Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:09 Žena stetinka [270] Re: Noa
jj, jak říkal předřečník - nové náplně filtru, jako u nového akva. Měla jsi nechat chvíli běžet oba filtry zároveň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:07 R Muž Silent [5949] Re: Noa
Aha. Tady bude jádro pudla. Výměnou filtrace došlo patrně k prudkému nárůstu dusíkatých sloučenin a k následné otravě. Že je akva rok a půl zaběhlé je sice fajn, ale bez biologické filtrace snadno dojde k tomuto problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:04 Žena Noa [0] - RostlinyRe: stetinka
Nene, dávka krmení standardní a kdyby cokoliv káplo do akva, tak by chcípnul i beťák. Toho jsem až teď, když jsem přišla domů, přelovila do druhého akva. Jedině mi napadá amoniak ve formě Nh3. V sobotu přítel vyměnil interní filtr za externí...ale zase akva je 1,5 zaběhlé...a betta je v poho. Chjo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:35 Žena stetinka [270] Re: Noa
něco podobného jsem zažila, když byla vysoká teplota a odešel kompresor, do rána kilo ryb v háji. Přežili jen corydorasové
Nemohl přítel překrmit? Na noc, přes noc by to vykvasilo...?
Neukápl do akva nějakej úklidovej prostředek?

Ryby jste vyndali hned při úhynu, jak vypadá voda teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:02 Žena Noa [0] - RostlinyRe: Bob66
O ničem nevíme, přes noc? Labyrintka je v pohodě, nevykazuje žádné známky otravy. Neritiny v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Noa
Vypadá to na otravu, nedostalo se něco do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:53 Žena Noa [0] - RostlinyRe: katterinecka
Akva takhle jede už dlouho. kdyby to byla elektřina (nevím jak), tak by byly mrtvé všechny. Beťák je ok. Akva v sobotu čištěné po 14 dnech. NO3 v normě, NO2 je 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Noa
jestli to bylo opravdu rychle tak snad jen elektrickej proud, jestli pomalu tak to mohlo byt malo kysliku prez noc (ale nemas moc prerybneno), nebo otrava NO-latkami, ale to nevypada moc pravdepodobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:39 Žena Noa [0] - RostlinyRe: katterinecka
CO2 nepřidávám, stalo se to prý ráno, najednou všechny ryby začali plavat přichem vzhůru v rozmezí několika minut. Přítel je začal přelovovat do druhého akva, zdá se, že dvě to rozdychají, vrací se jim růžova barva...o zbytek jsem přišla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Noa
zalezi jestli ho tam priavas, nebo nedostatek kysliku, ale prez den je to dost nepravdepodobny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:28 Žena Noa [0] - Rostliny – Otrava?Udušené, zčernalé ryby?
Pomůžete mi někdo? Příšla jsem domů a všechny ryby jsou udušené a zčernalé? Jediný beťák přežil, zřejmě proto, že je to labyrintka. Že by CO2? Jak se to může tak najednou přihodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:03 Muž DavidDizzer [26] Re: Ivulik1
Mám podobnou zkušenost. Jednoho dne jsem zapl komárník (asi raid) do zásuvky a ráno se podívám a rybky jsou nějaké otrávené. Nevím, zda to byla náhoda - že byla voda už hodně špinavá a zanedbaná. Ale mohlo to být z toho komárníku. Proto jsem vyměnil vodu a vše bylo o.k.
Ale na návodu, zopakuji ještě jednou: Na komárníku s lahvičkou plnou té tekutiny se píše, ať se to nepoužívá v místnosti, kde jsou akvária. Pokud bychom to chtěli použít, řádně zakrýt akvária.
U polštářků do komárníku se to nejspíše píše také - je opravdu dobré si číst návody u všech kupovaných výrobků! Předejdete tím zbytečným chybám.
Já raději už komárník nezapínám a neotvírám ani okno, takže zdechám ve 30°C večer :-D.
mám totiž nově narozené rybky v kýblu a nebaví mě pořád dokola ten kýbl přenášet do jiné místnosti, aby neuhynuly. někdy ale, když se mi chce, tak ten kýbl přenesu a užiju si konečně nižší teploty (večer se okno vyplatí otevřít, je totiž chladněji) ale to jsem zase v jiném tématu a za to se omlouvám :-D já jsem hrozně ukecanej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 03:40 Ivulik1
Raid do zasuvky jsem uz davno zakazala pouzivat, boli me z nej hlava. O skodlivosti si udelejte obrazek sami.

