Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Juwel

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 00:03 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: martinsafranek
Ahoj, tvůj dotaz je docela strohý. Jak máš velké akvárium/ria a jaké máš pozadí? Každopádně souhlasím s odstraněním orig. juweláckého filtru. Je dost nepraktický, takže já udělal to samé a nahradil jej venkovním Eheim professionel III thermo. Jde to poměrně jednoduše. Stačí k tomu jeden dlouhý měkký nůž (nejlépe na dorty) a jeden planžeťák, nebo žiletka na odstranění zbývajícího silikonu + horká jarová voda, nebo čistič silikonu a nezůstane ani silikonová stopa po filtru.
Nevím jaká je tvá vize, jestli chceš mít hadice schované za 3D pozadím nebo vytažené před. Ale tak jak tak tu najdeš hromadu informací jak na to s fotodokumentací v sekci články nebo ve fóru. Stačí zadat správné téma.
Ať se daří... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 22:48 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy – AQ Juwel - filtr vyříznutí
Ahoj všem, mám Juwel akvária a nakonec jsem se rozhodl vnitřní filtr, se kterým nejsem moc spokojen, vyměnit za externí EHEIM Ecco Pro. Ale nejdříve bude nutné vyříznout ten origo. Mám v akva i pozadí, chci to udělat co nejjednodušeji, tak to asi bude oříšek.
Nemáte někdo s tímto zkušenosti, anebo nějaké rady, popř. na co si dát pozor?
Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 08:25 Muž vs001 [21] - RostlinyRe. petrlang
Je to jak píšou kolegové, filtr jde odříznout. Je ke sklu přilepený silikonem na dvou stranách, na každé dvěma body nahoře a dvema dole. Jen tu žiletku bys musel k něčemu tenkému přidělat, jen tak se tam s ní nedostaneš. Z vlastní zkušenosti jen uvedu, že jsem filtr odříznul dlouhým nožem a šlo to snadněji, než jsem čekal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 20:43 R Muž Silent [5949] Re: Petrlang
Právě ta krabice je filtr a je přilepená silikonem na fest. Takže se nedá vyndat jinak než vyříznout jak radí kolegové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:37 Petrlang Re: romant
Aha možná se nechapeme myslim jestli de vydelat celá ta krabička s filtrem co je ...já bych ji chtel nahradit externim filtrem..da se to?? (možní jsem jen blbe pochopil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: Petrlang
Ano je napevno, ale jak zde dneska psal kolega Deathbull, jde to třeba žiletkou vypárat a použít jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:27 Petrlang – Je Filtr dodávaný s
Čau chtel bych se Vás zeptam mám v plánu si koupit rio 125 a mám dotaz je ten filtr dodávaný s akvariem přidělaný na pevno chtel bych ho nahradit totiž jiným diky za předem diky za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 19:30 R Muž romant [27987] Re: apahi
Jenom lehounce doplním kolegu stran toho proplachování. Nikdy neprat všechny média najednou. Třeba co týden 1/3, tak aby se nějak výrazněji nenarušovala kultura nitrifikačních bakterií jimiž budou ty filtrační média osídleny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 19:15 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: apahi
Možnosti složení jsem popsal...co se týče údržby tak stejná jako vždy, propláchnout houby v odpuštěné akvarijní vodě v kýblíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 18:20 apahi Re: Deathbull
Díky za rady. Co řici k takovému to postupu. Zaběhnout akvárko v podobě filtrů dle původního složení a po cca 2-3 týdnech nahradit první tři "segementy" (vata, uhíl, zelená houba) doporuženým akvacitem o rozměru odstraněných hub.

Ostatní složení ponechat stejné?

Jak potom na údržbu, takto pozměněného obsahu filtru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2012 11:07 R Muž Silent [5949] Re: Deathbull
Velmi přesně a trefně popsáno. Sám bych to nezformuloval lépe :-D . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.07.2012 09:14 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: apahi
Kup si střední bioakvacit a nařezej si houby z toho sám. Vata, uhlíková houba a "houba proti dusičnanům" :) jsou jen prostředky jak z tebe Juwel dodatečně vytáhne dost peněz. Já bych tam dal jen akvacit a ten cirax (připadně ho vyměnit za substrat pro od Eheimu) a myslím že nebude problém. Další možnost je dokoupit košik nebo dva, vysypat kvalitní médiem (substrat pro, siporax) a tím zredukovat místo na houby.

