Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 21:36 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: ctibum
Vím, že ten filtr není úplně dobrý,ale rybičky si tu bez problémů žily i předtím,když to bylo s tím filtrem horší.
A já jsem si myslela,že kdyby to bylo nerovnováhou v akváriu,tak by se měl jejich stav po výměně vody zlepšit (aspoň na nějakou dobu) ale oni jsou "divný" pořád...

A ta plesnivá deska už je samozřejmě vyhozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 20:59 R Muž ctibum [6895] Re: KLeo
"Filtr s molitanovým "nástavcem" funguje lépe než předtím, ale stejně ho musím čistit většinou dvakrát týdně, protože se stále ucpává, i když o něco méně (ale pořád lepší než třeba i 2x denně (!) jako to bývalo předtím)."

Tohle máš v deníku... Jestli dvakrát týdně čistíš filtr, tak to asi nebude úplně hitparáda v tom akvárku... Spíš bych souhlasil s romantem než s otravou sololitem...
Mimochodem, čím se ten filtr asi tak ucpává...?

A nech si za pár korun uříznout kus skla, nebo to nech bez krytu. Tenhle plesnivej hnus se ti na tom jako líbí? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 20:17 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: romant
Vím že co do počtu by akva bylo přerybněné,ale rybky ještě nejsou dospělé, je to pro ně něco jako lepší odchovna,pro platy.Vodu měním každých 5-7 dní,takže by měla být čistá,vzhledem k tomu,že je to normálně zaběhlé akvárium a odchov s menším počtem jedinců.

Ale jde o to,že jsem je nikdy neviděla takhle se chovat.
A akvárium jsem čistila 3 dny předtím,takže by voda měla být po tak krátké době ještě dobrá.

Ale teoreticky kdyby to otrava byla-stačí to,co jsem už udělala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 20:04 R Muž romant [27987] Re: KLeo
No, nevím, nevím, nebude to všechno mít trošku logičtější vysvětlení? Jako třeba to, že akvo je na hraně bilogické rovnováhy a prostě a jednoduše se zhoupne voda a už se to veze z kopce dolů? ;-) Když se podívám na objem akvária a načtu si obyvatele a jejich počty, možná jsem trošku skeptik, ale tak nějak mě to na tu bordel vodu vychází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:57 Žena KLeo [13] - Živorodky – Prosím o pomoc-Přiotrávily se mi rybičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera když jsem odpoledne přišla domů,tak jsem našla všechny rybičky u dna akvária vedle filtru a "stály" na místě skoro nehnutě,dokonce nereagovaly ani na nasypání krmení,byly úplně apatické.
Ihned jsem vyměnila třetinu vody a přemýšlela.

Pravděpodobně to způsobila asi-dřevotřísková deska,kterou měly místo krytu(tenká,z jedné strany pokrytá něčím co připomíná na omak bílý plast,ale vodě propustný).Měly ji tam už přes tři měsíce,v místě nad filtrem byla nasáklá vodou,ale nebyl s tím problém,rybičky byly celou tu dobu v pořádku.Až v posledních dnech na desce zůstávaly i po zaschnutí černé fleky.Z nasáklé desky voda zkapávala zpět do akvária(už od začátku),ale teď se tam asi začaly uvolňovat i nějaká pojiva nebo něco...
Myslela jsem,že je to jen obyčejné dřevo,jinak bych to tam nedávala.
Jo a taky byla z vrchu lehce pokapaná od malování bytu(asi jenom tři kapičky) ale také by se to mohlo rozpustit do vody,i když rozpuštěně nevypadají(a to malování bylo taky nějaké tři měsíce zpátky,takže tím to není)

Po tom když mi došlo,že to bude asi kontaminací vody z té desky,vyměnila jsem včera ještě třičtvrtě vody z akvária(i když vím že by se tolik vody nemělo)protože chemikálie se těžko bezpečně sami dostanou pryč z vody, a dnes ještě polovinu vody (a přikoupila jsem Biofilter pro doplnění n.bakterií).

Rybičky přijímají normálně potravu a plavou zas po celém akváriu,ale občas nezvykle "polehávají" u dna a světlý ancistrus mi dělá starosti,protože má zčervenalou hlavičku (ve tvaru písmene "U").

