Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 17:30 MaPa – chov Cichlid ramirezových
Omlovám se, jestli tu už bylo tohle téma.

Chtěl bych se dovědět co nejvíc informací o Cichlidě ramirezové od lidí, kteří ji mají v akvárku. Jak se skutečně chová v akvárku, atd.


dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 19:46 Žena Madu [5] – Re: Yirka
díky:) v tom případě mi samička nahání samečka:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:40 Muž Yirka [9126] – Re: Madu
Podle vybarvení i tvaru hřbetní ploutve soudím, že na horním snímku je sameček, pod ním samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:39 Muž lukes [1] – pohlavi
ja to poznam tak ze to samce mam mesího a samici vetsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:32 Žena Madu [5] – Re: Madu
Fotka k příspěvku a druhá:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:29 Žena Madu [5] – poradíte pohlaví?
Fotka k příspěvku ahoj, nedokážu určit pohlaví, poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:24 Matty – jikry
tak jsem zvědavej možná to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 18:21 Muž Barney [61] – Re: Matty
Tak to se ti asi vytřely poprvé, protože první výtěr pár obvykle sežere. Teď, když už je to podruhé, tak do akvárka nesahej, nic s ním nedělej, jenom krm mraženým krmivem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2009 18:17 Matty – jikry
ne nevytřely já mám asi 7 akvárek a ztoho polovina patří ramirézkám a když mám ramirézky tak jsou samotný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 18:10 Muž Barney [61] – Re: Matty
Dívám se dobře, že to akvárko, co tady prezentuješ, tak v něm se ti vytřely ramirézky ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:45 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Matty
Pokud oplodněny nejsou, pak velice rychle po výtěru zbělají(zplesnivěj). Ale samozřejmě se můžou zkazit i potom(následek nevhodné vody). Jinak až tak složité bych to neviděl. Stačí si něco o nich přečíst a pak parametry vody a vše ostatní prostě přizpůsobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:33 Matty – jikry
tak to jsi mi moc neporadil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 10:48 Muž motýlek [275] – je to složitější
Je to složitější, než si myslíte ... Ramirézka je hodně fajnová rybka a jen tak z voleje odchovat potěr - to snad ani nejde :-) ... příliš mnoho limitujících faktorů - vody, teplota, klidné prostředí, dobrý pár, nakrmení potěru ... je to fakt o dvě třídy jinde než dania pruhované :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 10:07 Matty – čus
tak se mě znova vytřeli a jak poznám že jikry jsou oplodněny ??? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:43 Matty – cus
no řeknu ti těch jiker bylo škoda nebylo jich málo no snad se to příště povede a zase kdy se začnou třít palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:51 Leon
To se pri prvnich vyterech stava casto me to taky udelali druhej viter by moch bejt uz uspesnej a je tady toho mraky stacilo by hledat a cist palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:35 Matty – ramirézky gold
neví proč mě ramirézky gold sežrali jikry ????? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 11:19 Muž miki2 [0] - Parmičky
Kolik kapek Acriflavinu na 1 litr davate do vytiracky s jikrama?podle navodu nebo radsi mene.Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:37 Muž Primainfo [6] – Re: Sadman
Game is over. Spapkaly jikry, tak jsem je přendal zpátky do společenské, na další tření je asi přelovovat už nebudu. Hrozně špatně se mi v té mé buši lověj. Asi nebylo něco v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 14:13 Muž Sadman [0]
Doporučuju nechat rodiče a to vzduchovaní, jen velmi jemné, dát nekam ke straně odchovny, aby voda proudila... tedy,pokud tam neni filtr. . Hodne zdaru, mě se z prvniho vytření, který jsem neočekával, podařilo zachránit 5 rybiček.. ,)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 22:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Primainfo
Ten puntik jsou oci :) takze lihnuti bude brzo a ohledne toho vzduchovani... kaminek se dava k jikram v pripade ze u jiker nejsou rodice a ma nahradit prave to ovivani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 22:33 Muž Primainfo [6] – Vytřené Ramirezky
Dneska se mi vytřely Ramirezky. Chtěl jsem se zeptat, když jde všechno OK, kdy ve v jikrách objeví černý puntík, a kdy by mohl být potěr?

