Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2023 12:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Pokut jde o lepidlo tak to se běžně používá a na otravu rybek by to nemělo mít vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 12:07 Muž Foligno [28] Re: Rovano
Po nikom jsem nechtěl aby někde něco hledal. Informace o tvrdnutí lepidla na vzduchu nikoliv ve vodě je pro mně nová a děkuji za dovzdělání(bez ironie).Novou prezentaci s fotkami budu dělat během příštího týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 12:04 Muž Foligno [28] Re: Lojza007
Tohle mně nenapadlo a děkuji za vysvětlení. Prime jsem měl na neutralizaci sáčku s purigenem po savové lázni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 12:03 Muž Foligno [28] Re: vaclav
Kéž by to byla pravda, to by znamenalo, že se podruhé dokážu této chyby vyvarovat.
Dneska nebo zítra ale chci koupit 2 nebo 3 šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Pokud jsi ve staré nádrži vodu s destilkou neměl tak si rybky zabil jen tím že rozdíl parametrů vody je tak velký že to neustojí. Na novou vodu si musí rybky zvykat postupně přidáváním do té staré. Tetra to má dokonce nakreslené na pytlících na přepravu rybek a trvá to na nich skoro 1/2 hodiny nebo aspoň 20 minut. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:19 Muž Lojza007 [1180] Re: Foligno
Seachem Prime neutralizuje pouze chlor, nic víc nic míň. Reklama a výrobce samozřejmě může tvrdit něco jinýho, ale není to pravda. Pokud nepoužíváš chlorovanou vodu, nemusíš ho ani používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:08 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Foligno
Neznáme složení lepidla. Po vytvrzení je to snad ok. Ale před vytvrzením se samozřejmě látky uvolňují. Vytvrzuje se na vzduchu, ne ve vodě(viz. umyvadlo).
Nikdo ti asi neřekne jak reaguje lepidlo s dalšími chemikáliemi ve vodě před vytvrzením(seachem+aquagrower).
Nemáme věšteckou kouli. Chybí fotky nádrže apod. Je to složité hodit 1 fotku do příspěvku?
Neznám všechny marketingové názvy na trhu a ani je nehodlám hledat. Je vhodné uvést o co přesně jde. Ne to nechat hledat každého zvlášť(viz. dno).
Zatím bych do nádrže další osazenstvo nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 10:14 Muž Foligno [28] Re: vlka
Vlko, původně jsem měl v plánu destilkou pouze dořeďovat při pravidelných výměnách vody.
Nějaké nebezpečné věci by měl(snad)odstranit ten seachem prime. Ještě jsem nenapsal, že jsem dodal jedno pumpnutí od hnojiv aquagrower jak mikro tak makro komplex.
Ze 4 živých tvorů které jsem tam v den napuštění vysadil je už jen 1 živý. Šnek.
Rostlinky- i ty přilepené bucephalandry nevypadají, že by odcházely.
Filtr jede samozřejmě nonstop, voda, která měla zprvu jakoby mléčný zákal se čistí.Na hladině není žáden povlak nebo flek.
Během příštího týdne založím novou prezentaci, kde budou i fotky. Furt mi ale šroubuje, jestli prostě to sekundové lepidlo nebude uvolňovat do vody pro ryby jedovaté látky, jestli nebylo prostě lepší použít tavnou pistolku a zakápnout tu rostlinku plastem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2023 19:12 Muž skypi [248] Re: vlka
Tak, jak to má namícháno, a s tím, co má v nádrži, to už žádná "destilka" nebude. Problém bude jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 18:25 Muž vlka [3443] Re: Foligno
Destilovaná voda podle mě není dobrá, nemá žádné minerály, což škodí všemu živému v akváriu...
madamelilica.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 15:26 Muž Foligno [28] – prosba o radu
Zdravím.mam úplně novou nádrž.100x40x40.uplne nové osvětlení sinkor a úplně nový vnější filtr sunsun.dno je ratajovo použité ale probírané taktéž kořeny a rostlinky.akvarium jsem nepustil 80 litry destilovane vod,,zbytek kohoutková.do toho jedno víčko seachem prime.voda měla pokojovou teplotu topinkovač zapojeno prakticky vzápětí s filtrem.osadku starého akvária jsem porovnával zbyla jedna kardinála a pancernicek a 2 šneci.po jednom dni kardinála není a panter je uhynuly.ja vím že do nové nádrže se ryby dávat nemají.ale může ten problém být tím že jsem vzal kámen a 2 rostlinky jsem k němu přilepit sekundovym lepidlem?běžným.vytvor jsem nechal zaschnout a jak to přestalo smrdet dal jsem to do napusteneho umyvadla.no a po puldni do přenocování nádržky a teď už to je součást velkého.muze mi to dělat dlouhodobě bordel?jakože trávit ryby?jinak rybky planuju nasadit až po3tydnech.kazdy týden vyměním 25l vody dodám opět destilku.nebo mám to v plánu Teda.udelali by jste to stejně?ještě můžu vzít do nádrže z práce několik dorostenek mecovek jako indikátor ale pokud je ta věc s lepidlem fatální špatně nerad bych je vzal na jistou smrt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 14:04 Žena Rennee [21] Re: Kawasaki, Rovano
Děkuji za reakce. Aspon pro priste vim... par jich uz je ok, na zbytek chystam led, nemuzu na to koukat jak se trapi :( Zrovna mi dorostli pancernicci leopardi a zacinali se trit a ted jsou vsichni kaput :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2022 13:34 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Rovano
Nedávat tyto přípravky večer. Vzdy přes den a průběžně kontrolovat ryby. Mit nachystanou vodu a pri sebemenším náznaku potíží okamžitě měnit. Případně ryby ven a zpět do akva až po opakované výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 12:43 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Rennee
rybicky.net/vyrobky/1903-easylife-algexit
Taky ne příliš dobrá zkušenost.

