Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěnové hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pěnové hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DREDRA
A to sklo proč? Já to zavřené nijak nemám a hnízdo se krásně drží coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:30 DREDRA Re: Beda
Ahoj,předpokládám,že máš vytíračku zaklopenou sklem,jinak se ti hnízdo bude rozpadat pořád.Ten filtr nic moc,osobně používám vytíračku bez filtru. S tou celkovou tvrdostí si nelam hlavu,dělám je i ve 20st.Jen tu vodu trošku okořením šiškama,mandlovníkem. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Beda
Ale mezi lístky takové pistie nebo jiné podobné plovoucí rostlinky to samečkům betty taky jde docela dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Beda
Jo jo, jsou chytri, kdyz ty bubliny muze davat pod neco, rychle toho vyuzije :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:32 Muž Beda [11] Re: LiborSprysl
On to bude stavět kolem toho??? To by mě nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 14:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beda
Kdybyste místo toho dal plátek tenkého polystyrenu, bylo by to lepší... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:46 Muž Beda [11] Re: cezarmilan
Ústí filtru jsem otočil dolů aby voda neproudila a přitopil jsem na 28*C. Od rána se snaží a drží mu to potlesk
Eště jsem mu pomohl. Ze vzduchovací hadičky jsem udělal kroužek a dal na místo kde staví aby mu to hnízdo zpevnil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Beda
Ten filter mu to určite sťažuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 11:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Beda
Tvrdost se dá zlepšit více variantami:
destilovaná voda - někdo tvrdí, že obsahuje větší množství mědi/bromu?, ale nikde to není dosvědčené nějakými testy apod.

Dešťová voda - zrovna teď by to bylo fajn, když teď často a dost prší. Každopádně si tak můžeš do akvária přinést hosty, které nechceš.

Reverzní osmóza - nejlepší a nejspolehlivější metoda. Akorát si pro pořízení osmózy musíš trošku připlatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 10:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Beda
Ano, reverzní osmóza dává měkčí vodu. Jinak s kontrolou tvrdosti nemám zkušenosti, možná něco řekne někdo zkušenější. Ani nechci tvrdit, že je ta tvrdost špatná, jen upozorňuji, že při odchovu je potřeba na ní brát nějak ohled.

Tak se možná beťák jen potřeboval naučit, jak postavit hnízdo a už bude všechno v pořádku. Ale tu teplotu bych stejně zvýšil. Budou mít větší chuť ke tření a myslím, že je to i vhodnější teplota pro vývin potěru. Tak ať se daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 08:19 Muž Beda [11] Re: michalt
Přeš noc něco vytvořil a drží mu to ale radši přitopim. Dík ;-)Tvrdost srovnám jedině přidáním destilované vody nebo vody z osmózy, že???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 23:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Beda
Podle mojí zkušenosti může beťákovi pomoct vyšší teplota. Zvýšil bych ke 27 C. Můj beťák taky začal stavět hnízdo u teploty kolem 25-26C, ale rozpadalo se mu. Po zvýšení na 27 C se to zlepšilo. Nevím, nakolik je voda s touto tvrdostí vhodná na odchov, ale s hnízdem by v ní snad neměl mít problém. Ta hodnota NO3, kterou udáváš, bude s vysokou pravděpodobností v jednotkách mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:50 Muž Beda [11] Re: michalt
24*C, Ph7,2, Gh14°d, Kh6°d, No2 neměřitelné, No3 25 podle papírku OK ale nevím v jakých to je honotách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:23 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Beda
Jaká je teplota a parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:13 Muž Beda [11] Re: michalt
Fotka k příspěvku Přihazuju foto a popis ;-) ... Filtr je jen sprcha (proud minimální), dal jsem do akvaria porodničku a do ní samicu aby měl motivaci ke stavění ;-), u tý porodničky jsem přivázal jávský mech a hned se chytil. Stavět se v něm snaží ale bublinky mu praskají hned jak je vyplyvne a nebo se mu rozplavou a pak praskonu. Už se snaží čtyři dny a furt nic...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Beda
Může to být trochu jedno i druhé. Někteří samečci se to prostě musí naučit, jiní to umí napoprvé.

Jsou v nádrži nějaké plovoucí rostliny, kolem kterých by mohl začít stavět? Jaké je proudění hladiny? Jestli je filtr a je z něj příliš velký proud, taky mu to může komplikovat stavební práce na projektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:37 Muž Beda [11]
Zdarec. Možná to tu už někde je ale já to nevyčet... samec se musí naučit stavět hnízda nebo to, že se mu bublinky rozplávávají a praskají je moje chyba a mám ho ve špatných podmínkách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 11:18 Muž P [125] - Betta splendensRe: Aforte
Pokud v něm nejsou jikry, tak ano. On si beťák postaví nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 09:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
Můžu vyměnit část vody, když mi betta staví pěnové hnízdo? Při výměně části vody bettu vylekám, hnízdo se roztrhá po akváriu a nalepí se na stěny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:59 Žena Turbínka [2558] Re: Andy
Nevadí, když se ryba naparuje a staví si pěnové hnízdo značí to, že je v dobré kondici a asi i v lepším prostředí než byl ten zverimex ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:57 Andy – Sameček bojovnice
Měla bych otázku. Mám necelý týden samečka bojovnice, který si začal stavět pěnové hnízdo. Neustále se naparuje jak divý, a k tomu často ani nepotřebuje vidět svůj odraz, stačí mu k tomu rostlinka. Jednou už jsem měla dvě tyto rybky, ale žádný z nich nebyl tak akční, jako je tenhle.
Mám ho ale jen v 15l akváriu, proto je tam sám, takže ani neplánuju pořizovat samičky, protože už by to na ně bylo moc málo prostoru. Jenom by mě zajímalo, jestli nevadí, že se teda tak moc snaží a dělá to vlastně úplně pro nic a jestli ho to naparování moc nevysílí, popřípadě jestli toho vůbec někdy nechá. Ve zverimexu, kde měl kolem sebe ze všech stran hromadu dalších samců, tohle nedělal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2013 13:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iloveo
Durazne mu domluvit? :)

