Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:30 Metz
Akva 54l. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2009 21:29 Metz
2kořeny,1plát břidlice,2kokosy 1samec a 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:20 Muž isamik [180] – Re: Metz
Dostatek ukrytu, velke akvarko, vice samic? Ale ja sem neznalec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:18 Metz
Jo a ta samice ma trochu větší břicho takže má jikry ale nežloutne.Proč??Je šedá vůbec nemá náznak žlutosti už tak 2 měsíce(byla šedá i předtim když jsem měl 2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:16 Metz
Samec se zblaznil samice se pred nim natřásá jako by se chtěla třít a on ji kouše a odhání...co s tím??? sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 15:50 Muž isamik [180] – Re: Metz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 15:33 Metz
Ahoj,dnes mi jeden akvarista poradil že jikry jsou neoplozené proto,že samec to nestihne oplodnit jak "opruzuje"druhá samice a perou se.Tak mi poradil dát pryč jednu samici že druhá bude mít klid ale kakadu je harémová tak že mám spíš jednu přidat a dve se "zabaví" mezi sebou a třetí se samcem se vytře ale do mých 50l 4 teritoriální cichlidky asi těžko.Co si o tom myslíte?Vadilo by samci když tu slabší utlačovanou dám pryč?Že bych měl jako jenom páreček.Dominantní samice tu slabší zahání a ta slabší se ani netře a samec o ni nemá zájem...Tak co??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:59 Metz
Ted jsem jikry kontroloval a samička je už sežrala.Snad příště budou zas růžové. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:56 Metz
Dík za supr článek i rady uvidím příště.no.Vždy byly růžové nevím co se stalo.díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já je mám vždycky ''rudý'',bílý jen pokud nejsou oplozený(u mne) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:41 Metz
Myslíte,že je možné že jsou oplozené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Metz
Myslím,že hned asi ne,stále si myslím,že se jedná o neoplozené jikry.Velmi dobrý článek je zde:http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:39 jurek – Re: Metz
Mám zkušenost že barva jiker u cichlidek je závislá na druhu potravy,někdy je mám vínově červené,jindy barvy slonové kosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:32 Metz
Hned po vytření jsou bílé ale samce ani samice jsem neměnil a minule mívali růžové..ale samice i bílé brání..nwm proč ted nejsou růžové.Nejde mo o to je množit jen by mě to zajímalo a rád bych někdy docílil pohledu na samici vodící potěr po akva. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Metz
Za jak dlouho zbělají?Nejspíš půjde o neoplozené jikry a rodiče poznají,že z nich nic nebude,tak je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:22 Metz – Proč jikry cichlidek(kakadu)"odumírají"?
Ahoj moje samice měly vždy růžové jikry ale to jsem měl ancíka a ten je sežral.Ted ho nemám ale jikry jsou menší a bíle(už 2 výtěr)samice je brání tak 3 dny a pak je sežere.Ted mám nové jikry,dnes nakladené a zase bílé. sad co s tím?čím to je? :-( :-( díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 22:10 Muž Barney [61] – Re: Metz
Před ancíkama v 54l nemá šanci uhlídat. Ancík tam vleze večer a sežere co najde. Samice spí v kokosu a samec hodně poblíž nebo taky v kokosu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:40 Metz
myslíte že to uhlídá jo?A ona spí v noci v kokosu s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:31 Metz
já mám kokos tak zachumlaný v mechu že tam panci ani nechodí pac se do toho zamotaj a cichlidy je vyženou ale nechci je podcenovat..potvurky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:28 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
kakadu by to měli podle mě ubránit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:27 Metz
nwm vždy na pancy a sekavcy utočila a odháněla se samcem ale anca neodehnali jak sem přišel byl v kokosu a svačil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:23 Metz
54l 3cichlidka kakadu 2sekavec 2 panc skvrnity 4 panc panda 6 neonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:39 Muž Primainfo [6] – Re: Metz
U mě Ramirezky před Pakistanskýma mřenkama nikdy neuhlídaly. Bylo to ve dne věděly o tom, bojovaly, byl to šrumec a vždycky prohrály. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:33 Muž Barney [61] – Re: Metz
O jaká jde Cichlidky ? No před Sekavcema a Pancéřníčkam to asi těžko uhlídají. Ti totiž rejdí v akva i v noci.
