem té pěny? Vzhledem k tomu, že nemáš samičku, netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:29 ema Re: NHKG
Fotka k příspěvku Jen jeden sameček betta

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:22 Muž NHKG [3865] - HadohlavciRe: ema
Chce to lepší fotku...
Jaké ryby jsou v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:16 ema
Fotka k příspěvku muže být toto pěnové hnízdo? ano

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 10:33 Bulterier47 Re: Niky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 22:14 Žena niky [13] Re: Niky
ano to je hnízdo, ale měla by jsi zapřemýšlet nad jinou nádrží o tu "palmu" se rybka může poranit, potrhat si ploutve. Teplota v tomto také nebude stabilní... teď přes léto to půjde,ale v zimě už bude zle.Vodu měň pravidelně 2/3 obsahu. Hnízdo si postaví nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 18:45 Niky – Je to hniezdo?
Fotka k příspěvku Ahojte, kúpila som sestričke rybičku pretože veľmi chcela jednu maličkú. V akvaristike mi poradili bojovnicu a že originál pre nich to malé akvarko. Čo už mi došlo že je malé a je mi tej rybky ľúto. Po 20 dňoch čo ju mame tak začali sa robiť na hladine takéto bublinky, stavia si hniezdo? Samičky nebudem kupovať keďže on sam ma tam malo miesta, no jedine žeby bolo väčšie akvárium. Mám mu teda tu vodu vymeniť alebo si začne odznova staviať alebo čo vlastne?? Ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:04 Žena Barčuša [2] Re: NHKG
Děkuji za rad, zkusím po práci udělat fotku obou dvou jestli je to opravdu samec a samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2015 16:33 Muž NHKG [3865] - HadohlavciRe: Barčuša
Bude vyhánět všechny dokud nebude hotový. Jenom upozorňuju, že odchovat čichavce je pro amatéry složitější, protože potřebuje hodně drobnou potravu (i proti jiným potěrům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 15:46 Žena Barčuša [2] Re: NHKG
A může samec stavět hnízdo i když nemá samičku? Protože ten, u kterého jsem si jistá že je samec je furt pod tím, a všechny vyhání, i druhého jediného cichavce. Kdyby to byla samice tak jí vyhanet nebude, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 15:26 Muž NHKG [3865] - HadohlavciRe: Barčuša
Stačí pozorovat ryby. Pokud se jeden čichavec kolem té pěny motá a plive další bublinky, je to hnízdo. Akorát musíš si k akváriu sednout a chvilku nechodit. Kroky ty moje čichavce rušily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:57 Žena Barčuša [2] Re: KarlosS
Mám pár cichavcu zlatých, možná se mi i zdálo že sameček tam trochu bublinek přidal. No jsem zvědavá :)
Mám celkem dilema, může ni někdo říct jak se doopravdy pozná že je to hnízdo? Teď jsem někde četla něco o slepé hladině....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barčuša
jasně, co máš za ryby, labyrintky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:36 Žena Barčuša [2]
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem objevila toto, bylo to větší ale než mi došlo co by to mohlo být, měnila jsem nástavec u filtru a rozvirila vodu. Tak co myslíte?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:59 Žena Turbínka [2555] Re: Andy
Nevadí, když se ryba naparuje a staví si pěnové hnízdo značí to, že je v dobré kondici a asi i v lepším prostředí než byl ten zverimex ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:57 Andy – Sameček bojovnice
Měla bych otázku. Mám necelý týden samečka bojovnice, který si začal stavět pěnové hnízdo. Neustále se naparuje jak divý, a k tomu často ani nepotřebuje vidět svůj odraz, stačí mu k tomu rostlinka. Jednou už jsem měla dvě tyto rybky, ale žádný z nich nebyl tak akční, jako je tenhle.
Mám ho ale jen v 15l akváriu, proto je tam sám, takže ani neplánuju pořizovat samičky, protože už by to na ně bylo moc málo prostoru. Jenom by mě zajímalo, jestli nevadí, že se teda tak moc snaží a dělá to vlastně úplně pro nic a jestli ho to naparování moc nevysílí, popřípadě jestli toho vůbec někdy nechá. Ve zverimexu, kde měl kolem sebe ze všech stran hromadu dalších samců, tohle nedělal.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:30 Žena Verry [18] – Pěnové hnízdo a "povaha" samce:-)
Ahoj, mám samečka betty, který je (zatím) v akváriu sám. Staví hnízda, snad čím dál větší...Brzy bych mu chtěla pořídit spolubydlící (nejraději samičky betty), ale začínám mít trochu strach, jak bude reagovat...Bude si bránit svoje "teritorium"- prostor pod hnízdem, tzn. pomalu polovinu akvárka? Nebo "vyklidí prostor", když tam nebude sám (kdybych pořídila jiné ryby, je mi jasné, že samicím asi nic "vyklízet" nebude)? Dá se to nějak odhadnout?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 07:50 R Muž romant [27788] Re: Barbora
Tu chybku bych viděl v parametrech vody. Zkusil bych vylepšit prostředí nějakým rašelinovým výluhem, podívej se na účinky olšových šištiček, listů mandlovníku a nastuduj si co jsou huminový látky a třísloviny a jejich prospěšnost pro akvárium. Z komerčních přípravků můžeš sáhnout třeba po Torbenu, jenž je rašelinovým výluhem právě s těma tříslovinama. Mrkni do tohoto vlákna rybicky.net/forum/1221 nebo třeba sem www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:49 Barbora
Ahoj všichni, potřebovala bych poradit nebo vysvětlit co děláme špatně Bettky jsme si velice oblíbili. Máme jedno užásného samečka, který staví hnízda což už to je úspěch, Chtěli jsme aby se spářil tedy s nějakou samičkou... Když už jsme mu vybrali dvě který nenaháněl a dostavil hnízdo rybky se poté spářili jikry byli v hnízdě samičky po té vylovené čekali jsme a pozorovali a druhý den ráno už tam sameček neměl ani jednu na začátku jich bylo min 20. Četla jsme že požírá neoplodněné jikry ale že by nebyla ani jedna je moc mladý že jikry nejsou oplodněné nebo se nespářili správně??? Stalo se nám to už po druhé vůbec nevíme co je špatně nebo kde děláme chybu???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:23 Žena petulinakk [2014] Re: Natálie
Mně se občas dělají na hladině bublinky spolupůsobením slepé hladiny a bublinek CO2 z difuzeru... vím jistě že betťák to nedělá, protože žádného nemám :-)
Fotka opravdu hodně napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:28 Muž MrHu [300] Re: Natálie
Ty bublinky by to chtělo vyfotit...:-) A co se týká 2 samiček a 1 samce, záleží na velikosti akvária a jak je zařízené (rostlinky, úkryty...) a také na povaze konkrétních ryb...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:27 Natálie – Betta bojovnice modrá
Mojému samečkovi se furt vytvářejí v akvárku bublinky.Nevím jestli jestli si dělá hnízdo nebo semu to vytváří samo.Ještě se zeptám,Můžou být spolu 2 samičky a 1 samec?V akvaristice mě říkají že nemůžou že by se zabili.Hlavně mě prosím odpovězte na tyto dvě otázky.Děkuji předem. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:36 Žena Beastie [81]
Jak moc mám nechat čichavce se svým hnízdem aby mě omezovali v údržbě a krmení? Mám plachého samce čichavce medového, který se mě neskutečně bojí ( respektivě mého obličeje), ale chytře si postavil hnízdo u předního skla. Teď se bojím čistit, kdž vylezu nahoru nakrmit tak v panice prchá, což ve chvíli, kdyby měly jikry, by je stálo potěr.
Takže dát jim třeba den dva šanci udělat co mají a pak to hnízdo ignorovat, když uvidím nezájem?
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:20 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: robik1
On hlavne samecek oceni, ze se mu to nerozjizdi, takze to chce neco, v cem bude asi tak 10x10cm volneho mista a okolo to ten prostor na hladine ohranici. Co uz to bude, pokud to nepousti neco skodliveho, to uz je fuk. Videl jsem na fotce i kus polystyrenoveho kelimku ;-) .

