Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Juwel

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 17:50 Muž Lojza007 [1175] Re: Perlas
No hned ne, ale za chvíli se přicpe a sníží se průtok, tipuju, že do týdne budeš s průtokem spokojen, teda pokud to není superčistý akvárko bez ničeho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 17:43 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
Průtok se mi nesnížil, docela bych to i uvítal. Mám to řešené kolínkem po celou dobu. Nemít tam kolinko, tak je to dobrý kolotoč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 17:25 Muž Lojza007 [1175] Re: Perlas
Akorát se sníží průtok, protože je ten molitan jemnější a je ho víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 17:17 Muž Perlas [546] – Bioflow one
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Juwel bioflow one

Prosím vás, pomohl jsem si tímto počinem nebo jsem si spíš uškodil co se týče fungování tohoto filtru?

Myšlenka byla taková, že navýším filtrační médium. Co by mohlo být špatně si myslím, že jsem zamezil nasávání vody do otevřené komory, kde je teď přitisknutý medium. Tím mám na mysli, že tam může být špatná distribuce vody na médium. A protože se v tom nevyznám tak se radši optám vás.

V akvárium jsou krevetky a do té doby tam byla silonkova ponožka přetáhnuta přes filtr, aby zamezila jejich nasávání.

Ty malé molitany jsou originální.

Toto jsem tam teď dal:
Biomolitan 10x10x24 cm jemný PPI 30 (ořezal jsem to)

Filtr:
www.juwelakvarium.cz/…

Že děkuji pěkně. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 15:06 Muž Vedoucí [46] Re: kolemjdoucí
Ahoj,
tuhle radu jsem tady našel nedávno na fóru a úspěšně použil. Na spodní konec černého plastového krytu jsem přilepil pár kousků jávského mechu. Během asi 4 měsíců mi celý kryt odspoda krásně celý obrostl mechem, takže ten plast už vůbec nevidím. Rybičky a krevetky tu houštinu milují. Okolo průduchů a vlastně všude dle potřeby můžeš jednoduše upravovat nůžkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 12:08 kolemjdoucí
Ahoj akvaristi. V akváriu Juwel Rio 240 budu chtít nechat originál vnitřní filtr Bioflow 3.0. Chtěl bych ho trochu zamaskovat rostlinami, ale všiml jsem si, že jsou tam průduchy pro přívod vody k topítku. Nebudou se mi průduchy ucpávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2021 05:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: nekdo
...aktivni uhli funguje tak, ze "jeste mam misto, pojdte dal... jeste mam misto, pojdte...uz mam malo mista...jeste se par vleze.. a uz mame plno... tak ted tu chvili budete...a ted uz je opravdu plno, vsichni ven...
Takhle aktivní uhlí nefunguje. Je to takto: "A teď už je opravdu plno, takže kdo jste tu, buďte rádi, že jste tu, a vy ostatní, co byste ještě chtěli dovnitř, máte smůlu. Bakterií a podobných breberek se to netýká, vy pojďte!"
(Dostat adsorbované látky z aktivního uhlí jen tak nejde, pokud nepoužijete chemii nebo opravdu vysoké teploty.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 03:00 Muž nekdo [353] Re: Arnyy
da se odpovedet tak, ze rekneme:
je to stejne ucinne, ale ne stejne dlouho ucinne
stejne tak se da rict
neni to stejne ucinne, protoze diametralne odlisne mnozstvi funkcni latky...
jedno je molitan mozna namoceny do aktivniho uhli a mozna ma uvnitr tabletku (jak je u nekterych naplni juwelu dobrym zvykem) a dobry marketing
druhe je krabicka plna nejakeho aktivniho uhli

pokud je v obojim skutecne aktivni uhli, tak to odstranuje oboji, zalezi potom skutecne na mnozstvi funkcni latky kolik toho odstrani....

