Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Juwel

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Filtr Juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 08:57 Muž Yirka [9118] Re: Chose
Co tě vede ke stálé obměně filtračních médií? Pokud tedy nejsi sponzor obchodníka. ;-) Je dobré mít ve filtru taková média, která se v případě nutnosti propláchnou a dají zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 18:47 R Muž Silent [5949] Re: bobik
Ta černá houba u Juwelu je s aktivním uhlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:15 Muž bobik [15] Re: Chose
zeptám se:je černá houba,houba s vázaným aktivním uhlím?nebo to mám nějaké popletené a aktivní uhlí je v něčem jiném,?tedy u juwelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:55 Muž Chose [0] Re: bobik
Noo říká/píše se to tak, já už musel taky léčit(Esha/Exit) a nic jsem nevytahoval, ono co se povídá/píše není vždy tak 100% jak si někteří myslí. smich Teď vážně aktivní uhlí jsem pak stejně měnil, protože už prostě mělo termín. Obojí(černou i Cirax) bych nevytahoval, přece jen tam žijí ty pověstné užitečné bakterie, takže by to bylo spíš naškodu než k užitku.Toť můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:52 Muž bobik [15] Re: Chose
zdravím,chci se zeptat,až-zatím to nepotřebuji-bych musel do akva použít nějaké lečivo,jaké houbičky z filtru juwel musím vyndat,aby mi to nefiltrovalo lečiva.asi černou-a pak ještě takové ty keramické válečky v krabičce?je to tak,dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:09 Muž Chose [0] Re: Agip
Já u mého Juwelu jeden týden propláchnu a novou vatu dávám každý 2týden. Ta filtr. vata stojí cca 45,- a je v ní 5ks, takže při každotýdenní výměně na 5týdnů vystačí(9,-Kč/týden) a když budeš měnit co 2týden(4,50,-Kč/týden)nic nepokazíš, akorát je to prostě pracnější. ano jinak to na funkci(rostlináře)to žádný vliv nemá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 22:05 Muž Agip [6] Re: Sid
Aha, no mě by spíše zajímalo jestli to má nějakej vliv, vždy dát novou vatu a né jí jen očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Agip
250 g akvarijní filtrační vaty vydrží dlouho a dlouho a dlouho... A stojí kolem 100,- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 15:54 Muž Agip [6] – Juwel Rio 180 - Bioflow 3.0
Dobrý den, chtěl bych se optat jestli není nějak na škodu normálně vaty jen vypláchnout zase dát čisté do akva. Samozřejmě nemám v úmyslu vyplachovat filtrační houbu (černá)+ Nitrax + Cirax. Mám na mysli tu vrchní filtrační vatu a dobou ty modré vaty.
Zdá se mě dost drahej špás co týden kupovat novou filtrační vatu (vrchní) a pokud to je jen vata a nejsou v tom žádné bakterie (zelená), nebo houby s uhlím (černá) tak je to celkem zbytečné ne?
Předem děkuji za odpověď ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:12 Muž Barney [61] Re: LuckyLjuk
Vnítřní filtr Juwel je absolutní šílenost. Sice ho mám, ale nejsem spokojen, jediná výhoda je velký objem a zabudované topítko, jinak nic. Má nasávání u hladiny (to způsobuje slepou hladinu) a pak i u dna, jenže to z tohoto otvoru jde jen přes jeden molitan a pak hned k čerpadlu, takže se čerpadlo hodně rychle zanáší. Nedá se regulovat, takže se musí ucpat, aby ryby neměly kolotoč. Jo a mechanická filtrace nic moc, jak už jsem řekl, čerpadlo se rychle zanáší a vrací do vody zpět bordýlek. Nebrat tento filtr.