Ale zcela nejlepší i když ne ekonomické řešení je tento skvost vyřezat žiletkou a zahodit..a pořídit externí kýbl. (U mě šly do koše již dva :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 08:26 apahi – Ideální složení filtru Juwel Bioflow 3,0
Ahoj ve spolek.
Začínám. Pořídil jsem set od Juwelu Rio 125 litrů. Obsahuje filtr bioflow 3,0. Před samotným spušením zjišťuji informace a doporučení jak se k této hodně důležité části akvaria postavit. Zajímaly by mě zejména zkušenosti s změnou či částečnou náhradou vybraných části filtru. Aktuální složení (dle výrobce) je následující:

Složení od vrchu dolu:
1x Filtrační vata bílá (měnit 1x týdně)
1x Uhlíková houba černá (měnit 1x měsíčně)
1x Zelená houba proti dusičňanům (měnit 1x 1,5 měsíce)
1x Hrubá filtrační houba modrá (měnit NEBO ČISTIT 1x 6 měsíců)
MEZERA
1X Cirax MĚNIT ?
2x Jemná filtrační houba modrá (měnit nebo čistit 1x 6 měsíců)

Mockrát díky všem za názory a fungující doporučení.
Edit: im9.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 12:18 R Muž romant [27987] Re: Silent
Tak to spíš v tom případě lepším, protože tak jak jsi to popsal, je to ukázkový případ přechodu z filtru na filtr. Do budoucna tam ty molitany klidně zůstávat nemusí, po splnění úkolu je může kolega odstranit, ale když je tam nechá, tak se taky nic strašnýho nestane, snad jenom výkon by mohl být o kapánek menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 12:13 R Muž Silent [5949] Re: Monty74
V nejhorším případě můžeš filtrační hmoty z Juwelu nastříhat a vložit do koše(ů) nového Eheimu. Dojde tím i k výrazně rychlejšímu naočkování nových hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 11:53 R Muž romant [27987] Re: Monty74
Tak když umře dřív, tak si to pojistíš častějšíma výměnama vody a bude to v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 11:38 Muž Monty74 [20] Re: romant
Ten Juwel je před umřením, tak možná poběží spolu ještě kratší dobu.Doufám že ne,ale kdyby odešel tak budu muset jet jen na toho Eheima.Vím že to není úplně to správný, ale nic moc s tím nenadělám stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 10:48 R Muž romant [27987] Re: Monty74
Tu dobu, kdy budou fungovat společně bych viděl radši měsíční. Záběh externího filtru může trvat o kapánek déle, tak ať si člověk zbytečně nepřidělává starosti, tedy pokud již 14 dní spolu neběží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 10:45 Muž Monty74 [20] Re: ivule
Taky ho mám.Do 14 dnů jde ven a půjde místo něj Eheim professionel 3.Dneska nebo zítra ho zapojím a pojedou chvíli spolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 08:32 yenya Re: ivule
Mělo by to být přilepené silikonem, bude stačit struna, nebo nůž. Ještě jsem to nevyndával (mám to v záruce), ale taky to chci vyhodit a plánuju vnější. Z filtru nechám jenom topítko. Vnější je opravdu lepší, porovnávám podle mého dalšího akvária, kde mám vnější Eheim ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:26 ivule
Dobry vecer mam filtr od juwelu,ale nejsem s nim spokojena chtela bych si koupil vnejsi asi od eheim nebo od jbl kazdopande,ale nevim jak ten filtr mam oddelat ma s tim uz nekdo zkusenosti??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 16:35 Muž bobik [15] Re: deCORF.OBRAEN
máš pravdu,čerpadlo je u tohoto modelu dole,to máš kliku,zkoušel jsi kartáčkem čistit i tu osičku uvnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:59 Muž larix [1420] Re: deCORF.OBRAEN
Keďže cievka nie je pohyblivá a je zaliata v epoxide sú len dve možnosti - buď bola vadná (poškodený lak, ktorý oddeľuje jednotlivé drôty cievky alebo sa dnu dostala vlhkosť) alebo čerpadlo išlo predsa len nasucho a cievka sa prehriala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:50 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: larix
chalani..nikde žiadne ohyb..žiadne poškodenie kablu..jednoducho zrazu prestal ist..a po márnych pokusoch nenabehol ..verdikt..nejaka chyba cievky..nič ine si neviem predstaviť..ide ale o to , že prečo odišla cievka zrazu ?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:38 Muž larix [1420] Re: deCORF.OBRAEN
Ak sa dlhšiu dobu ohýbal na jednom mieste (čo je v akvárku normálne), niekedy stačí aj slabý dotyk, aby sa sa vodič definitívne prerušil. Ak je porucha v mieste od krycieho skla/krytu smerom k čerpadlu alebo priamo v ňom (kde hrozí styk s vodou), asi by som sa z bezpečnostného hľadiska o opravu ani nepokúšal. Ak by bola porucha naopak vo zvyšnej časti kábla, oprava je jednoduchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:28 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: larix
no , ale žeby sa bez pohybu zrazu prerušil kabel??..no a ak je poškodenie kabla v čerpadle tak to sa vymeniť asi nedá kedže je to celé zaliate nejakym "epoxidom"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:18 Muž larix [1420] Re: deCORF.OBRAEN
Nepodceňoval by som ani ten kábel. To je dosť častá závada a aj keď kábel nie je viditeľne poškodený, býva zlomený vodič vo vnútri. Určite to poznáš aj z iných elektrospotrebičov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:05 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: larix