A asi tři dny předtím,než se to stali jsem měnila obvyklou třetinu vody,takže třeba nadbytkem dusičnanů,by to být nemělo.A nic jiného jsem v akváriu nedělala.

Mám ještě něco udělat?Můžu nějak podpořit jejich zotavování?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 18:35 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DavFM
asi mi nic jineho nezbyde :( je to kousek kterého mám tak čtyři roky, postupně přišel o obě oči, ale plaval si jakoby nic, všude rejdil vouskama.. i z ruky se naučil papat s terčema sad na jaké látky jsou pancíci citliví? třeba železo? :-O
já už léčbu 3x opakovala kvůli kapilárii u terčovců.
Teďka jsem toho posledního přendala do karanténního akvárka s vodou z druhého akva, které je v pořádku a najednou začal plavat. Ale žábrami hýbe jen když je v pohybu, když se zastaví tak vůbec ne. Plave k hladině a tam prskne a zase zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2016 18:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kornxi
Ty nemůžeš dávat léčiva míň to musí být přesně i trochu více ,capillarie není sranda a jestli si udělají imunitu tak se jich nezbavíš a tohle bylo první kolo po 6 sti denní přestávce léčbu musíš opakovat a potom ještě 3x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 18:05 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: kornxi
pokud vypada, ze to uz nemuze zvladnout, tak ho utrat, asi jedine co muzes udelat je zkratit mu trapeni sad
beznadej a vedomi,ze nemuzes pomoct, to je ten nejzkur...jsi pocit co znam....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 17:54 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: kornxi
tak už zemřeli tři. Drží se poslední nejstarší kus, ale vypadá nafoukle. Tamti, když jsem je lovila nehybné ze dna, jevili snahu o pohyb, žábrami nedýchali, tlamka otevřená a když jsem je dala nad hladinu tak cukli žábrama a vydali nějaký zvuk a pak zas nic. Všichni byli jakoby nafouklí a ztuhlí i když ještě trochu žili. Ten poslední vypadá, že to taky nedá, zrovna on je moje srdcová záležitost. Opravdu mu nemohu nějak pomoci? Vycházel jim z tlamky vzduch při cuknutí těmi žábrami sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 17:03 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DavFM
Voda znovu vyměněna, rybky se zdají lepší, ale jeden už to vzdal.
Léčiva jsem použila spíš méně než více, cihlidy i terči ok. Vzduchuju jak o život, teplota nižší, ale test na vodu bohužel nemám. Na vodárně žádné změny ani problémy.
Jak jsem psala, nikdy jsem po výměně vody neměla s rybami žádné problémy a to ani s takovými, jako jsou terčovci. Tak uvidím, jak to dají tihle, jediné co teďka může, je se modlit. Děkuji vám za rady :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 14:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: rriki
Aha, zjevne jsem spatne porozumel psanemu textu. Veta "měnila polovinu vody akvária po užité léčivého přípravku" me navedla na myslenku, ze tam to lecivo bylo pridano v tuto chvili.
Ona i tepla voda z kohoutku muze byt neco uplne jineho nez studena voda ze stejneho kohoutku. Teplou je lepsi vubec nepouzivat, ja na vymenu vody pouzivam studenou vodu, kterou si odpoledne pred vymenou a ona si za noc srovna teplotu a odvetra se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 14:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kornxi
Léčivo je v pořádku ,díval jsem se na stánky výrobce.Účinnou látkou je flubendazol stenjně jako už nesehnatelném Flubenolu.Otravu vyluč ta by se projevila už minulý týden a cichlidky jsou choulostivější nežli thorákati.Oni trpí na jinou věc a to na slepení žaberních lístků já jsem to zažil v akvaristice kdy nám popadala celá dodávka až jede starý praktik nám poradil o propláchnutí ryb proudem tekoucí vody před vpuštěním do akva,ale to není tvůj případ,ale měnila jsi vodu a čerstvá voda je plná plynů takže není vyloučeno,že to zapříčinily bublinky a v podstatě se thorakáti začali dusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 14:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: kornxi
Ono to vypada, ze ten flimabend ma stejnou ucinou latku jako flubenol a ten se pro akva ucely taky pouziva. Tak snad chyba v davkovani? No a teplota 29 pro torakáty není uplne to prave.
Vymenil bych hodne vody, pridal uhli do filtru a zacal hodne silne vzduchovat. A asi bych dal i na modleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 13:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kornxi
