Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dávkování CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Dávkování CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 17:41 Muž Yirka [9118] Re: Radovan79
Pokud budeš nádrž zakládat od začátku, přihnojování CO2 bych trochu odložil až se ti částečně zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 17:29 Usine Re: Radovan79
Fotky můžeš dát i sem. Záleží co tvé profi CO2 obsahuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 20:56 Muž Radovan79 [0] – Davkovani CO2 z tlakovy lahve pro 240Lakvarium
Zdravim,sem vice mene zacatecnik a dostalo se ke mne 240 L akvarium s profi vybavenim vcetne CO2 lahve,poradi mi nekdo jak ho mam pouzivat,jak davkovat?Muzu popripade poslat fotky ty veci na mail....diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 10:49 Muž tweety1 [4] Re: Bammaboy
taky mám 54L nejspíš to bude něco podobného, to osvětlení 1x15W je opravdu nedostatečné, jednoho dne sem se naštval, vzal sem tavnou pistoli, přilepil sem ke krytu patice na druhou trubici, vyměnil sem tlumivku na 2x15W (30W) a bylo to o moc lepší, na kytičkách byli najednou bublinky kyslíku, riccie konečně začla růst atd. Potom jsem vyzkoušel i CO2 a nemá to chybu, kytičky rostou jak z "vody" :-)na noc CO2 vypínám a zapínám vzduchování. Akorát ty 2 trubice docela topí :-O v akva je pořád kolem 27stup. a řekl bych že u hladiny bude ještě víc. Zkus si někde koupit Bioactive od rataje, řiď se podle návodu, kytky pak porostou jak rakety :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Bammaboy
Chtělo by to ještě alespoň jednu 15Watovku. Pokud se Ti to vůbec vejde do krytu. Jinak přípravků na snížení pH je na trhu spousta. Ovšem s výběrem Ti neporadím. Nepoužívám je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 19:25 Muž Bammaboy [0] Re: Silent
no ok skusim to s tymi pripravkami v tom pH- od Rataja sa pisalo nieco o raselinovom vyluhu ci nie? hmm to osvetlenie chcem nejak zlepsit rozmyslam o kuchynskom svietidle este k tomu co vy nato?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 17:41 R Muž Silent [5949] Re: Bammaboy
Při tom množství rostlin a slabém osvětlení opravdu nemá CO2 valný smysl. Pokud Ti jde jen o snížení pH tak použij třeba rašelinný výluh. Na druhou stranu Ph 7.4 není nijak extra vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 16:46 Muž Bammaboy [0] Re: Tokuschew
Takze vravis ze mam datvat do akva chemiu na znizenie pH namiesto co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 16:38 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Mobbydick, Bammaboy
No...tá gigantea v 54 litroch je na pousmiatie, ale poďme k veci. V zásade existujú dva spôsoby pestovania rastlín:
-silné svetlo od 0,7W na 1 liter, potreba CO2 z dôvodu zvýšebej asimilácie a jeho spotreby.
-slabé svetlo - nutnosť svietenia minimálne 12 hodín. V tomto prípade postačuje CO2 vydýchaná rybami, živočíchmi a baktériami žijúcimi v dne a vo filtri. Dôležitým faktorom však zostáva neustála úprava hodnoty pH okysľújúcimi prostriedkami pH mínus, alebo filtráciou cez rašelinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:56 Muž Ludek [39] Re: Mobbydick
Při UT 11 - 12 by se skutečně nic stát při malém objemu nemělo, ale jde o to, tyto hodnoty sledovat. Jakmile je UT výrazně nižší, byl bych opatrnější. Mám UT 4,5 a i když používám CO2 z PETky, spustí se po zhasnutí světel vzduchování a to se vypne zase ráno při rozsvěcení. Je to efektivnější nežli filtr a hlavně nemusím tolik honit vodu v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:44 Muž Mobbydick [4] Re: Bammaboy
Tak troška do mlýna:
Mám stejnejch 54 litrů a měl jsem vysoký PH ( počítám kolem 8 ) UT cca 11 - 12. A stejný světlo. Rostlinky sice rostly, ale nic moc a hlavně - měly spoustu vad a kazy na listech. A zkoušel jsem všechno možný, měnil jsem zářivky( protože do krytu druhou zářivku asi nedostanu), lil jsem tam kdeco a v podstatě žádnej úspěch.
