Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:11 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Cichlidky kakadu
Ahoj. Omlouvám se, že sem pletu cichlidky kakadu, ale včera jsem v akva objevila v dutince asi 20 jiker, melou se, samička je zatím hlídá svědomitě a pravidelně je kontroluje. Za jak dlouho se vyklubou? A co pak? Hledala jsem a o tomhle konkrétně jsem nic moc nenašla, jen že je mám krmit žábronožkami. A v jakém intervalu se cichlidky kakadu třou? Mám jednoho samce a dvě samice, tak jestli mám přidat víc dekorací jako úkryty pro možné jikry druhé samice. Děkuji moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 12:48 Muž maxo [9] – Re: Sanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:43 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Kolegové akvaristi prosím o rady.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:56 Muž Sanka [10]
Ahoj,prosím potřebuju poradit,mám samce Ramirezky a přikoupil jsem si samičku a teď jsem si všiml,že se vytírají..V nádrži mám jenom je a 3 krunýřovce jednopruhé,tak by je teoreticky neměl nikdo sežrat,pokud to neudělají rodiče,ale chtěl by jsem se zeptat,jak se o ně starat?Nevím opravdu vůbec nic,jestli to mohu nějak čistit,nebo jak krmit,nebo cokoliv..Děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 13:49 Žena darka [520] – Re: kortezhugo
Měla jsem super pár, mladý, ale prťata si před neónkami ohlídali ano , měla jsem z každého vrhu ve společ. akva cca 20 odrostlých mladých. Ale hlídal samec, který už bohužel není, samička to sama nezvládá a bojím se, že z toho stresu pojde taky :-( Už teď těch 10 moc nehlídá a podle mě hledá ty ostatní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 13:29 Muž kortezhugo [983] – Re: darka
...no ked som ich choval "furt" si pozrali male 5-6 krat...ak to chces odchovat tak je najlepsie ikry "zobrat" prec...
...ja som ich neodchovaval nechal "tak"...
...ich pomerne kratka zivotnost je "kompenzovana"... - mne kladli kazdy mesiac cca 200 vajec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 13:24 Žena darka [520] – Re: Jrk
Díky za názor, přemýšlela jsem podobně, ale ti malí si samotní nějak neví rady :-( , přelovení jsou od rána, v jiném akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 13:20 Muž Jrk [143] – Re: darka
Zkušenosti sice nemám, ale teď bych už samičku bych rozhodně nepřelovoval. Předpokládám, že by to pro ni byl ještě větší stres, a dle toho, co jsem vyčetl by své malé nemusela ani poznat a mohla by je považovat za cizí...

Upozorňuji, zkušenosti nemám, použil jsem jen "Selský rozum", snad se ozve někdo zkušenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 13:13 Žena darka [520] – Cichlidka Agassizova
Prosím o radu, včera mi ve společ. akva vyvedla samička mladé, bohužel sameček mezitím pošel(asi vyčerpáním, ještě stále hlídal předchozí potěr, voda je o.k.) a je strašně vystresovaná, protože potěr nemůže uhlídat :-( Přelovila jsem většinu malých do samostatného akva, mám samičku přelovit k nim nebo ji mám nechat s asi 10ks malých, které se mi zatím nepodařilo odlovit, ve společ. akva? Ti malí mi bez mámy připadají strašně bezradní :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:19 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
V první řadě se prosím zaregistruj, pak je možné ti napsat i soukromě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:05 deltas
ahoj bych cichlidky tedy můžou být cichlidky z neonkama nebo gupkama,ancitrusy,danio pruhované,razbory,platy poradte když tak napište co s nimi být nemůže ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nickolka
řekl bych že to bude podobný jako u bojovnic, takže tak 2x deně by mělo bohatě stačit. jde o to, aby bylo vidět že mají plné bříška a nestrádají.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:13 nickolka Re: Semtex
dobře a jak často krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nickolka
přesně tak, a je třeba počítat s tím, že artemie se líhnou za 24-36 hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:07 nickolka Re: Yirka