skôr bude chyba v cievke..vrtuľka sa ani nepohne..kábel je v poriadku..len nechapem ako mu to mohlo zrazu odísť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 13:55 Muž larix [1420] Re: deCORF.OBRAEN
Inak, či je odpálená cievka zistíš ľahko. Keď vyberieš čerpadlo, odstrániš časť, ktorá zakrýva vrtuľku a zapneš, musí byť viditeľná nejaká aktivita - vrtuľka buď vibruje alebo s ňou aspoň cukne. Ak nespozoruješ nič, chyba je buď v cievke alebo kábli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 13:49 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bobik
Fotka k příspěvku bohužial sa mýliš..pozri obrázok ako je robený ten filter na Juwel Rekord 80...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:29 hostbob Re: deCORF.OBRAEN
mam RIO 180 a tohle se mi zatim nestalo! pokud jo ... asi bych to resil vyndanim a zandanim vrtulky, ocistenim od "hegese" a naslednym zapnutim! v tuhle chvilku resim sinice, takze uklid je prvorady!!! tone asi to bude tim, ze jsem moc neodkaloval a ze akvarium je blizko balkonu, takze dopada do akvaria moc svetla!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2012 11:05 Muž bobik [15] Re: deCORF.OBRAEN
myslím,že se mýlíš,čerpadlo u juwelů bývá v komoře filtru až nahoře,sám mám juwel rio 125 litrů,tak pozor na to.jinak doporučuji nejen opětovné zapnutí,ale vyndat čerpadlo,vytáhnout vrtulku ,očistit ji od "slizu" a hlavně nějakým malým kartáčkem-prodávají ho přímo v akvaristice-vyčistit okolo a uvnitř té osičky na které běhá vrtulka,to pomůže na 99 %,tedy pokud se ti již filtr nespálil,pokud byl bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 09:30 Laďa Re: deCORF.OBRAEN
Nech čerpadlo tak 20minut odpočnout, vyčisti otvory pod čerpadlem a vyrovnej (trošku násilím) osičku rotoru. Dělalo mi to také a toto pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 08:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: larix
no bohužial skúšal som vrtulku roztočiť, odpojit/zapojit v el. zásuvke a stále nič..predpokladám že už je to asi neopravitelné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 23:55 Muž larix [1420] Re: deCORF.OBRAEN
Kolegovi to robí tiež čerpadlo Juwel Bioflow 600. V jeho prípade stačí pár krát v rýchlom slede strčiť a vytiahnuť vidlicu zo zásuvky alebo niečim (my sme mali gumový nasávací balónik, ktorý sa používa pri výmene vody) krátko a prudko odsať malé množstvo vody z výpustu filtra. Moja teória je, že vrtuľka sa zastaví v nejakej "hluchej" polohe a následne ju treba kúsok posunúť, aby sa roztočila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 12:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Deathbull
nie nie..čerpadlo je na spodnej časti.to by musela hladina vody klesnúť o 3/4 svojej výšky
viď www.google.sk/…
edit: to čerpadlo fungovalo 2,5 roka bez problémov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 12:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
A není u těchto filtrů čerpadlo nahoře? Pokud ano, tak klesla hladina, čerpadlo běželo bez vody na prázdno a to bych se pak nedivil že odešlo. Pokud je to tak, tak se musí po dobu bez vody bezpodmínečně vypínat, jinak dostává strašnej kouř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 12:38 Muž deCORF.OBRAEN [220]
včera u známeho pri výmene vody v akvárku bolo všetko v poriadku..po výmene vody cca 1/3 objemu po čase zrazu nefungoval filter..poradil som rozobrat a vyčistiť ( či náhodov vrtulku neblokuje nejaký slimák atd.) po rozobratí a vyčistení filter nenabehol a doteraz ani nejde..jedná sa o čerpadlo www.hej.sk/… ..žeby chyba cievky( vinutia )?? nové stojí cca 20€..teraz som to u neho nahradil dočasne s Atmanom 201 .nestretol a s tým niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 14:01 Muž Shrimpman [36] Re: Davidi
Nebál bych se tu mezeru vyplnit bioválečkama, žádnej stres. Ale já jsem ostrostřelec :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2012 12:23 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Davidi
Dej místo té černé uhlíkové modrý bioakvacit. Nemusí to být v jednom kuse, prostě ať tam něco je. Udělal jsem to taky tak a v poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:04 R Muž Silent [5949] Re: Davidi
Ta mezera tam slouží ke správnému proudění vody. Filtry Juwel jsou takto konstruované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 19:59 Davidi Re: Silent
A mám jí dát do toho prázdného prostoru mezi patry filtru? Nebo tam ta mezera má nějaký důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:27 R Muž Silent [5949] Re: Davidi
Do složení a systému filtrace bych nijak nezasahoval. Jen bych tu odstraněnou uhlíkovou vložku nahradil modrou bioakvacitovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:21 Davidi – Vnitřní filtr - rozšíření?
Jsem začínající akvarista. Mám v akváriu vnitřní filtr Juwel Bioflow 3.0. Po 14ti dnech jsem vyndal černý uhlíkový filtr. Nový dávat nebudu. Filtr je ve vnitřní části rozdělený na dvě patra. Má smysl vzniklý prostor vyplnit třeba zelenou filtrační houbou odstraňující dusičnany (jedna už tam je), nebo modrou s nitr. bakteriemi? Jak jsem se zde dočetl, prostor mezi spodní částí a horní částí filtru by neměl být prázdný, ale je to tak orig. od výrobce.
Akvárium mám asi mírně přerybněné :-( , tak by to mohlo pomoci filtru snadnějí zvládat čištění. Děkuji za odpovědi, David