Jeden pruser muzu taky pridat. V dobach mych akvaristickych zacatku, jsem ''zkusene'' usoudila, ze moje ryby maji zabrohlisty. A tak jsem sehnala lecivo Terap FD a podle navodu aplikovala. Ryby to sice prezily, zato se mi povedlo kompletne vyhubit mikrofloru, cim se kvalita vody vyrazne zhorsila. Ryby samozrejme zadne zabrohlisty nemely a jejich potize s dychanim byly zpusobeny prerybnenim, kvalitou vody a nedostatkem kysliku v ni. Trvalo to mesic, nez se akva dalo zase do poradku. Takze bacha na vodicky! Pouzivejte rozum ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 14:11 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Rosta
Tím "kompletním vyčištěním" myslíte co? Pokud vypuštění nádrže, všechno ven a pak zas zpátky...Tak je jasné, že se ryby otrávily dusíkatými látkami, jak již níže píše Haimdol.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 13:58 R Muž Silent [5949] Re: Landvir
To by se problém neobjevil až po dvou dnech jak uvádí Rosta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 13:55 Muž Landvir [57] Re: Rosta
Nechal jste vodu odstat pred napustenim do akvaria??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 13:20 R Muž Silent [5949] Re: Rosta
Vypadá to na zhroucení filtračního systému.Ta pěna můžou být vysrážené bílkovinné látky. Pokud došlo ke kompletnímu vyčištění akvária ( filtr, dno, výměna vody) Odstranili se nitrifikační bakterie a voda se zahltila dusíkatými látkami. Takže jedině měnit klidně i 80% vody každý druhý den do nápravy stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 13:13 Rosta – Bublinky suspenze - umiraji ryby
Dobry den, nevim identifikovat co se stalo po cisteni akvarka, komplet cisteni, kdy se po dvou dnech zacali objevovat bublinky jako suspenze (u kraje akvarka na hladine) a na rybach se to drzelo (ne u vsech) jako prilepene nebyla to krupicka a ryby zacaly byt omamene, tetry medene si to odnesly ale mecovky cervene jeste jsou.

Nevim co to muze byt, ryby neji, hodnoty vody v norme.

Akvarko mam od cervence, rostlinky jen umele, filtr a pravidelna vymena vody samozrejmosti. Vzdy jednou za mesic komplet cistene akvarko kvuli mecovkam.

Jsem bezradny jak identifikovat problem, poradi nekdo prosim? Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 11:16 JuraS Re: Sid
však on tady ani nenapsal pořádně o co se jedná..a já už včera chtěla nabízel jsem diskuzi o ničem uzavřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 11:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
...a proč by nemohla s tímto filtrem fungovat biologická filtrace např v krevetkáriu..s pár mini rybičkami...?
Proč? Jednoduše proto, že se tu neřešilo žádné krevetkárium s pár mini rybičkami.
Vzdávám se. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:50 JuraS Re: Sid
Co je to mít "šajnu o věci" ? a diskutovali jsme o tom, zda jsem toho názoru, že se vypráním toho daného filtru v tom daném akvárku (o kterém máme minimum informací) naruší proces nitrifikace v tom akvárku..já zastávám názor, že ano, že však nedokážu vyčíslit (a ani neumím) o kolik % či jak významně..a co se tím změní ? a proč by nemohla s tímto filtrem fungovat biologická filtrace např v krevetkáriu..s pár mini rybičkami..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
...tintítko nevím... akva má objem 108 lt..maximálně... filtr výrobce(nebo spíš prodejci) deklarují pro akva 50-100 lt ...souhlasím je to na hraně, ale biologická filtrace tímto "tintítkem" by měla ne plně ale dostatečně fungovat...
