Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěnové hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Pěnové hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:46 Seno Re: tomaskupilik
No musíš dát do společného akva samce i samičku....když bude sameček sám, tak podle mého názoru stavět hnízdo nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:38 Muž tomaskupilik [9] Re: Rebbie
To se ho mám zeptat??? :-D Ty myslíš že bez samičky nezačne?No kdyby ne tak mu jí tam šupnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:37 Žena Rebbie [71] Re: tomaskupilik
A bude stavět i když tam bude sám? Jako bez samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:30 Muž tomaskupilik [9] Re: bucliik
Takže budu čekat... a až budu mít nové volné akva ta ho tam samotného přelovím a nechám ho tam udělat nové hnízdo.Potom k němu dám samičku a mělo by to být ok ne?Samičky i samce mám 3 takže to udělám s těma co byli aktivní při stavění a při tření...co myslíš? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:23 Žena bucliik [99] Re: tomaskupilik
tak to s mlíčím nevím, já vždycky viděla až výsledek, u tření jsem nikdy nebyla-asi naznal že je brzo.teď vycházím z obrázků z netu, ale myslím, že pokud tam byly jikry tak by měly být(alespoň některý) oplodněný-protože samice je tam přece dá když si ji samec otočí břichem vzhůru.
Být tebou tak se nebojím, za chvíli budou nový-můj samec se staral, takže první hnízdo jsem přelovila a vypiplala-hned za týden měl druhý-a už bylo vidět že ho to moc neinteresuje-když vracel jikry do hnízda tak sem tam nějakou zblajznul a bylo po něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:19 Muž tomaskupilik [9] Re: bucliik
Ale ono vůbec nebylo vidět mlíčí. Nebo tedy pokavaď mlíčí vidět je..Prostě mi přišlo že to samec neoplodňuje...nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:14 Žena bucliik [99] Re: tomaskupilik
třeba ho stresovaly ty ostatní ryby, tak je radši sežral. mě to udělal napodruhé taky, přesto, že předtím jikry ubránil.
nebo to nebude hodnej taťka a udělá to pokaždé-uvidíš, třeba jinej z tvých samců bude lepší rodič ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:41 Muž tomaskupilik [9] Re. Rebie
Tak včera se stalo následovné-
Celej den samec stavěl hnízdo a večer už bylo velké tak jako on a když mu tam připlula samička tak jí odehnal.To se opakovalo tak 10x ale pak jí nechal asi ,,očuchat'' a začali se třít-možná tak 10 sec .Poté ze samičky vypadli jikry ale mlíčí jsem nikde neviděl (pokavaď je rozpoznatelné ve vodě).Jikry se rozmístili na všechny strany a samec místo toho aby je usměrnil např do hnízda tak je sám pojídal - samička odplula ihned - a se samce ty jikry pojídali i ostatní ryby kterým nejspíš strašně chutnali a zobali je i z hnízda které samec vůůůbec nebránil a sám je z něj vyďobával. Takhle jsem to viděl snad 3x (stejnej samec , nejspíš i samice). Je to normální? Rybky jsou mladý,tak že by zatím nestáli o potomstvo? Nechápu.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 17:33 Žena Rebbie [71] Re: tomaskupilik
To poznáš sám, když se jim budou ty hnízda nějak rozplavávat, tak jim tam dáš krmítko... Já myslim že to stačí s těma kytkama.... Jo a mě taky začal stavět hned co se rozkoukal v novym akvu, v podstatě večer už mi rval tu riccii a já běsnila bo to byla jediná kytka co mi rostla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:47 Muž tomaskupilik [9]
A ještě něco..když mám hladinu plnou rostlin, je vhodné vkládat ještě k těm rostlinám na sklo tu přísavku s kroužkem (na krmítko)???Nebo ty rostliny postačí.
