Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:02 Muž LisourJr [33] Re: JJaanca
JJaanca napsala: Proč si myslíš že jikry samec neoplodní?
Protože je to už 2. samička a byl to její 2. výtěr.. Když jsem zakládal akva (září), prodali mi 2 samce místo páru, tak jsem dokoupil měsíc na to na burze samičku.. Vytvořil se pár a společně utlačovali jednoho samce (toho co teď mám) a ten z toho páru se mi zasekl v listopadu za filtrem a uschl, tak se dala samička dohromady s tím zbylým a udělali spolu já nevím kolik tak 10-20 výtěrů bych řekl, v květnu mi umřela samička na vodnatelnost a teď mám tu 2. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:51 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
No vidíš, varianta registrovaného partnerství tak ta mě nenapadla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:49 Žena JJaanca [67] Re: LisourJr
Proč si myslíš že jikry samec neoplodní?
Přece nekoukáš do akva nepřetržitě. Že z jiker nic není se stává dost často a můžou být i oplodněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: LisourJr
Ono také záleží na tom, zda je to opravdu samec příslušný k příslušné samičce...Ani u lidí to není jen živém žrádle... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 19:16 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Pokud není neplodný, tak bych mu apetit vylepšil živou potravou, to by mohlo zabrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 19:05 Muž LisourJr [33] – Oplodnění
Zdravím, mám samečka asi od září loňského roku a teď u něj mám už 2. samici (první podlehla) a ať se samičky snaží ho do kokosu s jikrami dostat jakkoli, tak to se jim ještě podaří, ale jikry nikdy neoplodní. Je to už 2. samice co klade jikry poměrně často. Nevíte "co by se dalo udělat?" :-D Nějak ho povzbudit? :-) Díky moc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Míra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 12:48 Míra – kakadu
ahoj. prosím o radu. mám páreček cichlidek kakadu a nakladly červené jikry. oddělal jsem z nádrže samečka takže tam zustala jen samice a jikry. mají cca 7 dní a už mají ocásek a jdou vidět jakoby oči a váček. Otázka je: kdy je mám začít krmit nebo jak se o ně správně postarat?? díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 04:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Nemusí se chtít přeonačit ze své přirozenosti a ten problém může přetrvávat dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 22:26 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
smich No to jo ale první jsem jim to dával samotné a furt to nechtěly tak jsem to začal míchat jestli by to nepomohlo..Ale nic neberou ani kašičku ani samotné prostě nic..Tak zatím žerou jen artemky a komáří larvy..No to jsem zvědav jak je přeučím když nechcou ani dospělé mražené artemky(zcezené a nasekané na drobno) ... Doufám že jak ještě povyrostou vemou si mražené dafnie..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Mexxx napsal: Aha.. Zkusím to teda namočit a udělat tu kašičku..Já jsem měl ty živé artemky zcezené v malém kalíšku,kde jsem k nim přimíchal ty odskořápkované a pak to nátáhl stříkačkou a takhle to malým podávám,ale tu odskořápkovanou vyplivují..Zkusím to díky. :-)
No to je jasné, pokud to kombinujete..živá je živá... smich ony si to ty rybky odstředit v hubě dovedou...zkuste samotnou. Ale teda kakaďáci nejsou vyloženě dokonalí konzumenti odskořápkované...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:51 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
Aha.. Zkusím to teda namočit a udělat tu kašičku..Já jsem měl ty živé artemky zcezené v malém kalíšku,kde jsem k nim přimíchal ty odskořápkované a pak to nátáhl stříkačkou a takhle to malým podávám,ale tu odskořápkovanou vyplivují..Zkusím to díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Mexxx napsal: Ahoj, moje mladé rybky žerou jen artemie a malinké komáří larvy. Nevíte jak je můžu "přinutit" aby si začaly brát třeba odskořápkovanou artemii?Nemusí se třeba předem namáčet?(artemie)Protože všechno vyplivují..Taky jsem jim dával mražený cyclop a artemie zcezené přes sítko,takže potrava byla jemná ale nevemou si to. :-D Díky
Já když krmám odskořápkovanou, tak si z ní udělám hustší kašičku za pomoci vody, takže možná namáčení pomůže. Suchou jsem aplikovat nezkoušel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:03 Muž Mexxx [7] - Amerika – Krmení
Ahoj, moje mladé rybky žerou jen artemie a malinké komáří larvy. Nevíte jak je můžu "přinutit" aby si začaly brát třeba odskořápkovanou artemii?Nemusí se třeba předem namáčet?(artemie)Protože všechno vyplivují..Taky jsem jim dával mražený cyclop a artemie zcezené přes sítko,takže potrava byla jemná ale nevemou si to. :-D Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2012 16:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Míra
Kdyby nebyly ok tak by byly bílé ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 16:43 Míra – kakadu
ahoj mam pareček cichlidek kakadu a všim jsem so že samička nakladla jikry a jsou uplně červené. je barva ok??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:20 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vaclav
U mě si samičky trpasličích cichlidek i všimnou, nicméně jim to není nic platné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:50 Usine Re: boumi
Samička brání snůšku proti daleko větším rybám ale k mému překvapení si ancíka ani nevšimne a ten s klidem jikry sežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:25 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: boumi
Rozplavaný plůdek už ne, ale visící potěr nebo jikry zcela určitě a velice rád. Já se budu zbavovat ancíků najednou a to všech, protože jinak než že si samici s jikrama hodím mimo do rozplavky...tak nemám šanci prcky ani vidět, natož odchovat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:59 Muž boumi [0]
Zdravim chtěl bych se zeptat jestli mi ancistrusi nesežerou rozplavaný plůdek c.kakadu.