I když už vám díky Yirkovi "docvaklo", k čemu jsem se vás snažil svou otázkou dotlačit, nedá mi to, abych se nezeptal: To jste skutečně tak naivní nebo se jen rád přete o věcech, o kterých nemáte šajnu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:36 JuraS Re: Yirka
hlavně pokud nebudeme mít dostatek informací pak je to jen plácání do prázdna..pane doktore mě tady už nějakou dobu, tady tak nějak píchá..co mi takhle po ránu po telefonu doporučíte abych si na to dával..? to umí jen léčitelé a pak takový ti co za stovku poslanou dopisem ti pošlou dopis speciálně pro tebe co tě udělá na zbytek života šťastnějšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:26 Muž Yirka [9126] Re: JuraS
Od začátku mám pocit že to je špatnou údržbou nádrže. Pokud však neudělá testy dle doporučení, není se vcelku o čem bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:56 JuraS Re: Yirka
tak to jo, s tím souhlasím..kostka boimolitanu 10*10*30 a na ní nabodnutel třeba atman 201 a udělá daleko víc parády..ale to furt neřeší zda má v akvu nějakou otravu či co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:45 Muž Yirka [9126] Re: JuraS
Ten filtr pochopitelně znám, jinak bych se nevyjadřoval, sám jsem před časem vlastnil F-304. Ten objem filtrační hmoty je tak malý, že v nádrži toho objemu nemá na biologickou filtraci skoro žádný vliv. Navíc ho musíš každých 10-14 dní čistit, protože poklesne průtok, takže stabilita prostředí ve filtříku žádná. Je to prostě jen honič vody. Pro představu, ten filtrační objem je cca 0,15 litru. Jinak než tintítkem to prostě nelze nazvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:32 JuraS Re: Yirka
Tintítko nevím...akva má objem 108 lt..maximálně..pochybuju, že tam má jen vodu a to až po víčko...filtr výrobce (nebo spíš prodejci) deklarují pro akva 50-100 lt...souhlasím je to na hraně, ale biologická filtrace tímto "tintítkem" by měla ne plně ale dostatečně fungovat..když budou v té krabičce optimální filtrační materiály...
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 01:06 Muž ApacheBa [0] Re: Rastiik
Ja to robim tak, ze mam prichystanu malu misku a cajove jemne sitko,do sitka si dam jednu kocku mrazenych patentiek,a jednu kocku niteniek, preplachem vo vode, a necham rozpustit v sitku /sitko je v miske naplnenej vodou/,preplachnem sitko s nitenkami pod tecucou vodou, hned nato,ked sa s tym uz da hybat, a nitenky sa daju drievkom/spilkou/ nabrat, zacinam krmit ryby,davkujem na 3 etapy, prva je žravá, druhá je na nasytenie, a tretia skusam, ci maju dost,prestavky medzi krmenim si vyplnim pozorovanim zivota v akvarku,co je nove, ako sa rozrastaju rastlinky, ako by sa co dalo zlepsit, a hned po skonceni krmenia zasa dam sitko aj s miskou do mrazaku, kde za par minut mi to zase zamrzne.Takto mi jedna davka/patentky a nitenky/ vydrzia cca 2 dni v sitku, bez znamok kazenia, alebo nejakeho zapachu.jednoduche, ciste, efektivne :) potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 20:17 Muž Yirka [9126] Re: JuraS
Ono je podstané zda znáš ten filtr. Je to takové tintítko, že jeho objem nestojí za řeč. Proto ani nemá velký vliv na počet bakterií v nádrži. Ty jsou v těchto případech spíš ve dnu, na stěnách a dekoracích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2009 20:02 JuraS Re: Sid
Já zase nechápu tebe..nechápu co po mě chceš..nebudu ti sem přepisovat odborné vysvětlení problému když jsem je nenapsal...a zmíněné akva ? moc zmínek konkrétních ani fotka tady nebyla aby se dalo říct "zmíněné"..spíš imaginární..a plácat o imaginárním čemkoliv..to mi příjde jako pro..nevím jakej čas...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 19:53 Usine Re: smik
Samozřejmě je to poznat už jen tím že se filtr podstatně dříve ucpe. To znamená že přeci jen jsi hodně bakterii zničil a poměrně dlouho jim trvá opětovné namnožení. Pokud ale používáš filtr jen k mechanické filtraci tak není o čem mluvit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2009 19:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
Zase jen blablabla... :)
Stále jste neodpověděl, jestli si myslíte, že likvidace nitrifikačních bakterií, jak jste ji popsal, bude mít vliv na nitrifikační proces ve zmíněném akva a případně - jaký vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2009 19:04 JuraS Re: Sid
Dyď jsem psal, že JÁ osobně jsem přesvědčen (nemyslím si ale jsem přesvědčen a o opaku mě přesvědčíš leda fyzickým mučením mé osoby), že...že vypráním v horké panelákové vodě tekoucí z kohoutku v běžném panelákovém bytě stavěném mezi lety 1955 až 1989 se vlivem chlorování vody a vysokou teplotou za použití odstraňování sajrajtu z filtračních medií středně tvrdým kartáčkem na ruce (made in china) spolehlivě zlikvidují v daném čištěném filtru všechny bakterie rodu Nitrobacter a bakterie rodu Nitrosocystis nebo Nitrosospira. Spolehlivě, totálně, nafurt, hotovo, tuhoň, mrtvola..