Nasemu Betakovi to moc neslo, tak jsem mu dal tenky platek polystyrenu na hladinu. Pochopil to rychle, zacal skladat bublinky pod to. Ale byl to nejspis jen uzas z toho, ze ma v akvarku nove samice, pak se na to vykaslal a dnes dela obcas par bublinek, samice za nim doleza, ale on ji tak maximalne vyzene a nic... No poruc rybe :-) .

Dalo by se zkusit hybat teplotou, casteji menit vodu, prilevat raselinovy vyluh, proste aby mel chut... jenze bud v klidu, ani to nepomaha, zkousel jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:57 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iloveo
Jsem naprostý začátečník, ale oba Beťáci mi hnízdo staví, mají plovoucí rostliny (které dosahují až k hladině) a teplota vody cca 25-26stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:56 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – prosim poradte mi
Moj betak stale nespravil hniezdo lasky :-( Co mam spravit aby zacal robit?
Ma tam aj plavajuce rastlinky, aby sa mu lahsie robilo a ma vedla nadrze este jednu nadrz, kde je samicka a nechce robit niezdo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:30 Žena Verry [18] – Pěnové hnízdo a "povaha" samce:-)
Ahoj, mám samečka betty, který je (zatím) v akváriu sám. Staví hnízda, snad čím dál větší...Brzy bych mu chtěla pořídit spolubydlící (nejraději samičky betty), ale začínám mít trochu strach, jak bude reagovat...Bude si bránit svoje "teritorium"- prostor pod hnízdem, tzn. pomalu polovinu akvárka? Nebo "vyklidí prostor", když tam nebude sám (kdybych pořídila jiné ryby, je mi jasné, že samicím asi nic "vyklízet" nebude)? Dá se to nějak odhadnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 07:50 R Muž romant [27987] Re: Barbora
Tu chybku bych viděl v parametrech vody. Zkusil bych vylepšit prostředí nějakým rašelinovým výluhem, podívej se na účinky olšových šištiček, listů mandlovníku a nastuduj si co jsou huminový látky a třísloviny a jejich prospěšnost pro akvárium. Z komerčních přípravků můžeš sáhnout třeba po Torbenu, jenž je rašelinovým výluhem právě s těma tříslovinama. Mrkni do tohoto vlákna rybicky.net/forum/1221 nebo třeba sem www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:49 Barbora
Ahoj všichni, potřebovala bych poradit nebo vysvětlit co děláme špatně Bettky jsme si velice oblíbili. Máme jedno užásného samečka, který staví hnízda což už to je úspěch, Chtěli jsme aby se spářil tedy s nějakou samičkou... Když už jsme mu vybrali dvě který nenaháněl a dostavil hnízdo rybky se poté spářili jikry byli v hnízdě samičky po té vylovené čekali jsme a pozorovali a druhý den ráno už tam sameček neměl ani jednu na začátku jich bylo min 20. Četla jsme že požírá neoplodněné jikry ale že by nebyla ani jedna je moc mladý že jikry nejsou oplodněné nebo se nespářili správně??? Stalo se nám to už po druhé vůbec nevíme co je špatně nebo kde děláme chybu???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:01 Muž xxviktor [4] Re: Semtex
Už se tady řešilo. Na předminulé Ostravské akvaburze koupeno jako samička, která ale šla tvrdě do sebe se samečkem. A to tak, až si vysloužila vlastní akvárko, bo by to nedopadlo dobře. Nové foto (trošku lepší než předchozí) je tady images.megaupload.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxviktor
Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:21 Muž xxviktor [4] Re: Nympheas
No ona je sama v akvárku a staví si. Nebo to je taky zakamuflovanej on, bo se samcem v jedné nádržce to být nemohlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
...a docela málo jich do hnízda opravdu donese... smich dost jich cestou ode dna nahoru zřejmě znovu vrací do oběhu...Teda kdyby to šlo přes žaludek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:46 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: xxviktor
Většinou staví hnízdo samec,samice může pomáhat,ale u mých samic jsem se s tím nesetkala,většinou mu pomáhá sbírat klesající jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 09:52 Muž xxviktor [4]
Staví si samičky bojovnice, kdy jsou sami v akváriu, pěnová hnízda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka, romant
Proč to tu vůbec řešíte?
Píše někde ON/A, že ty Betty chce množit?
Proč by měl samec stavět hnízdo, když nemá zájem o odchov Bett, alespoň se tak domnívám z toho, že je moc práce s plovoučkama. Co potom s potěrem??? Tohle nejsou Kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michael
jen kousek polystyrenu, ryba se musí mít kde nadechnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:43 R Muž romant [27987] Re: Michael
