Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 19:46 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
skus to zive krmivo,mrazene ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 00:05 chovi
Vdaka za rady...tak nadrz je cca 100l (dno 80*35*)...tak patentky je nejaka firma katrinex, granule a dafnie su dajana...snad sa casom zabyvaju a zacnu zrat poriadne...import zrejme nebudu, lebo som ich kupil od jedneho ceskeho chovatela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2015 18:28 Muž roy [18] Re: Urtman
myslim ze narazit u kakadu na import u nas je skor vzacnost, lebo v cechach je dost chovatelov co dodavaju kakadu pravidelne do predajni.

ale jak uz tu bolo spomenute, potrebujupar dni aj tyzden nez sa zabyvaju a potom im grindal bude chutit beudebaty aj ine mrazene. zozeru snad vsetko ked sa udomacnia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 17:49 R Muž romant [27981] Re: chovi
Tak pokud jsou v richtiku podmínky, tedy hlavně voda a je akvo objemově v pohodě, tak samozřejmě na rozkrmení je nejlepší živá. Osobně mám dobrou zkušenost i s mraženou artémkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 17:45 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: chovi
Nejlepší je živá potrava ale mražená jako patentky nebo černé komáří larvy, taky rádi přijímají. Vločkové sera san nebo tetra min, to jim taky dávám. Ale když nechtějí žrát, tak jim to chvilku třeba bude trvat ale až budou mít opravdu hlad tak něco určitě skousnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 17:11 JoKa Re: chovi
Co to je za ryby? Jasne, kakadu, ale odkud je máš? Jestli jsou to náhodou nějaké importy, tak se nedivím, že na to prděj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 16:45 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Jaká velká nádrž?
Skus jim dat MRAZENÉ patentky,moje z počátku též nežrali a teď se jdou potrhat hop
Jaká značka tých krmiv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 14:47 chovi
Pred dvoma dnami som si kupil jedneho samca cca9cm a tri samicky (mali by to byt uz dospele kusy) a mam problem s krmenim, tak prosim ak by ste mi vedeli poradit. Skusal som ich krmit susenymi patentkami i dafniami, to nezrali,(skusal som im to davat rovno pred nos ale ak sa aj pokusili zozrat hned vypluli) skusal som aj granule pre mensie cichlidy tie taktiez nic...o vlockach ani nehovorim, ako tak mali zaujem o grindal ale to len ak doplaval sam k nim...neviem uz cim ich krmit. je to mozne ze si este nezvykli na krmenie ako take? lebo ostatne ryby sa idu pretrhat, zatial co cichlidky nejavia ziaden zaujem, aj ked zradlo plava okolo, resp. akoby si ani nevsimli ze v nadrzi je krmivo. dakujem za kazdu radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 11:35 jake98
ahoj chtěl bych se zeptat jestli můžu odlovit mladé od matky popřípadě v jakém stáří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:56 Muž Spery [0] – kakadu
krmení umělé , mražené dalfie jsem zkousel ale ty jim moc nejeli a ted krmim patentkami ty prijimaji dobre
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:51 Muž Spery [0] – kakadu
podrobnější info ... pár kakadu ( samec 7,5cm samice 4,3cm cca ) , společenství ryb 5 pancernicku panda , nadrz 70L , teplota vody 24stupnu , tvrdost 15-16dgH , Ph 7 - 7,5 ,
kytky , anubias a cryptocoryne , na dne tmavy sterk , koren , jekyne z kamenu , kokos , svetlo 1x 15W .. a menim vodu jednou za 5 dni 80% , ted mam v akvariu nejakou hnedou rasu ktera se mi chyta na steny akvaria , koren , kameny , kytky prote vsude ... myslim ze to je malou intenzitou svetla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 13:55 R Muž romant [27981] Re: Spery
Tak i bez znalosti nádrže by se dalo napsat, že dobrý papáníčko a často měněná voda, trochu zacvičení s teplotou, měnit studenější můžou sehrát při popostrčení ve směru ke tření svojí zajímavou roli. Ovšem když už se to budeš takto snažit ovlivňovat, někdy to prostě nejde a nejde, kdyby jsi se na hlavu stavěl, mysli i do budoucna a to co bude až se zadaří, oni to uhlídají a ryby se začnou rozplavávat, budeš mít vhodný krmení? Neztoskotá ten vysněný odchov právě na tomto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 13:45 radim Re: Spery
Když se zeptáš trochu jinak i s informacemi o nádrži, tak ti bude odpovědět snadnější. Oni se sobě nejspíš líbí, ale to prostředí v kterém jsou se jim líbit nemusí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 23:59 Muž Spery [0] – rozmnozování kakadu
Zdravim , chci se zeptat proč se mi nechtěj rozmnožovat cichlidky kakadu ? nějaký nápady ? nebo jsem přemýšlel jesti nevadí třeba , že jsem samici i samce koupil ve stejném obchodě , že se prostě nelíbí jeden druhému :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 12:13 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Designer
Já to tak neberu, v pohodě. Jen jsem chtěl poreferovat, když už se mi to konečně po těch neúspěších povedlo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2014 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stupi
Tak to jsem nechtel. Ale vzdyt se podivej na mne, taky se rad pochlubim i necim, co muze kazdy, a myslim si, ze peknou fotkou se mnoho lidi rado pokocha, ac na ni neni nejvzacnejsi ryba na svete ;-) .