Tady se tady radilo umístit vzduchování blízko jiker, ale nebude to vadit rodičum, když zatím pořád ovívají??

Dík za radu, jsou to první jikry vytřene přímo ve vytíračce. Tak snad se to povede, vetšinou si ve společenské pochutnaly mřenky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 12:10 Muž motýlek [275] – no, asi to není tak jednoduché
obávám se, že není tak jednoduché odchovat Ramirézky bez rodičů a bez zkušeností ... pokud to přendáš do vody, která není měkká, tak se jikry správně nevyvinou - tedy nemusí být stejná jako v původní nádrži, ale správná vývojová ... teplota asi 28°C, silné vzduchování těsně nad kamenem s jikrami ... ale i tak je velmi malá pravděpodobnost, že se to podaří vylíhnout ... kdyby náhodou ano, tak po rozplavání si tak den až dva najdou samy potravu ve starém jávském mechu, a druhý až třetí den už se dají krmit čerstvě vylíhlými artemiemi ... jednou se mi podařilo v nouzi odchovat i mraženými artemiemi propasírovanými přes cedník na čaj na takový gelový roztok - ale velmi opatrně krmit s ohledem na kazící se vodu ... tak hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 10:08 Muž Sadman [0]
Zdar, chci se zeptat, čím to krmíte od začátku... dá se rovnou artemka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 09:03 Muž MatesKGB [4] – .
Čau jestli chceš třít Ramirézky tak si nejdřív musíš vytvořit stabilní odchovnu, tím myslím kvalitu vody. Ramiréčí jikry dost plesniví pokud nemají měkkou vodu a dost okysličenou. Pokud, ale nechceš mladý odchovat tak ti zbývá jen udělat rybkám optimální prostředí s dosti úkrytama a rostlinama aby se ryby nestresovali a měly klid na onen styk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:32 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
Tma (ani trocha alkoholu :-) ) stimulaci ke tření nepřivolají. Skoro každý druh rybek vyžaduje pro tření trochu odlišné podmínky. Ty jsou většinou vypsány v atlase, nebo je třeba dle druhu ryb vyhledat z jiných zdrojů. Nemůžeš předpokládat, že se ti ve společném AQ budou třít jednotlivé druhy ryb jako o závod. Pokud udáš konkrétní druh rybek, určitě se ti nějaký chovatel ozve. Nicméně, tak jak psala Bucilík, správná hygiena nádrže a dobré krmení jsou dobrým stimulem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 22:16 Jája – Re: bucliik
ok...no a jak mam teda ty ryby stimulovat ke tření? :-D když ne tim zakrytím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 21:25 Žena bucliik [99]
ahoj, tak o zakrytí akva slyším prvně-tohle se dělá snad při sinici,ale nevím čím by to mělo stimulovat ryby ke tření.
spíš se mění teplota vody, ale prvně bych asi zůstala u pavích oček.
topítko, filtr a hromada trpělivosti při krmení a každodením čištění-ta artemie taky není zrovna zadarmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:06 Jája – Plůdky
