Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tichý filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tichý filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 16:11 Muž Fid0 [2] – Tomáš
Ahojte, čo sa stane ak použijem tento filter www.akvariumonline.sk/… na 180litrové akvarko ??? Teraz mám JBL e901 ale hľadám niečo silnejšie nakoľko mám 90cm rampu a ten filter to moc nedáva asi ... čo myslíte ?? Prípadne koľko litrov by mal mať v mojom prípade ??? Niekto radí 10x objem akva ...čiže 1800litrov/hodinu ...alebo čo radíte ?? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 09:16 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Hanka
Mrkni na firmu Tunze, konkrétně pro tebe vhodny TUNZE Filtr Comline 3161..... případně nějakou čerpací hlavu tunze a k tomu kostku "bioakvacitu" TM20 (asi nejpsi volba)

Tunze je špičková technika užívána nejen v mořských akvárií. Měl jsem filtry od eheimu, resun, hailea, fluval JBL, jebao ale jak jsem zkusil TUNZE tak mám favorita a nic jiného neuzivam. Je sice dražší ale pokud nehledas kompromisy tak dle mě TOP ve všech směrech tedy i hlučností respektive v tichosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 23:31 Muž Riccihifi [13] Re: Hanka
Dobry den, tento Eheim je z osobnej skusenosti velmi tichy
m.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 22:57 Hanka – Vnitřní filtr, akvárium 80l, priorita tichost
Dobrý den, doporučíte mi prosím vnitřní filtr pro akvárium 80l? Manžel je trošku blázen na zvuky, takže tichý chod je priorita :-) moc děkuji. Teď mám nějaký Tetratec (asi 6 let starý) a přehluší i velký mrazák :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2018 16:02 Muž ragus [135] Re: Tinorka
Jestli je dva týdny starý, tak bych ještě vydržel. Měl jsem to podobně. Ze začátku (pár dní) to bylo v pohodě, pak cca 2 až 3 týdny byl hlučný (slyšitelný) a po této době o něm nevím. Nijak jsem ho nerozebíral, nečistil - hlava drží na přísavkách a molitan sedí na dně. Potřebuje mít čas se trohu zanést tím mazlavým šlemem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 14:42 Muž UndeR [80] Re: Tinorka
A nemůže to vrčení způsobovat to, že rezonuje kryt akvária? Já jsem s podobným problémem docela dlouhou dobu taky bojoval a nakonec jsem zjistil, že rezonují ty "poklopy" na akvarijním krytu. Dobré je taky zkontrolovat jestli se ti toho krytu někde nedotýká kabel od filtru, tak jak píše ctibum, to dokáže kryt taky pěkně rozvibrovat. Pokud jsi rozebrala, vyčistila a zkontrolovala filtr a vše je v pořádku, pokusil bych se příčinu pohledat i někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 14:03 Žena Tinorka [5] Re: ctibum
Vrtulku jsem vyndala a neni na ni skoro nic a filtr je asi 2 týdny nový. A přísavky jsem měla také oddělané ale filtr vždy přepadne. Sice vrčí méně ale ne o moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.07.2018 11:49 R Muž ctibum [6895] Re: Tinorka
Zkusil bych hlavu rozebrat, zkontrolovat vrtulku a uložení a vyčistit. Párkrát vypnout zapnout, aby se uvolnila případná vzduchová bublina. Pokud je přichycená přísavkami na sklo, zkusil bych je sundat a postavit filr na dno. Může drnčet kryt akvárka přes ty přísavky nebo přes přívodní kabel čerpadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 11:12 Sára73 Re: Tinorka
používala jsem vnitřní filtry aquael fan....jako čerpací hlavu s nasazenou kostkou akvacitu a za mě s tichostí naprostá spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 11:02 Žena Tinorka [5]
Zdravím. Ráda bych poprosila o doporučení tichého filtru do akvaria 54l. Momentálně mám čerpací hlavici (JKA IP200) a filtrační molitan. A jeho vrčení mně pořád ruší. Ve dne se to ještě dá ale v noci když je uplné tiho je to hrůza. A navíc mám akvarium kousek od postele.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:43 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Márty
Odvzdušňoval jsem asi 2 dny, když jsem k němu co chvíli přišel a zatřepal, až se z něj nakonec už nic neuvolňovalo. Po dalším cca týdnu provozu na tom byl stále stejně. Teď mám ve velkém akvárku filtraci akorát přes den, kvůli mechanickým nečistotám a roznosu živin (je poměrně zarostlé a je v něm minimum drobných rybek). Amoniak žádný a dusičnany na uzdě, ale kdybych do akvárka dal další hejno rybek, už by to asi nefungovalo.

