Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tichý filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tichý filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 23:49 Muž marsz [1] Re: _ucx_
Pochopitelně jsem nechal kousek nezalepený. Stačí průměr hadičky že. Mám v pětilitrovce od okurek. Použil jsem jen obyčejnou izolepu, takže hádám zhučí časem dovnitř. Žádný molitan a jiné blbiny nefungovaly. V paneláku nemůžu navíc tahat hadičku ze sklepa. Bezvadný trik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 20:54 Muž nekdo [353] Re: KaGaOri
jestliže máte tu air 100 doma, neexistuje jednoduššího řešení, než vytáhnout jí na chvíli z velkého akvária, otočit regulátorem na polohu "nejméně", a zkusit co to udělá ve 20l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 20:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: marsz
No skvělý. A až se vyčerpá z té sklenice vzduch, stane se co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 17:34 Muž marsz [1] Re: KaGaOri
Asi později, ale přece.
Předevčírem jsem si taky domů přinesl Tetra APS 100. Po zapojení jsem ho chtěl vyhodit do popelnice. Bručel fest. Naštěstí jsem na poslední chvíli našel todle podivné řešení.
www.youtube.com/…
Už je zticha, funguje to, zdar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 06:48 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KaGaOri
Taky jsem to řešil, taky mi to v malém akváriu vadilo. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že nejtišší filtr jsou pouhé rostliny, když je jich tam dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 23:51 Muž Smetany [1226] Re: KaGaOri
Myslím že ano. Kamarád ho má tak mu můžu napsat ať ho zkusí na bublifuk. Nicméně nevidím důvod proč by neměl fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 23:18 Žena KaGaOri [89] Re: Smetany
Díky za odpověď. Je to tenhle? www.profiplants.cz/… Určitě by utáhl i ten molitanový bublifuk? Jenom kamínek je přece jenom jiná liga.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 23:08 Muž Smetany [1226] Re: KaGaOri
V tomhle případě by byl dostačující ten piezoelektrický kompresor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 22:16 Žena KaGaOri [89] – Tichý kompresor
Chtěla bych požádat o tip na tichý vzduchovací motorek / kompresor vhodný k napojení na molitanový filtr v malém 20 l akvárku. Teď tam je Tetra APS 50 a je to dost hrůza - přeřve vedle stojící obří lednici a všechnu techniku ve velkém akva přes celou místnost. Ve velkém akváriu mám Eheim air pump 100 na provoz vzduchovacího kamínku a tam naprostá spokojenost, skoro o něm nevím. Klidně bych koupila druhý stejný, ale přijde mi do 20 l moc výkonný a slabší se patrně nevyrábí. Máte, nebo víte o nějakém podobně tichém, který by se hodil do malého akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 15:36 Muž rafi [45] Re: afc1886
Jasně, to je možné. Ale nejsem jediný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 05:02 R Muž afc1886 [14631] Re: rafi
Řekl bych, že jsi měl spíše smůlu na špatný kus. Já mám ecco pro 300 už 4 roky a je velmi tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 22:45 Muž Džouzif [25] Re: rafi
Každý slyší jinak a je schopen tolerovat určitý hluk. Absolutně tichý filtr je ten co je vypnutý a nebo ten který se dá hluku přizpůsobit.

Mám zatím dobrou zkušenost s kanystrovým filtrem Aquael Midikani 800 a na hluk si nemůžu stěžovat. Když sedím u PC, tak mám čerpadlo od hlavy 20 cm a slyším jen velice drobné ševelení (kdo by se na to vysloveně nesoustředil, tak ho neuslyší. V místnosti s akva i spím a na jakýkoliv zvuk jsem hodně citlivý.

