Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:10 jamajcan Re: Filip980
Tak to jsem nevěděl :-) Sakury jsou podle mě,jedny z nejkrásněji vybarvených krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:07 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jamajcan
To vím, mám taky sakury a dost jsem se nadřel při vybírání méně zbarvených samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:53 jamajcan Re: Filip980
I u Sakur,pokud chceš zachovat intenzivní zabarvení,vzniklé selektivním šlechtěním,musíš z chovu odstranovat méně intenzivně zbarvené jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 19:48 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Některé moje red cherry mají i namodralé oči. Myslím, že u ostatních druhů jsou tmavé, ale u palmat je to nejspíš různé (jako i s jejich zbarvením).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:34 Žena ola [31] Re: jamajcan
Takže teoreticky je určitá barva oka pro určitý druh specifická. Nevíš, jestli to někdo někdy sledoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:33 jamajcan Re: ola
Cherry nechovám,ale chovám Sakury a všechny mají oči tmavé.Sakury jsou vyšlechtěné z Red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:28 Žena ola [31] Re: Filip980 + jamajcan
Takže barva očí vůbec není vázaná k určitému druhu? Ale třeba Cherryna nemůže mít světlé oči nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:17 jamajcan Re: ola
Jak píše Filip.Mám to stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 19:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
No, myslím, že ne, já mám palmaty i s černýma očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:12 Žena ola [31] Re: Ad@m
Ano, asi to bude palmata, ale co moje původní otázka, která se týká očí? Hraje v určení druhu nějakou úlohu barva očí? A nemyslím teď tuto kokrétní krevetku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:10 jamajcan Re: ola
Palmaty chovám a mám je dost nakoukáné,takže můj názor je taky Palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 18:53 Muž Ad@m [1051] Re: ola
Babaulti=pilovité rostrum
Palmata=hladké rostrum
Ja sa tiež prikláňam k Palmate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 18:50 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Já myslím, že to je palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 17:59 JagerMaister Re: ola
myslím že babaulti green, mohlo by pomôcť aj to že babaulti majú pílovité rostrum ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 16:16 Žena ola [31] – Oči krevetek
Fotka k příspěvku Nechci zakládat nové fórum, tak dávám dotaz sem. Je pro identifikaci druhu krevetky rozhodující případně nápomocná barva očí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Asi jako všude jsou lidé poctiví a vykukové i u krevetek. Já se snažím nakupovat u ověřených zdrojů, ale někdy holt taky naběhnu. Jako teď s těmi babaulti X palmaty. No, ale tohle mi moc nevadí. Palmaty jsou v třístovce, k samečkům babaulti, které měly potěšit, už jsou objednány další babaulti od pana Maláta a s nimi i další palmaty do třístovky. Tam mne ani tak netrápí, budou-li či nebudou zelené. Budu rád za množení jakýchkoliv krevetek vedle čichavců medových a dánií pruhovaných :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 09:29 - Re: malyLibor
To máš pravdu.Palmata green je celá populácia zelená.Objavujú sa tmavšie a svetlejšie jedince.Ak sú však takmer čierne či hnedé,je to bežné sfarbenie.Chovatelia to krížia ako im príde a tak v populáciách čo by mali byť green sa objavujú hnedé i čierne a naopak.Je nezodpovedné od chovateľa ak krevetu predáva ako green a pritom je to len selekcia so zmiešanej populácie.Ja osobne mám Neocaridinu palmatu a postrehol som,že sa občas v mojej populácii objavujú nazelenalé jedince.Ale tieto jedince v žiadnom prípade neponúkam ako green.Ak je ustálená populácia tak sfarbenie musí byť jednotné.Ako sa zistilo aj niekdajšia zhangjianijensis-N.palmata var.Blue Pearl je selekcia s bežnej,ale populácia sa selektovala a všetky sú namodralé.Alebo pri White Pearl biele.(ustálená populácia)
Bohu žiaľ takéto zmiešané populácie sú realita.Obchodníci či chovatelia(nie všetci) v snahe zarobiť a čo najviac ich namnožiť, to mrskajú do spoločných nádrží.Potom ak chcete green tak vám jednoducho vylovia nazelenalé jedince.No tieto jedince už nedávajú čisté potomstvo.Už som sa s takouto situáciou stretol neraz. no tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Filip980
To je zvláštní. O zelených palamatách se píše, že jejich barva je velmi ustálená a zelená je celá populace.