takže až se začnou rozplavávat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:04 Muž Yirka [9123] Re: nickolka
Jakmile stráví žloutkový váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:03 nickolka Re: Semtex
dobře nakoupím artemii..a kdy mám začít krmit?V pátek se vytřeli...teď jsme přijeli a už jsou vylíhnutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 13:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nickolka
nakoupit Artemie (doporučuji Ease Fish) a nechat líhnout.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 13:56 Muž Yirka [9123] Re: nickolka
Když už cezené vejce tak rozhodně ne syrové ale vařené-nedoporučuji však, příliš mnoho rizik. Raději nejdrobnější živou či mraženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 13:45 nickolka – potěr
potřebovala bych taky poradit čím krmit potěr cichlidek ramirezových..V pátek se vytřeli dneska jsme přijeli z chaty..A už jsou tam maličcí prcci...takže čím krmit,jak často...přemýšlela jsem i,že zajedu do zverimexu a nechám si i poradit,co tam mají atd..ale byla bych ráda,kdyby jste poradili někdo tady z Vás...četla jsem i že vajíčko cezené přes látku..má být sirové???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:36 R Muž Silent [5949] – Re: Honz
Předpokládám, že se jedná o acriflavin a ne acrifilin :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:27 Muž Honz [7] - Tetry
hele dej jikry do druhyho akva a nalej tam acrifilin :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:24 bubo – ramirezky
ahojte vcera sa mi vytreli ramirezky a ja sa chcem spýtat či im mám svietitv noci .. :-O a je normálne že samec požiera ikry asi neoplodnené ,a samica ho pri tom odhána prosim PORADTE .. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 22:29 Tommys – Kříženci GOLD a standart
Přidám svoji zkušenost do mlýna, zakládal jsem 112L akvárko, použil starou vodu vyždímal filtr do novýho, nechal týden běžet přidal pavý očka, za další asi tři dny hodil párek ramirezky GOLD, nebylo poznat pohlavý podle chování v nádrži jsem si uvědomil že mám asi dva samce, koupil jsem tedy v akvaristice samičku tu nejkrásnější co byla v nádrži, klasická forma. Dám ji do akva, jeden z golďáků se najednou začal ukazovat, no a skončilo to tancováním samičky a samečka po cca 2dny, asi láska na první pohled:-)Po dvou dnech k mému obrovskému překvapení začali klást jikry na placatý kámen který je pod listech echináče a je na vyšším místě oproti dnu. Odsunul jsem druhého samce do vedlejšího akva aby měl zamilovanej pár teritorium pro sebe. Po večeru, mimochodem seděl jsem u akvárka cca 4 hodiny jak přilepenej, moje paní nechápavě prohazovala nějaký řeči, no neakvaristka co chcete:-)Uspal jsem syna a zase si sednul k magnetu večera.Kladení bylo super, všechno jim šlo až jsem koukal že napoprví jsou tak sehraný, přidal jsem TORBEN dle dávkování. zvýšil teplotu o dva stupně pro správný vývoj jiker a k mému překvapení se mi po třech dnech vykulily malinkatý ocásky, moje radost po ránu než jsem šel do práce a s baterkou nahlíd do akva neznala mezí. Celý dopoledne jsem v práci vytrpěl s myšlenkou na ty šikuly, jak se jim daří. Přijdu domu a zase magnet celejen den do toho čučim ja se ty malý špunti krásně vrněj je jich cca 50-60, rodiče je na střídačku hlídaj, když nějakej špunt upadne hnedka ho vezmou do tlamky a šup s ním zpátky do hnízda, no a tak je to dva dny, v popisu k rybce je psáno že po 5 dnech se potěr rozplave, jsem zvědav jak to dopadne každopádně mě to jako naprostému začátečníkovi s těmito rybkami dělá velkou radost že se mi to na poprvé povedlo bez jakýkoliv speciálních příprav, uvidíme co bude dál, zda něco vyroste a vydrží. Ale asi těžší to bude s krmením snad se prokoušeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:46 johny007 – No jo
No jo, aj to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:38 dodmo – Re: johny007
Klidně to mohly požrat né ostatní ryby ale pár :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:20 johny007 – Už popali.
