Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Juwel

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:24 Muž jarovo [249] Re: Biglees
ahoj Presne ako píše Zip - rampou na zadnej stene ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:37 Muž Zip [253] Re: Biglees
Rozstřikovací rampa na zadní stěně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:35 Muž Biglees [4] - Asie – směr výtoku
Zdravím, poslední dobou přemýšlím, jakým směrem pustit vodu v RIU 125, jak jste to řešili Vy?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 22:10 Muž brukiz [49] - RostlinyRe: mk79
Ahoj, zkušenost přímo s tímhle nemám, ale mám podezření, že díky tomu skimmeru filtr nestíhá odebírat vodu, kterou tam ten skimmer doveze. Ikdyž ty máš filtr silnější. Skimmer natáhne bublinu a doveze ji až do hlavního filtru. Mám v plánu ten skimmer trochu otestovat, ale momentálně není vhodná doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 21:45 Muž mk79 [15] – Juwel Vision 260
Zdravím,
v poslednej dobe 1-2x za týždeň počuť z vnútorného filtra zvuk tečúcej vody. Keď ho na chvíľu vypnem, vyjde z neho kopec vzduchových bublín. Idú najskôr úplne zdola, počuť ich dosť. Filter funguje od februára 2018 a robí to posledné 2 týždne. Nový je v zostave Juwel Ecco skim, zvýšil sa tak trochu prietok vody zhora. Ide 15 min každú hodinu počas dňa. 13.11 som komplet čistil filter.
Nemali ste niekto takú skúsenosť?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 23:40 hatik Re: drvi
Vyzkouším to teda tím nožem. Chci ho dát pryč hlavně kvůli prostoru, když už budu mít externí dole ve skříňce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2018 22:04 Žena drvi [2321] - RostlinyRe: hatik
Já jsem ho tam nechala (a připřidala externi), slouží jako výbornej skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 21:01 R Muž romant [27333] Re: hatik
Odlamovací nůž, to je dobrej pomocník, žádný strachy, jde to vcelku rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 20:27 hatik
Ahoj. Chci si do svého 250L Juwel Rio akvária po několika letech provozu pořídit vnější filtr. Teď ale přemýšlím jak nejšetrněji odstranit ten vnitřní, který tam je přilepen od výroby. Máte s tim někdo zkušenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:19 Muž Zip [253] Re: EllaAtáta
To by možné asi bylo, díky za zpětnou reakci palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 00:58 Žena EllaAtáta [50] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: Zip
Teď jsme to měli rozebrané, protože čistíme akvárium na prodej a konstrukčně není možné, aby voda minula filtraci. Je ale možné, že když se horní kostky hodně zanesou, začne téct více přes spodní a proto není vidět pohyb nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 15:14 Muž Zip [253] Re: EllaAtáta
Osobně si myslím, že ikdyž je otvor u čerpadla, tak to nic neznamená, protože čerpadlo je zasazeno do "trubky", která nasává odspodu z prostoru filtračních médií.
Neříkám, že nasávání je jen zepředu, si myslím, že i ostatní nasávací otvory vedou nakonec do prostoru médií.
Pokud by byl otvor nějak přímo do čerpadla, tak přes média nic nepůjde, protože hold cesta menšího odporu....