Bylo by fajn aktualizovat prezentaci.

Chemie se dávkuje na množství vody. Ne na papírový objem. Ale to asi víš. A dala jsi menší dávku.
Není to prošlé? Protřepalas to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 12:10 Žena Rennee [21] – přípravek proti řasám a otrava
Prosím o radu, x let mi akvárko funguje bez problému... podslední dobou se mi ale udělaly řasy a na doporučení jsem si koupila přípavek Algexit. Akva mám 160l a podle návodu se má dávkovat 10 ml na 100 l. Já jsem do svého dala jen těch 10 ml (v návodu píšou že se může dát až dvojnásobek, což by bylo i 30 ml na mé akva) a do 24 hodin vyměnit část vody. Já to nalila večer v 10 a ráno v 7 mi všchny ryby plavou břichem vzůru... (10 mrtvých dalších cca 20 stále živých). Měním po částech vodu... 6 ryb se asi vzpamatovalo, zbytek stále žije ale bez zlepšení.... je něco jak ryby zachránit? :(((( Jde o parmičky a mix pancíků. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 20:04 Muž vlka [3443] Re: elilith
Píšou: „Glutaraldehyd je v posledních několika letech podstrkován akvaristům jako výborný pomocník pro dodávání uhlíku rostlinám nebo jako prostředek pro ničení řas. Obsahují ho všechny produkty jako SeaChem Excel, PMFE nebo vital CO2“ Když znáš co to obsahuje, když znáš rizika a když znáš jak účinkuje, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2019 20:03 Muž Smetany [1226] Re: elilith
Jako desinfekce by se to špatně prodávalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 19:55 Žena elilith [1] Re: MikiG
Pochopitelne jsem pred odjezdem filtr vycistila a predtim i odkalila dno. Tata si zlomil nohu a do Prahy se nedostal a sbolubydlici, ktera slibila, ze aspon ten zaklad obstara, se na to vybodla. Ale tyhle duvody tak nejak nejsou predmetem diskuze. Kdyby bylo akvarko kocka, tak ho muzu nekomu na tri mesice nastehovat do bytu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 19:41 Žena elilith [1] Re: Planorbella
To mi bohuzel nedoslo :( Proste jsem si myslela, ze to zbyle kytky rozchodi, trubka.
Teda nechci se hadat, ale vsude je to vedene a prodavane jako hnojivo...
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 18:35 MikiG Re: elilith
Každopádně pokud jsi věděla, že na tři měsíce jedeš pryč, tak jsi mohla filtr dopředu ošetřit. Další tři měsíce mohl fungovat bez problému. Co se dělo potom, krmení(nebo překrmování), výměna vody ap. jsi taky mohla dostatečnou konzultací s tátou v předstihu pořešit.... asi tak hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2019 18:28 Muž Planorbella [643] Re: elilith
Jenže to není hnojivo, ale desinfekce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 18:27 Muž Planorbella [643] Re: elilith
Řasy je dobré tam nechat aby zastoupily rostliny. Tím že jsi je odstranila, jsi jakoby ubrala rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 18:26 Žena elilith [1] Re: NHKG
tekute CO2 hnojivo od rataje. Desinfekci nepouzivam. Diky, necham je teda v karantene a budu doufat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 18:24 Žena elilith [1] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uprimne, nechat tam rasy a nevycistit filtr opravdu neslo...kytky by nemely uz kde rust. Ten zasah byl potrebny...voda z filtru byla uplne cerna, skoro uz nefiltroval. Asi jsem tam spis mela rychle dosazet ty kytky a pruser bylo to hnojivo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2019 17:39 Muž Planorbella [643] Re: elilith
Podle mě ses dopustila těchto chyb:
1. Vyčistila jsi filtr
2. Odstranění řas
3. Nalití tekutého CO2