Koupil bych akvárium s krytem a zvlášť dokoupil techniku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:01 Muž Yirka [9118] Re: LuckyLjuk
Kup si samostanou nádrž a techniku sestav sám dle svých a obsádky potřeb. Většinou to vyjde levněji a lépe to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:50 Muž vena [52] Re: LuckyLjuk
Když už tam je tak bych ho používal dokud nepadne, náhradní díly má juwel dost drahý. Mám set Rekord 60 a čerpadlo ve filtru asi druhé, pokaždé vyměněno v rámci záruky až lehne tak to půjde ven cena nového čerpadla je cca 500,-. Topítko je ok. A jestli uvažuješ takhle tak proč pořizuješ set a neposkládáš si to sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:40 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: LuckyLjuk
Toho Eheima neznám takže nemohu posoudit....Ale pozor ten Juwel nejde nijak regulovat průtok..Jedíně samovýrobou rozstřikovací rampy atd...Já osobně bych šel do vnějšího filtru.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:35 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: vladislav
Ja bdu mit AQ asi 110L, takže vnitřní filtr Juwel compact si myslím stačí. Hlavně mě zajímá jestli to je lepší fitr, než fitr, ktery je o polovinu levnější, jako třeba EHEIM 2010.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:23 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: LuckyLjuk
Juwel má zabudovaný vnitřní filtr ..To topení je klasické je v tom filtru jen zastrčené...Dá se použít i mimo ten filtr třeba v jiném akváriu...Měl jsem dvě akvária Juwel 180 litrů a 400 litrů.....Někomu ten vnitřní filtr pro jeho potřeby stačí...Ale já ho vyříznul ven a dal vnější filtr..A je to hodně poznat v kvalitě filtrace... ;-) rybicky.net/nadrze/7218
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:08 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Filr JUWEL
Zdravím, potřeboval bych radu. Chci si koupit akvarijní set, u ktereho je filr JUWEL compact. Chtel bych se zeptat , jestli s nim má někdo zkušenosti. Dočetl jsem se, že ma i zabudované topítko, a tak bych se chtěl zeptat, jestli se nevyplatí zpíš koupit levnější filr a zvlášt topítko. Nejsem moc zastánce výrobků 2v1. To máte třeba jako : šampon a sprchový gel v jednom, taky hlavu neumyje lépe než samotny šampon. Můžete mi ho tedy doporučit? nebo mam raději sáhnou po něčem jiném.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 22:29 Muž filipsi [1295] Re: Monty74
Rozstrikovaci rampa, co pouziva uzivatel norton. Hadice s dirkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:41 Muž Monty74 [20] Re: pansuu
Díky za tip ;-) .Mě zase tak na prd nepřipadá,jen zabírá dost místa.Jenom možná blbá otázka.Co je "nortonova hadice"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 19:21 pansuu Re: Monty74
Mám taky Juwel, průtok jsem redukoval tím, že jsem kleštěma zkrátil "listy" toho lodního šroubu, kterej to pohání. Nejdřív o třetinu a potom jsem ještě kousek přistřihnul křídla(teď jsou méně než poloviční). Na vývod jsem nasadil "Nortonovu hadici" pro lepší rozptýlení a teď už jen tak lehounce čeří hladinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 18:54 Muž Monty74 [20] – Originál filtr Juwel
Mám origo filtr Juwel a připadá mi že proud z filtru je dost velký.Na 180litrů průtok 400l mi přijde taky dost.Nemáte někdo zkušenost s tím jak zregulovat průtok u tohoto filtru?Díky za názory
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:45 Lucík Re: Diax
Ahoj já ho mam taky v setu od juwelu je to vestaveny vnitrni filtr, ktery obsahuje biolojickou, chemickou (aktivni uhli) a mechanickou (vatu) filtraci:je fakt vyborenej a zcela tichej palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 16:33 Diax – filtračním systémem Compact
Rád bych se zeptal, zdali někdo neví co znamená "filtračním systémem Compact" u setu Rio 120 od Juwellu? Je to samostatnej filter nebo je to nějaké integrované řešení v krytu akvária .... Díky. Diax.
Edit: Omlouvám se, v předešlé příspěvku jsem myslel akva Juwel Rekord 120. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 17:26 stana – filtrce juwel compact super
zdravím,odešel mi motorek z kompletu juwel super,nevíte náhodou někdo jestli se dá sehnat zvlášť,případně komplet,kde a za kolik???díky moc,ahoj coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11763-filtr-juwel?od=151