Třeba tak, já jsem Ti jenom napsal jak bych to řešil, když bych neměl ty plovoučky, který jsou vpodstatě bezúdržbový kytky a bety je rozhodně ocení celoročně více, než jenom v období tření.
Edit: rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:41 Michael Re: romant
Takže tam nemám dávat celý polystyrén aby plaval, ale aby byla uprostřed něj díra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.04.2012 12:34 Muž Yirka [9123] Re: Michael
Srpenče, Adélo P., Michale a Michaeli.
Popravdě řečeno, když se ti zdá, že bude moc práce s plovoucími rostlinami hmm , divím se žes vůbez začal s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:15 R Muž romant [27987] Re: Michael
O.K. Zkus mu z toho polystyrénu vyříznout nějaký to místo, kam bude moci to hnízdo umístit. Jenom volně pohozený polyst. tyčky budou taktéž plnit svůj účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:12 Michael Re: romant
Díky, ale já zkusím ten polystyren, rostliny nechci, protože je to práce navíc. Bude si muset beťák vystačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:52 R Muž romant [27987] Re: Michael
Můžeš to zkusit, ale jako vhodnější bych viděl nějakou plovoucí rostlinu(y), to se bude beťákovi líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:51 Michael
Dobrý den, před pár dny jsem se ptal na toho samečka, proč nestaví hnízdo. Včera jsem ho dal do nového akvária a hned začal. Bubliny mu chudákovi běhají po hladině a tak jsem na internetu četl a dozvěděl jsem se, že tam mám dát nějakou zábranu. Stačí malý kousek polystyrenu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:23 Žena petulinakk [2016] Re: Natálie
Mně se občas dělají na hladině bublinky spolupůsobením slepé hladiny a bublinek CO2 z difuzeru... vím jistě že betťák to nedělá, protože žádného nemám :-)
Fotka opravdu hodně napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:28 Muž MrHu [300] Re: Natálie
Ty bublinky by to chtělo vyfotit...:-) A co se týká 2 samiček a 1 samce, záleží na velikosti akvária a jak je zařízené (rostlinky, úkryty...) a také na povaze konkrétních ryb...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 14:27 Natálie – Betta bojovnice modrá
Mojému samečkovi se furt vytvářejí v akvárku bublinky.Nevím jestli jestli si dělá hnízdo nebo semu to vytváří samo.Ještě se zeptám,Můžou být spolu 2 samičky a 1 samec?V akvaristice mě říkají že nemůžou že by se zabili.Hlavně mě prosím odpovězte na tyto dvě otázky.Děkuji předem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:36 Žena Beastie [318]
Jak moc mám nechat čichavce se svým hnízdem aby mě omezovali v údržbě a krmení? Mám plachého samce čichavce medového, který se mě neskutečně bojí ( respektivě mého obličeje), ale chytře si postavil hnízdo u předního skla. Teď se bojím čistit, kdž vylezu nahoru nakrmit tak v panice prchá, což ve chvíli, kdyby měly jikry, by je stálo potěr.
Takže dát jim třeba den dva šanci udělat co mají a pak to hnízdo ignorovat, když uvidím nezájem?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: robik1
On hlavne samecek oceni, ze se mu to nerozjizdi, takze to chce neco, v cem bude asi tak 10x10cm volneho mista a okolo to ten prostor na hladine ohranici. Co uz to bude, pokud to nepousti neco skodliveho, to uz je fuk. Videl jsem na fotce i kus polystyrenoveho kelimku ;-) .

No, neni to na odchov zrovna to nejsnazsi. Uz jsi premyslel, co udelas s nestejnomerne rostoucim poterem a pozdeji vice samecky? Ale to by Ti asi napsal lepe Semtex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:08 Muž robik1 [1] - Labyrintky
mozem betam namiesto plavajucich rastlin na hniezdo dat polistiren?? dakujem za rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:46 Tho0or Re: misi6
Kdž je samice připravená k páření,má svislý světlý pruhy. Když jsou takhle u sebe, měla by samička ajíždět pod hnízdo a tím ukázat samcovi, že je připravená ke tření. Samotné tření probíhá tak, že samec samičku "objeme" love , ta vypustí jikry a on je nosí do hnízda, proto je dobré dát hnízdu "oporu" věšinou se dává polistyrenová destička, aby se hnízdo nerozpadalo. Po skončení tření samičku odlov a nech tam jenom samce, ten se stará o jikry/potěr. Samce můžeš cca po 3-5 dnech přelovit taky......... a máš krásný Betty... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:49 misi6 Re: Krystýna
tam jikry nebudou jen se ptám děkuji moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11858-penove-hnizdo?od=51