Ty čichavci si začali hnízdo stavět už teď mezi těma rostlinama a to jsem je přivezl ve čtvrtek a v pátek.. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 11:59 Žena Rebbie [71] Re: tomaskupilik
No budou stavět až dokud nebudou spokojený kluci i holky :-) samičky dycky přídou ke hnízdu to "vokouknout" ale zas mu utečou a on znova začne upravovat a dostavovat... až když samička shledá že je hotovo tak se mu začne pokládat pod hnízdem jakoby na bok... a to už se jako chce třít :-) Tady je pěknej, podrobnej článek, tak pokud si nečet, vřele doporučuju: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 11:45 Muž tomaskupilik [9] Re: Mrakoplash
No mně to teďka snaží škubat kde to jen jde.. Mám 3 samce a každej se jde nadechnout na hladinu a chvilku to převaluje v hubě a pak ty bublinky pustí na hladinu :-D A taky si každej chrání svoje hnízdo ikdyž dva z těch tří mají spíš prozatím jen pár bublinek,ale i tak tam ostatní nepustí palec Nemá někdo zkušenost co bude následovat?Nebo spíš co mám očekávat? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Rebbie
jojo skubou si listecky a stavej, videl sem ho jak se snazi utrhnout listek z heteranthery :-D po chvilce to vzdal a sel na jinou kytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:27 Žena Rebbie [71]
Muj zakrslík stavěl výhradně z ricie :-D a to nemusela vůbec bejt na hladině, měla sem jí uvázanou u dna a on ju do posledního stébélka oškubal a přendal na hladinu :-D Neměla sem z toho tenkrát vůbec žádnou radost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:23 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
Jo,toho jsem si vědom..Ale pro mě je první úkol a priorita aby se vytřeli.. A až potom se budu ptát co a jak dál ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:20 Muž filipsi [1295] Re: tomaskupilik
Nezapomen ale, ze jedna vec je trit se, a druha aby se neco dozilo vykuleni a prezilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 23:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomaskupilik
Je vidět, že je rozumný! :) Určitě mu došlo, že by mohl dostat červenou... :-D
Běžné labyrintky se třou i ve společenských nádržích. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:22 Muž tomaskupilik [9] Re: Sid
Takže nemám dělat nic..když ho přendám do jiného a někdy druhej den ho vrátím zpět tak bude stejnej asi co... :-( Tak ho mám nechat vycukat teda?Víš jakože si je očuchá a bude klid.. :-|
Staví bojovnice/čichavci své hnízdo i ve více zarybněných nádržích?
Edit: Tak už se drobet uklidnil, uvidím zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomaskupilik
Třeba se brzy unaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:17 Muž tomaskupilik [9] Re: Prevry
Jako že si v tom kroužku staví hnízdo? Zítra jdu do akvaristiky pro nějaké rostlinky na hladinu,dnes je tam neměli :-(
koukám na to...
Dnes jsem si přivezl mimo jiné bojovnici pestrou (samec) a a pořád se naparuje před zakrslákama.. nejdřív se jen dělá velkej,ale teď je i prohání a otevírá na něj tlamku... mám nějak zakročit?
Jen na samce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:15 Prevry Re: tomaskupilik
Když bude v akvárku íce plovoucích rostlin, tak menší proud vůbec nevadí. A nebo se opravdu hodí přicucnout na stěnu ten kroužek od krmítka a okolo dát ještě kytky. To krmítko stojí asi 25 kč. Tak to neni zas takový problém ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:57 Muž tomaskupilik [9] Re: Prervy
Ale to sou jen takové moje vypozorované zkušenosti. X-)
Ty se mi ale hodí.. Zatím tam ty rostliny dávat nebudu ale až čichavcí povyrostou tak je tam vložím a uvidím ;-) Mně jde o to,jestli jim to ten filtr nebude ničit... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:52 Prevry Re: tomaskupilik
No co se týče filtru, tak nezáleží na druhu ryby. I když teda v určitém případě může. Ale filtr musí zvládnou přefiltrovat dostatečné množství vody. Co se týká čichavců a bojovnic, tak je to stejné. Určitě je pro ně vhodné rostliny na hladině mít. Usnadní jim to přípravu hnízda. Stalo se mi i že samec začal stavět hnízdo až po vložení plovoucích rostlin. Jinak se do stavění neměl. Ale to sou jen takové moje vypozorované zkušenosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:49 Muž tomaskupilik [9]