Zkusím TetraTec a když to nepůjde, asi tam vrazím něco interního, tam mám zkušenosti i s tichým low-costem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 16:28 Muž UndeR [80] Re: Tučňák
Já mám u akvária Tetra Tec EX 1200 Plus (tobě by vzhledem k objemu stačila samozřejmě menší varianta) a vůbec o něm nevím. Určitou hlučnost jsem zaznamenal jen poté co jsem ho zapnul a nebyl ještě pořádně odvzdušněný, ale to trvalo jen krátce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 15:32 Muž Márty [12] - ADA AquascapingRe: Tučňák
Já mám také Eheim Ecco Pro 300 a je naprosto tichý. Chce si to dát akorát záležet při odvzdušňování. Když se z toho dostane opravdu všechen vzduch, tak je naprosto tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 14:01 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Hlučnost filtru v praxi
Zdravím všechny!
Po dlouhé době opět řeším filtraci akvária, jako vždy s důrazem na hlučnost. Je tu poměrně spousta názorů, co je a není tiché, ovšem málokdy se to "tiché" a "hlučné" dá brát nějak rozumně. Mám akvária (160 l a 72 l) v ložnici na otevřeném regálu, cca 2 metry od postele. V menším akvárku mám DIY externí filtr, poháněný zevnitř Atmanem AT-304, který se přímo nedotýká stěn akvária a po zaběhnutí není v posteli slyšet (s použitím přísavek bylo mírný, ale nepříjemný zvuk slyšet stále).

Ve velkém mám Eheim Ecco Pro 2036. Ten je podle mě na ložnici slyšet hodně (skoro ztichnul až v nějakém pětiobalu z ručníků, což se mi nejeví jako ideální možnost). Konverzaci ani filmu to vůbec nevadí (přes den ho prakticky nevnímám), ale jak se jde spát a místnost ztichne, filtr se nepěkně projevuje.

Má tu někdo zkušenost s externím filtrem, který by sám o sobě opravdu nedělal hluk? Tedy pokud bych jej např. vzal do natažené ruky, hadice volně nasměroval do akvária, tak by nebyl slyšet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 12:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.
Doporučuji Eheim Compact.

Mám ho v akva vedle postele (sice není napojen na kostku molitanu, ale pohání mnou vyrobený externí filtr) a je 100% tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2017 23:28 Žena azalka [38] Re: Januk17
Mám JBL e1901 a co do tichosti, tak docela OK. Spát hlavou u dveří skříňky, ve které je, bych nechtěla, ale v obýváku ho neslyším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2017 11:23 Muž jethro [7] Re: Barney
Fotka k příspěvku Mám doma taky filtr i předfiltr ve skřínce pod akvariem,oba jsou podložený pěnou z karimatky a hadice vyvedeny otvorem vzadu,můžu říct,že o nich nevím,ale asi na značce nezáleží ale to je věc :100lidí - 100názorů.Každý hájí to svý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2017 09:27 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter vonkajsi
Kto ma skúsenosti s značkou JBL všetky vezie od menšieho až väčšieho po JBL e1902 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:53 Muž MirekSazava [71] Re: Barney
Aha, tak pak jedine pockat. Ten muj je taky porad i pres to vse hlucny. Tak pujde brzy z domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:50 Jarda62 Re: Barney
Fotka k příspěvku Mám dva filtry ve skříňce v rohu, ale zlepšení přišlo, když jsem koupil válcové filtry Eheim a na netu jsem našel, že lidi sundávají kryt z hlavy filtu, tak jsem zkusil a poznal jsem hned, ten kryt hodně zesiloval zvuk, ale fluval jsem v ruce ještě neměl, je ten filtr přiškrcený, třeba krátká rampa nebo ventilem kvůli velkému proudění?

