Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěnové hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pěnové hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 09:15 Žena drvi [2894] Re: Welt
Pokud tam nemá samici připravenou ke tření, tak mu ho klidně zbourej, buď si udělá nový, nebo se na to vykvajzne :-D , ale přežije to bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 08:42 Žena Eillen [645] Re: Welt
Vodu jsem měnila normálně. Ať bylo hnízdo nebo ne. Beťák si vždy hned nabublal další. Neměnit vodu, tak bych musela někdy čekat i měsíc, než ho to přestalo bavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 08:39 Muž Welt [4] – Pěnové hnízdo/výměna vody
Fotka k příspěvku Včera jsem měl měnit vodu v akváriu ale Beťák se rozhodl v sobotu vytvořit si pěnové hnízdo. od té doby každý den poroste :-D.Zajímá mě za jak dlouho se rozpadne samo abych mohl vyměnit vodu. Nebo je to jedno a mám ji vyměnit i když mu to hnízdo zničím/poničím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:42 Nikoolka
Ahoj :) jak poznam se je betticka připravena se pářit? Včera jsem je dala ze spol. Akva do samostatného 1+2 samičky a myslm ze sameček se pokoušel o hnízdo. Takové nízké bubliny po hladině. A dnes ráno byly bublinky pryč a zůstaly tam jen podél akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 18:33 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: macejko
Ano, jeto pěnové hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 18:29 Muž Strojek [141] Re: macejko
je to od cichavcu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 17:59 macejko – Je to pěnové hnízdo?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem v rohu akva objevila toto, nikdy před tím, se nám to nevytvořilo, v akva mám několik mečovek, dva samce čichvce modrého, pár panceřníčků a pár ancistrusů. Může to být pěnové hnízdo? Je možné, že by to bylo od panceřníčků? Děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 10:07 Muž motýlek [275] Re: Lída
pokud neumíš odchovat (asi ne?), tak samičku nepořizuj - v malém akvárku by ji zabil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:19 Muž DaveLister [478] Re: Lída
Když samici, tak dvě. Ovšem pokud tím běžným akváriem pro betty myslíš to, co mají obvykle v petshopech, tak ani náhodou :) Já za běžné akvárium pro betty považuji 100 litrů, a pak není se samicemi žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:15 Žena Turbínka [2558] Re: Lída
Kolik to akvárko má litrů? A když si fouká a samici nemá, rozohdně to nevadí, není to nic proti ničemu. Nejsem zrovna příznivec soužití obou pohlaví u těchto ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:13 Lída – Betta
Můj samec betty stále vytváří bublinky na hladině mám mu koupit samici a nebo je to normální ve zverimexu mi řekli že nesmím mít u samce ani samici akvárium je o něco větší než to malinké ve kterém se bety povětšinou chovají mám mu tedy koupit samici a nebo to mám jen tak nechat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 16:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ema
Jo, vypadá to jako pěnové hnízdo. Motá se kolem té pěny? Vzhledem k tomu, že nemáš samičku, netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:29 ema Re: NHKG
Fotka k příspěvku Jen jeden sameček betta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ema
Chce to lepší fotku...
Jaké ryby jsou v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:16 ema
Fotka k příspěvku muže být toto pěnové hnízdo? ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
7,6 je strašně moc... kyselit je třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:26 Muž O.Tom [439] Re: romant
Ne ne, žádný výluh. 90 litrové, téměř holé akvárko s jedním dřevem a pár kousky rostlin.
Dvojitý bublák filtr a to je vše. Voda z vodovodu která mívá PH tak 7,6+
S mandlovníkem nemám zkušenost, olšové šišky mě moc nechytly a s torbenem jsem skončil společně s terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:16 R Muž romant [27981] Re: O.Tom
Jestli jim tam na všeobecnou podporu prostředí přidáváš nějaký výluh, třeba již hotový Torben a nebo listy mandlovníku mořského, ideál v kombinaci obou. Jinak souhlasím s Liborem, že ta strava a komáří larvy obzvlášť dokáží udělat divy a to nejen s bettama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
No možná to bude tou stravou... já mám v zimě také trochu problémy s výtěry, od jara do podzimu nee. Ale jedu tak 5-6x týdně živé... a nítěnky bych asi betám nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:10 Muž O.Tom [439] Re: romant
Jak je to myšleno ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:07 R Muž romant [27981] Re: O.Tom
Koupeš je v nějakým výluhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:06 Muž O.Tom [439] Re: LiborSprysl
Z živého krmím nítěnkou, ta je pro mě jediná dostupná, patentku a pod. jsem už roky neviděl.
Z mraženého sem tam artemii, jinak vločky a občas granule SAK.