Myslíte hladinu v hlavním vstupu nebo hladinu přímo ve filtru po odklopení víčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 12:49 Žena EllaAtáta [50] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: Zip
spodní díra jde přes filtr, ale ta u skla, podle nás, ne. Je přímo pod čerpadlem. Aquatlantis to má úplně stejně. U skla vzadu je malá díra přímo u čerpadla. Asi nějaká pojistka, aby to mělo pořád co čerpat, když se ucpe vstup. V každém případě, z filtru se valí voda a hladina na vstupu se ani nehnula.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 20:10 Muž Zip [253] Re: EllaAtáta
Hm zajímavé, já si vždy myslel, že i ty boční a zadní díry jdou kolem topítka stejně nahoru nad bílou vatu, tedy stejný vstup jako z hlavního otvoru, viz. zde www.mm-aquaristik.de/…

Je jasné, že když jsou zanešené biomolitany, tak to filtruje vodu hůře, ale nezáleží na tom, kudy vody jde do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2018 15:05 Žena EllaAtáta [50] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodiny – pohyb hladiny nad vatou
Máme nové zjištění ohledně filtru. Když se voda nad vatou moc nehýbe, jak tu někdo psal, jsou už zacpané kostky bioakvacitu, filtr nasává dominantně falešným tahem zadní dírou u skla a jeho účinnost se snižuje. Po vyprání, nebo částečné výměně se stav změní na původní a ve vodě přestává plavat bordel.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 12:44 Žena EllaAtáta [50] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: Pupack
Nám tam občas nějaká krevetka vleze a pak zase vyleze, asi se jim tam líbí a proud není tak silný, aby nemohly ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 07:54 Muž Pupack [47]
Tak tomu asi nechám volný průběh :) potkal jsem i člověka co má právě stejný filtr a prý se v tom filtru vlastně mladým daří a jen při údržbě vyndavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 15:29 Muž LeRi [305] Re: Pupack
Nevím jak u toho Juwelu ale z externího (respektive z předfiltru ) je při čištění tahám živé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 14:38 Muž Pupack [47] – Bioflow 3 vs Krevetky
Ahoj, máte někdo kdo má juwel s interním filtrem bioflow 3 nápad jak ochránit spodní mřížku před vnikem krevetek které bych rád pořídil? mezery jsou tam dost veliké, tak mám strach že je to tam "nasaje" popř. že se tam budou sami "schovávat" a nerad bych pak sbíral mrtvolky..nebo jim pobyt ve filtru neuškodí? :) díky za tipy.. přemýšlel jsem tam vteřinovým lepidlem vlepit nějaké drobnější "pletivo" popř síťku..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 15:08 Muž Stepan [1] Re: Stepan
Tak potvrzuji, V Nitrax M jsou v té kapsičce dvě tabletky něčeho.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 15:06 Muž Stepan [1] Re: mk79
Tím "nasává dole" se podle mého myslí ty vstupy v cca. 1/4, kde pak je voda vytažená nahoru vnitřkem kolem topítka.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 12:36 Muž Zip [253] Re: mk79
No ono záleží co to je a odkud je ten bordel.
Osobně bych zkusil na výstup z filtr dát bílou filtrovací vatu nebo něco jiného na filtrování a sledovat zda se špiní nějakým bordelem.
Další třeba zkusit na 1-2 hodiny filtr vypnout (pokud máš AQ v pohodě nic se nestane) a jestli se to usazuje.
A náhodou nehýbe se to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 10:12 Muž mk79 [15] Re: Zip
Neviem čo to je, ale každopádne by takto výkonný filter mal všetko z vody vytiahnuť. Vrchný nasávací otvor stiahne nečistoty snáď len tie, ktoré plávu 2-3cm blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 09:37 Muž Zip [253] Re: mk79
Dle tohoto www.juwel-aquarium.de/…
by to asi nasávat mělo i dole, mám menší BIO a perforace tam je, jestli a hlavne kolik to z toho nasává nevím, ale mám to nad substrátem.
Ale jestli říkáš "vlákna", tak kde by se v substrátu vzaly??
Není to rozpadlá bílá filtrační vata? Ale v tomto filtru se namá jak dostat k řerpadlo aby ji rozsekala vrtulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 23:55 Muž mk79 [15] – nasávacie otvory
Neviete či bioflow 6 má nasávací otvor aj zdola? Niekto to tu spomínal, síce pri inom filtri Juwel ako mám ja, ale trochuma to zneistilo, lebo ja som pod filter napchal substrát a nenapadlo mi pozrieť či je diera zospodu. Mám ju dole na boku a tiež hore. Mám namontovanú roztrekovaciu rampu a dnes som si všimol, že všetko v akvárku je ako keby zaprášené. Nemal by to ten filter všetko rozvíriť a odfiltrovať? Všade plávajú také 2-3mm ako keby vlákna. Skúsil som dať rampu preč, možno to cez noc filter pozbiera. Robí to ale teraz pekný kolotoč, tak uvidím ráno koľko rastlín bude na hladine.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 21:11 Muž Stepan [1] Re: MartyK
Máte pravdu, koukal jsem teď na starý Nitrax a je tam z jednoho boku vykrojená díra. Budu se muset podívat příště do novéhu, jestli tam je a co je uvnitř. Děkuji za nakopnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 23:20 Muž MartyK [27] Re: Zip
Opravdu v tom Nitraxu (zelená houba) je jakási kapsička a v ní jsou tablety na odstraňování dusičnanů. Nevím ale, jestli jsou rozdíly v Nitraxu pro různé typy filtrů. Já to mám v Riu 240 s ledkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 20:14 Muž Zip [253] Re: ctibum
Já to taky v popisu hledal a nenašel :)
Ale stejně to někde takhle bylo,jen to možná teda nebyl Nitrax, takže omluva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:02 R Muž ctibum [4309] - Snažím se to nezahubit...Re: Zip
www.juwel-aquarium.de/…
www.juwel-aquarium.de/…

To by se tím asi chlubili, kdyby to bylo vytuněný tabletou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 15:57 Muž Zip [253] Re: Stepan
Mám takový pocit, že v té houbě byl zářez v něm zastrčená nějaká tableta, ale z čeho je to nevím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 15:02 R Muž ctibum [4309] - Snažím se to nezahubit...Re: Stepan
Osobní zkušenost nemám, ale přijde mi to houba jako houba. Jedna jemnější, druhá hrubší, barevně rozlišené pro různé typy filtrů Juwel kvůli zjednodušení pro spotřebitele a častá výměna kvůli výdělku výrobce... :)
Na www.juwelakvarium.cz nic o naočkování bakteriemi nepíšou...