Edit: bohužel někdy tomu tak je nikdy nepřestane, měl jsem 5 typů filtrů, Eheim 2026, Aqua nova 1200, Tetry 1200 a 600, teď mám Eheim 2217 a nejtišší z nich byl kupodivu Aqua nova.. :-) takže nezáleží na značce, ale na náhodě.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:38 Muž Barney [61] Re: jarda62
Filtr podložený mám, ale hluk se nepřenáší od spodní části filtru, jde proste od hlavy do prostoru. Hadice a všechno mám rovněž odizolované, mám polepenou celou část kde filtr je - dno, boky, strop.

No počkám jestli se tedy zajede, věřím, že ano. Předtím jsem měl Fluval 405 a ten se mi nezajel nikdy, byl velmi hlučný několik let. Nerad bych znovu narazil na podobný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:36 Muž MirekSazava [71] Re: Barney
Jeste bych zkusil pockat, filtr by se mel casem ztisit. Jinak to znam, skrinka funguje jako reprak a cely ten zvuk pekne zesili. Jinak dopurucuju filtr postavit ne primo na skrin, ale na molitan. Stejne tak vsechny veci ve skrini. Lahve s hnojivem, krmiva... Me treba tyhle zvuky hodne zesilovala flaska co2. Dobry je i bocni a zadni stenu pripadne polepit molitanem. Tohle vse hodne pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 22:32 Jarda62 Re: Barney
Počkat až se zajede. Každému filtru to trvá jinak dlouho. Podložit hadice i filtr, aby nebyl kontakt se skříní.
Edit: i přívodní šňůru..
Edit2: ale ticho nebude nikdy, možná tak kolem 70ti let to už většina lidí hůř slyší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:31 Muž Jifi [675] Re: Barney
Do jaké skříně?
Máš filtr ve skříni? Pokud ano, pak bych se tomu hluku nedivil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 22:18 Muž Barney [61] – Flual 406
Zdravím, pořídil jsem si nový Fluval 406 (mám ho asi 4 dny) a připadá mi poměrně dost hlučný. Nejhorší je, že se zvuk (vibrace, nízkofrekvenční dunění) přenáší do skříně a ta zvuk následně roznese do celého pokoje. Zkusil jsem filtr zadělat akustickou pěnou, ale ta na zvuky o tak nízké frekvenci moc účinná není. Chci se vás proto zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto filtrem? Mám jej vrátit, nebo ještě čekat, že se ztiší? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 18:41 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vanim
Píšu už pozdě ale kvalita a maximalní ticho= tunze 1605. ( www.aqua2004.de/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 15:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vanim
Tiež sa prihováram skôr za Biopower (www.eheim.com/…), keď už teda interný Eheim. Radšej 200. Pekné je, že je k nemu možné dokúpiť aj ďalšie košíky. Trebárs ak je príliš veľa nečistôt vo vode a rýchlo sa zanáša molitán v spodnom košíku, dá sa pridáť ďalší košík, čím sa plocha nasávania zdvojnásobí. Ja som mal istý čas 3 tie nasávacie molitánové košíky + 2 priechodzie s filtračným materiálom (guľôčkami). A zase keď nebolo treba moc filtrovať, ale len rozprúdiť vodu, nechal som len jediný košík - s molitánom, čím vznikne malý filter. Tá modularita je fajn, ale každá sranda niečo stojí, všakže. Lepší pomer cena/prínos má spojenie čerpacej hlavy Powerhead (www.eheim.com/… - v podstate tá istá hlava) a veľkej kocky molitánu. Tichučké je to tiež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:14 Muž LeRi [315] Re: vanim
Také bych vzal spíš 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:13 Muž Kubaa [718] Re: vanim
Spíš tu dvoustovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:10 vanim Re: Kubaa
Moc děkuju. Bude mi stačit 160 nebo mám vzít raději 200? Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 09:07 Muž Kubaa [718] Re: vanim
Měl jsem v jednom akváriu ten pickup (dostal jsme v setu), ale nahradil jsme ho biopowerem. Jednak se mi s biopowerem líp pracuje (to je asi individuální), ale hlavně mi přišlo, že ten pickup je relativně velká kráva zabírající hodně místa a přitom obsahující jen málo filtračního materiálu. Je tam špatně využitý prostor. Biopower je v tomhle směru mnohem efektivnější, navíc je modulární (lze dle potřeby prodlužovat dokoupením dalšího dílu nebo naopak zkrátit do menšího akvária) a umožňuje snadno používat kvalitní média určená do vnějších filtrů (kuličky pro bakterie jako substrat pro nebo siporax atd.)