rybicky.net/fotogalerie.php…

EDIT: Nez se nekdo rozhodne zastrelit, ze neni nejlepsi na svete, doporucuji s tim pockat do veku alespon 40 let, kdy vetsina chlapu zacne chapat, ze at je kdo dobry jak chce, vzdycky se na svete najde nekdo lepsi :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 11:07 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Designer
Odradit se nedám, jen mě to trochu zklamalo, v tom stylu, co se tu vlastně chlubím takovým primitivním odchovem, osobně mi to opravdu jako živorodky nepříjde, třu i neonky obecné a parmičky duhové a to už snad tak lehký nebude, teda bude jelikož jsou neonky na každým rohu že? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 10:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stupi
Radost z odchovu si nedej nicim pokazit (a uz vubec ne dohady o slozitosti), vzdyt to delas pro svou radost. Kdyz nekdo odchova neco, co se v akvariu povazuje za temer nemozne, jiste ze budu cumet, ale rozhodne to neznamena, ze bych od toho okamziku pri odchovu neceho "normalniho" ztracel chut to delat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 10:14 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Designer
Dík, takže nadšení kleslo, jelikož jsem byl profackován, že je to vlastně primitivnější jak živorodky coze No ve společenském je nemám, kvůli chudákům neonkám (ty by asi dopadly). Navíc jsem stále řešit nevykulení a pokud se vykulily, tak do 2 dnů byly sežráni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Já se nedivím že ti ramky nepřežily, pražská voda z vysokými dusičnany pro ně není. Mám podobnou zkušenost. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 08:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No pokud by ten dotycny mel v akvariu treba zminene Skalary, zkusil bych ho presvedcit, ze si ma s rodinou stoupnout do kolejiste a zkusi rodinu chranit, az pojede vlak. Verim ze by to ani nezkousel a radeji bychom sli na panaka :) . Dobra mamina malych Cichlidek zvladne opravdu hodne, ale samozrejme vsechno ma sve meze a chce to brat s rozumem.

Sam mam rad kdyz nekdo pise na radost, ze kdyz se nekdo snazi a akvarium ma v pohode, odmena prijde sama. Kdyz jsem docela nedavno prisel o Ramky, citil jsem se dost pod psa, a neco takoveho bych tehdy cetl moc rad, i kdyz ze to zase pujde, jsem vedel i sam. A tak to nekdo taky takhle vzal, a nekdo mezi to pusti vlky zvane Skalary, aby ukazal, ze to nefunguje, a samozrejme ma pravdu, na to argument neni, protoze Skalara je jiste bezna ryba v mnoha spolecenskych akvariich.