Měla jsi jen vyměnit vodu a nehrabat do toho. Poté co nejdříve přidat rychlerostoucí rostliny.

Měnit vodu a už tam nic dalšího nelít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2019 17:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: elilith
CO2 myslíš "tekuté CO2", tedy desinfekci? Infekční je ta vodnatelnost je prakticky neléčitelná. Každopádně bych nepoužíval žádné léčiva a jen na co největší "vodoléčbě".
Problém mohl být i někde jinde, udělala jsi dost zásahů do akvária, které bylo už tak rozhozené. Takže klidně mohlo zakolísat pH nebo dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 17:16 Žena elilith [1] – otrava co2?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam problem. Pracovne jsem odjela na tri mesice do Asie a nechala akvarko v peci taty...tata to bohuzel uplne s peci nezvladl...filtr byl uplne zaneseny, vsude rasa, kytky z velke casti uhnile...dve me posledni zbyvajici bety jsem musela utratit, ovsem pancernicci a ancik vypadali spokojene...takze jsem vycistila filr, vymenila pulku vody, odstranila rasu, nalila jedno vicko bakterii od seachemu (delam vzdycky kdyz menim vodu) plus nakapala co2 a trochu mi ujela ruka :/ (chyba cislo jedna)
Druhy den byla voda lehce zakalena do bila, vsichni sneci u hladiny, jeden nejdrobnejsi pancik v panu...ostatni ryby apatycke, lezely na miste, vsechni zrychelene dychaly (takze hadam fakt to CO2). Takze jsem zase vymenila pulku vody a dohodila to bakteriema v kapslich od rataje...sneci zase zalezli zpatky takze jsem si rikala, ze snad dobre...(chyba cislo dve) Treti den vsichni apatycti a druhy nejmensi pancik lezel a zrychlene dychal. To uz jsem se rozhodla, ze zbytek radsi odlovim do karanteny. Ancistrus uz nedychal a myslela jsem, ze je po nem...ovsem po pridani do ciste vody zacal mrkat, pak se zacal hybat a ted dokonce plave a je prisaty na skle. Dala jsem jim do karanteny vzduchovaci kostku, madlovnik a jednu olsovou sisku. Dychaji uz normalne, dokonce i reaguji a schovavaji se. (Voda je komplet cista, odstata, snazila jsem se jim tam nedavat moc puvodni vody pro pripad, ze by byla hodne spatna.) Kdyz uz jsem to takhle vsechno epochalne posrala, muzu pro ne jeste neco udelat? Bojim se, ze po tom vsem stresu chytnou tu vodnatelnost taky...jenze mi prijde hloupost davat ted jakakoliv leciva...Jak moc infekcni je ta vodnatelnost? Ten dnesni mrtvy pancernicek vypada dost nemocne (rozpadle ploutve, plisen), ovsem pred vsemi temi zasahy vypadaly ryby docela "zdrave". Zbyle ryby plisen ani ranky nemaji, ploutve maji cele, jen ancik je ma potrhane a jednu bocni cervenou odrenou. Ale to obcas miva, pac mu ty zavoje hold zavazí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2017 23:12 Muž Fuchs [169] Re: cesilko
Omlouvám se ale musím, ty jsis opravdu myslel, že ryby nevydrží 15 min bez filtrace? Chlape sakra používej selský rozum. Když jsis ty rybičky kupoval dali ti k tomu filtr na převoz? Neee dali ti je do pytlíku s vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 22:29 cesilko Re: Wanderer
Jeli jsme kousek asi 15 minut. Myslel jsem, ze rybicky dlouho nevydrzi bez filtrace. No nic, musim vse zalozit nove :-( Diky jeste jednou vsem za nazory a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2017 07:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: cesilko
Hlavně nechápu, proč je potřeba něco do akvária sypat kvůli převozu. Jak jely ryby daleko? Jestli pár hodin, tak to klidně v desetilitrovém akváriu mohly přestát. Mnohem víc jim vadí nízká teplota. Prostě zachovat jim během převozu aspoň minimální životní podmínky a to nasypání čehokoli do akvária nezajistí.
No stalo, holt každý si na ty kamna musí sáhnout sám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 06:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: cesilko
Njn, už se stalo. O,2 g v domácích podmínkách opravdu těžko zvážíš. To už je lepší rozpustit v 10 l vody 2 g toho sajrajtu, pořádně zamíchat, odlít 1 l do jiné nádoby a do ní přidat dalších 10 l čisté vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2017 00:42 R Muž Anthrax [4739] Re: cesilko
No jo, ale ty jsi stonásobně překročil doporučenou dávku... Notabene když se tady bavíme o algicidu. Na to umoření rybyček může stačit jen násobek doporučené hodnoty v řádu jednotek. Tady to ale není o ekologické nezávadnosti ale o množství aplikované látky. Tady těžko vinit výrobce, když nerespektuješ doporučené dávkování, způsob a účel užívání.