Je to 14 dní, co jsem se naštval, nechal jsem si tady poradit a pouštím do akva CO 2. Litrová petlahev, 6 dcl vody, 1/4 kostky kvasnic a 10 dkg cukru. A jedno lipový dřívko a kus hadice, T kus a škrtítko - preventivní odbočka ( náklady do stovky).A protože nebejvám doma a nemůžu kolem toho chodit každej den, udělal jsem to tak že bublám i v noci. Prostě jsem zvedl průtok filtru a hladina se pohybuje (paradoxně mi anubias a valiserie do který pouštím výtok z filtru a hýbou se rostou skoro nejlíp)
A resumé: Okamžitě se zvedla kvalita rostlin a začali růst, jak o život, a vyhánět kvalitní, krásný listy ( valiseria gigantea jsem musel ostříhat protože přes ni už nesvítilo do akva světlo, a byla toho hrst že jsem měl problém to pobrat jednou rukou). Sagiatria subulata mě nasrala, je dvakrát větší než byla a vypadá to jako by někomu vyrostl trpaslík. Ph se snížilo kolem 7 a UT na cca 9 - 10. Na listech rostlin jsou opravdu hroudy kyslíku ( konkrétně třeba listy anubiasů). Rybky mi přijou spokojenější a klidnější. Jediný co musíš hlídat je PH a UT ( tilmanova tabulka).
Dneska mě sere že jsem to neudělal už dávno a lil do akva spousty přípravků, což stejně k ničemu nevedlo. Běž do toho a udělej to klidně hned, nemáš se čeho až tak bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 07:47 Muž filipsi [1295] Re: Bammaboy
Ph neni vse, co je dulezite. Jak jsem psal, cti a studuj. Napsal si nam sice ph, ale ne dalsi parametry vody, ktere jsou pro to cteni v tabulkach take dulezite. Zacni treba tady:
www.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 07:44 Muž Yirka [9118] Re: Bammaboy
Znovu dodám, jak už jsem psal. Soustřeď se na zlepšení kondice rostlinek a začni ne chemií, ale osvětlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 06:30 Muž Bammaboy [0] Re: filipsi
chcel by som ho znížiť pretože sa mi zdá podla tabuliek až moc optimálne je nejak od 6 do 7 ak som si myslel že zabijem dve muchy jednou ranou pretože raslinky tiež moc neprosperujú hmm Uvažoval som už aj nad nejakým rípravkom lenže všetky účinkujú len krátkodobo resp. počas doby používania :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:59 Muž filipsi [1295] Re: Bammaboy
Ne, vlivem bourlivejsiho rustu rostlin spise zvysi. Ale zakladni otazka je - proc ho chces snizovat? Kvuli rybam? Jakym?
Vsechny odpovedi najdes tady ve foru, + v dalsich clancich.
Pokud i pak budes citit potrebu snizovat, uz budes lepe vedet proc a jak.
Ale klidne se ptej dal, muzeme k tomu dojit jeste jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:32 Muž Yirka [9118] Re: Bammaboy
Čím jsi těch 7,4 naměřil? 7,4 je vyšší, nikoliv tragické a při chybě nedigitálního kalibrovaného měření nějaká desetina klidně ulítne. Ale to řešení osvětlení jsme myslel jako radu na tvou nádrž. Zlepšením osvětlení zlepšíš rostliny a tím celkovou situaci v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:31 Muž spooky [11] - AsieRe: Bammaboy
Tak ja by som teda vobec nepovedal, že CO2 sa dáva iba koli kvetinam. CO2 sa praveze odporuca na znizovanie pH aj tam, kde ina moznost nie je a napr. znizovace nemaju dlhodoby efekt(pri tvrdej vode). Ak chces vsak CO2 davat do vody formou kvasnic a cukru, tak velmi opatrne aby si neotravil ryby.
Aku mas celkovu a uhlicitanovu tvrdost vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:26 Muž Bammaboy [0] Re: Yirka
pri silnejšom osvetlení sa zníži pH? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 20:20 Muž Yirka [9118] Re: Bammaboy
Pokud bych mohl poradit, tak místo CO2 bych dal osvětlení 30W a bylo by to přirozenější řešení. Těch 15W je zoufale málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 20:04 Polux Re: Bammaboy
Tak CO2 se dava prevazne kuli kytkam :-) myslim ze ho tam muzes dat ale kup si dlouhodoby test CO2 aby si to neprehnal a nepochcipali ti rybky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:51 marsz Re: Bammaboy
Když se takhle ptáš, tak určitě ne. X-) Avárium jsou písek, rostlinky a rybky. Další věci nejsou potřeba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 18:50 Muž Bammaboy [0] – CO2 do 54l pri 15W?
Ahojte,

Chcel by som sa spýtať či môžem dať co2 do 54l akvárka s osvetlením 15W? Pretože mám vysoké pH: 7,4 a chcel by som ho znížiť. Popr. ak áno v akom množstve?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11618-davkovani-co2?od=151