Jak moc uškodí čichavcům a bojovnici slabší filtr?Hladina neproudí ale ani nestojí.. Ale v místě kde je filtr je samozdřejmě proud (v místě odkud je voda opět vpouštěna do nádrže). A mám na hladinu položit nějaké rostliny nebo to samec labyrintek nepotřebuje a stačí mu holá hladina? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:22 Muž TomášB [12]
rybicky.net/nadrz/2883/d12857.jpg todle je hnízdo bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:22 Prevry Re: Henry
No hnízdo jim proud zničit může. Já jsem dřív dával do akvárka takové to umělé krmítko na živou potravu. Jak se přitiskne na sklo. Oni si potom to hnízdo udělali kolem něho. Jinak bych už teď spíš doporučil koupit nějaké ty plovoucí rostliny. Těmto rybám to velice vyhovuje. Nebo ještě jedno řešení. Otočit výstup z filtru na protější stěnu. Nebude takový proud. A nbeo stáhnout průtok filtru. Ale to už je na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:09 Henry Re: Prervy
No ještě mám k tomu jeden dotaz,nemám na hladíně rostlinky a filtrace dálá u hladiny celkem proud,rybám to sice nevadí ale myslím, že by jim to to hnízdo mohlo zničit,teda jestli to je to hnízdo :-) nevíte co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:03 Prevry Re: Henry
Tady máš moje fotky. rybicky.net/nadrz/1362/42.jpg rybicky.net/nadrz/1362/43.jpg . Je to hnízdo od čichavců.Ale na tom nesejde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:58 Henry – Pěnové hnízdo
Na hladině se mi začalo objevovat něco, co by mohlo být to pěnové hnízdo. Rybky nemám dlouho, takže nevím jak takové hnízdo od rájovců vypadá. Mohl by mi někdo poslat foto, případně aspoň popsat jak to vypadá? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 16:41 Muž filipsi [1295] Re: athaya
za ako dlho bude hniezdo hotove apripravene?
To je ruzne, mrkni ke me do starych fotek nebo na beti stranky na hnizda. Me nekdy nabubla 15cm prumer, nekdy se spokoji s 4-5 cm. Mladsi a min zkuseni vetsinou bublaji vic. Proste az s tim bude spokojeny on i samicka, pusti se do toho. (me dokonce nekdy samicka pomaha bublat a opravovat hnizdo, nez si ji vsimne a zazene ji. Mam je emancipovane.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 16:31 athaya Re: filipsi
Naozaj. Nevizara ako zaplnena ikrami :-O ale ked ich "zavraj ma" tak dobre :-). za ako dlho bude hniezdo hotove apripravene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:59 Muž filipsi [1295] Re: Nik
pokud je samička dospělá a zdravá má vždycky jikry ;-)
.. ale ne vzdy je pripravena (ochotna) ke treni. vim, ze to vis, ale abysme athayu necim nezmatli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:53 Muž Nik [191] Re: athaya
pokud je samička dospělá a zdravá má vždycky jikry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:10 athaya Re: bulmas
no cela by som si nechat nejke samicky betty, lebo tu jednu unahana na smrt! tone ake by ro malo byt velke, ked to bude hotove? :-) inak nezda sa mi ze je samcka plna ikier! :-O co s tym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:09 bulmas Re: athaya
šikovně ti to nabublal kluk jeden a když pak láká samičku pod hnízdo to je nádhera, jen mám zkušenost, že je lepší mít dvě samice na jednoho samce, jinak bývá samička dost okousaná a zničená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:05 Muž filipsi [1295] Re: athaya
Je. Stavi rychle, tohle se za pul dne dokaze objevit, kdyz mu to hezky jde a ma chut. Nedelej nic.
Jestli chces odchovavat, zarid se podle rad pro bety, jestli ne, proste nedelej nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:00 athaya
Fotka k příspěvku ahoj ahoj
prave som prisla a cela som tochu poposunut echinodor, otvorim kryt a... ... a co nevidim?! potlesk ASI je tam hniezdo! coze je to ono???!
bojovnika mame z vystavy "betta splendens" co bola v Ruzinove (nedela), je mozno zeby ho tak rychle postavil (pokial to je ono)?
A co mam teraz robit? :-O
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11858-penove-hnizdo?od=151