PH mají 7+, je pravda že jsou v jiné nádrži než ve které měli první obří hnízdo, je tu určitě jiná voda a nějak jim to tu nejde...
EDIT: jo a ještě sežrali hromadu lasturnatek, které jsem nedávno řešil jako, z přírody zavlečený neznámý živočich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
Samozřejmě jsou parametry vody jeden s faktorů. Ale je jich více. Například potrava, kterou považuji za velmi důležitou. Překvapivě. Obrovská pevná hnízda staví samci například po intenzívním krmení živými komářimi larvami. Zjevně to souvisí s "tvorbou slin", které bubliny drží pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 11:40 Muž O.Tom [439]
Ahoj, měl bych dotaz... může nějak chemismus vody či něco jiného ovlivňovat soudržnost pěnového hnízda, nebo jeho tvorbu ?
Už podruhé se mi Betty vytřely bez hnízda, nebo jen s minimem bublin, které do druhého dne vymizí.
Přitom když se třely prvně, tak měly "obří" hnízdo tak 5x větší než samotné ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:42 Muž mamlon123 [8] Re: Sarah betta bojovnice
Mě se vždycky rozbilo, ale jestli to není odchovná nádrž pro mimina, tak je to jedno ne? oni si postavíjou další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:33 Sarah betta bojovnice – Pěnové hnízdo - výměna vody
Lze při pěnovém hnízdě vyměnit vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 10:33 Bulterier47 Re: Niky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 22:14 Žena niky [13] Re: Niky
ano to je hnízdo, ale měla by jsi zapřemýšlet nad jinou nádrží o tu "palmu" se rybka může poranit, potrhat si ploutve. Teplota v tomto také nebude stabilní... teď přes léto to půjde,ale v zimě už bude zle.Vodu měň pravidelně 2/3 obsahu. Hnízdo si postaví nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 18:45 Niky – Je to hniezdo?
Fotka k příspěvku Ahojte, kúpila som sestričke rybičku pretože veľmi chcela jednu maličkú. V akvaristike mi poradili bojovnicu a že originál pre nich to malé akvarko. Čo už mi došlo že je malé a je mi tej rybky ľúto. Po 20 dňoch čo ju mame tak začali sa robiť na hladine takéto bublinky, stavia si hniezdo? Samičky nebudem kupovať keďže on sam ma tam malo miesta, no jedine žeby bolo väčšie akvárium. Mám mu teda tu vodu vymeniť alebo si začne odznova staviať alebo čo vlastne?? Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:04 Barčuša Re: NHKG
Děkuji za rad, zkusím po práci udělat fotku obou dvou jestli je to opravdu samec a samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2015 16:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barčuša
Bude vyhánět všechny dokud nebude hotový. Jenom upozorňuju, že odchovat čichavce je pro amatéry složitější, protože potřebuje hodně drobnou potravu (i proti jiným potěrům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 15:46 Barčuša Re: NHKG
A může samec stavět hnízdo i když nemá samičku? Protože ten, u kterého jsem si jistá že je samec je furt pod tím, a všechny vyhání, i druhého jediného cichavce. Kdyby to byla samice tak jí vyhanet nebude, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 15:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barčuša
Stačí pozorovat ryby. Pokud se jeden čichavec kolem té pěny motá a plive další bublinky, je to hnízdo. Akorát musíš si k akváriu sednout a chvilku nechodit. Kroky ty moje čichavce rušily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:57 Barčuša Re: KarlosS
Mám pár cichavcu zlatých, možná se mi i zdálo že sameček tam trochu bublinek přidal. No jsem zvědavá :)
Mám celkem dilema, může ni někdo říct jak se doopravdy pozná že je to hnízdo? Teď jsem někde četla něco o slepé hladině....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barčuša
jasně, co máš za ryby, labyrintky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 11:36 Barčuša
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem objevila toto, bylo to větší ale než mi došlo co by to mohlo být, měnila jsem nástavec u filtru a rozvirila vodu. Tak co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 13:52 JosefVavra Re: Amatértom
To bude spíš počátek stavby. Jinak hnízdo čichavce často obsahuje i kousky rostlin a všelijakého "bordýlku". U bett jsem se s přidáním rostlinek do hnízda setkal jen jednou a to spíš že se kytka připletla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 13:04 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Pěnové hnízdo/bordel
Fotka k příspěvku Ahoj, je toto pěnové hnízdo ? a dá se poznat jestli je čichavčí nebo betty ? mám jednoho samečka a dvě malé samičky. Proč ho začal dělat teď a nepočkal si až děvčata vyrostou ?