A ano, je asi i tišší (i když to jsem neřešil, neboť stejně šlo o akvárium v rušném kanclu, kde nebylo občas slyšet vlastního slova).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 09:04 Muž Mitroz [160] Re: vanim
Není vůbec slyšet. Ten co jsi vybrala slyšet je. Měl jsem ten menší model v karantenim akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 09:00 vanim Re: Kubaa
200?
V čem je prosím lepší?
Zatím jsem objednávku neuhradila, tak ještě popremyslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 08:15 Muž Kubaa [718] Re: vanim
Imho je od eheimu mnohem lepší Biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 07:21 vanim Re: Anthrax
Ráda bych vnitřní filtr. Cenu za ticho obětuji :). Včera večer jsem na základě předchozích diskuzí objednala Eheim 2012. Blbý? Jakou část osádky bych měla zredukovat? Rybky jsem nakupovala u známého chovatele a takto mi byly schváleny... Je to naše první akvárium a děti vybíraly, ale i tak bylo pánem vše odsouhlaseno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 21:09 R Muž afc1886 [14681] Re: vanim
Nenapsala jsi do jaké ceny, tak jen tak nastřelím www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale ta osádka není nejvhodnější, ale na to jsi se neptala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 21:04 R Muž Anthrax [4751] Re: vanim
Ten filtr, co tam máš je celkem nanic (ale zkoušela jsi ho pod vodou trochu naklonit, aby z něj vyšel vzduch?). Kolik chceš do nového filtru investovat? Má to být vnitřní nebo vnější filtr?