No, prešla noc a do rána ikry zmizli, takže ich museli zožrať ostatné ryby, ale samička sa už aspoň ukľudnila a nenaháňa mi ostatné ryby po celom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 07:46 dodmo – Re: Mato00
Jo a ještě malá připomínka,velikost jiker se neodrazuje na velikosti samice.Dám ti příklad od labyrintek, vytře se samice 13cm a samice 10cm myslíš že bude rozdíl ve velikosti jiker? Nebo u kančíků,mám velmy mladý pár okolo 15cm samička má max. 10cm a mají stejně velký potěr jako kančíci co mají 20cm, jak to vysvětlíš? :)a u ramirézek je rozdíl mezi velikostí samic max. 2cm to že by měla jedna větši jikru než druhá o 2cm menší? ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 07:35 dodmo – Re: Mato00
Už jsi ramirézky v ph 7 odchoval? jestli jo tak sory, že prudim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:04 Žena Johanka [57]
Odchov Ramirézek není vůbec jednoduchý.Začíná to už u rodičů,kteří se nejdřív "musí" naučit ,jak se o jikry starat.Nevím jestli vůbec existuje případ ,že by se to povedlo napoprvé.To že se vytřeli ,ještě neznamená,že se to povede dotáhnout do konce a také to neznamená,že se k sobě hodí a porozumí si i pro příště.Nejspíš jikry splesnivý nebo je Ramky slupnou.Dělají to často-hlavně mladé páry.Pročti tady forum,určitě o nich něco objevíš a získáš užitečné info.Možná bych přendala šneky.Rybky odeženou,ale se šnekem si neporadí-beru to pro ně jako zbytečný stres a námahu.A voda do odchovničky?Je to dlouhá cesta než se zadaří vychovat mladé jedince
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2009 21:26 Mato00
Preco by nemal sancu na odchov?Ramirezky su v dnesnej dobe uz dobre domestikovae na vodovodnu vodu.Problem je skor vo vodivosti.A ver mozu hned primat artemku.Zalezi to aj od velkoasti samice, respektive ikier. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 11:50 dodmo – Re: johny007
nech vše tak jak je nerypej do toho.Šanci na odchov nemáš a zbytečně přehazovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:37 johny007 – ešte dotaz
Samička mi naháňa všetky ryby po akváriu, vkuse lieta hore dole a púšťa sa aj do väčších rýb. Nemôže im nejako ublížiť? Vystresovať alebo niečo také? Nemal by som ju dať niekde mimo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:56 johny007 – Re: dodmo
Neviem, čo je artemka, čo to je? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2009 09:56 dodmo – Re: johny007
No odchov ramirézek enní pro začátečníky,nech to požrat. Pokud bys chtěl pomýšlet na odchov musel bys zařídit další akva pro malé zařídit vodu do ph 6,5 a navíc potěr ramirézek hned není na artemku(tedy pokud víš co je artemka) takže to potřebuješ ještě zezačátku krmit trepkou. Vážne se radši na to vykašli:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 09:17 johny007 – Ikry Cichlidky ramirezovej
Zdravím.

Nedávno som zakúpil párik týchto pekných rýb, ráno som na jednom veľkom ploskom kameni z vrchnej strany našiel ružové ikry. Samec aj samička ich strážia. Keďže sú dosť v rohu, zakryl som prístup k nim z 90% plexisklom, samček aj samička majú prístup. V akváriu mám ešte Mrenky nádherné, Tetry krvavé, ancitrusy a pancierničky. Akvárium mám ešte len mesiac, som začiatočník. Viete mi poradiť, čo s nimi? Nechať zožrať ostatným rybám alebo ich zachrániť. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 22:46 Pepik – Re: iblik
nejlepsi je kdyz se Ramirezky naparuji sami a pak je jedno koho tam hodite prvni...klidne oba najednou,ale jestli chces nekoho prvniho,tak samicku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 22:36 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: BUBO
zdravim mám takovou otázečku, jak se doporučuje odělat jeden z páru do výračky a chvilku ho tam nechat a pak přidat druhýho koho odělat samici nebo samce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 17:21 BUBO
bude to aqsi zo stresu alebo len nemas dobru páru :-O ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 15:27 kreten – Re: misanek
Doporučím Aquaristik číslo 4, tyto cichlidy dostanou docela velký prostor, který vám je pomůže pochopit. Zdravím LŠ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 12:26 postakul – měkká vod
jikry by se měli přenést do měkké vody, pokud jí teda už nemáš v akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 18:53 Muž Skanky [26] – jikry
ahoj,
pred 3 dny jsem se v jedne teme ptal (uz nevim ve ktere) jak poznam ze se par zamiloval. jeden z vas mi odpovedel ze to poznam.