Já palmaty nechtěl, objednal jsem si Caridina babaulti, ale někteří prodejci jsou na tom s poznáváním krevetek asi hůř než já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 06:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jamajcan
Já si pořídil palmaty sp. green a dnes některé vypadají skoro jako neocaridina zhangjiajiensis var. Snow ball, akorát, že jsou bez té bílé tečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 04:55 jamajcan Re: prasan
Moje Palmaty GREEN,jsou zbarveny od skoro tmavě hnědé,až po jasně světle zelenou.Takže ta barva ,může být opravdu hodně variabilní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 22:12 - Re: malyLibor
Sfarbenie je fakt variabilné a ako určovací znak sa nedá použiť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Tak to už nikdo nikdy nezjistí. Už jsou v třístovce a odsud už je nikdy nikdo nevyloví. Leda by se někdy přišla podívat dopředu ke sklu, kde bych ji vyfotil, ale obávám se, že to je malá pravděpodobnost :-) Ale co jsem se na ně koukal hodně silnou lupou, tak měly všechny hladké rostrum. Tak nevím. Myslím, že podle barvy se krevetky posuzovat nedají. I tyhle měnily barvu podle toho, jak dlouho ležel pytlík v klidu nebo když jsem s ním hýbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 12:01 - Re: malyLibor
Osobne som tak zelenú palmatu nevidel ako máš tú veľkú na fotke.Nemáš to pomiešané aj aj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 20:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Tak to jsou ony - neocaridina palmata. Snad je na té fotce aspoň něco vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 19:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Ano ano, taky jsem na to přišel. Ale problém je, že ty krevetky jsou malé a není to vidět. To by chtělo alespoň pořádnou lupu... jenže já nemám žádnou lupu. Zkusím někde půjčit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 19:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Prasan
Ha. prozkoumal jsem obrázky a přišel jsem na to, že Caridina babaulti má výrazně pilovité rostrum, zatímco Neocaridina palmata ho má hladké. Tak teď nějak prozkoumat ty krevetky, co mám v pytlíku, jaké mají rostrum a jsem za vodou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 17:25 - Re: malyLibor
Caridina babaulti var.green f.eu1.jwwb.nl/…
Neocaridina palmata var.green aquatica.ee/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 14:40 Muž malyLibor [5371] - Asie – Jak poznat krevetky?
Dobrý den všem. Dnes jsem si na akvatrzích koupil zelené krevetky. Prodejce mi říkal, že jsou to C. babaulti green, já se však spíše obávám, že to bude N. palmata green. Poradíte mi někdo, jak by se tyto dva druhy daly od sebe rozeznat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:25 Žena petulinakk [2016] Re: Filip980
Ano, právě, těžko říct, žádná nevypadá úplně stejně, a asi deset podobně :-) Každopádně díky všem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:22 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petulinakk
Tak to má bali pravdu, ta palmata to asi nebude. Teď z boku jsou vidět ta záda. Na té stránce co napsal bali je dost druhů, které jsou podobné této.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:15 Žena petulinakk [2016] Re: bali
Fotka k příspěvku foto "z profilu".
