Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:53 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Bez mléčné barvy, čirá s tečkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:44 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Dneska jsem ráno pozoroval samičku a byla docela plná. Po obědě koukám a je vytřeno do kokosu. Ale co mě mate, tak že jikry jsou už prakticky od počátku mléčně bílé. Jednou mi tento pár dal i pár kuliček s ocáskem, ale hned to požral. Hned jsem ratajem měřil vodu a UT 6, CT 9, vodivost 267 PPM TDS, pH 7,2. To pH by se hodilo určitě nižší a to samé ta vodivost.

Otazka teda je pro mě jako začátečníka s kakadu, jak mají vypadat oplodněné nezaplísněné jikry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:07 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak mám doma tři nové kokosy. Jsou v celku a vydlabané. Dva mi sice trošku praskly, ale to by snad vadit nemuselo. Je tam jen taková rýha. Přelovil jsem celé osazenstvo (3+1) do té nové nádrže. Mají tam vesnici, pro každého jeden kokos. Kdyby nějaká samice začala vypadat, že něco má, tak odlovím zbytek a nechám ji tam samotnout. Ten první pokus nevyšel a všechno sežrala. V kokosu nic nevidím a už u ztrácí tu svatební barvu.

Za jak dlouho by mohla být schopná se pářit znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Deathbull
No tak to asi moc nevyšlo:-D Seženu lepší kokosy ;) V hypernově bývaly za 10Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:36 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mno já tak nějak počítal že máš v tom kokosu jen jednu díru. Tak je to totiž správně :) Pak nemusíš řešit misku, jen dlaní přikryješ otvor a přeneseš. Samozřejmě je dobré původní vodu z akva kam je chceš dát vypustit a nahradit vodou z většího akva kde byl kokos původně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 16:21 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak jsem asi tím mojim pokusem o spoustu mladých přišel. Kokos jsem přenesl v misce i se samicí. Hned jak jsem ho dal do extra akva, tak jsem viděl okolo pár oranžových "uzlíčků" se mrskat. Napočítal jsem jich asi 6. Samice je vzala do tlamičky a zaplavala do kokosu. V kokosu jsem viděl navíc pár průsvitných čehosi. Jako jikry to vyloženě nevypalo. Mohlo to být pozůstatek dužiny. Byly to spíš jen takové cáry "kokosové" barvy. Pokud přežije aspoň těchto šest, tak vím, že to jde a příště nechám celou rodinku s více kokosy v extra akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Deathbull
I s ní a jikrama myslíš jako podložit miskou a nabrat to komplet i s vodou asi že? Mám tu dva týdny v záběhu akva pro žhavé tetry. Zatím tam nic není, ale můžu ji tam přihrát. Akva má asi 70 litrů vody. A nebo asi 30 litrů pro halana. Taky zatím prázdné.

Operaci známou od ancíků jsem zatím nikdy nedělal stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 13:06 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: MichoCZ
Pokud tam jikry má a jak že na 99% ano, opatrně začni šmejdit prstama kolem. Samice si do kokosu zaleze sama a kokos vezmeš i s ní a jikrama. Neboj, stresem je nepožere, mě se jednou povedlo si nevšimnout ležícího potěru a odkalovačem jsem šmejdil tam kde jsem neměl, samici to nerozhodilo a pěkně si prcky posbírala. Počkal jsem až si vytahá potomky z kalu a nanosí je do kokosu a vzal zase celý kokos. O pár měsíců později z toho bylo cca 70 krásných dorostenců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 11:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Mexxx
Mám doma týden kakadu. Dvě starší samičky a jeden mladší pár. Hned obsadili kokosy, ale jednu samičku dneska pozoruju a je úplně jasně žlutá a ten pruh přes oko má zářivě černý. Navíc se stala víc agresivní a okolí kokosu hlídá. Mám to brát, že už jikry jsou nebo teprv budou? Nebo je to jen nějaký rozmar?

