Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:12 Muž Lada22 [28] Re: darka
Děkuju,tyto informace mají nějaký obsah oproti jiným..... palec Uvidím co z toho bude a zbude,u mě sameček asi postrádá rodičovské pudy.A odsávat už jikry ikdyž jsou přilepený(nevím jak moc to drží na kořenu),nebo vykulenej plůdek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 20:03 Žena darka [520] Re: JJaanca
U mě hlídali oba ;-), střídali se a bylo úžasné je pozorovat, ale přežilo jen cca 20 ks ve společ.
Re Lada 22: já jsem druhý výtěr odsála a dala do malého akva, už líhni artémku, pokud chceš něco odchovat, ale pokud je to první výtěr, nechala bych to osudu, kvalitní pár trochu prcků uhlídá i ve společenském a vidět jak je vodí je zajímavější než je jen odchovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:57 Muž Lada22 [28] Re: JJaanca
To sameček ancíka taky a přesto si už zbylé ryby na pár jikrách pochutnaly!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:54 Žena JJaanca [67] Re: Lada22
Přečti si něco o rybce v atlasu - samice hlídá potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 17:44 Muž Lada22 [28]
Sice nemám Ramirézku,ale nač další vlákno.Vytřely se me Cichlidky Agassizovy,jejich první tření,jikry růžové,samice hlídá,ostatní ryby odhání a se samečkem se pere když nahodou plave kolem.Bohužel se vytreli zrovinka na ten největsí koren ze zhora do menší prohlubně,ke všemu uvnitř kořenu hlídá ancík 3 dny vykulený mladý,takže kořen bohužel nikam neprenesu,ani nemám tak velké malé akva aby se tam kořen vešel.Za 3 dny se má prý plůdek vykulit,půjde ho pak odlovit aby ho nespořádal zbytek obsádky,hlídá samice i potěr?Teď jsou jikry přilepený takže sundat je z kořene asi nepujde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 16:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Zahnálek
destilka se da koupit. pokud to chces jen na malou odchovnu, nemelo by to byt tak drahe.
dalsi moznost neuspechu jen moc dusicnanu ve vode (uz v te vode co tece z vodovodu).
ale osobne bych se taky klonil k nazoru, ze jsou ryby proste mlady a nevedi co delaji (predpokladam, ze mas aspon jednoho samce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 13:08 R Muž romant [27987] Re: Zahnálek
Pravidelná a častá výměna vody, byť třeba nemá tzv. "atlasový" parametry, může být taktéž velmi dobrým a účinným pomocníkem při odchovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 13:02 R Muž romant [27987] Re: Zahnálek
Proti plesnivění jiker je taky dobrý použít nějaký protiplísňový přípravek, třeba Acriflavin, ten je velmi používaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 13:00 Zahnálek Re: romant
Děkuji moc!Já si zkusím pořídit něco podobného ,jak ste mi posílal ten odkaz:-) Uvidíme,třeba se jim to povede jednou :-D Ale už se mi asi 2 krát vytřeli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:55 R Muž romant [27987] Re: Zahnálek
Vodu bych nepřevářel, tím si moc nepomůžeš. Ty jikry ryby sežerou když jsou neoplodněný a proto zplesnivý a nebo když instinktivně poznají, že je ta voda tzv. vývojově špatná a nic by z toho nebylo. Je taky možný, že je ten pár ještě moc mladej a zatím jim to tzv. moc nejde. Můžeš pouvažovat třeba o použití dešťový vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:46 Zahnálek Re: romant
A myslíte,že jim trochu pomohu tím ,když tu vodu převařím?Nebo je to zbytečné....?A jak to že ty jikry sežrali?Byli ty jikry špatné když byly bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:43 R Muž romant [27987] Re: Zahnálek
Do vody můžeš přidávat nějaký komerční příprvek, rašelinový výluh a nebudeš muset nic jinýho řešit.
EDIT: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:40 Zahnálek Re: romant
Když já už je mám odlovené v reprod.nádži a tam nemám filtr.Něco co bych mohl udělat běžně doma.Mohl bych převařit vodu?Nebo se tím tvrdosti nezbavím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:36 R Muž romant [27987] Re: Zahnálek
Zkusil bych to s použitím rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 12:32 Zahnálek – Měkká voda
Mam problem,mam párek Ramirezek.Jsou docela akvtivní co se týče tření,ale vždycky mi to sežrali(jikry byly bíle).Největší problém mám ve vodě.Potřebuju něak udělat měkkou vodu,ale osmoza je pro moje účely zbytečná.Poraďte ,prosím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:21 halenar1984
tak dik mozem skusit nieco podobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: halenar1984
Me nejvic pomohlo, kdyz jsem dal do filtru aktivni uhli. Sice se ryby nezacly chovat jako ve starem akva, ale aspon vylezly behem dne ven. Cokoliv jineho co jsem zkusil (a ze jsem zkusil uplne vsechno!) nepomohlo ani vzdalene tolik jako to uhli.