Nakonec prezentaci mam, neni tezke se podivat, z ceho to co pisu vychazi, a ze muj nazor muze byt znacne ovlivnen tim, ze preferuji cudlicky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 19:54 RAP
Ono záleží, o jaké spolubydlící cichlid jde. Zároveň je důležitý samotná povaha samičky i zdali byly ryby odchovány rodiči či uměle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.06.2014 17:49 R Muž romant [27981] Re: vaaclav
Absolutní nesouhlas s absolutním nesouhlasem. :) No, né chlapci, Jirka to napsal tak trochu na pohodu, ono je to klasická poučka o originalitě akvária a to co zafungovalo jemu to zcela pochopitelně nemusí zafungovat u jinýho. Já tomu příspěvku rozumím, řekněme jako motivačnímu a i tak jsem ho ocenil. ;-) Vono ta radost z odchovaný čudly je mnohdy veliká a je jedno jestli to jsou oka, nebo cichlidky, hlavně že se zadaří. Prostě tu minidiskusi neberu jako nějakou extra odbornou, ale jako klasickou hobby poradnu, kde nejde o počty, ale o konečný výsledek. Ovšem pokud to někdo vezme smrtelně vážně, potom by bylo dobrý, aby si Jirka zanonymnil profil, aby mu někdo nechtěl vytlouct okna, za to že to na tom inernetě napsal a jemu se ty mrchy cichlidky ne a ná rozmnožit a to je má ve společenakým, kde se přeci tak dobře množí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2014 16:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Absolutní nesouhlas, ve společném akváriu nemají většinou cichlidky moc velkou šanci, jsou totiž podstatně menší a i když je hlídá samička tak tím hůř, protože svým agresivním chováním ostatní na potěr upozorňuje. Živorodky to mají podstatně jednoduší i ze 4 velkými skalárami a 30 tetrami se mě stále množí, cichlidky přežily tenhle nápor opravdu jen výjimečně a to mám akvárium dost zarostlé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deathbull
Taky si vsimni, jak je mnuj prispevek prospikovan slovy "mnohdy", ktera tomu davaji tu nalezitou miru, prostor k uhybnym manevrum, a zaroven pekne hnusny sloh :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2014 13:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Udělat většinu cichlidek není žádná věda, skoro vše co jsem odchovat chtěl jsem odchoval tak jsem toho důkazem :) Ale že je to snažší než živorodky, to si tedy dovolím nesouhlasit.. Samožřejmě jsou živorodky a živorodky, ale také cichlidky a cichlidky, nelze to takhle napsat ani náhodou. Na druhou stranu pokud se jedná o chovné nádrže, tak rozdíl v odchovu pavího oka a pulchera je nulový, ale to jsou fakt totálně lehké odchovy kde postačí jen krmení..téměř jakékoli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 15:13 Muž stupi [-84] - Miniakvária – odchov
Tak již mám kolem 100 malých, již jsem na to přišel a kvůli začátečnické chybě mi jich cca kolem 70 padlo, hold teď už to vím. ano Rostou jak z vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:53 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: ludvik
To taky mělo být k smíchu! Anatomii umím to se neboj, jen to fakt vypadá jak spermie a to doslova, nikdy jsem tak velkej žloutkovej váček neviděl v porovnání s tělem, ale to bude asi tím, že jsem třel jen říční ryby a ty jsou opravdu jiné a mají patrné tělo, narozdíl od těch kakaďáků palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:07 Muž ludvik [1082] Re: stupi
Promiň, ale pokud někdo říká jikře s ocáskem spermie, tak se prostě smát musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:05 Muž P [125] - Betta splendensRe: stupi
Někde jsem četl, že barva jiker je také závislá na potravě ryb. Vyzkoušené to ale nemám. Moje rybky mívají jikry zbarvené od takové narůžovělé až po oranžovou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:52 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: ludvik
a co třeba? přečetl jsem co jsem mohl a všude dokonce myslím, že i tady se uvádělo, že mají červené jikry (to ostatně myslíš určitě) a proto se ptám i zde, tak vidím, že budeš asi člověk vzdělaný, tak poraď nepošklebuj se pouze palec no jo vlastně rada zní zjistit biologii :-D
ale je i možné, že jsem si to spojil s ramirézkou, jelikož jsem toho dost načetl i o ní, fakt nevím, ale někde jsem to četl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2014 12:24 Muž ludvik [1082] Re: stupi
Co se trochu něco málo doučit z biologie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   28.04.2014 22:46 Muž stupi [-84] - Miniakvária – pozorování