V akva je početná osádka teter krvavých. Je možné pokud v kokosu něco je ho odebrat do jiného akva a nechat to vylíhnout tam? Někde píšou, že se s tím má odlovovat i samice. Je to správně? Jak zvládají přelovování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 18:52 Muž Mexxx [7] - Amerika
Tak už jsem je mírně přesvědčil na odskořápkovanou artemku, ale mražené nic nechcou. Díky za odpověď. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 09:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
No, možná berou jen to nevidíš, protože prcci a 6 dní bez žrádla to nejde moc dohromady, to by už potěr popadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 20:10 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: Deathbull
Mohu potvrdit že rostou rychle, ale prosím vás jak to děláte, že vám to další krmivo berou? Vylíhlé artemie bez problémů, ale teď už jsou tak 6 dní bez artémek, a neberou nic, sekané nitěnky, granule atd. všechno už jsem zkoušel. Nechápu to při minulém odchovu si zvykly rychle a teď nic. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2013 13:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Může to udělat ledacos, ale určitě tím nic nezkazíš. Kakadu jsou spíše harémové, než párové ryby, já k samci dával vždy 3-4 samice a spousty kokosů, pak stačí vyndat kokos i s jikrama a samicí, přendat do samostatného akva. Jednu dobu byl samec tak aktivní, že byl v původním akva sám a samice mi zabraly 4 27l kostky:)

Odchov je triviální, artemie a později kvalitní granulky a sekané nitěnky. Rostou rychle, mortalita zanedbatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 12:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Bin
Zkus se zaměřit nad rozdělení akva, členitosti dna a úkryty, a v kolika litrech jsu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 17:32 Muž Bin [144] - Amerika
Pomohlo by zmierniť agresivitu kakaduoviek voči borelliovkam keby som do akvária dokúpil ešte jednu kakadu samicu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2013 20:09 Muž Aforte [533] - Rostliny
Dát je do jiného akva :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 20:08 dzejkob
ahoj, mam v akva par cichlidek kakadu ve spolecenskem akva 120l a za dva dny samicka sezrala jedno pavi ocko a jednu neonku, asi brani jikry nevite co delat aby neutocila na ostatni...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:39 Tomáš55 Re: romant
hej? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:37 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Jj, živý krmení, výborný afrodisiakum. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:36 Tomáš55 Re: romant
aha, no tak ona sa mi vytrela do panthenonu a má letnú vodu, kŕmim v lete LEN živými dafniamy, cyklopom a komárímy larvamy a to všetko aj v mrazenej podobe. Vodu filtrujem a okysličujem a o mladé sa staral aj samec. VODA EŠTE RAZ JE KRÁSNE TEPLÁ TERAZ V LETE, AJ KEĎ AKVÁRKO JE V TIENI. potlesk potlesk potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
No, kedy chce, to spíš kedy má k tomu podmínky, je dobře krmená, zaplněná jikrama, najde vhodný místo, je odpovídající voda, prostě všechno jak má být a znovu opakuji, je třeba součinnosti obou partnerů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:29 Tomáš55 Re: romant
myslel som si, nie sú to pávie oká, ale ona si može naklásť ikry, kedy chce? ja som mal už tie oné ikry. nevedel som, že ich nakladla a jedného dňa ráno som videl malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:26 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Tak ono to funguje tak, že samička jikry klade a sameček za ní ty jikry oplodňuje, takže je třeba součinnosti obou z páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:16 Tomáš55
Prepáčte, že sa furt vypytujem, ale chcem sa opýtať, ako dlho ešte trvá po spárení, kým samička nakladie ikry. Ďakujem. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:20 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Designer
No že je tam nemaj v přírodě a nedaj se tam nachytat, tomu bych i věřil :-D že se tam nedaj někde pookolo sehnat vajíčka, tomu nevěřím, vždyť pod Tatrama to není na konci světa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cosmogagy
Coz ovsem nepopira tvrzeni, ze pod Tatrami je nemaji smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomáš55
Ale notak, vajíčka artemií se přece dají koupit skoro v každé akvaristice, případně z internetu. A líhneš si to sám doma, návodů je na internetu kvanta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:38 Muž Spiike [63] Re: Tomáš55
Artemku si kulím sám a objednávám ji na eBay. A úplně v pohodě. ;-) Pro prcky je to super.