Treba ti to taky pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 21:11 halenar1984
ved prave v obchode su tiez v cistom akva a nie su take poplasene a su aj pekne sfarbene a jak som ich dal do mojho akva tak su stale v strese staci ze ich idem nakrmit a uz upaluju za filter sad a su uplne tmave ani farbu nemaju normalnu a pokial ide u ukryty tak tam maju kvetinace na vytretie fakt neviem co s nimi meral som aj no2 a nic tak uz fakt neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 20:22 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Barakainus
Aha,
tak vidíš. Já teda nemám zkušenost přímo s ramirezkama, ale každá ryba, co jsem měla, se chovala jinak v plně osázeném akva s rostlinama a jinak bez osázení. Ale jak jsem napsala, nejsem v tomhle ohledu moc zkušená a ráda se přiučím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 19:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MajkaK
V odchovnach jsem videl vetsinou jen 100L akva s nekolika jedinci (klidne 10 a vic), jen s filtrem, jinak prazdne akva. A ryby byly v pohode a jeste se mnozily. Takze ukryty urcite nepotrebuji.

Ja jsem mel podobny problem, jen s jinymi rybami po prendani z jednoho akva do druheho (ve stejne mistnosti) a musim rict, ze casem se to zlepsilo, ale nikdy jsem jejich strach uplne neodstranil a ani neprisel na to, proc se tak delo :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 17:53 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: halenar1984
Osobně bych šla po tom, co můžu změnit hned, bez chemikálie. 8 ks ramirezek na 90 litrů mi přijde dost. Zvlášť pokud to jsou páry a akva bez úkrytu. Ramirezka je ryba, která by právě ty úkryty měla mít, a ne málo. Přidala bych i rostliny. Podívej se do atlasu. Zkus počkat na někoho zkušenějšího, třeba ten poradí víc. Já radím ze svého subjektivního pocitu, ovšem s tím nejlepším úmyslem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 17:43 halenar1984
osadka akva nieje okrem nich ziadna iba ramirezky teplota 28C ph je trosku zasadite 7.5 ale tvrdost je dost velka aj celkova aj uhlicita akvarium je velke 90 litrov dno nie je ziadne ani rastlinky je tam len javsky mach filtrujem cez velky biomolitan a cerpadlo elektricke a vzduchovanie klasika kamienok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 17:27 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: halenar1984
Myslím, že takhle ti toho nikdo moc neřekne. Chtělo by to alespoň napsat velikost akvária a osádku, kterou v něm máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 16:59 halenar1984
ahojte neviete mi poradit? pred tyzdnom som si doniesol ramirezky 8 kusou a tu je problem su uplne tmave a strasne plache pridem ku akva a vsetky su hned fuc za filtrom ani papat im moc nechuti akurat neodolali rupicam co som im dal ale to iba zobli a hned sa sli schovat nemozu byt chore na vonok nevizeraju nemal by som ich neako preliecit aspon dik moc za vsetky rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:18 Michal – chovani ramirezek
Zdravim vsechny chtel bych se podelit a necekany zazitek ktery je pozorovatelny v mem akvariu. . . Mam 2 pary ram. jeden se vytrel a dneska uz maji rozplavane mlade a to na poprve. . . Nicmene to neni ten zazitek. . . Vcera vecer se vytrel druhy par a hlida jikry , jenom ze par co hlida rozplavany prcky nestiha a druhy par jim mlady nezere ale krade a dava si je na svoje jikry stalo se vam to uz n nekomu me to prijde docela zajimave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:29 R Muž romant [27987] Re: Nocturnis
Pokud nikde nebrání nějaký místo, tak bych to viděl na to, že byla hostina buď rodičů ze strachu před ostatníma obyvatelema a nebo nějaký jiný člen Tvojí osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:12 Nocturnis – ramky
Ahoj.Mam otazku. Vytreli sa mi ramky v spolocenskom akvariu. Dnes sa to malo vykulit, ale v akva ani ikry ani mlade, samicky obe odfarbene a samcek ich nahana. Myslite ze zozrali ikry alebo mlade niekam schovali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 18:49 JagerMaister
ahojte mám taký zvláštny dotazík :-)
raz som v akváriu mal dve páry cichlidky ramirezovej no z týchto párov mi na črevné parazity pošiel jeden člen v prvom páre samec a v druhom samica
no a v akváriu mi ostal nový pár zložený z pozostalcov,ale samec neustále bojuje zo samicou, ona sa chce trieť a on ju kruto odháňa sú to už dobré dve mesiace tak :-|