Ale jasně, pokud čerpadlo co k tomu je přilepím na akvárko nebo kamkoliv jinam, tak se vibrace budou přenášet, ale když zůstane volně jen na hadici nebo přidělá napevno ke zdi, tak tišší filtr neexistuje. A pokud někomu nevyhovuje výtlak, tak si k tomu jen za pár stovek dokoupí ještě jedno čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 22:40 Muž vlka [3426] Re: Lukaass7
Jsem zastáncem vnitřního filtru. Pro tvé AQ s čistým objemem +- 50 litrů bych doporučil www.akvaristik.eu/… Má i rampu. Naprosto tichý, různé varianty, lehce zakryješ rostlinkama. Je i ve verzi Biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 22:20 Žena KaGaOri [89] Re: Shimi
Mám JBL CristalProfi e900 (starší typ, nyní nahrazen verzí e902, viz. třeba zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…) a potvrzuj, že je tichý. Mám ho ve skříňce pod akváriem a pokud nestrkám ucho ke dvířkům, nebo je rovnou neotevřu, ani bych nevěděla, jestli běží palec . Přeji šťastnou ruku při výběru :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2019 22:09 Muž Shimi [678] Re: Lukaass7
Abys to neměl jednoduché, tak se ještě mrkni na JBL CristalProfi e702 greenline ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 21:53 Muž Lukaass7 [3] Re: romant
Tak ted nevim. Pro ten eheim jsem byl rozhodnutej jako prvni. Ale parametrove se mi zamlouva i ten od tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 21:38 Muž Troppau [20] Re: rafi
Mám ho v ložnici a nevím o něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 20:46 Muž rafi [45] Re: romant
Požadavek byl TICHÝ filtr. Eheim Ecco Pro 300 (2036) je všechno, jen ne tichý. To je aspoň moje zkušenost a pár lidí si tady také stěžovalo na jeho hlučnost. Jinak funguje celkem fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2019 18:30 R Muž romant [27977] Re: Lukaass7
Tak za mě tohle: www.akvaristik.eu/… , jenom doporučuji k tomu dokoupit roztřikovací rampu, u této modelové řady je nedodávají v základu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:58 Muž Shimi [678] Re: Lukaass7
Chápu, vnější filtr je, co se estetiky týče, bez debaty lepší varianta. Co se řezání týče, tak já mám doma malou ruční přímou brusku a s tou to bylo jako do másla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:49 Muž Lukaass7 [3] Re: Shimi
Docela se mi libi kdyz ten fitr nestrasi v akvarku. Rikal jsem si ze to juwel ma vyresene. Ale kdyz jsem to doma skladal dohromady tak jsem si rikal, ze jsem zvedavej jak to bude fungovat. Je dobre ze ma topitko uvnitr. Ale kdyby ho dali ven a misto toho vetsi kus filtrace tak by udelali lip. Ten muj je malej i tak zabira dost mista. Tak jeste vetsi tam asi davat nebudu. Zajedu se do hornbachu podivat na ten vami doporucovany. S vyrezanim problem nemam. Na ty dve trubky to nebude moc velka dira. Pokud to neni z nejakeho plastu co praska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:40 Muž Shimi [678] Re: Lukaass7
Já měl, mimo jiné, Primo 60, takže moc dobře vím o čem mluvíš. Ten původní filtr je naprosto k ničemu a v podstatě nechápu Juwel, že ho tam vůbec dává. To už je 100x lepší kostka bioakvacitu s čerpací hlavou. Nicméně Juwel má v nabídce ještě vnitřní Bioflow Super, je to zmenšená verze Bioflow M, který se dává do Rio 125. Na výšku má 34 cm, takže akorát do Primo 70 a filtrační objem 1.25 litru, což sice není nic extra, ale mnohem lepší než ten původní a nemusel bys nic řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:05 Muž Lukaass7 [3] Re: Shimi
Dekuji za rady. Taky jsem se ted dival na ten kryt, ze bych to musel vyriznout. Ale to by snad problem nemel byt. Jdu se podivat na ten doporucovany filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 12:01 Muž Lukaass7 [3] Re: Maq
Nemyslim ze to vse vyresi vetsi filtr. Nicmene pokud jste videli ten originalni filtr dodavany k akvarku tak ma dva kusy modreho molitanu velikosti cca 4x4x5 a to jsem mozna jeste pridal. Vsude se pise ze ma byt mnohem vetsi. Dle rozmeru meho akvaria jsem narazil na odpovedi ze klidne 10x10x15. Coz je teda velkej kus molitanu a nasobne vetsi nez co mam nyni. S kazici se vodou jsem to mozna prehnal. Ale mam tam vic ryb mez pravdepodobne tyhle dva kousky houby zvladnou pobrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2019 09:53 Maq Re: Lukaass7
Přesně jak píše ctibum, a třikrát podtrženo.
Zase jeden, který doufá, že velkým filtrem něco vyřeší... a byznys se točí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2019 09:26 R Muž ctibum [6838] Re: Lukaass7
Mám hustě zarostlé akvárko bez kazící se vody a bez filtru... Pokud děláš něco blbě, tak tě externí nezachrání, řekl bych. Tak jen abys nebyl zklamanej z investice... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 09:23 Muž Shimi [678] Re: Lukaass7
Souhlasím s kolegyní. Vzal bych Tetra Tec EX 600 za cca 1800,- Stačil by ti i EX 400, ale ten je v podstatě za stejné peníze, takže to nemá smysl. Nicméně jelikož máš Primo 70, tak se připrav na to, že budeš muset řezat do krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 07:52 Žena Pavla28 [210] Re: Lukaass7
Ahoj, doporučuji Tetra ex plus- velikost filtru si vybereš sám podle objemu a podle toho se odvíjí cena, já mám 800 na 200-300 l, cana ca kolem 3.500 Kč, dlouho jsem vybírala externí filtr a tento byl nejlepší volba, vůbec nevím, že jede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 06:33 Muž Lukaass7 [3] – Externi filtr akvarko 72l juwel
Ahoj mohli byste mi doporucit TICHÝ, kvalitní, ale ne prilis drahy (max do 3 tisic, ne za 5000 :-) ) snazim se o zarostlejsi akvarium, ale s puvodnim od juwelu ktery ma jen male dva kousky molitanu to nejde. Voda se rychle kazi, mam spoustu rasy atd. Premyslel jsem nad SUNSUN, ale podle zkusenosti zde na foru, ze po nakloneni tece atd... tak asi nepripada v uvahu. Mam vsude plovouci podlahy tak voda mimo akvarko neni dobry napad. Tak asi EHEIM? Nebo se mi libi i filtry JBL ( nevim jaka je kvalita oproti eheim ) Poradite typ, pripadne prikon na me akvarium. Externi filtr jsem nikdy nemel.

