Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tichý filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tichý filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cuba
Ak je to možné (napr. nebráni krycie sklo), dal by som závesný filter a do neho lepší filtračný materiál + prípadne na nasávacej rúrke nechať doterajší molitán z bublifuku. Ja v malom akvárku používam (okrem iného) JKA-MHF100 rybicky.net/vyrobky/2116 - ale ten neumožní dať molitán na nasávanie, lebo rúrka je príliš blízko pri skle. Konkrétne úpravy som opísal v komentári k výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:45 Muž cuba [1] Re: Koště
Takze casteji cistit? To by mi nevadilo. A privzdusnujes k tomu? Ja tam mam bettu zatim, ale chci jeste neco k ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:34 Koště Re: cuba
Zdravím, mám doma také jedno miníčko, řešil jsem stejný problém, kvůli motorku a tomu neustálému bublání se spalo fakt špatně. Chtěl jsem to řešit kostkou biomolitanu a čerpací hlavou, ale prodejce mne přesvědčil o pořízení filtru JKA IF301.

Nejdřív jsem si myslel, že je to ptákovina, malý objem filtračních hmot a tak (opravdu v sobě té hmoty moc nemá). Ale není o něm vědět, cena je příznivá, žádné problémy jsem s ním nezaznamenal. Bál jsem se častého zanášení, ale čistil jsem ho teprve nedávno, po šesti měsících chodu, kdy už bylo dle proudu znát, že je zanesený... a to tam mám celkem bordeláře.

Výhodou je také přibalená rozstřikovací rampa :-) Nevýhodou je malý objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:18 Muž cuba [1] – Dotaz
Ahoj vsem mam dotaz. Mam 20 l akvarium a filtruju motorkem + bublifuk. Ten motorek mi prijde docela hlucnej. Myslim si, ze mezi motorky je ten muj (resun 1000) v pohode. Spis bych chtel uplne jiny tip filtrace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:56 vincky Re: PaYoch
VYŘEŠENO, dal jsem si vedle sebe v prodejně vzduchovací motorky a poskládal jsem je od nejhlučnějšího po nejtišší, takže Hailea 6602(motorová pila), Hailea 6601, Resun ac 500, Hailea 6600, Rena air 50, Tetra aps 50, Sera air 110, Eheim 100(nejtižší). Koupil jsem eheim a jsem spokojený, konečně tichej kompresorek. Sice čerpadla jsou ještě tišší,ale tohle je snesitelné do ložnice. Ta Sera taky nebyla špatná, ale byla víc slyšet. Ostatní jsou braky a pokud nemáte akvárium na chodbě, nekupoval bych je. Kus od kusu a typ od typu ve stejné sérii hučeli rozdílně. Jinak eheim měl v ceně vzduchovací kámen, na kterém lze nastavit i velikost bublinek. To nikdo jiný nenabízí, pouze počet bublinek,ale velikost a tedy hluk. V ceně byla i hadička. Eheim je regulovatelný. Hamburský filtr pro krevetky je hotov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 23:44 Muž PaYoch [134] Re: vincky
Možná Eheim Liberty 2040, pokud ho umístíte šikovně (sání za hamburg, vývod do akva) mohlo by to být ono. Jen hádám, osobní zkušenost nemám.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 23:21 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: vincky
Jakýkoliv nucený pohyb hmoty s sebou nese hluk do okolí, je nutno se s tím smířit ;-)
I bublinky ze vzduchování nejsou druhý večer při usínání slyšet, člověk si rychle zvykne.