Já jsem slyšela že stačí když se společné akvárko na 1 až 2 dny zakryje nějakým přehozem aby ryby měly tmu. Co je na tom pravdy? Zase se bojim o kytky... :-O A ještě bych se chtěla zeptat jak to je s odchovem mládat ve speciálním akvárku? Četla sem tu že je potřeba jenom filtr a topítko, jen by mě zajímalo při jaký teplotě mam ty mladý potom udržovat, jestli v nádržce mam nechat oba z páru nebo jenom samečka či samičku(nebo nikoho, jenom mladý?), kdy je mam vpustit zpět do společné nádrže a jak je vlastně přinutim aby se vůbec chtěli množit? díky za pomoc :) zatím jsem odchovala jenom jedno paví očko protože mi je ty ostatní ryby vždycky sežraly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 16:03 Žena bucliik [99]
no nevím, ale pokud sis pár přinesl včera a dneska chceš aby se třeli pak myslím že je asi neukecáš. navíc samec je asi ještě vylekanej, na tření mít asi náladu nebude. tyhle rybky neznám, ale v atlase píšou, že chtějí hodně úkrytů a rostlin, obojí u tebe v akvu postrádám.
myslím, že by to chtělo vYvolat lepší podmínky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 15:58 jan – Urychlení
Nevíte čim mám vivolat tření u ramirezek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 06:01 jarda
klidně vodu vyměň, většinou první 3-4 výtěry stejně požerou ... ale připrav si vodu tak, aby byla dostatečně měkká - jinak se jikry nevyvinou a rodiče je vždy požerou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 21:28 Žena pavliina [50]
Tak už je mi jasné, proč sameček odhání všechny ryby. Zrovna mi samička klade jikry hop Ale teď si nevím rady, léčím krupičku Costapurem, dneska je to 3. den a krupička je vidět jako jedna tečka na samičce, tak si myslím, že bych v úterý mohla vyměnit vodu ALE, to je to s čím si nevím rady :-( kvůli těm jikrám. Když přidám chladnější vodu, tak neudělám moc dobře. Teď mám teplotu zvýšenou na 27 st. Tak co s tím? Měnit vodu nebo ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 19:42 Žena pavliina [50]
Tak já mám taky páreček a nechávám to na nich ;-) Teď je zrovna léčím z krupičky ale nevypadá to, že by jim to nějak vadilo :) Sameček se krásně vybarvil a jak jsem pustila vzduchování, celý den chytaj bublinky a nosí je na kořen nebo na kámen :-D Jsou neúnavní a ještě je to nepřestalo bavit. Jen sameček se spíše drží u samičky a ostatní rybky odhání :-( Zkoušel to dokonce i na pancéřníčky :-| Takže půl akva si zabraly jen samy pro sebe. Přejde je to? Nebo jsou takhle teritoriální? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 12:01 skull
Tak sameček se už začal natřásat před samičkou a pořád čistí jeden kámen, ale samička si ho vůbec nevšímá. Nemá ještě udělaný jikry, nebo špatnej pár? Krmím je patentkama + umělý co zeberou neonkám atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 20:22 Nobody – Re: skull
Podle velikosti jsou to již dospělé rybky.Takže vlastně kdykoliv,když budou mít dobré podmínky pro tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 12:19 jirkacichlid
Pokud mají dobté podmínky, tak už brzo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 11:03 skull – Ramirézky
Tak po předchozí diskuzi jestli je do svého akva mužu ještě dát, která dopadla všelijak, sem se rozhold do svého akvárka párek těchto krásných rybek přidat. Sameček má 5-6 cm, samička něco přes 4. Při jaké asi délce už se můžou začít třít??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:31 Nobody
MatesKGB napsal:vypovida hop poradite mi jak snzit ph? ;-)