Dekuji za rady
PS: mozna se to tu resilo ale nejnovejsi prispevek je pul roku stary a doba mozna pokrocila smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 20:19 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: nekdo
Ano je to opruz, proto je mám v síŤce :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 20:08 Muž nekdo [353] Re: bobikcz
ještě jedna věc - plavou... což keramika nedělá a sedí poslušně v koši :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:39 Mist Re: nekdo
S tímhle souhlasím, v tom máš pravdu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2018 15:56 Muž nekdo [353] Re: Mist, bobikcz
je to muj nazor - to neznamena, ze je spravny, nebo jediny mozny....
take pouzivam pres 20 let biomolitan a rikam, ze externi filtr s jinymi medii je nekde jinde... jak z hlediska estetiky, tak z hlediska udrzby...
regulaci prutoku jsem myslel ze to ma navic v porovnani se sunsunem
ja vim, ze se daji koupit velke kusy molitanu, jen rikam, ze strihat z nich do nekterych filtru (treba do toho pro 4+) pod hlavu bych nechtel
x let vyzkumu jsem myslel tak, ze za tu dobu prodali uz dost filtru na to, aby mohli mit nejake jmeno (znacku) a take aby se k tomu umeli postavit....
reklamace neni jen o prodejci, ale o tom, jak se k tomu postavi vyrobce - u eheimu se treba menily hlavy...nebo jsem jim napsal, ze se mi podelalo tesneni a presto, ze nebylo nikde k sehnani, tak mi ho poslali domu gratis a radeji 3x... napiste do sunsunu, ze mate problem...
ano.. souhlasim s tim, ze by to mel byt standard u vsech, ale podivejte se, jake filtry tazatel porovnaval...
mozna jsem spolknul totalne kecy vyrobce, mozna jsem cilova skupina...coz porad nemeni nic na tom, ze se jedna o muj nazor a muj pohled na vec
a porad to neznamena, ze tem "kecum" bezmezne verim...
a pouziti biomolitanu take neni vsespasne - ale ono i dost zalezi na tom o jakem filtru se bavime... a o jake osadce akvaria je k tomu rec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 15:19 Olin Re: Mist
Souhlasím a obzvlášť s tím biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2018 13:48 Mist Re: nekdo
To nemyslíš vážně.
Lepší média? 20 let používám pouze biomolitan, voda je křišťálová, v čem bude lepší sklo? Další výmysl opět.
Regulace průtoku - to už má dnes víc filtrů, né jen eheim.