tak uz jsem to poznal a na me prekvapeni dominantny par klade jikry. samicka zacala cca pred15 minutama a uz jich nakladala 30 a porad cisti kamen a klade.
poradte co mam delat dal. druhy par mam oddelit? anebo mam oddelit rodice i s kamenem do jineho akva? aneb treba z toho nic nebude?
prislo to tak rychle po koupe ramirezek ze mne to az zaskocilo. koupili jsme je v nedeli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 09:47 Muž lukes [1]
jo a hlavne tam nedavat chemii jsou na to haklive moje zkrz to neplavaly tak 4dny ale uz dobry uz tam nedavam chemii a mel sem dve samice ty se pobyly tak uz mam samce a samicu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 09:15 Muž motýlek [275] – Re: V
jo, ono jim asi nic jiného nezbývá a možná se zrovna trefili ... ale pokud se pokusíš o odchov, tak je podstatné, zda jsou partneři opravdu přirozeně vybraní - pokud nechceš po nakladení jiker kámen odebrat a odchovat "ručně" :-) ... profíci to tak většinou dělají a tedy to co kupuješ v obchodech tak už nemusí mít ty přirozené instinkty ... ale mladé od nic vychovat je pak problém ...
choulostivostí je myšleno to, že jakmile jakkoliv onemocní, tak jim není pomoci - i když zázraky se občas dějí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 08:50 V – Re: motýlek
Neřekl bych, že jsou Ramirézky až tak extra choulostivé. Možná na odchov. Mám je v ne právě ideálně fungující nádrži (voda 30 dGH, pH kolem 7.5, cca jednou měsíčně bojuju se zákalem) a přesto vypadají naprosto spokojeně. Asi tak za 2 měsíce bych snad mohl mít novou nádrž a RO, takže pak dostanou nový a lepší domov, ale zkrátka s tou choulostivostí bych to neviděl tak tragicky. Jo a párek mám tak jak ho vylovili v akvaristice a vycházejí spolu bez sebemenších problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 06:06 Muž motýlek [275] – náročná rybka
je to velmi choulostivá rybka, abys jí vyhověl, musíš začít se skupinkou aspoň 3 samičky a 3 samečci, ony se mezi sebou spárují (pokud nebudeš mít velkou smůlu), vybereš si dva nejlepší páry a dáš je buď do samostatných nádrží, nebo pokud máš dlouhou nádrž (alespoň metr), tak je můžeš nechat pohromadě ... vodu udržovat perfektně čistou, přidávat rašelinový výluh (normál rašelina ze zahradnictví), teplota 25°C (i když já chovám při 24), nějaké ploché kameny, aby mohly naklást jikry ... když nakladou jikry (o první 2 - 3 výtěry se nesnaž pečovat, ony je stejně požerou), tak začni přidávat destilku, až do poměru 1:1 s vodovodní (zhruba) ... a zvyš teplotu tak na 27°C - pak máš šanci, že odchováš mladé (v samostatném akvárku aspoň 30 litrů) ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2009 22:37 Muž isamik [180] – Re: MaPa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:26 MaPa – Re: Haimdol
Já vim co je v atlase, ale mě jen zajmá jak se skutečně chová.Třeba jak se chovate k jikrám a podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2009 18:11 R Muž Silent [5949]
Tady máš informace, stačí jen trochu hledat: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 17:55 HaZetka
Není to cichlida ale cichlidka, je to docela rozdíl :)
Jinak nevím co bych ti o nich řekla víc než jev atlase... Je to více než dostatečné. Napiš co o nich přesně chceš vědět nebo co o nich nemůžeš najít a pak ti někdo odpoví... Takhle moc nevím co chceš slyšet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova--rozmnozovani?od=601