už fakt nevím jak to napsat jednodušeji..myslím si to a basta..stojí na tom republika ? příští volby ? příští schodek státního rozpočtu ? další lety na měsíc ? objevení léku na rakovinu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:59 smik Re: JuraS
Jen tak pod čarou. Za svou akvaristickou praxi jsem například nikdy nepral filtrační materiály v akvarijní vodě a nikdy nenechával odstát vodu. Nepozoroval jsem že by to mým rybám nějak vadilo o úhynu nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 17:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
Co je na tom nepochopitelné?! Že já stále dokola pokládám otázku, zda si myslíte, že vyprání filtrační náplně filtru Atman F-302 v horké vodě může mít nějaký významný vliv na nitrifikaci v 90 l akva a vy přicházíte neustále s novými "objevy". hmm
Píšete cosi o "šíření bince po akváriu", o "vyfoukávání prachu zpoza skříní fénem", o tom, že "se vzduchováním dochází k okysličování toho sajrajtu..a taky už nastupuje organická chemie" a teď k tomu dodáte, že "čerpadlo to podtlakem nasává, to co se má tendenci ukládat na dno a normálně to rozfouká do celýho akva"...
Nedivte se, že vám nerozumím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 14:00 JuraS Re: Sid
co je na tom nepochopitelné ? čerpadlo to podtlakem nasává, to co se má tendenci ukládat na dno a normálně to rozfouká do celýho akva...krásně jsem viděl jak fungují proudy když jsem desinfikoval akva..dal jsem tam kořeny a šutry.. napustil vodou a nasypal jsem tam krystaly hypermanganu..krásně je vidět jak z krystalů pomalu vystupoval pramének jako by kouře a byl nacucnut do filtru, prolítl filtrem (kde jsem neměl nic) a čerpadlem se rozfoukl do celýho akva...za chvíli bylo celé akva fialové..bez zapnuté filtrace to při prvním čištění udělalo nade dnem jen fialový opar..škoda, že jsem to nefotil vypadalo to nádherně a zajímavě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 13:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
...že se pak ten binec ještě víc bude šířit po akvu...
Tohle je na mě moc. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2009 13:30 JuraS Re: Sid
myslím, že ano..že se minimálně sníží..nebo jinak..řekněme, že se pak ten binec ještě víc bude šířit po akvu..je to jako bych vzal doma silný fén a začal vyfukovat v poza skříní prach...prostě v akvu se motá v proudu sajrajt a zachytává se ve filtru do molitanu, ježků či co tam má...jenže když jsou čisté jak slovo boží tak část projde a je silou rozfouknutá po akva..navíc se vzduchováním dochází k okysličování toho sajrajtu..a taky už nastupuje organická chemie...kterou jsem z praktických důvodů ve škole zanedbával...kdežto kdyby tam měl breberky ve filtru tak ty tam působí jako síťka..hladově sežerou ten sajrajt z vody a kyslík jim bohatě slouží..takhle to vidím já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 13:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
Já nediskutuji o otravě NO2, ale o tom, zda si myslíte, že likvidací nitrifikačních bakterií vypráním filtrační hmoty filtru Atman F-302 v horké vodě ohrozíte nitrifikaci v 90 l akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 13:20 JuraS Re: Sid
za prvé..na netu na fórech nikdy nevykám...nemá tak velký objem filtrační hmoty..no ale nějaký objem má a to v průtokovém systému a ne jen to co má na dně v štěrku..takže ty bakterie (předpokládám) se snaží na 100% aby zvládli ten nápor živin na jejich "pupky"..netuším jestli psal jak dlouho má akva, jakou vrstvu štěrku, jaký štěrk do akva dal a takové detaily aby se dalo dál polemizovat..ale fakt jen polemizovat..protože jeho problém může být v úplně něčem jiném..nemusí to být vůbec otrava no2 jak tady teď diskutujeme..osobně mám vyzkoušeno, že jakmile začnou hromadně během dne zdrhat piskořky k hladině vody tak je problém v akvu..voda a nebo dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 13:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
...no když do filtru pustí v umyvadle panelákovou skoro vřelou vodu pak určitě...
I kdyby - tak co se stane? :-)
Pro vás ještě jednou:
"At-f302 nemá zas tak velký objem filtrační hmoty, aby případná likvidace nitrifikačních bakterií v ní mohla výrazněji ohrozit proces nitrifikace v 90 lt akva..."