"Dostupnost filtračních médií pro váš typ (vyřezané molitany atd)"

Na akvarista.cz se dají koupit za pár šlupek dost velké kusy molitanu a myslím že každý normální člověk je schopný si je nastříhat sám.

X let výzkumu - to je snad vtip... Fluval i JBL mají také "x let výzkumu", to není žádná přednost.

"Bezproblémové reklamace" - to přece záleží také hlavně na prodejci, jak je schopný reklamace řešit, né na výrobci proboha.

A zbytek ani komentovat nebudu, tolik času na tyhle výplody nemám.
Netvrdím, že sunsun je dobra volba, vůbec né, netvrdím že eheim je volba špatná, ale na druhou stranu nenabízí za ty sakra velký prachy o tolik víc než JBL, Fluval. To co jsi zde uvedl jako přednosti, nejsou žádné přednosti ale standard, jaký by měl u ext. filtru být.
To co jsi sem napsal jen svědčí o tom, že jsi totálně spolknul kecy výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 09:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: nekdo
Ty nakrájené trubice používám 5 rok (už jen 1/2). Co se ti snima stalo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2018 03:32 Muž nekdo [353] Re: SIrB
Eheim vám nabídne navíc za ty dva tisíce (v porovnání s vámi uvedenými soupeři)
Lepší média (sinterové sklo) (pozor na eheim mech - ty nakrájené hadice - voda je časem sežere - rok, dva)
Regulaci průtoku
X let výzkumu
Dostupnost náhradních dílů
Dostupnost filtračních médií pro váš typ (vyřezané molitany atd)
Bezproblémový servis
Bezproblémové reklamace
Lepší materiály a kvalitu zpracování
Nehodnoťte to pouze z hlediska primární investice - snažte se to zhodnotit i z dlouhodobého hlediska - externí filtr není věc, kterou si kupujete na rok, dva - ne ?
Třeba já bych šel cestou (a také jsem šel) eheim pro 4+ 600
Stejný příkon jako ta 350 a větší obsah filtračních médií = koš navíc = variabilita stoupá (plastové válečníky jsem ihned exkomunikoval a vyměnil za keramické) navíc je teď v akci .... (doporučuji akvaristik.eu - není reklama, jen jsem byl tuze spokojen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2018 23:13 Žena Sára73 [68] Re: SIrB
Sunsun jsem provozovala půl roku a můj byl teda hlučný, časem se sice hodně ztisil , ale ne dost....akv mám půl metru od postele, teď mám JBL a spokojenost..možná štěstí na tichý kus, ale za mě super, jsem totiž dost nespavec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 23:02 Olin Re: SIrB
Mrtvolně tichý filtr neseženeš. Za mě doporučuji tetratec ex1200 plus.
Já jsem s ním max spokojen a když občas přespím v obýváku, kde je i mé akva tak o něm člověk ani neví. Samozřejmě ze začátku než se odvzdušní nějakou dobu slyšet bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:39 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: SIrB
Pokud si do výběru tichého filtru dáš vedle značky Eheim značku SUNSUN (místo třeba značky JBL nebo Fluval) tak ti asi není pomoci. :-(

Zároveň netuším jaká rada by tě uspokojila jelikož zrovna hlučnost je velice subjektivní věc, nehledě na to že bude záviset i na dalších věcech (např. zanesení, umístění filtru).

;-) Hromadný test filtru jsem viděl např. RA, kde si ale myslím že tendečně některé info nezmiňují např. vysokou spotřebu.