vseobecne - aktivni uhli nepozna "jeee tohle je spatne, to si vezmu a tohle je dobre, to necham" aktivni uhli funguje tak, ze "jeste mam misto, pojdte dal... jeste mam misto, pojdte...uz mam malo mista...jeste se par vleze.. a uz mame plno... tak ted tu chvili budete...a ted uz je opravdu plno, vsichni ven"
takze z jedne strany si tam lejete spoustu zazraku a z druhe strany si je odchytavate...
k zazracnym vodickam se v tomto tematu nebudu vyjadrovat, je to uz OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 00:07 Muž Arnyy [0] – Filtrační náplň Juwel - Aktivní uhlí filtrační houba Compact
Ahoj, lidi :) Mám dotaz ohledně aktivního uhlí co mám ve filtru juwel. Pokud se jedná pouze o houbu a ne přímo o filtrační náplň s granulema má to stejne účinky jako ty granule a tudíž vše odstraňuje z vody? Jde mi o to zda odstraňuje i například Seachem prime co používam na odstranění chloru ale používám toho více jako například i huminove kyseliny easy life cattapa x a podobně. Tak jde mi o to zda to tato houba neodstraňuje? Nebo ji mám raději vyměnit za jakoukoliv jinou? Jaké máte zkušenosti? Nemohu nikde najít co vše tato houba odstraňuje, tak se omlouvám možná za trochu hloupý dotaz.
Předem díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 12:22 Muž mgr [7] Re: habrlukas
Ja mam CO2 hadicku len s vlozenym cigaretovym filtrom zastrcenu do toho otvoru v zadnej stene filtra ktory je na urovni medzery medzi mediami. Vysledok su mikroskopicke, ale viditelne bublinky Co2 rozptylene po celom akvariu. Je to najlacnejsie a ucinne riesenie, pokial teda nevadia bublinky. Su fakt malicke.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 10:14 Venceslav Re: habrlukas
Ja som to skusal, ale dal som atomizer az uplne naspodok pod kose. Cerpadlo nadherne rozbijalo bublinky na mlhu ale zacali sa mi objavovat na eleocharis koberecku hnede riasy. Zrusil som to a asi po tyzdni sa ta riasa stiahla. Takze za mna neodporucam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 16:12 habrlukas – atomizér ve filtru
zdarec akvaristi ... Jen taková otázka nezkoušel dát někdo do bioflow filtru atomizér ? Mezi ty dva koše ? zajimalo by mě jestli by to mohlo fungovat já osobně si myslím že ano ale třeba něco přehlížím ... Atomizér jsem si rozbil mám doma pouze flipper od denerlle a moc s ním spokojenej nejsem za ty peníze takže to nemůžu vyzkoušet :-D ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 15:06 Muž Shimi [678] Re: Krtecek
Na levé straně té vnitřní přepážky je takový zobáček, který se opírá do boční stěny filtru. Na celou tu boční stěnu zevnitř zatlačíš a tu vnitřní přepážku vytáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 14:29 Muž Krtecek [9]
Zdravím, má někdo zkušenost jestli lze vyndat ten plast co je mezi čerpadlem/tepením a filtračními houbami?
Protože mi tam zapadla poslední malá část od juwel odkalovače a zaboha to nemůžu vyndat je to tam uplně zaseklé. tone tone
Ten plast vypadá že by měl jít vysunout, ale nejde...
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 20:32 Muž DH [335] Re: vlka
Přesně tak, ale psal jsem hned ze začátku, že dle mého pro rostlinná akvária s pár rybkami, což je drtivá většina zdejších akvárií, vnitřní filtr stačí a je zbytečné ho měnit za vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 17:23 Muž vlka [3426] Re: DH
Chováš Želvy, takže preferuješ výkonný venkovní filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:26 Muž Shimi [678] Re: DH
Souhlasím pouze s tím, že zabírá místo v akváriu, ale to se tak nějak od vnitřních filtrů čeká :-) Co se vzhledu týče, tak naopak za mě jeden z nejhezčích vnitřních filtrů. Ta designová jednoduchost, až by člověk řekl německý minimalismus, mě celkem oslovuje. O tom zbytku též polemizovat nebudu, páč bychom se akorát dohádali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:06 Muž DH [335] Re: Shimi
Ale s tím že je nevzhledný a zabírá místo v akváriu souhlasíš ne? :)
O tom jakou schopnost biologické filtrace mají vnější nebo vnitřní filtry polemizovat nebudu, ale jedno je jisté, po krmení když je voda třeba kalná tak můj SunSun HW 3000 vyčistí vodu určitě mnohem rychleji než Bioflow s jeho 1000 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 10:13 Muž Shimi [678] Re: nekdo
No ono to tak samozřejmé není, protože komerčních externích kanystrových filtrů s více jak 11 litry opravdu moc není. On je totiž problém v tom, že naši prodejci uvádí hrubé objemy kanystrů a to potom vyvolává zmatky. Jakože třeba JBL CP e1902 má podle Invitalu objem 15 litrů, jenže v reálu má objem filtračních hmot "pouze" 10 litrů (4x 1,9 l + 1x 2,3 l). Takže nakonec nám zbyde pouze ten Aquael Maxi Kani 500 s 11,4 litry a Eheim XL 1200 s 12 litry a tím to končí. Cenu Eheimu raději ani zmiňovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 04:25 Muž nekdo [353] Re: Shimi
Aquael maxi kani 500,
To jen odpověď na tu otázku reálného objemu vs cena, samozřejmě jsou i jiné filtry s větším objemem, ale ne za tu cenu
Nicméně je vnější ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2020 21:21 Muž Shimi [678] Re: DH
Safra, koukám a nestačím se divit.