Kdo ti doporučil ten Flimabend? Jsi si jistá, že je neškodný pro ryby? Sumečci jsou citliví na léčiva a chemikálie. Případně mohly něco dělat s vodou vodárny. Zkus jim zavolat, jestli ve středu v okolí tvého bydliště něco nedělali nebo neměli nějaký problém.
Toho postiženého bych utratil a znovu vyměnil vodu. Tím kolísáním teploty to asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 13:08 Žena kornxi [10] - Miniakvária – pancéřníček
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém. Ve středu jsem měnila polovinu vody akvária po užité léčivého přípravku Flimabend na hlístice. V akváriu mám terčovce, cihlidky a pancéřníčky. Omylem jsem dopouštěla vodu, že teplota stoupla asi na 33°C, tak jsem to ihned napravila snížením teploty a na konci dopouštění měla voda teplotu klasicky kolem 29°C. Při tom dopouštění začli být všichni pancéřníčci apatičtí, jen leželi na dně a zrychleně dýchali. Myslela jsem že je to šokem z teplé vody. Lehali na bok, chvílema i na hřbet a cukaně nebo dokola po dně. Všechny ostatní ryby jsou v pohodě, jen pancéřníčci ne. Po třech dnech stav přetrvává, jeden z nich je již nejspíš v posledním tažení a už jen velmi slabě dýchá, nehýbe se :-O . Co se mohlo stát? Nikdy se mi toto nestalo ani při větší výměně vody ani po jiném léčivu... ti další jen leží a zrychleně dýchají. Prosím o pomoc, nenapadá mě nic jiného než otrava ale nevím čím sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:06 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Ne, hned, výměna je prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:05 Muž TProkop [1] Re: romant
Za jak dlouho bych mohl pozorovat zmeny uz rano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:59 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Vyměň vodu a ryby sleduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:57 Muž TProkop [1] – Chemie v akvarii
Cistil jsem rasu na skle houbickou jako vzdy ale neuvedomil jsem si ze se dotkla predtim povrchu kde byl prostredek na cisteni, za jak dlouho a jak bych neco mohl zacit pozorovat na rybickach?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 21:16 Žena baletka [624] Re: romant
To jo, ale hlídat je budu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:09 R Muž romant [27987] Re: baletka
Myslím si, že už jsi si oddechla, tedy tvoji chovanci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:07 Žena baletka [624] Re: romant
Jak to tak vidím, je to ve finále fuk... Co s tím už tak nějak vím - častější výměna, zvýšená pozornost a tak za 14 dní si můžu relativně oddechnout, že jo..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:02 R Muž romant [27987] Re: baletka
Podle mě je to klasický řetěz událostí a to jmenovitě vyšší hodnota NO3 společně v tím více CO2. Ono když jsou cichlidky zvyklý(a že si dovedou zvyknout na ledacos) řekněme na 5 mg/l toho NO3 a skokově se jim to zvýšilo na 30 a k tomu ještě více CO2, ale třeba se mýlím a jsem vedle jak ta jedle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:41 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
I když CO2 používám více jak 15 let nikdy se mě podobná věc nestala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:22 Žena baletka [624] Re: vaaclav
A zareagovaly by na akutní otravu rychleji, než ostatní ryby? Protože neonky modré byly u mě sice trochu zpomalené, ale jinak nereagovaly, pancíci vůbec ne, parmičky vypadaly taky trochu "otráveně".. Protože pokud se pletu, pak už jedině to CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:16 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jája
Cichlidky jsou trochu choulostivější ryby ne že by chcíply hned, ale podstatně jim vysoké NO3 zkracuje život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 12:57 Žena baletka [624] Re: Jája
Ovšem ve Vaší nádrži nevidím JA cichlidky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: baletka
30mg/l není zas tak moc. To mám ve vstupní vodě a v AQ možná trochu víc, ryby jsou OK. Na to bych se tolik nezaměřovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2014 22:13 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: jamajcan
...No nevím, ale při otravě /přidušení/ CO2, se ryby u dna rozhodně nedrží...
Moje (bohužel - opakovaná :)) zkušenost mi říká, že záleží na druhu ryb. Některé "leží pod hladinou", jiné se "zavrtávají" do rostlin nade dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:00 Muž ludvik [1082] Re: baletka
Jo, jasně ... proto říkám, že jak kteří živočichové. Ať už nějaké cichlidy, nebo "lepší" krevetky, ty jsou na tom hůř. Ale i tak - přečetl jsem toho hodně a na moc ryb, co by jim vadilo 30 jsem nenarazil.