keď tak rozmýšľam tak si spomínam ako tieto dve páry medzi sebou súperili myslíte si že si samec zafixoval samicu ako protivníka z druhého páru a preto sa s ňou nechce dať .. dokopy ?.. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 08:42 Muž Yirka [9126] Re: Krkovička
Bed and breakfest, tedy nocleh se snídaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 00:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Krkovička
Nehledej v tom vědu máš špatnou vodu.Pokud je dobrá tak do doby z černání jiker hlídaj poctivě i ve společném, potom to sezobnou.Jestli je máš samostatně tak není důvod ,aby to sežrali ,tedy pokud není špatná vývojová voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 21:39 Muž Krkovička [0] Re: Yirka
sorry ale co znamená B+B? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:31 Muž Yirka [9126] Re: Krkovička
Tak to budou mít B+B tedy i se stravou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:28 Muž Krkovička [0] Re: romant
já tam nikoho jinýho nemám :) je to separé romantický hotel jen pro párek :) Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:23 R Muž romant [27987] Re: Krkovička
Klidně je tam můžeš nechat. Buď rodiče a nebo někdo jiný se o ně postarají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:09 Muž Krkovička [0] – jikry
Ahoj, asi po deseti dnech se mi znovu vytřeli ramirezky neon blue. minulý vrh byl žlutý a přišel jsem o něj až při vykulení. Tentokrát jsem dnes přišel dom a všechny jikry jsou bílé. Rád bych se zeptal jestli je lepší je odsát hned nebo jestli to můžu udělat až při čištění. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:06 R Muž romant [27987] Re: robik1
Pokud jsou mladý s rodičema, tak oni se přihlásí samy. Jakmile se začnou věnovat více sobě a o mladý stratí zájem, potom je dobrý mladý nebo rodiče odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:02 Muž robik1 [1] - LabyrintkyRe: romant
za jak dlho ich mozem dat znovu vytret? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:15 Muž robik1 [1] - LabyrintkyRe: romant
uz sa tesim!!! potlesk

potom mozem krmit artemiou nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:06 R Muž romant [27987] Re: robik1
Ještě, že ten atlas máme. :)
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
Počítej tak do týdne by mohli malý plavat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:03 Muž robik1 [1] - LabyrintkyRe: romant
za jak dlho sa poter vykuli a rosplava? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:28 viktor267 Re: romant
mam taki isti pripad ako robik 1 tie cichlidki ich mozu zozrat cez noc ked ich je asi 100 coze rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:54 R Muž romant [27987] Re: robik1
Pokud je to jejich první výtěr a jikry požerou, tak se vůbec nic neděje. Oni se tím vlastně učí a až se jim to povede příště, tak už budou zkušenější a pravděpodobnost, že z toho výtěru tzv. něco bude se bude zvyšovat. Takže klid a nech to na nich, je to příroda a ta je nevyzpytatelná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:47 Muž robik1 [1] - Labyrintky
prave mi cichlidky kladu ikri co mam robyt? mam tam nechat rodicov alebo nie?je to ich prvy vyter takze sa bojim ze ikri pozeru!dakujem za rady!!!



X-) hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:19 Muž Krkovička [0] Re: martmart
podle hřbetní ploutve samečci :( je mi líto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:37 Muž soubi [32] Re: martmart
to máš pravdu... tchánovi nalovila s pavíma očkama dvě hlavačky panemka šikovná... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:43 R Muž romant [27987] Re: martmart
Myslím si, že jsou to dva mladý samečci. Ten v pravo s větší jistotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 08:01 Muž martmart [106] Re: soubi
ja je mam mesic, jak jsou stare odhadnout nedokazu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:11 soubi Re: martmart
jak jsou asi starý ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:07 Muž martmart [106] Re: soubi
no, taky mam obavu.. meli to byt samice ..
v akvaristikach samej odbornik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:06 soubi Re: martmart
jak na sebe pózujou tak to vypadá na samečky... X-) ale můžu se mýlit ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova--rozmnozovani?od=301