Jak máš velké akva ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:24 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
O jaké cichlidy jde ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:02 Metz – uhlídá?
Ahoj dávám pryč ancistruse a parmu SAE protože přerostli AQ a žrali jikry cichlidek.Myslíte že samička uhlídá(cichlidka) jikry před tetrami neonovými,panceřníčky pandy a skvrnité,2 sekavci pangio,druhou samicí??A samcem??? ještě to nikdy neuhlídali.
díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:35 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pruda2
Mejspíš první tření, ale za čtrnáct dní by měla být zase plná jiker:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:11 Pruda2
Nádrží mám asi 10. Ale k použití okamžitě jen ty dvě vytíračky. Jinak všude něco plave. Samička si právě pošmákla na jikrách, tak snad příště. To už se na to připravím. Ty cichlidky mám týden, takže jsem to vůbec nečekal. Ale i tak díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 18:55 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Pruda2
tobe se nemnozej ryby ale nadrze :-D jinak v 50 litrech jich v poho odchovas 60, takze max. jeden vyter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 18:51 Pruda2
Asi to tak udělám. Mám ještě starou 50l nádrž tak vytíračku udělám z ní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 18:28 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pruda2
U většiny pokusů přelovit vajíčka do jiné nádrže i se samičkou se nepovedou-samice je sežere,a u přelovení bez samičky se většina potěru nevykulí nebo se rozšíří plíseň. A jestli se se ti vytřely poprvé tak mic nepřěžije-samice je sežere, nejlepší by bylo počkat jak to dopadne a udělat z té 15litrovky vytíračku (záleží na rozměrech) nechat jí zaběhnout a přelovit tam samičku, až se samička naplní jirami přelovíš tam samečka, až se vytřou samce přelovíš do té 110 zpět, ale ta patnáctka jim bude zachvíli malá, takže bylo by lepší koupit další nádrž 40L minimálně!!

p.s. koukni na moje akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 18:17 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Pruda2
a v tom je chces odchovat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 16:56 Pruda2
Ryby se mi vytřely ve 100litrovém akva. K dispozici mám vytíračky 5 a 15litrů. Do nich ryby z tak velkého akva asi nepřelovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 16:47 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Pruda2
To je zase otazka. hmm zamysli se nad tim a pak neco pis!
PS: jestli ti to nedojde - pises o akva, kam chces dat jikry a odchovat mlade a nemas kam dat ryby?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 16:40 Pruda2 – jikry ve společném akva
Zdravím všechny a prosím o pomoc. Dnes se mi vytřely ve společném akva cichlidky kakadu. Rád bych je odchoval, ale ostatní ryby nemám kam přelovit. Mám šanci odchovat potěr když přemístím jikry do jiného akva? Co mám dělat? Prosím o radu. Díky Všem předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 20:35 Žena bucliik [99]
barney napsal: Jaj, tak to mě mrzí i za tebe.
Tak tam vrať toho samce. A zkus koupit nějaké menší Pancéřníčky (skvrnitý, panda, zelený...), abys z toho za pár dní neměl žumpu. ;-)


Proč by se z akvárka bez přítomnosti pancéřníčků stala žumpa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 19:46 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
Ale nemyslím si, že větší Cichlidy by si jikry v pohodě před Anc. sp. uhlídaly.
Nemyslel si tim, ze by to urcite uhlidali? Jestli ano, tak nemohu souhlasit. Pestrencum to nezerou ani tak kvuli agresivite nez spis ze je vyter v jeskyni, kde pres noc nekdo je. Samozrejme vecer tyto ryby spi stejne jako druhy vytirajici se na nechraneny substrat. U techto druhu ale ancistrusi vydi vitane spestreni jidelnicku.