Při otravě CO2 sice mají ryby problém dýchat (vylučovat vlastní CO2) a proto se drží spíš u hladiny a lapají po dechu. Ale pokud jsi to přehnala opravdu až moc - aby nebyla reakce přesně ta, co píšeš. Už to pro ně mohlo být narkotizační.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 21:47 Žena baletka [624] Re: ludvik
Hmmm... obecně jsou cichlidky vůči NO3 méně odolné a právě ty vypadaly nejhůře... No nic, budu nadále hlídat obě hladiny a uvidí se. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 21:10 Muž ludvik [1082] Re: baletka
V miničku jsem měl i 80mg/l ... alespoň dle JBL testu. 30 není nijak hrozná koncentrace (ve velkém mám 40, stejně tak ve vstupní vodě). Otázkou je jak pro jaké živočichy, ale pro naprostou většinu je to pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 20:42 Žena baletka [624] Re: jamajcan
Hnojím pořád tím samým - KNO3, KH2PO4, MgSO4, K2SO4 a Tenso Coctail, ale změnila jsem koncentrace. Rostliny neprospívaly, jak bych si představovala, bojuji se staghornem a objevila se sinice. Kvůli ní jsem zvýšila množství KNO3 a to se asi projevilo. Zároveň jsem ale přidala i CO2, tak proto jsem se ptala na ten rozdíl mezi otravou CO2 a N látkami. Před chvílí jsem doměřila koncentraci NO3 a příčina se teď zdá celkem jasná - i po výměně poloviny vody je ho tam kolem 30mg/L...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:42 jamajcan Re: baletka
Je vážně moc těžko,rezolutně určit příčinu.Při otravě Co2/mám osobní zkušenost/,se ryby obecně,drží při hladině,kde hledají nejmenší koncentraci.Osobně bych se orientoval,někde,k těm dusitanům,popř.Nh3.Ale je to opavdu jen moje teorie,kterou nikomu nenutím.Nenapsala jsi,čím jsi začala hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:26 Žena baletka [624] Re: jamajcan
OK, takže to mám přece jen přičítat těm dusíkům? Já opravdu nevím, jak se taková otrava projevuje, zatím se mi to nestalo. Ale možné je obojí. Každopádně budu obojí chvíli hlídat a přiškrtím i to hnojení. Nějaký čas jsem měla akvárko poměrně stabilní, takže jediné, co to mohlo rozhodit, bylo právě ono. Edit: a z otravy dusíkem by se během deseti minut vzpamatovaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:30 jamajcan Re: LiborSprysl
Sybila i Libuše,můžou blednout závistí :-) Z čeho jsi věštil?Z kávové sedliny,nebo z čajových lístků? hop No nevím,ale při otravě/přidušení/ Co2,se ryby u dna rozhodně nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No tak sláva...selhala jen technika... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2014 12:15 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Jako vždy miláček... asi je to ještě baví, všechny plavou, zatím to vypadá bez následků, čas ukáže. Spíše mi to přijde, že se nějak urvalo CO2, protože by se podle mě při otravě dusíkem tak rychle nevzpamatovaly, ale třeba mě vyvedete z omylu. Třeba se i omezíte na radu či názor a vynecháte tentokrát rýpání. I když.. asi by mi u Vás i chybělo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.05.2014 06:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
...ale změnila jsem tento týden způsob hnojení...Je nutné si více myslet? Myslím, že jinak asi nikdo tušit nebude, příznaky vypadají spíš na dusíky, ale mohou být otrávené ledasčím, nebo ledaským - třeba už je to s vámi nebaví :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 11:37 Žena baletka [624]