Nebo to vidíte jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:46 JuraS Re: Sid
no když do filtru pustí v umyvadle panelákovou skoro vřelou vodu pak určitě..něco mi rachotí v hlavě, že jsem naměřil něco přes 50 céček z vodovodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Alena.sv
At-f302 nemá zas tak velký objem filtrační hmoty, aby případná likvidace nitrifikačních bakterií v ní mohla výrazněji ohrozit proces nitrifikace v 90 lt akva...
Ostatně - otázkou je, nakolik se propláchnutím pod vodovodní vodou bakterie reálně zlikvidují. :-)
Edit: Tohle mi, Dáši, nedělej!!! Pak to vypadá, že opisuju! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:28 Žena ustavprochore [567] Re: Rastiik
No, sice tu budu za černou ovci, ale zrovna ten váš "filtr" (spíš klasický honič vody) má tak malý objem filtrační hmoty, že jeho proprání v kohoutkové vodě by akváriu zas tak vadit nemělo. Navíc mám i dost pochybnosti, že dnešní voda z vodovoda zabíjí nitrifikační bakterie. To by mi přece musela udělat, i když jí naleju neodstátou rovnou do akva. ;-)
Pokud to peníze dovolí, zkuste do budoucna uvažovat nad jiným filtrem, na váš objem ideálně čerpací hlavu (třeba Atman At-200) a kostku biomolitanu co se vejde. Cena cca 300,-. :-)
Pokud seženete mražené zn. Aquamaster, kupte ten. 1 kostička třeba 3x týdně bude bohatě stačit, doplňte to více druhy vloček, granulek, tabletek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Semtex
Nestrašte! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:06 Žena Alena.sv [89] Re: Rastiik
Bingo!
Filtrační materiál se nemá propírat ve vodovodní vodě,ale ve vodě z akvária.Odeber si část vody z akvária a v tom filtr lehce vyper(myšleno,když ho potřebuješ vyčistit).Jinak se ničí hodné bakterie a tím pádem se ryby mohou otrávit.
Edit: hmm,pozdě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:04 JuraS Re: Rastiik
filtr prát ve vodě z akva potřebuje li to..potřeba je závislá jak moc je plný sajrajtu co brání průtoku..pokud se moc častou ucpává chce to změnu..větší filtr například..ne s větším průtokem..silnějším čerpadlem..ale se větším objemem filtračního materiálu..já vodu dávám do akva rovnou z kohoutku ale vím, že je měkká a že moc nesmrdí chlorem..když odstávat tak dát do nádoby vzduchování a silně vzduchovat...vytříská to chlor z vody...tím že vypereš filtr v chlorované vodě a ještě vydrhneš všechny ta ježky a žebra spolehlivě zlikviduješ potřebné bakterie žijící ve filtru..to ti pak pár dnů po rybičky krásně lapají po vzduchu, dělají kotrmelce ve vodě a všelijaké divné pohyby a taky umírají, že...jako by jsi bydlel v betonový garáži bez oken a světla se zapnutým motorem auta...

mražené mají v kdejaké akvaristice v mrazáku..vezmi dafnie, artemie, nějakou směs, cyclops, neber tubiflex..to po rozmrznutí je kaše...jedna čokoláda stojí tak 30 kaček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:57 Rastiik Re: JuraS
Filtr : At-f302 s zaplým vzduchovaním,
Voda: levu vodu odstatou asi 10 min snad to stačí kdysi jsem přidavam chemii proti chloru,hodnoty neznám nevím jak je změřit,
filtr vytáhnu rosvitim si v koupelne 2 svetla napistim si do umyvadla vodu necham ji chvilku odstat vnitřní molitan vyperu plastove časti filtru oplachnu hadříkem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:55 Žena ustavprochore [567] Re: Rastiik
Tak každý den nemusíte, ale teď to třeba 3 - 4x během 2 týdnů odkalte a dolijte odstátou vodou. Pak nepřekrmovat (krmivo nesmí zapadat do dna) a udržovat pravidelně. Mi se taky osvědčily piskořky, co jsem je přidala do akva k živorodkám, tak bince viditelně ubylo. :-)
Mražené kalnou vodu nedělá, krmit opět rozmné množství, předem nechat rozmrznout a propláchnout v jemném sítku. Taky si kupte vlastní, ať mamka nereptá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:50 JuraS Re: Rastiik
jaký máš filtr ? jakou vodu leješ do akva ? znáš hodnoty vody co teče z kohoutku ? čistíš filtr ? jak ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11821-otrava-ryb?od=151