Ale počkej si, určitě s tím někdo bude zkušenost mít... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 14:38 Muž Stepan [1] – Nitrax
Zdravím, nevíte, jaký je vlastně rozdíl v hoube Nitrax a modré jemné?
Píšou, že má odstraňovat NO3, ale není mi jasné jak. Je tam výměna po dvou měsících, to by mi sedělo na nějakou sorbci, ale zároveň jsem narazil na to, že má být "naočkována" bakteriemy, ale pak by podle mého nebylo potřeba jí měnit tak často a na biofiltraci je tam ta modrá jemná. A ještě se dává do horního koše, který, pokud jsem to správně pochoopil, je primárně na machanickou a fyzikálně-chemickou fitraci.

Netušíte někdo, jaký je tedy rozdíl v houbě Nitrax a BioPlus fine?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 17:50 DavidCZ Re: Deathbull
Dík za radu. Mrknu na nějaké články a do fóra, ale nejspíš to udělám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 14:15 Žena EllaAtáta [50] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: DavidCZ
my jí máme nahoru, aby čeřila hladinu. Rybičky spokojené. Pohyb vody v celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 10:45 Muž Zip [253] Re: DavidCZ
Rozstřikovací rampa je řešení, návodů tu je spousta. Mám to tak udělané jak píše Deathbull.
Trubka, koleno, spojka, vrtačka, horkovzdušná pistole, práce tak na 1-2hod :) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2017 10:28 Muž Deathbull [1908] - CichlidyRe: DavidCZ
Hlavně je to na prd, nasaď na to trubku s dírama, která dosáhne alespoň do poloviny akvária, dej jí těsně pod hladinu a natoč nahoru a k přednímu sklu, aby voda dělala obloučky na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 07:57 DavidCZ - Cichlidy – Nastavení filtru Juwel
Fotka k příspěvku Zdravím, mohl by mi někdo poradit, prosím, jak správně nasměrovat proud z filtru? Mám akvárium Juwel Rio 125. Nevím zda má proud vody směřovat směrem k hladině, rovně nebo trochu směrem dolů. Pro představu, jak vypadá "nožička" filtru, přikládám fotku. Je zahnutá. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 16:04 Muž Jirka71 [0] Re: tomas j
Ahoj, nedávno jsem kupoval nové čerpadlo Juwel, ale to slabší 300l/hod., a v krabičce byl jak píšeš "kosočtverec," tak i adaptér na tvůj straší filtr. Zkus přesněji www.juwelakvarium , mají skoro vše skladem a rozumí tomu. Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 10:53 Muž tomas j [3]
Zdravím,
po pár letech mi odešlo čerpadlo z filtru pro akvarijní set Juwel (Rio 180 vision). Měl jsem konkrétně čerpadlo s průtokem 600 l/hod. Když jsem hledal na internetu nové čerpadlo, setkal jsem se s novým označením Eccoflow a co mě trošku vyděsilo je to, že ta nožička, na které to čerpadlo nasadíte, má nyní tvar kosočterce, kdežto moje staré čerpadlo má tvar podkovy. Jelikož ten tvar je pevně dán otvorem uvnitř filtru, netuším, jestli nový typ čerpadla bude kompatibilní s tím mým starým. Neřešil to někdo z Vás? Vím, že ta nožka z čerpadla se dá oddělat, takže bych teoreticky mohl použít svoji starou, ale nerad bych koupil čerpadlo za 700 Kč a pak zjistil, že tam nepasuje.