Zdravím, snad je toto příslušné vlákno... Jak rozeznám otravu dusíkem od otravy CO2? Dnes ráno jsem našla ryby nalepené na dno (všechny cichlidky), vybledlé, zvýrazněné pruhy, neonky v jednom shluhu, altispinosy čumákem nahoru a jedna šla do vývrtky. Zdá se mi, že mají zčervenalá žábra, ale nijak zásadně, po výměně první třetiny vody začaly některé i žrát, ale mám pocit, že ty vysokoploutvé jsou hotové. CO2 jede pořád stabilně stejná dávka, ale změnila jsem tento týden způsob hnojení, tak to tipuji na N. Včera bylo ještě všechno naprosto v pořádku nebo jsem si přinejmenším ničeho nevšimla. Co si o tom myslíte? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:34 Muž Jiri_99 [425] Re: romant
ááá, i moje drahá polovička má tento názor. Pořád se tomu tak nějak chci vyvarovat..
Ale ten Nitrivec vypadá dobře. Díky za radu. potlesk
Jinak ve filtru je hrubý, středně hrubý a jemný akvacit + sera siporax mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:28 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Hmm, to je nic moc. Použil bych klasiku v podobě Nitrivecu a pokud se ani poté hodnoty vody nezačnou rovnat, tak to bude směřovat ke znovuzaložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:26 Muž Jiri_99 [425] Re: romant
Dělal jsem co se dalo. Ovšem v mém případě je to trochu horor. Na dně je půdní filtr, křemičitý písek a perlinka s mechem. Takže o odkalení se moc mluvit nedá.. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:20 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Odkalil jsi pořádně hloubkově dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:18 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, ukázali se mi v aq ploštěnky. Použil jsem Stop-Hydrin. Ploštěnek mě to sice zbavilo, na oplátku mám ale úplně otrávené akvárko. Už jsou to všeho všudy dva měsíce. Dvakrát týdně měním třetinu až polovinu vody. Náplně filtru jsem před cca měsícem promáchl ve vodě z jiného zdravého akvárka. Ovšem stále a pořád je toto akvárium otrávené. Zelenina neroste, má nepřirozenou barvu. Před pár dny jsem vložil zkušebního okružáka a trochu okřehku. Okružák byl do dvou dní kaput a okřehku se taky dvakrát nedaří.. Čím to může být? Napadlo mě, jestli třeba nějaké "skryté mrtvoly" ploštěnek vodu stále nekazí, nebo nevím.. Jiní živočichové v aq při nalití toho bordelu nebyli, všechno jsem odlovil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2013 17:44 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Ty ryby i když teď aplikuješ vodoléčbu, hynou protože jak byly vystaveny tomu špatnýmu prostředí v podobě zvýšených koncentrací N látek jsou tzv. načatý a to nevratně, to se prostě někdy stává. Do akvária bych vůbec nezasahoval, jenom měnil vodu a popř. aplikoval ten Nitrivec, to je fajn pomocník, neb obsahuje mletej zeolit a to je ten kouzelník, kterej na sebe dokáže navázat ty škodlivý N látky a právě proto se doporučuje jeho tzv. doplnění v případě současných výměn vody a ne proto, že by se z vody ostraňovaly nitrifikační bakterie, který tam skoro žádný nejsou a žijí přisedle na předmětech v akváriu, ve filtru a ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 17:27 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Zoidik
nebo tam vyprat fungující filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 17:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalcod
Část jich odebereš spolu s tou výměnou vody. Koukni se na návod. Když jsem používal nitrivce pár dní, tak bylo uvedeno, že s každou výměnou vody opět dolít. Samozřejmě poměrnou část odebraná voda/celkový objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 15:15 Muž michalcod [13] Re: Zoidik
Vodu denně měnit - chápu, ale denně i ty bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 13:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalcod
Ono i mezi tím přidáváním bych nechával aspoň týdenní rozestupy. Teď halvně podpořit filtr ve funkci jak bylo řečeno a mělo by to být dobré. Denní výměny vody a přidávání bakterií.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11821-otrava-ryb?od=51