A co s ním mám dělat ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 22:30 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: P
Já bych snad přidal ještě jedno pozorování o hnízdě a teplotě, jak jsem se tady o tom bavili. Náš beťák v pátek zase stavěl hnízdo. Docela mu to šlo, i když nebylo moc velké a moc husté. Ale docela drželo. Pak jsem se rozhodl, že odstraním krycí sklo, aby se voda zbytečně nepřehřívala. Jakmile jsem sklo odstranil, do několika minut se hnízdo začalo rozpadávat. Teplota vody byla stabilní kolem 25 C, teplota okolí kolem 22-23 C. Nechci z toho vyvozovat přehnané závěry, ale opravdu se zdá, že ten rozdíl teplot nějakou roli při slabých nebo nedostavěných hnízdech může hrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 08:10 Muž P [125] - Betta splendensRe: michalt
I ryby odchované ve 26-28°C se dají postupně navyknout na chladnější vodu. Chce to ale opatrnost a nesnižovat teplotu naráz. Vždy třeba o stupeň a nechat je tak měsíc, dva. Potom opět snížit atd. Jelikož já mám odchovy už od mala ve 24°C, nemám s tím problém. Rybky vydrží bezúhonně i 20°C (dlouhodobě bych to ale nedoporučoval). Běžně se mi u nich pohybuje teplota mezi 23-24°C. Ryby nemají žádné nemoci a jsou vitální, ani při prudkému poklesu teploty se jim nic nestane. Co se té životnosti týče, nemohu říci jistě, zda má ta nižší teplota vliv, ale bojovnice u mě žijí kolem 3 let. Krmím několika druhy mraženého krmení a doplňuji to dvěma druhy vloček. Svoje rybky takto otužuji, protože nemám finance, abych ke každému beťákovi pořizoval topítko. A chov funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 21:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: P
A jak se dají betty (řekněme ty, které jsou odchované v ČR) otužit na nižší teplotu (trvale pod těch všude udávaných 25 C)? Nejsou pak náchylnější k nemocem? Je pravda, že jim mírně nižší teplota prodlužuje život kvůli zpomalenému metabolismu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:40 Muž P [125] - Betta splendensRe: DREDRA
Každý dělá ryby jinak, já je mám záměrně otužilejší.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:41 DREDRA Re: P
P napsal: Když bude mít voda 27°C a vzduch 23°C, hnízdo držet nebude.
A to je přece to o čem tady mluvím. A bavíme se o vytíračce takže teplota cca 29st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: P
Opravdu? Ze začátku jsem měl v akváriu 24 stupňů a nad hladinou bylo někdy i 20,5 stupňů. Teď mám ve vodě 26 stupňů a nad hladinou 23 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2014 10:17 Muž P [125] - Betta splendensRe: DREDRA
To, že se samci hnízdo rozpadá není podmíněno jen teplotou. Ale když už se to nakouslo.. celková teplota není zas tak důležitá. Jde tam především o to, aby byla stejná teplota vzduchu nad hladinou a vody. Když bude mít voda 27°C a vzduch 23°C, hnízdo držet nebude.
Jinak z vlastních zkušeností mohu říci, že samci postaví hnízdo bez problémů i ve 23°C. Stačí, aby občas viděli samici nebo jiného samce. Nad 27°C mi přijde teplota zbytečně vysoká, pokud se nejedná o importované ryby. Já chovám bojovnice při 24°C a nemám problém odchovat zdravé potomstvo.
Do určité míry záleží i na dané rybě. Některý samec nabublá hnízdo 8x8 cm a jinému stačí 2x2. Stejně tak je různá výška, někteří stavitelé mi dělali běžně hnízda vysoká něco přes 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 08:10 DREDRA Re: LiborSprysl
Tak mi to prosím vysvětlete,mě to takhle funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 06:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
To není. Když se člověk podívá po akvaristikách, zjistí, že většina beťáků si postaví pevné hnízdo i při pokojových teplotách a v "nádržkách," které se vůbec nezakrývají.

Jenže z nějakého důvodu, který mi uniká, mám třeba doma taky zkušenost, že když je teplota kolem 25 C, můj beťák na stavbu hnízda ani nepomyslí, když stoupne na 27 C, začne si něco stavět, ale rozpadá se to a při 28 C to hezky drží. Na druhé straně, toto chování jsem vypozoroval jen jednou a neměl jsem žádnou ambici ryby množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
To vůbec není o teplotách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:41 Muž Beda [11] Re: DREDRA
Jojo zakrytý to mám sklem. Ale samca mám asi debila. Jsem tam dal ten kroužek a misto toho aby to stavěl do něj, tak to staví kolem něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.05.2014 21:38 DREDRA Re: Aforte
No nemusí to být sklo,někdy používám i polykarbonát ;-) ,no je to hlavně o rozdílných teplotách..pokud doma topíš na 30st tak se ti možná rozpadat nebude.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11858-penove-hnizdo