No, neni to na odchov zrovna to nejsnazsi. Uz jsi premyslel, co udelas s nestejnomerne rostoucim poterem a pozdeji vice samecky? Ale to by Ti asi napsal lepe Semtex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:08 Muž robik1 [1] - Labyrintky
mozem betam namiesto plavajucich rastlin na hniezdo dat polistiren?? dakujem za rady X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:46 Tho0or Re: misi6
Kdž je samice připravená k páření,má svislý světlý pruhy. Když jsou takhle u sebe, měla by samička ajíždět pod hnízdo a tím ukázat samcovi, že je připravená ke tření. Samotné tření probíhá tak, že samec samičku "objeme" love , ta vypustí jikry a on je nosí do hnízda, proto je dobré dát hnízdu "oporu" věšinou se dává polistyrenová destička, aby se hnízdo nerozpadalo. Po skončení tření samičku odlov a nech tam jenom samce, ten se stará o jikry/potěr. Samce můžeš cca po 3-5 dnech přelovit taky......... a máš krásný Betty... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:49 misi6 Re: Krystýna
tam jikry nebudou jen se ptám děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:46 misi6 Re: Eff
a jak zjistim, že se chce pářit a že v pěnáči jsou oplodněné jikry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:46 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: misi6
Hnízdo to je.
Jikry...jsou to takové bílé kuličky menší než milimetr. Jsou vidět zhora. Budou v té pěně. Na fotce je nevidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:41 Muž Eff [415] - RostlinyRe: misi6
Ano, snaží se o hnízdo. Což ovšem samec dělá prakticky neustále pokud je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:32 misi6 – Hnízdo ?
Fotka k příspěvku Dobrý den
chtěl bych se zeptat jestli se jedna o hnízdo nebo co to je ? Jak poznám že tam jsou jikry?