PS: možná bych začal tím, že si přečtu recenze třeba zde na foru než na heurece :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 21:29 - Re: SIrB
Posteľ mám pri TetraTec 1200-ke.Nepočujem absolutne nič.Zrovnávať nepotrebujem,som spokojný.Dokonca keď k nemu priložím ucho,tak mám problém niečo počuť.Či hľadáš ešte niečo tichšie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 21:22 SIrB – Opravdu tichý vnější filtr
Zdar,
hledám opravdu mrtvolně tichý vnější filtr. Mám akvárium 240l hned vedle postele.

Klasika vybírám mezi SUNSUN vs TetraTec vs Eheim. (pokud máte jiné.. Budu rád..)

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Všude čtu v recenzích, že jsou tiché ale nikde jsem nenašel srovnání. Mnozí recenzenti používají jen ten jeden ale nemají srovnání s ostatníma.

Máte někdo zkušenosti a reálné porovnání?

Který by jste si vybrali? A co nabízí o dva tisíce dražší Eheim lepšího?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 16:55 HPetr Re: Tučňák
Mě vždycky leze do trubky molitanového filtru a v noci. Trvalo mi dva měsíce než jsem na to přišel, proč to najednou strašně hlasitě bublá. Vstával jsem, šteloval motorek, přidával a ubíral vzduch, zvyšoval a snižoval hladinu vody. Teď už jí jen vyšťouchnu ven a je klid. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:00 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Papik
Taky se mi to dělo, mrcha to vždy dělala jen v noci. Nakonec mám filtraci zavěšenou dál od skla. Není to vzhledné (i když teď už to není vidět), ale zato se vyspím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2018 13:21 Muž Papik [617] – Pro zajímavost
Náhodně, ne moc často, se z akvária ozývaly šílené zvuky, jako od ztlumeného obráběcího stroje. Omotal jsem molitanem všechny kabely, co vedou krytem ven. Dle rady zde na fóru jsem pružnou hadicí spojil čerpací hlavu s rozstřikovací rampou. Hledal jsem, kam se ještě mohou přenášet vibrace, pokusně vysadil dvířka v krytu.

Všechno marné. Nakonec jsem na to náhodou přišel. Neritina všelijak putuje po akváriu a jednou za čas se při spásání řas dostane mezi sklo a čerpací hlavu. Místa akorát, aby se tam vešla, ale čerpací hlava se jí dotýká a tím pádem začne drnčet o její ulitu! A neritině to vůbec nevadí! Snad si tam i úmyslně zalézá na masáž. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:16 Muž Fid0 [2] Re: Maq
rampu mam pod vodou asi 5cm takze tu nepocujem ... viac hluku mi robi terajsi filter e901 JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 18:09 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fid0
Jsem toho názoru, že je to zbytečně předimenzovaný (né špatný) filtr a i obecně spousta lidí radí zbytečně předimenzované filtry. (Několik let mi to tak funguje)

Dle prezentace nechceš žádné malawi tak ti bohatě poslouží toto akvarijni-filtry.heureka.cz/…

PS: rampu namíříš pod hladinu a neslyšíš nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 17:22 Maq Re: Fid0
Filtrační koše by neměly být plné. To má i další důvody než jen snížení průtoku.
Trošku mě překvapuje, že píšeš ve vlákně tichý filtr a současně trváš na rampě. Pokud nemáš smůlu na vyložený krám, tak rampa by měla být hlasitější než filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 16:30 Muž Fid0 [2] Re: NHKG
Ked som mal trisku tak to bolo v pohode ...ale ked som dal 90cm rampu uz sa mi nezda ze ta voda cirkuluje dostatocne ... filtracne kose mam celkom plne tak neviem ci to mam trosku preriedit alebo co poradite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 16:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fid0
Pokud máš moc peněz, proč ne. Ale ta JBL901 tvoje akvárium v pohodě utáhne. Mám ji jako jediný filtr v akváriu se skaláry a stíhá. Akorát jsem přidal předfiltr Eheim. Díky němu se filtr nezanáší a nebrzdí se tak jeho průtok. Místo rampy mám jen to vyústění co bylo u filtru, je pak větší proud vody v akváriu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6888x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11542-tichy-filtr-