Měl jsem obavy na reakci na instalované membránové dávkovací čerpadlo zn. IWAKI (elektromagnetický kyv a cca 60 dB "rána" každou sekundu, takže jako klasické pendlovky) a manželka vůči tomu zůstala stejně hluchá jako k větě "jdu na jedno".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vincky
Čo tak niejaký zavesný filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 20:14 vincky – tichý filtr
Mám 23 litrové akvárium, kde je plno rostlin a krevetky. Nemůžu se strefit do správného filtru. potřebuji poradit jak tiše vyřešit filtraci popř.vzduchování. Jde o ložnici. Zařídil jsem si hamburský filtr a k němu dal čerpadlo. Nejdřív Sicce Mimouse - bylo slyšet 10m od akvária (akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…), hrůza. Tak jsem ho dal pryč. Pak jsem se naštval a koupil Eheim Compact 300 (akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…). Nebylo vůbec slyšet, perfektní čerpadlo! Jen i na nejmenší výkon pořád strašně silné na tak malé akvárium. S krevetkama to hodně házelo, musel jsem je dát pryč. Čerpadlo s nižším výkonem jsem nenašel. Taky jsem uvažoval o Dennerle Nano Eckfilter. Bohužel tento filtr má malý objem filtrační hmoty a taky už mám v akváriu pěnu na hamburský filtr. Takže jsem koupil dnes vzduchovací motorek Hailea ACO 6602 (dle intern.fóra tichý) s regulací. No motorek řve jako sekačka na trávu, takže ho budu muset vrátit. Zkoušel jsem i Hailea ACO 6601 a Rena Air 50, taky hluk z motorku. Prosím nevíte neexistuje čerpadlo nebo vzduchovací motorek absolutně tichý? Teď neřeším bublinky ze vzduchování, ale samostatný motorek. Jediný, který jsem objevil je Eheim Compact 300, ale to bych musel táhnout metr hadici nahoru, aby se mě snížil tlak. Děkuji za všechny komentáře!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:40 Muž glpetr [69] Re: TomNovis
ahoj Eheim 2008 ti nasaje malé ryby,krevetky ten nee, používám Eheim Aquaball asi dva roky je absolutně tichý, měl jsem i Atmana ale byl dost hlučný, proto jsem ho vyměnil. Kdýž chceš kostku bimolitanu tak EHEIM Aquaball PowerHead 1212. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:11 R Muž romant [27987] Re: TomNovis
Osobně bych volil třetí variantu. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:08 Muž TomNovis [1]
Ahoj, pořídil jsem si set 54l, byla slušná cena, ale byl tam i filtr a topítko, obojí jsem dal do akvária s tím, že filtr zkusím a když odejde, tak pořídil nějaký jiný. Topítko tam mám, ale zatím není potřeba ho pouštět.

Ale mám problém. Setový filtr Marina Jet 80 je poměrně slyšet. Když pořídil například Fluval1, nebo Eheim 2008 budu u něm v noci vědět? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: georg
V rostlinnějším držitelé ocenění "zelený ruce roku" klidně použivají i AT201 a i to jim je kolikrát málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:10 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
naprostý souhlas a do té 60tky úplně stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:09 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Vincent
Fotka k příspěvku ahoj ve vsech trech mam atmana at200 a neslysim nic.a to od toho 2,5 metru spim.jsem s nimi spokojeny. :-) pro akvaria 50-200 litru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2013 20:51 R Muž romant [27987] Re: Vincent
Za mě čerpací hlava atman AT200 a kostka biomolitanu a i když někdo namítne, že je hlučná, já jsem s ní nikdy nikde problém neměl a obvykle se musím podívat, jestli se čeří hladina, jestli vůbec jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 20:49 Vincent – tichý filtr
Dobrý večer potřebuji poradit opravdu tichý filtr do 60 litrového akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 22:06 Muž assasincz [9] – tichost
tichý je hlavně ten filtr, od kterého se nešíří vibrace a který není zavzdušněný...to platí jak pro interní, tak pro externí filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 18:36 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: petr78
Jsem majitelem TetraTecu 1200 již několik let a mohu jen doporučit. Hlasitější byl pouze ze začátku než se usadil(cca 1 týden). Nyní kdybych neviděl jak se vlní hladina tak ani nevím, že pracuje. Je opravdu velmi tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2012 14:00 Muž Shrimpman [36] Re: petr78