Přikládam foto.

V akva o objemu 9 l s plavoucimi kytkami mám samce a samicku bojovnic.
Samička má pruhy tření bo co to je
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:20 Muž Golan [45] - RostlinyRe: PaDa
Moc všem děkuji, samička je již přelovena. Snad jí nebude dlouho smutno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:18 Muž PaDa [5469] - mřenky a sumciRe: Golan
O odchovu čichavců zakrslých si přečti tenhle pěkný článek: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:44 Muž Golan [45] - RostlinyRe: Usine
Jak dlouho se cca třou? Zatím to pokračuje a stále se chvilkami tulí. Do rána je asi nechat bude blbost? V každém případě o ni nechci přijít tak ji pro jistotu za chvilku než půjdu do hajan vyndám. Moc děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:37 Usine Re: Golan
Samici okamžitě odlov jestli už se netřou, nebo o ní přijdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:44 Muž Golan [45] - RostlinyRe: Usine
Jsem to sledoval je to lepší než kino jak se krásně objímají a pouští jikry do hnízda nikdy v životě jsem něco takového neviděl. Fakt paráda. A teď jelikož to mám ve společenském akva tak se musel sameček slušně ohánět a sem tam mu tam parma něco slupla tak jsem se rozhodl odlovit hnízdo podebráním ze spoda do takové té malé plastové porodničky. Dal jsem k nim i oba rodiče (jsou to čichavci zakrslý) a teď udělal jsem správně? A co mám dělat dál? Jsem co se týká odchovu jikernatých ryb úplný amatér jediné s čím mám zkušenosti jsou živorodky a ancistrus. Předem moc děkuji za brzké rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:35 Usine Re: Golan
Fotka k příspěvku Určitě a opravdu pěkný.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:15 Muž Dixon [13] - SumciRe: Golan
podla mna to je penove hniezdo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:12 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den také mám něco na hladině a tak se ptám je toto pěnové hnízdo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 13:03 Muž hf [54] Re: Vini
Taky máme takového amatéra doma. Začne bublat, nabublá celkem ucházející hnízdo, samička je tlustá k prasknutí, pruhovaná jak zebra se motá kolem, pak ten blbec na hodinu zapomene že staví a hnízdo celý popraská.

Napodruhé to vypadalo lépe, bublinky byly jemnější a vydržely déle, ale zase, celý den to stavěl a pak polevil ač do něj samička pořád šťouchala. Když už to hnízdo v podstatě celé zmizelo, (sem tam pár bublinek), tak už to asi nevydrželi a snažili se vytřít stejně. Sameček je ale nějaký extra ňouma, samičku se snažil obtočit ale dycky se zkroutil do U a ztuhnul a samička vyklouzla. No prostě blbec to je... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 12:01 Žena Vini [1] - CichlidyParáda...
Ahojky...Stavění se mu daří líp než jsem čekala..Akorát se mu jen málo bublinek rozplynulo po hladině jinak hnízdo je už docela veliké...Staví drobnější bublinky než dělal dřív a jde mu to báječně... palec ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 19:38 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Landvir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku a nevíš náhodou jak tomu zabránit? On se totiž hrozně snaží..mláďata nikdy neměl...Je to tzv. "Nezkušený stavitel" a nejde mu to od tlamky.... ano :-)

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11858-penove-hnizdo