Díky. ano

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lukin
Neuškodíš ničemu, odlov ho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:16 Muž Lukin [0] – rada
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Už pátým dnem mi plave v akváriu potěr se samičkou a samečkem. Sameček zatím potěr nežere, hlídá teritorium, ale mám pocit, že si na nich dělá zálusk:) a bůh ví, jak dlouho se ještě budu kuchat radostí potěrem a samičkou... Když ho odlovím, uškodím tak nějak potěru nebo samičce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 22:06 Muž Qain [5] – poter
ahoj, no ne ze by na ne zrovna utocili, ale kdyz zrovna poplavou kolem a samice je nezvladne odehnat, treba proto ze odhani jinou rybu, tak si klidne nejakyho ukousnou. Doporucil bych samici s poterem od ostatnich ryb oddelit nejakou prepazkou (nekdy je to problem, chce to dopredu planovat umisteni dekoraci. Ja si vyrobil sklenenou prepazku s vyrezem prelepenym sitkou na komary, a by proudila voda. Samice s poterem mela tak tretinu akvarka pro sebe). Odchovat lze i bez oddelovani, pak zalezi jake dalsi ryby jsou v akvarku. Obcas se ale nektere ulovek podari i pres snahu samice. Me dokonce malyho sezrala i drobnoustka, ktera tlamickou hned tak neco neprotlaci. Shrnuto podtrhnuto, jestli chces co nejvetsi pocet prezivsich, tak bych je oddelil, Bud prepazkou, nebo prelovenim samice i s poterem (doporucuji najednou) do samostatne nadrzky klidne bez dekoraci, jen treba s jednim kokosem jako ukryt.
Drzim palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 16:37 Muž boumi [0]
Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli mi nesežerou 2ks SAE potěr Kakaďáků. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:21 Muž NIKO [527] Re: Mejla
www.akvaencyklopedie.cz/…
Je tam napsáno vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 16:55 Žena JJaanca [67] Re: Deathbull
Zvláštní to není, jak se ryby porovnají je pokaždé jiné. Mě se kdysi snesli ve 40litrech 2 samci bojovnice, ale rozhodně bych to nikomu nedoporučila.

No a jak je to s revírem samic trpasličích cichlid to máš rozhodně pravdu, asi bys měl poučit autora článku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 21:49 Muž Mejla [21]
Nemam skoro žádné zkušenosti ale krátce mám ramirezky samec/2samice a pár vijet a v poslednich tydnech jsou vsechny utlacovany utvorenym parem ramirezek. Ne nejak moc ale ta podrizena samice ramirezky je uplne bez barvy a nema klid temer nikde po nadrzi. Dno 80*40, 140lit. A pritom jsem videl u nekoho ramirezky v cca 60 litrech s vice samicemi. Uvazoval jsem jeste o paru Kakadu nebo Borelli ale nevim nevim jestli by se srovnaly... Co myslite? A co spis? Borelli nebo kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 19:05 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To je zvláštní, u mě se ty ryby srovnaly v 60x30x30 v počtu 1 samec a 4 samice. Jedna je teda proháněna, ale ostatní mají své minirevíry a je klid. Co se týče předešlého příspevku, tak se myslím že jde o velikost dna...proste střed a kolem určitý perimetr, ale ne o délku nádrže..30 cm na délku může být v různých akva hodně odlišný revír:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 18:50 Žena Dwarfy [156] Re: JJaanca
Já vím, že velikostně to akva vyhovuje. Mně šlo spíš o chování vůči novým nájemníkům. Momentální velikost teritoria samičky je celé akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 16:26 Žena JJaanca [67] Re: Dwarfy
Myslím že je jedno jestli dokoupíš jednu nebo dvě, akvárko máš na to velké dost, srovnají se tam. Jestli se nemýlím, ta jedna samice si hlídá teritorium přibližně 30cm délky akvárka. Četla jsem to myslím tady www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 13:12 Žena Dwarfy [156]
Ahoj, mám páreček cichlidek kakadu a přemýšlím o jejich rozšíření. Kupovat dalšího samečka (i se samičkama) je asi blbost, když už je tam ten jeden zabydlenej, že?