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:29 R Muž Silent [5949] Re: Salačová
Tady je manuál. www.juwel-aquarium.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:24 Salačová – filtr
Mám problém :) (asi budu za blbce) Mám filtr od juwel, nějakou omezenou serii. Normální vetové (ty bílé) filtry se tam nevejdou, musím je půlit, i ty černé musím půlit. Ale to neni ten problém. Problém je že jsem vyndala modrej, zelenej, černej a bílej. Ale bohužel už nevím v jakém pořadí hmm Nevíte náhodou někdo? I když si myslím že těm pár Pavím očkům to bude asi jedno smich Pokud někdo tušíte tak písněte na mailto:SalacovaMaskova@seznam.cz Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:45 Muž Yirka [9126] Re: Chose
I ta jemná vata by měla vydržet výrazně déle než týden po čištění. Já ji měním 1x za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:42 Muž Chose [0] Re: Yirka
Já neobměňuji stále všechna média filtru a už vůbec né podle doporučení výrobce, nic takového jsem ani nepsal. Propláchnu a pak šup zpátky do filtru, ovšem vata na hrubé nečistoty po jednom propláchnutí, jde v dalším týdnu ven, protože už její konzistence není úplně celistvá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:54 R Muž Silent [5949] Re: bobik
Košík s keramikou je součástí biologické filtrace. Ta keramika je substrát pro nitrifikační bakterie. Nemá vliv na léčiva to spíše mají léčiva, obzvláště antibiotika, vliv na filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:34 Muž bobik [15] Re: Silent
takže při případné aplikaci léčiv stačí vyndat tuto houbu s aktivním uhlím?nebo ještě také "košiček" s takovými bílými snad keramickými válečky?co to vlastně je?děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11763-filtr-juwel?od=101