Představ si, že by ti doktor doporučil vypít 3 litry vody denně. A ty by jsi vypil místo toho 300 l vody. Tak by tě to taky zabilo. A voda taky přeci není ekologicky závadná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:53 cesilko Re: Anthrax
Díky všem za odpovědi.
Opravdu si vybavuju, jak mě na burze říkal chlápek, že to dává rybičkám při převozu a že předávkování nehrozí. Nasypal jsem tam toho dost možná i přes 20g. Každopádně kdyby to bylo tak ekologicky nezávadné jak prezentují na letáku, tak se tohle nemůže přeci stát.

Když jsem tenhle přípravek sypal při čištění řas do 60l akva, tak rybičky jsem tam normálně měl, ale je fakt, že čas od času nějaká zničehonic chcípla, ale vůbec jsem si to nespojil s tímhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2017 14:54 Muž Jifi [675] Re: cesilko
Silné oxidační účinky - s nejvyšší pravděpodobností to rybám spálilo žábry.
Silné oxidační účinky má například peroxid vodíku a řada dalších sloučenin.
Opravdu nechápu, jak může někdo doporučit nasypat rybičkám pro převoz do pytlíku silné oxidační činidlo.
Zároveň vůbec nechápu, jak může prodejce napsat takový očividný nesmysl, že silné oxidační činidlo nemá žádné vedlejší účinky na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.10.2017 14:08 R Muž Anthrax [4739] Re: cesilko
Akorát nechápu, proč ti to poradil někdo na burze. Já bych zpozorněl při slovech "kuličky kyslíku". :-( To už doba pokročila natolik, že se bude prodávat O2 v prášku? Na druhou stranu, když se běžně prodává tekutý uhlík a spoustě lidí to není podezřelé, tak se není čemu divit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 13:59 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: cesilko
Nazval bych to zabitím z nedbalosti ... silné oxidační účinky... nadávkovat 0,2 g je také umění. Nasypals tam toho určitě o dost víc a rybky tam neměly vůbec být, možná s odstupem několika hodin po nasypání vyzkoušet 1 rybku. Můj typ je že došlo k totálnímu popálení dýchacích orgánu (žáber).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 13:52 R Muž Anthrax [4739] Re: cesilko
Je podle mě nemožné tohle doma přesně odvážit (0,2 g). Je to takový kaskaderský kousek, který se ti nevyplatil. Přesné složení se asi jen tak nedozvíme. Ale je to výrobek určený k likvidaci řas a sinic, nikoli na dodávání kyslíku do vody. Takže příště rozhodně do přerybněné nádrže použít vzduchování místo nějakých chemikálií. Jinak si myslím, že ryby spíš zabila ona účinná látka (v násobné, než doporučené koncentraci), které měla zabít sinice/řasy a nikoli CO2, jak už jsem psal.