A je lepší dokoupit dvě samičky nebo jednu? Bojím se, aby jednu ta stávající neutiskovala. Když budou dvě, mají větší šanci, že se sžijou. Jsou mé závěry správné?

Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:57 Muž domik101 [17] - Živorodky
Myslíte, že je možné že se mi vitřel samec C. agasiziove a samice C. kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:53 Muž domik101 [17] - Živorodky
No když ja mám takovou, ktera nejde videt proste cela (vnitrek)
a bude tam i kdyz je mam v 60l akva samotne? kdyz to nema pred kym hlidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:40 Žena JJaanca [67] Re: domik101
Nejlepší je, natočit si ještě před třením jeskyňku tak, abys do ní viděl. Že se ryby vytřeli se pozná podle toho, že samice hlídá jikry a z jeskyňky nevyplouvá a když plave nějaká ryba okolo, tak vyplave jen aby ji zahnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:09 Muž domik101 [17] - Živorodky
Mám tam teda páreček cichlidek, samec neni vůbec agresivní, tancuje kolem ní, plave i pozadu, ale příde mi že jednou nechce samice a pak zas samec
samice je tmavě žlutá s vyraznym cernym pruhem a až nebude barevná nakladla jikry? nebo jak poznám že tam jikry jsou?(když je neuvidím,kdyz budou ve skrýši)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:27 Muž domik101 [17] - Živorodky
tak misto 30l akva sem jim koupil 60l akva :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:52 Muž domik101 [17] - Živorodky
taky si myslim ze to jsou agasizi, horší odchov? tak to me moc nepotesilo :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:38 Žena JJaanca [67] Re: domik101
Ano, při kladení jiker jsou oba a samec okamžitě oplodňuje. Ale doporučuju nechat samici s mladými, je to krásná podívaná.
Doufám že sem napíše ještě někdo názor jestli to jsou kakadu nebo agassizi. Jestli to jsou agassizi, tak těm jsem musela vodu dost upravovat, jinak se jim nevyvíjeli jikry, podle mě jsou o dost náročnější než kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 20:25 Muž domik101 [17] - Živorodky
Ve zveraku na akva mel psany ze je to kakadu a i prodavacka rikala ze je to kakadu ,ale este neco jako kakadu diamantova nebo duhova, tak nako
protoze 2 a 3 fotka je 1 rybka :))
Tak to je dobry, ja mam 60l odchovnu kde mam maly mecovky, anciky, neonky a kdybych tam dal samici ,,kakadu'' s malyma tak by mi je sezrala :-D :-D a po nakladeni jiker je samec okamzite oplodni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 20:10 Žena JJaanca [67]
Já myslím že to nejsou kakadu, ale agassizi. Na fotce z 1.9. máš jasného samce kakadu. Tehle ryba vypadá jinak.
A podle čeho jsi si jitý že na třetí fotce je samice?
Samice nemusí být vůbec s malými. Chovatelé jim seberou jikry hned po tření. Jinak já je nechala spolu 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:42 Muž domik101 [17] - Živorodky
Chci se zepta, jak dlouho musi byt samice s malymi po vylihnuti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:44 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku a znovu samice, tady de videt ze i ona ma barevne ploutvicky coz me zaskocilo, ale urcite je to samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:43 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:42 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku prosím o přesné určení

samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:35 R Muž romant [27987] Re: domik101
Jasně, že filtr ano. Ten bublifuk, to není žádná sranda, to je molitanovej filtr poháněnej vzduchem, prostě taková retro klasika, která bude ještě za dlouhou dobu funkční. ;-)
EDIT: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 23:32 Muž domik101 [17] - Živorodky
tak filtr ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:19 R Muž romant [27987] Re: domik101
Ideální je do takovéto nádrže použít obyčejnej bublifuk, s tím se o potomstvo obávat nemusíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:18 Muž domik101 [17] - Živorodky
a v tom akvarku nebude pak malym vadit filtr? znamy rikali ze jim filtr vztahoval rybky a ja tam mam taky sem tam nakyho ancika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:15 Muž domik101 [17] - Živorodky
3koda :(( ancíků mam miliony :-DD asi 5 se mi rozmnozily a ja cekam nez vyrostou at je muzu dat do zveraku :-DD
jojo dik, tak ted jenom premluvit nasi :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:11 R Muž romant [27987] Re: domik101
Jo, ancíkové se dovedou postarat. hmm
Co se týká té doby, tak se klidně může stát, že se vytřou druhej den co je tam dáš, ale taky se jim tam tzv. nemusí líbit a nic z toho nebude. Ta doba bude vždycky zcela individuální záležitost, žádný tabulky na to neexistují. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16279x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov?od=351