Z mych zkusenosti neubrani ani perlovka cervena, kancik pricnopruhy (jedine kdyz se vytre na nespravne misto)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 17:54 Muž Barney [61] – Re: Unnamed
No jasný, oni se mi pokaždé vytřeli na kámen, všechny rybky se k tomu ani nepřiblížily, aji Ancistrus sp. si přes den netroufl, ale v noci, hold smůla.
Pestřenci ti jsou mnohem agresivnější, to by myslím aji ancistrus sp. couval před samcem.
Ale nemyslím si, že větší Cichlidy by si jikry v pohodě před Anc. sp. uhlídaly. ;-) To jsou mnohem větší drsňáci než malá C. ramirezova.
Já bych tam ty malé Pancéřníčky klidně dal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 21:45 Muž Barney [61] – Re: johnx
Mně se několikrát vytřely C. ramirezovy, pancéřníčci proti samcové obraně neměli nejmenší šanci, ale takový 10cm velký dospělý Ancistrus sp. si na jejich jikrách večer pekně pochutnal, šmejd. :-(
Zítra budu mít nové 2 Párky C. ramirezových, už se nemůžu dočkat. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 21:36 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: barney
Bohužel, to se stává :-( . Asi první tření, jinak pancéřníčky ani ancistruse bych tam nedával, protože by mohli pozřít jikry, raději bych častěji odkaloval.Ale na druhou stranu u mě se osvědčil otocintlus affinis.Ale co by tě mělo povzbudit je skutečnost že za čtrnáct dní by měla být samička připravena k dalšímu tření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 20:38 Muž Barney [61] – Re: PatasRS
Jaj, tak to mě mrzí i za tebe.
Tak tam vrať toho samce. A zkus koupit nějaké menší Pancéřníčky (skvrnitý, panda, zelený...), abys z toho za pár dní neměl žumpu. ;-) Neonky nechej tam kde jsou, pokud je pro ne ta nadrz dostatecne velka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 20:10 PatasRS
Tak a je to v prčicích.. :-O Obě samičky si všechny vajíčka sežrali.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 23:08 PatasRS
Tak dneska sem objevil, že se vytřela i druhá samička rybicky.net/nadrz/4603/9.jpg
Potom co jsem odklopl ten bily kamen, tak samicka zacla požirat svoje vlastni vajíčka tak jsem ji musel odlovit.. a nechal jsem tam vajíčka jen tak... Takže je tam jedna samice s vajíčkama a pak jsou tam druhé vajíčka ale bez samice.. Teď jsem zvědav jestli se bude ta jedna samice starat i o vajicka te druhé, která tam už není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:05 Muž Lukysek [8]
ahoj taky se me jednou vytřeli cichlidky kakadů odlovil jsem je a po rozplavani jsem je krmil vylihnutimi Sera artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:02 PatasRS
Včera jsem už všechno odlovil, nechal jsem pouze dvě samičky... ta druhá vypadá že má ve svém úkrytu taky něco, pořad se tam zdržuje, na chvilku vyplave a jede zase dovnitř. bohužel tam nevidím... Jinak co se tyče toho kolikátý je to vytěr.. tak to ti neřeknu, ale u mě se vytřeli zatím poprvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 10:44 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: barney
Určitě souhlasím s Unnamed stává se to dost často, jinak ze začátku potěr krm prachovým krmivem (sera micron) a poté naupiemi žábronožky solné a raději odlov všechny rybky kromě samičky.
a pokolikáté se ti vytřely????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 09:22 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
umely odchov cichlidek zavrhuji, pote se stava, ze rodice z techto odchovu jikry sezerou. Jinak neonky vubec nevadi, ale je samozrejme lepsi je odlovit, ne kvuli poteru, ale kvuli jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:28 Muž Barney [61]
A co takhle dát do jiného akvária ten kámen, na kterém jsou jikry ? Nemusíš odlovovat žádné rybky nic. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:24 PatasRS
A co s tim až se to vylihne.. :) cim se to potom krmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:33 R Muž Silent [5949] – Re: PatasRS
Mělo by to být poznat cca do 24 hodin. Neoplodněné jikry začnou bělat a je třeba je odstranit. Jinak si myslím, že samička by mohla jikry před neonkami uhlídat. I když jestli chceš odchov je lepší je separovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov?od=501