Diky za odkaz Ricollo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2017 13:20 Muž Jarry [1433] Re: cesilko
Co znamená věta "Zřejmě jsem tam toho dal víc" - dvojnásobek (0,4g), stonásobek (20g)? V každém případě si myslím, že nasypat něco takového (zvlášť po přečtení etikety o tom, k čemu se výrobek používá) do 10l akvária k rybám je trochu nerozum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 13:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Ricollo
No ja neviem, explicitne to tam uvedené nie je, ale toto by som aplikoval pred nasadením rýb. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 13:12 Ricollo Re: Anthrax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 11:43 R Muž Anthrax [4739] Re: cesilko
Ten výrobek jsem nenašel. Můžeš na něj dát odkaz? Podle názvu to je výrobek určený pro jezírka, takže určitě předávkování. Myslím, ale že ty ryby nelekly kvůli CO2, ale kvůli něčemu toxickému, co ten algicid obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 11:34 cesilko – Otrava ryb CO2?
Prosím o radu. Včera jsem přendal kvůli stěhováním 11 rybiček z akvária (55 l) do menšího (10-15 l). Poté co jsem rybičky přendal, nasypal jsem jim tam Alga Oxid Pond - koupil jsem ho na akvarijní burze, kde mě bylo řečeno, že jsou to malé kuličky kyslíku, které je vhodné aplikovat rybičkám při převozu. Zřejmě jsem tam toho dal víc (dávkování 20g / 1000 l), každopádně do pár minut rybičky začly v akvárku šílet, téměř z něho vyskakovat a za pár minut většina plavala na hladině. :-(((

Fakta:
- Velké akvárium nebylo cca 3-4 týdny čištěno - neodkaloval jsem dno.
- V malém akváriu byla přečeprána voda z velkého akvária.
- Alga Oxid Pond - co píšou na etiketé: složení speciální přípravek s vázaným kyslíkem se silnými oxidačními účinky. Přípravek má velmi silné likvidační účinky na vláknité zelené řasy a sinice a efektivně vyčistí dno nádrže. Nemá žadné vedlejší nepříznivé účinky na rostliny, ryby.

Podle toho poměrně rychlého úhynu lze usuzovat, že jsem rybičky tímto přípravek otrávil oxidem uhličitým, který se začal uvolňovat? Nebo co to mohlo způsobit?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:47 R Muž romant [27982] Re: KLeo
Znovu ti opakuju, příště ať bude čas na cokoliv, je to(popisované chování) jasný pokyn k mimořádný reakci v podobě té výměny bez jakýchkoliv testovacích doplňků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:33 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: romant
Já bych tu vodu vyměnila i tak,jen byl čas na krmení a tak jsem to využila jako další věc k posouzení jejich stavu-a byla jsem zhrozená,protože takovouhle apatii bych u nich nečekala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2017 15:28 R Muž romant [27982] Re: KLeo
A jestli byla kvalita vody nicotná, jako že podle toho co uvádíš byla, tak tím přidáním krmiva jsi situaci ještě více zhoršila. Pamatovat si, že jakmile se vyskytne příště obdobné chování ryb, neprovádět žádný pokusy s přidáváním krmiva a neprodleně měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:20 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Maq
Tu desku jsem tam dala,až po předělání filtru a jen na třetinu akvárka nad filtrem,protože mi špatně nasměrovaný vývod filtru v kombinaci s hodně silným prouděním (obojí jsem hned napravila) vyhodil ven dvě rybičky,oni rádi vplouvají do proudu,ale sami ven nevyskakují.Teď už tam byla ta deska asi zbytečná,nechala jsem jí tam jen pro jistotu.

A to že s nimi je něco v nepořádku jsem zjistila hned jak jsem je našla všechny v jednom rohu a v nezvyklé pozici.
A pokusem o nakrmení bez jakékoliv jejich reakce jsem se jen ujistila,že jsou na tom hodně zle.

A vím,že by se na tom akvárku dalo vylepšovat spousta věcí,ale taky navíc protéká a je malé,tak ho budu stejně rušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:47 Maq Re: KLeo, ctibum
No tak když byla svrchu místo osvětlení neprůhledná deska, tak tam toho nefungovalo asi víc, konkrétně rostliny. To by vegetarián měl chápat!
Ono to časté tvrzení začátečníků "ryby vypadají v pohodě" často za moc nestojí. Vezměme si tuto situaci; KLeo napřed zkusila platy nakrmit, a teprve potom, když nežraly, seznala, že ryby asi fakt mají problém.
Nemají to v oku, neumějí pozorovat, a tak spustí alarm až když je katastrofa na světě. Pak se jim zdá, že to má jednu konkrétní příčinu, ale ono je to obvykle celkově špatně vedené akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2017 09:06 R Muž ctibum [6870] Re: KLeo
Víš, co se říká. Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se ucho utrhne. Tobě se zdá, že v pohodě žijí a zatím se hromadí problémy...

Ten filtr sice pereš ve správný vodě, ale jestli to děláš 2x týdně, tak si myslím, že nebude moc plnit svoji funkci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 08:10 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Driv3r
Normálně v odpuštěné akvarijní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 22:08 Muž Driv3r [236] Re: KLeo
jak pereš ten filtr?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11821-otrava-ryb