Jinak se musím pochlubit, ale jen potichu abych to nezakřikl, ale ten poslední výtěr vypadá, že dopadl dobře, jelikož jsem zpozoroval spermie (rybičky se žloutkovým váčkem) co se vrtěj jako blázni potlesk ,ale jikry byli pořád světlé a ne červené, jak se uvádí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:33 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Martin736
Ahoj ano dávám jak odstátou tak i vodu ze zaběhlích větších nádrží a přidával jsem cca 5ml totuminu. Míchám nyní vodu z RO a akvarijní, aby byla tvrdost mezi 7 - 10° a Ph lehce kyselé až neutrální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:32 Martin736 Re: stupi
ahoj..dáváš jim odstátou vodu???? nebo zkus přidat trochu torbenu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:19 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Deathbull
právě že mám 2 samce, jeden to vzdal nedávno a prořídly i samičky, ale třou se a pokaždé je to to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 15:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud jsou ryby už starší a tím pádem vědí jak na to, tak bych vyměnil samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 15:40 Muž stupi [-84] - Miniakvária – jikry
Ahoj mám problém s jikrami kakaďáků, již několikrát se mi vytřely, ale ať dělám co dělám, tak jsou jikry bílé a vydrží cca 3 dny, už vážně nevím čím to je mám vodu kolem neutrálu a zkoušel jsem tvrdší a teď i měkčí vodu a stále je to stejné. Nenapadá někoho čím by to mohlo být? dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:42 R Muž romant [27981] Re: MichoCZ
Odlovil bych opatrně, bude to pro hlídající pár lepší, nebudou tolik stresovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:34 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Opět jsem se dostal k jikrám kakadu. Po předchozí zkušenosti, kdy všechno v noci někdo sežral teď svítím asi 5cm páskem celou noc. Druhá věc je, že v akva je kromě rodičů i dvě tety. Je možný odchov i v případě těchto tet, nebo by bylo lepší je poslat do lázní o paro níž na pár týdnů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 13:02 Muž Jardzino [6] – cichlidka agassizii
Dobry den, mohl by mi prosim nekdo poradit ? Mam parek cichlidek agassizii a muj problem spociva v tom, ze rybky po vpusteni do akva hledaly mozne utociste. Samecek si nasel prostor okolo velkeho korene ale samicce se libi dutina v pozadi, ktera ale s dalsimi slouzi pro sani do filtru. Zezadu dutiny mam nalepene sito aby se mi tam nedostavaly ryby. Par dnu samicka strazila dutinu a odhanela samecka, dnes se pred nim tre bokem o dno a vypada to ze chce potomstvo. Dutinu jiz obyvaji oba. Ma otazka zni jestli je tohle projev pripadneho treni a jestli mam jejich domov aspon zezadu zabednit (aby mi filtr nevycucl jikry ) nebo zda jim mam vlozit jinou dutinu a oba se rozumne prestehujou. Dekuji za odpoved. Ps: do dutiny nevidim , tudiz nevim co se tam deje, ale chtel bych jim nejak pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:39 R Muž romant [27981] Re: Bin
Když mají možnost, zpucujou je, tedy ty šneci jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:37 Muž Bin [144] - Amerika
taká otázka, ako je to vlastne s ikrami a slimákmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: radim
Neviděl jsem to. Zrovna jsem byl ve městě. Ale takto vypadají asi 2-3 hodiny po nakladení. rybicky.net/nadrze/18206 k prezentaci jsem je dal schválně v plném rozlišení z foťáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Jeste vydrz, primo Kakdu sice nechovam, ale treba jikry Ramek nejsou hned na zacatku jako potom a muze to dost zkreslovat i fotka.

Koukni, zdrave jikry Ramek po nakladeni: rybicky.net/fotogalerie.php…
Ten samec nad jikrami z fotky je muj odchov ;-) .

Druhy den uz jsou u Ramek takove vic cire s flicky.
Spatne to byt u Tebe muze, ale nezoufej predcasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:35 radim Re: MichoCZ
viděls tření? možná ho k tomu nepustila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:34 R Muž romant [27981] Re: MichoCZ
Čím víc chceš, tím míň to jde, to je stará vesta. ;-) Častější výměnu vody, přidávání výluhu, pestrý krmení a nechat tomu volnej průběh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
To už mi udělal lempl jeden aspoň třikrát. Ale plodný byl, protože jsem nějaké embrya jednou měl. Dá se mu nějak vysvětlit co má dělat? Má tam ještě jednu malou samičku a té si vůbec nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:23 R Muž romant [27981] Re: MichoCZ
Zdá se že to sameček neoplodnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvku Takže tohle je asi špatně sad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov?od=101