Nějak Vám nerozumím. coze
Nepoužívám kapkové testy na stanovení čehokoliv.Používám pouze digitální pH-metr a konduktometr!Bohatě si s tím vystačím.Přesný rozbor vody mám z vodárny! :)
CT stanoví test snadno u UT je to již horší.

Snížit pH můžete běžně dostupnými přípravky,které zakoupíte v obchodě! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:48 Muž MatesKGB [4]
No abych rekl pravdu tak jsem si taky myslel ze je to obracene, no maj to asi spatne napsany coze vypovida hop poradite mi jak snzit ph? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:42 Nobody – Re: MatesKGB
Tak pH moc vysoké-snížit určitě!
Nespletl jste si ty hodnoty?Možná to 7 bude dGh a to,co Vám nejde je dKh.Pokud je nízké,tak to nejde moc poznat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:33 Muž MatesKGB [4]
ph mam cca 7.8,dkh cca - 7, a dgh nejsem schopen zmerit merim Ben - Test CT - UT asi nejakej shit nebo su barvoslepej:-D s tou vodou jeste budu muset neco udelat i celkove ve velkym akva ano sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:30 Nobody – Re: smik
Chybu asi ne.
Při dnešních ramirézkách-jsou už po desetiletí zvyklé na tvrdší vodu!V tak měkké by mu mohly zaplísnit nebo se přestat vyvíjet stejně. ;-)
Chce to vyzkoušet,co právě rybkám vyhovuje,pokud je míní rozmnožovat.
Pokud se ovšem rybky chtějí třít i ve společné nádrži?-nejspíš mají vyhovující podmínky i v této nádrži nebo si to myslí,rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:04 smik – Re: Nobody
No ja jsem se ramirezkama nikdy moc nezabival a věřim, že stači i voda kterou uvadíš. Myslím, že by s mnou uvedenou vodou chybu neudělal ;-) a jikry by se taky vyvinuly. Podstata byla jiná a to ta, že u těchto rybek nestačí jikry hodit do kdejaké vody a čekat na zázrak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:42 Nobody – Re: smik
Neonková voda je zbytečná. ;-)
Stačí klidně 4-5°dGh,1-1,5°dKh a vodivost 130-140 microsiemensů.Vývoj jiker v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:42 Muž MatesKGB [4] – RE:Smik
No nai se neptej radeji, rekl bych ze spis tvrdou protoze pouzivam vodovodni vodu bez jakyhkoliv uprav. Ale mam koupenou sadu na testovani vody tak to za chvilu zkusim a kdyz tak napisu co jsem zjistil pokud teda neco zjsitim pac to je docela divny tester :-( ale jinak dospelejm ramirezkam se docela dari, jsou pekne vybarveny a maji se i cile k svetu. no az teda na obcasnou vyjimku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:35 smik – Re: MatesKGB
A jaky parametry vody máš teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:33 Muž MatesKGB [4] – RE:smik, Nobody
diky za rady, prave ted jdu prelovit ten parecek ramirezek a uvidim jestli to bude lepsi kdyz se o ne budou starat dospeli. Zitra koupim toto Tetra Aqua ToruMin a kdyz se nebude stale darit tak budu nucen nachytat nekde destovou vodu, nebo jinak nevim jak ziskat mekou vodu s tema dostatecnejma parametrama :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:25 smik – Re: MatesKGB
Ramirezky a jejich jikry jsou dost náročné na kvalitu a jakost vody, takže příčinu neúspěchu bych viděl ve vodě. Napiš v jakých parametrech vody ty jikry líhneš. Zkusil bych na ně neonkovou vodu. Ono říct měkká voda ještě nic neznamená. Takže tak 3°dGH, 0°dKH, pH 6,8 vodivist tak 80 microsiemensu. To tak trošku střílím od pasu, ale myslím, že se od těch správných parametrů moc neliším. Bez správného složení vody se asi úspěchu nedočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:59 Nobody – Re: MatesKGB
Když už se takhle snaží,tak je odlovte do jiného akva.
Přidejte nějaký kámen,případně rozpůlený květináč.Ramirézky se vytírají na pevný podklad nebo jeskyňka.Vodu,pokud můžete,o něco měkší než v akva,Ph mírně kyselé až neutrální a přídavek rašelinového výluhu(např.Torumin-zabrání plesnivění jiker).

To nevyvýjení jiker může být způsobeno taky Vaším focením,pokud používáte silné osvětlení nebo blesk.Jikry jsou citlivé na velké množství světla. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova--rozmnozovani?od=651