DH: Designovou stránku ponechám stranou, ale že není dostatečně dimenzovaný? Dobře, u R180 beru, tam je M s 3,5 litry, ale u R450? Který komerční kanystr má reálných 11 litrů filtračního objemu a stojí 2700,-?

arkon: Celá tvá reakce je naprostý nesmysl! Nezlob se na mě, ale napsat, že u akvárií nad 200 litrů je externí filtr přímo nutnost je totální kravina, ale totální. A s tou kapacitou to samé, kam na tyhle nesmysly proboha chodíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.12.2020 20:57 Muž arkon [-1] Re: Pecinger
V akváriu nad 200l je externý filter priam nutnosť. V menších zbytočne zaberá miesto. Vo všeobecnosti má malú kapacitu na média osobne sa firme čudujem, že napr. ho dáva do 450ky. Ale nie len tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 20:47 Muž DH [335] Re: Pecinger
Já ho vyměnil u obou mých Juwel RIO ne protože by byla špatný, ale protože pro vodní želvy není dostatečně dimenzovaný a navíc je celkem velký, zabírá drahocenné místo a hyzdí akvárium. Pokud bych měl rostlinné akvárium a pár rybek, tak ho tam nechám a zakryji ho nějakou vallisnerií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 20:33 Pecinger – Otázka...
Byl by někdo schopný a napsal by zde do toho to fóra, podrobný popis proč je filtr JUWEL tak špatný, že ho většina zde přispívajících členů vyměňuje za jiný. Prosím o konkretní nevýhody tohoto nevyhovujícího (dle většiny členů) filtru.