U externích TetraTeců se píše o velkých problémech s hlučností řady EX2400, na EX1200 jsem problémy nezaznamenal. I když jsem příznivce Tetry, tak bych už ale u těchto velikostí bral něco jako JBL, Eheim a tak podobně. V celkovém poměru ceny velkého akva to je minimální rozdíl než u EX400 k miniakvárku a ta důvěra tam je přecejen jiná. Záleží na osobních preferencích, zkušenostech ostatních a ceně a od toho tu jsou tyhle fóra palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 13:42 R Muž Silent [5949] Re: petr78
Obecně to až tak neplatí. Například u Eheimů je hlučnost, nebo lépe řečeno tichost :-) , zhruba stejná u všech modelů. Ovšem u Tebou uvedeného TetraTecu se hlučnost se vzrůstajícím výkonem zvyšuje ,ale až na nejvyšší model 2400 to není nijak hrozné a totéž platí i u Fluvalů modelových řad 04 a 05. U nové řady 06 už to tak markantní není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 13:11 Muž petr78 [0]
Mám TetraTec EX 400 a úplně tichý, ale uvažuju o větším akva a co do něj? Chtěl jsem EX1200 jsou větší filtry obecně hlučnější nebo bude mít hluk na úrovní EX400 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 12:42 Pavlis Re: Katha85
Já jsem zakoupil levnější filtraci Atman CF-600 a udělal jsem dobře,není vůbec slyšet.Jsem velice spokojen za tu cenu nekup to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 08:43 Žena Katha85 [74]
Já mám Filtr ATMAN AT-F301 300l/h (akva 30-50) na 41l, nejnižší průtok v ložnici a je opravdu velmi tichý, vřískal jen dokud v něm byly bublinky, nebo když jsem zapojila hadičku na vzduchování (u mě netřeba), po odpojení byl filtr velmi tichý a spíš byly slyšet v noci tikající hodiny než on :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 21:25 Žena Kytka [2146] Re: meroň
Mám dvě setová akvária pořizovaná u stejné firmy v rozpětí tří dnů (takže je to možná i stejná série) - filtr Aquael pro 54 litrů - obě jsou v ložnici, to které mám u hlavy je absolutně tiché (taky jsem chodila kontrolovat, jestli funguje, než jsem si zvykla ;-) ) a to druhé na opačném konci místnosti musím na noc vypínat, protože hučí tak, že u toho se vyspím jen s práškama na spaní no (hučí od začátku a po měsíci ještě nepřestal). Takže zabíhání se nekoná, mám místo něj objednaný Eheim Aquaball 60 (30-60 litrů), až ho ozkouším, tak se ozvu jak jsem dopadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:32 Muž meroň [18] - RostlinyRe: NASREDDIN
Vrtulku jsem samozřejmě čistit už taky zkoušel, ale on už vrčí trošku od novoty, není to zase žádný extrém, ale prostě je slyšet. Už jsem se i díval jestli by vrtulka nebo její okolí nešly někde zabrousit nebo upravit, ale radši jsem to nechal jak to je... naštěstí u toho akvárka nespím, tak mi to až zase tak nevadí. Jen jsem chtěl sdělit, že ten můj Atman zrovna vzor tichosti není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 12:11 Muž zubu [65] Re: NASREDDIN
Fotka k příspěvku Muj filtr taky vrčel i když mám Eheima 2224,ale příčina vrčení může byt i u ostatních filtrů.Na víčku který kryje vrtulku byli značky datumu výroby,typu materiálu které byli mírně vystouplé tak jsem je odstranil skalpelem a začistil brusným papírem.A od té doby je klid. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 05:30 Muž NASREDDIN [1383] Re: meroň
meroň napsal: řekl bych, že taky hodně záleží na štěstí, můj atman at-200 vrčí docela dost,
Zkuste se podívat na vrtulku , vyčistit, případně vyměnit.
Můj začíná být slyšet, když se tam dostane bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 05:06 Muž Yirka [9126] Re: meroň
To je prave to co pisu. Ten Atman neni vnitrni filtr v pravem slova smyslu, ale cerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:44 Muž meroň [18] - RostlinyRe: Yirka
řekl bych, že taky hodně záleží na štěstí, můj atman at-200 vrčí docela dost, jiní zase říkají, že nejde slyšet vůbec. Taky můj Aquael není zrovna úplně neslyšitelný i když u toho už se dá v pohodě usnout. Takže myslím, že záleží také hodně na výběru kusu ať už se jedná o jakoukoliv značku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 19:28 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Všechny vnitřní filtry (v pravém slova smyslu) jsou prakticky bezhlučné. Eheim výjimkou určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 16:24 GP Re: Silurus
ja mam (mel) aquaball, coz je si myslim skoro to sami, co se tyce cerpadla a je opravdu tichy, dvouose upevnena keramicka osicka a tak. trochu mi tam chybela rozstrikovaci rampa, ale da se. jinak se mi cekem zanasi a to i ten ridkej pod hlavou, ale asi taky v ramci mezi.
za ty prachy bych uz pomalu zacinal uvazovat o necem vnejsim (coz jsem i tak poridil)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 16:03 Silurus – Eheim Biopower 160
A co tenhle filtr co se týče hlučnosti?Má někdo zkušenost?