Vyfoceno v Nové Kaledonii v řece.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:53 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
nejaka suleweska? (zda se mi ze ma vybouleny zada)
zkus tady porovnat www.akvanusya.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petulinakk
A co třeba opálená red cherry? :-D
No ty skvrny mě totiž tu red cherry dost připomínají. Ona má totiž takové oranžové skvrny na červeném těle. Tipnul bych si asi, že by to mohl být i nějaký kříženec, i když docela pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:36 - Re: petulinakk
Podľa mňa palmata.Niektoré moje majú hnedé bodkaté aj nôžky.Sú strašne variabilné,takže tiež len hádam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:20 Žena petulinakk [2016] Re: Filip980
Já fakt netuším, ještě doplním že jsou čokoládově hnědé, na foto to bohužel není moc vidět, není dobré kvality protože je to výřez. Mne zaujaly i ty skvrny, pokud mohou být palmaty sytě hnědé a skvrnité, třeba je to ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petulinakk
Nebude to palmata? Ty jsou takoví všelijaký. Jen hádám, neber mě za slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:00 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tušíte jaký druh by to mohl být? Doma je nemám, jsem prachobyčejně zvědavá :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:08 S Muž invalida [3881] Re: pavelka
Palmaty se s cherynama nekřížej! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: pavelka
- stejna zkusenost, Cherry a Palmaty zacinali uplne na stejnem poctu ve stejny cas ve stejnem AQ
- po urcitem case jsem pozoroval jasnou prevahu Palmat, ted pri prelovani je jasne, ze Cherry "urodily" v pomeru 1:4-5x :-)
- v AQ se mi sice objevily zajimave zbarveni samecci, ale to mohla byt jen varianta Cherryn, krizeni s Palmatami tedy neni potvrzeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:22 Muž Chem [837] Re: pavelka
Resilo se to tu uz mnohokrat. Naposledy asi v tomto vlaknu - poslednich cca 10 prispevku - rybicky.net/forum/6920

Ty zelene palmaty se podle vseho s cherry nekrizi - alespon se neozval nikdo, kdo by to vylozene potvrdil. Jak tam nekdo docela vhodne poznamenal - je dost mozne, ze green palmaty jsou zivotaschopnejsi a lepe se mnozi, takze mohou byt ve finale v akvariu ve velke prevaze.

Je tu na rybickach pomerne nemalo nadrzi, kde chovatele chovaji oba druhy soucasne pri zachovani barev obou druhu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:30 - Re: pavelka
Krížením stratia red cherry červené sfarbenie.Mladé sa budú vracať k prírodnej divej forme.Palmaty green sa množia naozaj rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:52 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: pavelka
Nejspíš to jsou palmaty green, ty se ti však nejspíš s těmi re cherry budou křížit, což by byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:48 Muž pavelka [0] - Parmičky – krevetky - likvidují mi red cherrry??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dříve jsem měl plné akva redcherry ale poté co jsem přidal druh na fotce tak jich je jak šafránu a mám převahu těch nových... - je možné že je likvidují?nebo se jen kříží a je převaha těch zelených? co je to za druh?? dostal jsem je od známýho ale nevěděl co jsou zač.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:13 - Re: DavidDizzer
Predpokladám,že C.cantonensis var.Crystal black.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:51 Muž DavidDizzer [26] – Co je to za krevetku?
Fotka k příspěvku Prosím, co je to za krevetku? :-)
Typoval bych rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_breviata_var_bumblebee… nebo rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_kantonska_var_crystal_red…, ale netuším...

Děkuji, přeji pěkný zbytek dne
DavidDizzer
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 08:51 S Muž invalida [3881] Re: peter1459
Jsem taky pro palmatu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 23:03 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: prasan
este dodám, na bokoch na brušku majú hnedasté bodky ako maju japoniky ale iba v 1 páse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 21:45 - Re: peter1459
A niektoré môžu byť takmer čierne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 20:31 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Příba
ja tiež len ma mätie to že niektoré su také svetlejšie a tie čo som mal v druhom boli tmavo zelené, iné sú zas skoro priesvitné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 20:11 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: peter1459
tipoval bych zelená palmata
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503?od=301