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2019 19:17 R Muž romant [27977] Re: Zdenek
Směrem k hladině, aby se na této tvořil oblouček, tedy hladina se tímto čeřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 19:14 Zdenek – filtr
Dobrý den, mám akvírium Juwel 120 l - můžete mi prosím poradit, kam natočit proud z filtru? Trubička je zahnutá a nikde jsem se nedočetl jestli k hladině, nebo spíš dolu, nebo vodorovně. Akvárium mám rostliné a po 14 dnech tam nasadim ryby. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 18:48 Maq Re: Stepan, Cancita
Stepan napsal: Cirax od Juvwellu je v pěkné krabičce, ale je taková spíš poloplná, tudíž je to dle mého plýtváním místem ve filtru.
To záleží na okolnostech. Důležitá je rychlost proudění a co filtr "utáhne". Dost často jsou poloplné komory filtrů lepší než napěchované.
Platí obecně, Tvůj filtr jsem neviděl.
A pokud jde o deNitrate, výrobce (Seachem) tvrdí, že je to pemza s právě tak velkými póry, aby poskytovaly vhodné prostředí pro denitrifikaci. Což je zrovna hezký příklad procesu, kde na rychlosti proudění vody zřejmě hodně záleží...
... tedy, pokud vůbec na filtrech něco záleží... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 16:38 Žena Cancita [4] Re: Stepan
Ahoj, souhlasím s tím Ciraxem, že ho tam moc není. Už jsem si koupila SubstratPro od Eheimu do dvou pytlíčků a krásně mi to tam zaplní, tak jsem zvědavá, jak bude fungovat. Ten Seachem deNitrate má ještě nějakou special vlastnost oproti obyčejnému substrátu? :) A tu jemnou vatu máš úplně nahoře? V tom videu ji totiž mají až po těch hrubších houbách. (Nekdřív hrubou, pak jemnou houbu, pak vatu a uhlí a dole biologickej substrát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:40 Muž Stepan [1] Re: Cancita
Upravil jsem podobným stylem, jen tam mám v síťkách materiál Seachem Matrix a deNitrate. Tu jemnou vatu jsem nechal nahoře a pravidelně jí čistím nebo vyměňuji, dle stavu.
Měl jsem tam i Seachem Purigen (jen to nejmenší balení), který tam teď není a moc rozdíl nevidím. A přemýšlím, co do horního koše dát, jestli ho tam vrátit, nebo tam dát molitan, či jeho část.
Cirax od Juvwellu je v pěkné krabičce, ale je taková spíš poloplná, tudíž je to dle mého plýtváním místem ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 15:23 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Cancita
Já dokoupil ty košíčky Cirax a jsou plně dostačující. Výhoda je případně v čištění filtru nebo výměny některých z náplní. Jednoduše vytáhneš. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 14:53 jamajcan Re: Cancita
Ano. Tahle náplň je víc než vhodná. Používám ji v několika filtrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:10 Žena Cancita [4] – upgrade setového filtru
Ahoj, je tu někdo, kdo upgradoval setový filtr od Juwellu, dostala jsem tip:
www.youtube.com/…
Myslíte, že toto je použitelná náplň do filtru, kdybych to chtěla takto vylepšit?
www.sklorex-akvarium.cz/…
Moc díky za info :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:24 Muž jarovo [1695] Re: Biglees
ahoj Presne ako píše Zip - rampou na zadnej stene ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2019 10:37 Muž Zip [277] Re: Biglees
Rozstřikovací rampa na zadní stěně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:35 Muž Biglees [4] - Asie – směr výtoku
Zdravím, poslední dobou přemýšlím, jakým směrem pustit vodu v RIU 125, jak jste to řešili Vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 22:10 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: mk79
Ahoj, zkušenost přímo s tímhle nemám, ale mám podezření, že díky tomu skimmeru filtr nestíhá odebírat vodu, kterou tam ten skimmer doveze. Ikdyž ty máš filtr silnější. Skimmer natáhne bublinu a doveze ji až do hlavního filtru. Mám v plánu ten skimmer trochu otestovat, ale momentálně není vhodná doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 21:45 Muž mk79 [15] – Juwel Vision 260
Zdravím,