Díky za jakékoliv připomínky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 12:05 Muž Prašan [3155] Re: Lukáš88
Pred troma dňami som takéto nové čerpadlo objednával pre známeho do akvárka.Čo ma pri ,,takej,, značke zarazilo,že tieto čerpadlá nemajú keramickú osku rotora.Známemu po pár rokoch pôvodné zhorelo.Domá Juwel nemám,ale akosi ma ani neláka.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 09:48 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Lukáš88
Jestli nechytá je to špatně ten můj chytí prakticky vše a udrží to houba. Pokud to plave je to špatně. Tím nepíšu že je super budu ho měnit. Mít je neonky tak by možná stačil. Prostě je fakt že filtry juwel nic moc. Raději vše zvlášť také jsem se poučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2015 08:55 Muž Jifi [648] Re: Lukáš88
No, podle tvého slovního popisu jsem si to představoval jinak. Na fotce to vypadá, že to slušně teče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 08:24 Lukáš88 – ...
Už mě napadlo si to změřit. Nasadim hadičku a vložim ji do 2l Petky. Za 14s by ji to mělo naplnit. Mě jde hlavně o to, že až se filtr zanese tak to bude přibližne polovina výkonu. Když už teď to skoro nechyta plovouci nečistoty co teprve po zanesení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 08:21 Muž NHKG [3536] - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLkaRe: Lukáš88
Zkus si to změřit. Nech to 30 sekund čůrar do jiného kýble a pak změř objem a vynásob 120. A máš výkon čerpadla.
Nikdy jsem Juwel filtr naživo neviděl, ale co jsem viděl na netu stačí k tomu, abych si nic s ním nikdy nekoupil.
Teď už je pozdě, ale koupit samostatně akvárium a vnější fitr by bylo lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2015 08:08 R Muž Silent [5934] Re: Lukáš88
Ono se to nezdá, ale tenhle "čůranec" může být oněch deklarovaných 600 l/h (Juwel Bioflow 3). Navíc je to hrubý průtok který se po vložení hmot ještě sníží a po řádné zajetí filtru bude cca třetinový.
Edit: průtok si můžeš orientačně spočítat sám. Cca 10 vteřin nech vodu z čerpadla odtékat do nějaké nádoby, objem vody pak vynásob šesti a budeš mít průtok za minutu, krát šedesát a jsi na hodinovém průtoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 07:55 Lukáš88 – ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem čerpadlo zkoušel mimo filtr a vyfotil to. Můžete to někdo porovnat? Mě se to opravdu nezdá, že by tento čúranec byl 500l/h. Já jen ať si neudělám ostudu v obchodě a nejedu tam zbytečně.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 14:14 Muž Jifi [648] Re: Lukáš88
Já bych se s tím tak nevrtal. Pokud nejede dle návodu a je nový, šel bych ho reklamovat. Měl jsem podobný problém s čerpadlem Atman k vnitřnímu filtru (čerpadlo + bioakvacit). Zapnul jsem ho a někdy naskočilo, často nenaskočilo. To bylo hned po koupi. Podíval jsem se dovnitř a na obou koncích osy jsou gumové kloboučky. Jeden z nich byl prasklý, tak guma drhnula a čerpadlo se často ani nerozběhlo. Bez té gumové koncovky zase jelo moc hlučně. V prodejně mně prodavač hned vyměnil kus za kus.
Ono to není prkotina, když čerpadlo nefunguje. Pokud na něho není spolehnutí teď, nebude ani v budoucnu. A filtr je dost zásadní pro akvárko.
Př představě, že pojedu na dovolenou, vypadne na chvíli proud a jak zase proud půjde, tak se čerpadlo nerozjede ... Dokážeš si představit, jak by potom vypadalo akvárko po návratu z dovolené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 13:39 Lukáš88 – ...
Ovládání průtoku tam není. No nic dneska po šichtě to ještě zkusím zapnute pootáčet ve vodě jestli tam nahodou nebude vzduch, pak už jen reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 13:31 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Lukáš88
Není tam nějaký ovládání průtoku? není to nějak snížený? Pokud jde fakt jen o čerpadlo a jde z něj čurek tak bude problem v něm a ne ve vatě atd :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 12:06 Lukáš88 - Jížní amerika-Black water – ...
Zanesený není, tím si jsem jistý. Mám ho totíž 2 dny, v akvárku je jen propraný štěrk a voda. Vrtulku jsem vytahoval, je čistá, žáden namotaný vlas na hřídelce atp.,nedře... Už mě napadá jen to zavzdušnění ale o tom pochybuji, nechrastí v tom žádná bublina jede hezky potichu. Pokud budu muset reklamovat, doufám že jim bude stačit čerpadlo a né celý filtr tudíž i akvarium :-(
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 4728x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11763-filtr-juwel