www.akvaristik.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 09:53 Muž Shrimpman [36] Re: hlavson
Taky ho mám, ve městě nebude slyšet vůbec a na samotě u lesa ho překryje i šum lesa potlesk

Zásada je, aby vrtulka byla dobře uložená, tím padají levné vnitřní filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:00 Muž hlavson [0] Re: Pavol
TetraTec EX 400 palec Já mám sedmistovku a je naprosto tichoučkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:47 švíco Re: JuraS
Dovolím si nesouhlasit! Mám filtraci, která není slyšet ani v noci, kdy je naprostý klid. Filtr mám metr od hlavy stejně jako akvárium a neslyším nic. (sluch mám dokonalý) Eheim 2222 na plný výkon + roztřikovací rampa namířená na hladinu. Hladina se čeří, ale nebublá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:01 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
hej urcite mas pravdu, ale ja to nemam ani nad hladinou aby to vydavalo zvuky, ale pod a stale vrci tak mu dam este trochu cas a uvidim, a novy zhanam aj preto, lebo ma moc slaby prud. chcel by som trochu vacsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 08:57 JuraS Re: Pavol
Osobně se jen doplním co jsem napsal víš a co se vám tak nelíbilo...mám v obýváku 2 akvária. velké s čerpací hlavou atman ponořenou v komoře vnějšího filtru a cestou kroucené hadice mi voda jde do horizontálně umístěná rampy z trubky s dírkami. Home made výroba. A třecí akva s bublifukem home made řešení. Obě akva dělají hluk ale ne hluk motorků které není téměř slyšet ale hluk čeřící se vody. Ať již šplouchání vody u bublifuku, nebo cvrdlikání vody u rampy..chce li někdo absolutně neslyšnou filtraci pak je jediná možnost co mě napadá. Filtr v jiné místnosti a do akva jen hadice nasávací a hadice vstupní umístěné pod hladinou, žádná rampa jen průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 23:08 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Pavol
Na Dennerle bych nedal dopustit, občas se musí propláchnout a pak zase jede jako dřív. Mám celkem 2 v různých nádržích. K Atmanovi je to určitě krok zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 12:27 Muž vlacek [402] Re: Pavol
Mam 2x dennerle nano a ani jeden neni slyset, tissi si nedovedu predstavit. Asi je ve vasem nejaky problem. Mam ho ve tricitce (36hruby objem) a rozhodne dokaze s hladinou pekne hybat. Mel jsem Eheim Pick up 2006, ten byl trosku slyset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 11:17 Žena annis [21] Re: Pavol
Také mám Atmany a než jsem si na to ticho zvykla ,chodila jsem kontrolovat,jestli vůbec běží palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:50 Muž Landvir [57] Re: Pavol
Ahoj, mám Atmana a jsem maximálně spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:29 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa spytat aky by ste mi vedeli poradit uplne tichy filter do 43 litroveho akva?
zatial mam dennerle nano filter...... a chcem tizsi od neho, lebo asi pol roku po kupe sa jeho hlucnost zvysila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 14:17 Muž hapedo [0] - Rostliny – Eheim
Zdravím, já mám 72 litrů a původně jsem chtěl filtr vější aby me zbytečně nezabíral místo. Vybral jsem Fluval. Bohužel to byla špatná volba. Akva máme v pokoji kde spíme a dospělo to do stádia, že jsem to musel na noc vypínat. Nakonec jsem se jej rozhodl vyměnit za vnitřní Eheim. Teď ani v noci při naprostém tichu není absolutně nic slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 14:09 Muž Miras [111] Re: mori
já mám taky ty atmany a nemůžu si stěžovat, fungujou dobře za příznivou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:49 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: JuraS
No to tvrdým aj ja doma, že dá sa zvyknúť, ale ja som si pred nedávnom kúpil TetraTec EX 700, no paráda, super šlape, tichučky, len doma ešte nevedia, že ked vložím nové 3D čko tak vystrikovacia rampa pojde nad hladinu vody smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   30.07.2009 18:29 JuraS
tak nevím...bydlel jsem u točny šaliny..čili u konečné..pak u letiště..cca 300 metrů od dráhy a kilometr od zkušebny tryskových motorů..pak jsem bydlel u fabrické rozřazovací vlakové stanice, a taky u dálnice..pak 3 roky u kostela, v bezprostřední blízkosti..teď bydlím v praze v přízemí a vedle okna ložnice mám z obou stran vchodové dveře do domů...nechce to být takový cymprdlich...zvyknou se dá na cokoliv..i na šroub v koleně..tak proč ne na pravidelné jemné bzučení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2009 17:56 Žena Imii [45] Re: mori
Tuto hlavici od Atmana mám a pokud je oddělaná ta hadička co nasává vzduch, tak je filtr naprosto nehlučný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:22 Tumek Re: mori
Mám v 200 l a v 50 l filtry aguael fun jsou potichu a cena je taky přijatelná ale někdo říká že jsou to šunty ale zatím v pohodě jedou už 1 rok.měl jsem i fluval ale ten byl trošičku hlučnější záleží kde máš akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 16:35 Žena Amy01 [39] Re: mori
ja mam v 60L shark 2 ani o nom neviem a v 200L cerpaciu hlavu eheim 1212 powerhead dá sa nastavit, akva mám v izbe, kusok od postele.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6896x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11542-tichy-filtr-?od=101