Edit: Zredukuj tu osádku, jinak ani dobrý filtr nemusí být k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 20:52 vanim
Prosím o doporučení tichého filtru do 130 l akvária. Vím, že se tady toto téma už řešilo, ale našla jsem pouze diskuzi o filtrech do menšího akvárka. Koupili jsme 126 l akvárium Diversa spolu v setu s filtrem i topitkem, ale skoro přes hluk filtru neslyšíme televizi. Ještě dotaz, jen nutné mít v takto velkém akváriu zapnuté i vzduchovani? Moc děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 21:22 Muž honcka [39] Re: zekon
Tesnenej okolni vodou, ktera nese zvuk lip nez vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 21:13 zekon Re: Pupča
Na 100l vody bych zvážil i JBL e901. Mám to tak a jsem rád že jsem se nechal přesvědčit :) A možná spěchat. Já to kupoval v prosinci a tvrdili že jsou na filtrech nižší ceny než obvykle a už jsem viděl pár šopů kde e901 zdražila o 1200Kč. Pokud jede interní filtr OK nemůže být slyšet. Vnější není těsněný okolní vodou takže je to jak zapnuté PC bych asi řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:31 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Bohužel, mám mnou popsanou zkušenost i s tou nejnovější řadou. Nechci nikoho zbytečně ovlivňovat, mám jenom takovou zkušenost. Třeba mám smůlu na daný modely, třeba jsem už zaujatej, opravdu nechci vyvolávat nějakou debatu o přeměřování, jenom jsem napsal svůj názor, stejně jako ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
To je už minulosť. Nová rada nemá konkurenciu v tesnosti a počuť ich nieje absolútne. Mám na jednom akváriu veľmi tichý JBL700 no tichší je Tetra 800 ex.
Ani tie staršie pri dodržaní pravidiel zapojenia, čistenia, otvárania a zatvárania nevykazovali žiadnú netesnosť.
Opakujem treba vyskúšať novú radu TT ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:40 Žena Pupča [0] Re: romant
Děkuji za rady, vůbec mě nenapadlo podívat se na vyšší číslo modelů, protože jsem si myslela, že by to mělo moc velký výkon na mých malých 100 litrů...cena není až takový problém, myslím, že je lepší třeba 400-600 přidat a mít lepší a kvalitnější výrobek...
S tou tichostí je mi jasné, že něco co má motor nebude nikdy úplně potichu, ale hodně by mě zajímalo, jak je to s porovnáním s vnitřním filtrem...protože mi přijde, že ten můj je hlasitý hlavně proto, že ten zvuk se odráží od skla a od krytu a proto doufám, že by externí filtr mohl být tišší. Jinak má tolerance na zvuky je dost nic moc, ale pro rybky trochu nervů obětuji. Osazení mám: 2x malinké L213, 12 x danio perlové, 3 x parmička jednopruhá, 5x vrčivka trpasličí, 6x šnek tylomelania, asi 13 krevetek červených a 3 větší krevetky (nevím, co to je za druh, ale nejsou to ty filtrující i když velikost je podobná), rostlin mám hodně (vím, že rostlin nemůže být hodně ;) ale kdyby jich bylo ještě o trošičku více, tak tam není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:16 R Muž romant [27987] Re: NHKG
S Tetrou nemám dobrý zkušenosti, ne stran hlučnosti, ale už jsem měl několik verzí s nicotným těsněním pod hlavou, vybranej Eheim je na hraně stíhatelnosti(neznáme osádku), proto po pozitivních zkušenostech s JBL bych doporučil tento, ale tvoje doporučení toho CristalProfi e701 greenline bude větší rána jistoty. Jinak jak jsem učinil osobní poznání, nehlučný filtr neexistuje, čímž neříkám, že ten tvůj není hlučnější, nemohu posoudit, máme všichni jinou schopnost akceptace hluku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Ale je úplně tiché? Moje JBL e901 je slyšet. Viděl jsem Eheimy, které slyšet nebyly.
A radši bych si připlatil za Tetra tec EX800 nebo JBL701.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:02 R Muž romant [27987] Re: Pupča
Já bych šel do toho JBL. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:51 Žena Pupča [0] – Tichý vnější filtr pro nezkušené
Dobrý den, mám 100 litrové akvárko a v něm vnitřní filtr ze setu (diversa).S filtrem nejsem moc spokojená, přijde mi, že je velmi hlučný. Navíc mám pocit, že nebude ani moc dobrý pro kvalitu vody. Uvažuji o koupi externího filtru, v hledáčku mám JBL CristalProfi e 401 greenline, nebo TetraTec EX600 nebo Eheim Classic 2211. Nemáte, prosím, někdo z Vás zkušenost s těmito filtry? Mají opravdu tichý chod oproti vnitřnímu filtru? Který byste si vybrali vy? K akvaristice jsem se vrátila po letech a externí filtry jsem nikdy neřešila, tak jsem úplně mimo mísu a budu ráda, za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 08:03 R Muž romant [27987] Re: xdanik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 23:33 Muž xdanik [1] – Externí filtr pro 112L akva
Zdravím, mám 112L akvarko, kde mám aktuálně filtr SERA fil bioactive + UV 130, který je poměrně super hlučný. Problém je, že spím metr od akvárka a tedy filtr musím vypínat na noc, abych byl schopen usnout, což se rybičkám nelíbí...
Mám ještě filtr Newa Duetto Cobra 130, který je slabší, ale hluční je +/- stejně + je velký a vnitřní.

Proto hledám nějaký pokud možno "zcela tichý" externí filtr. Co by jste mi doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 13:13 Koště Re: cuba
Čistil jsem ho až po půl roce provozu, což mi přijde dostatečné, ale je to jedna z variant, zvaž všechny co ti kdo poradí :-)

Vzduchování nevedu, stačí když rampa čeří hladinu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6896x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11542-tichy-filtr-?od=51