v poslednej dobe 1-2x za týždeň počuť z vnútorného filtra zvuk tečúcej vody. Keď ho na chvíľu vypnem, vyjde z neho kopec vzduchových bublín. Idú najskôr úplne zdola, počuť ich dosť. Filter funguje od februára 2018 a robí to posledné 2 týždne. Nový je v zostave Juwel Ecco skim, zvýšil sa tak trochu prietok vody zhora. Ide 15 min každú hodinu počas dňa. 13.11 som komplet čistil filter.
Nemali ste niekto takú skúsenosť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 23:40 hatik Re: drvi
Vyzkouším to teda tím nožem. Chci ho dát pryč hlavně kvůli prostoru, když už budu mít externí dole ve skříňce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2018 22:04 Žena drvi [2894] Re: hatik
Já jsem ho tam nechala (a připřidala externi), slouží jako výbornej skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 21:01 R Muž romant [27977] Re: hatik
Odlamovací nůž, to je dobrej pomocník, žádný strachy, jde to vcelku rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 20:27 hatik
Ahoj. Chci si do svého 250L Juwel Rio akvária po několika letech provozu pořídit vnější filtr. Teď ale přemýšlím jak nejšetrněji odstranit ten vnitřní, který tam je přilepen od výroby. Máte s tim někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2018 13:19 Muž Zip [277] Re: Jan Bísek
To by možné asi bylo, díky za zpětnou reakci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2018 00:58 Jan Bísek Re: Zip
Teď jsme to měli rozebrané, protože čistíme akvárium na prodej a konstrukčně není možné, aby voda minula filtraci. Je ale možné, že když se horní kostky hodně zanesou, začne téct více přes spodní a proto není vidět pohyb nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 15:14 Muž Zip [277] Re: Jan Bísek
Osobně si myslím, že ikdyž je otvor u čerpadla, tak to nic neznamená, protože čerpadlo je zasazeno do "trubky", která nasává odspodu z prostoru filtračních médií.
Neříkám, že nasávání je jen zepředu, si myslím, že i ostatní nasávací otvory vedou nakonec do prostoru médií.
Pokud by byl otvor nějak přímo do čerpadla, tak přes média nic nepůjde, protože hold cesta menšího odporu....
Myslíte hladinu v hlavním vstupu nebo hladinu přímo ve filtru po odklopení víčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 12:49 Jan Bísek Re: Zip
spodní díra jde přes filtr, ale ta u skla, podle nás, ne. Je přímo pod čerpadlem. Aquatlantis to má úplně stejně. U skla vzadu je malá díra přímo u čerpadla. Asi nějaká pojistka, aby to mělo pořád co čerpat, když se ucpe vstup. V každém případě, z filtru se valí voda a hladina na vstupu se ani nehnula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 20:10 Muž Zip [277] Re: Jan Bísek
Hm zajímavé, já si vždy myslel, že i ty boční a zadní díry jdou kolem topítka stejně nahoru nad bílou vatu, tedy stejný vstup jako z hlavního otvoru, viz. zde www.mm-aquaristik.de/…

Je jasné, že když jsou zanešené biomolitany, tak to filtruje vodu hůře, ale nezáleží na tom, kudy vody jde do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2018 15:05 Jan Bísek – pohyb hladiny nad vatou
Máme nové zjištění ohledně filtru. Když se voda nad vatou moc nehýbe, jak tu někdo psal, jsou už zacpané kostky bioakvacitu, filtr nasává dominantně falešným tahem zadní dírou u skla a jeho účinnost se snižuje. Po vyprání, nebo částečné výměně se stav změní na původní a ve vodě přestává plavat bordel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 12:44 Jan Bísek Re: Pupack
Nám tam občas nějaká krevetka vleze a pak zase vyleze, asi se jim tam líbí a proud není tak silný, aby nemohly ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 07:54 Muž Pupack [415] Re: LeRi
Tak tomu asi nechám volný průběh :) potkal jsem i člověka co má právě stejný filtr a prý se v tom filtru vlastně mladým daří a jen při údržbě vyndavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 15:29 Muž LeRi [315] Re: Pupack
Nevím jak u toho Juwelu ale z externího (respektive z předfiltru ) je při čištění tahám živé :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11763-filtr-juwel