Ale když se mi vytřeli poprvé tak sem jim žádnou speciální péči nevěnoval. A dnes z toho vrhu mám 5 dospělých 1x samec 4x samice. Ale nějak se mi nechtějí třít. I když je fakt že i prostředí v AQ se mi změnilo takže bude příčina nejspíš v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:04 Tomáš55 Re: romant
Pre malé mám cyklop alebo drobné dafnie. Artemie tu pod Tatrami nemáme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:03 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Po nakladení jiker, tak ty 3 dny než se vykulí, to záleží taky na teplotě vody a za další dva dny to chce začít přikrmovat, ideál drobnou živou, třeba artémku a když nedáš nic, tak si taky poradí, ale nebude jich tolik úspěšně odchovanejch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:54 Tomáš55 Re: romant
a ako dlho trvá, kým sa malé vyliahnú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:54 Tomáš55 Re: romant
váu, super mama! Ona odháňala ostatné ryby aj spolu zo samcom a ja som si myslel, že ju budem musie´t odloviť, lebo robí iným zle a potom som objavil ikry a potom aj malé. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:49 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Samci někdy potěr mají snahu sežrat a proto je dobrý toho samce, jenž se takto projevuje odlovit. Jinak to co pozoruješ u samice, je naprosto normální chování a starost o potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:41 Tomáš55
Ahoj, ešte mám pár otázok. Ako dlho po spárení cichlidiek kakadu samička nakladie ikry? Ako dlho trvá, kým sa mláďa cichlidky kakadu vyliahne? Treba malé nejako špecíalne kŕmiť alebo ich sami nakŕmia? - Je to trochu smiešné. Moja cichlidka kakadu samička z dekorácie kde sa vytiera dáva preč svoje výkali papuľkov a má aj niektoré malé v papuľke, takže drží ich aj tam ako tlamovci a samec sá o nich tiež krásne staral, on ich presunul do inej dekorácie, tam ich nechal a niekto ich tam zožral.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:09 Tomáš55 Re: Designer
ale ja som si tie ikry nevšimol, ráno som videl, ako z dekorácie vycházajú malé kakadu. iné akva bohužial nemám a dík za reakciu, nechám to na prírode ;-) ;-) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Kdyz se ty ryby vytrely jednou, nevidim duvod, aby se nevytrely po case znovu. Co se tyce poctu kusu, mene se jich vykuli treba z duvodu tvrdsi vody nez by mela byt, takhle se mi z nejakych snad 200 jiker vykulilo jen okolo 20ti Ramirezek. A ze je neco sezere, to uz musis resit jinak. Bud odebrat jikry a odchovat bez rodicu v jinem akvarku, nebo dat jinam ostatni ryby, protoze jinak je ze neco prezije prilis velka nahoda (podle toho, kolik je tam dalsich ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:59 Tomáš55
ahoj, dneska ráno som videl, ako sa mi liaahnú kakadu, CCA LEN 12 KS!!! krásne sa o nich starala a prišiel samc a presunul ich inde. tam prišiel panciernik a zjedol ich. čo myslíte, bude mat ešte ikry??? dík. PS: samec sa o nich vzorne staral aj so samicou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2013 16:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
Nebo vuůbec, pokud jim neuděláš vhodné podmínky, první si něco přečti z více zdrojů, takhle to je jako ptat se kolik vyhraje Barcelona nad Zargozou :) Ptej se na informace, které nezabírají tak velký okruh, v atlase to máš popsané :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2013 15:50 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Tomáš55
Hlavně si musí zvyknout na prostředí. To nejsou paví oka. Klidně můžou hodit příští týden jikry, ale taky to může trvat měsíc nebo dva. Není to tak na povel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:41 Tomáš55
Ahojky! Mám párik cichlidiek kakadu a ako zariadiť, abysa spárili, keď sa to dá? Vďaka za Vaše reakcie. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 16:03 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Momentálně se mě třou kakadu :-) Nevíte jestli se jikry vyvinou když mám celkovou tvrdost 11 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 23:04 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Něco přežije. Ať to ten co bude sypat nepřežene, tu dávku mu odměř, aby z akvária nebyla v neděli stoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:02 Muž Jirkaass [35]
dobře snad nepřijedu zklamaný :) . na dávce jednou denně by ten výked měli vydržet ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:01 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Tak to ty drcený vločky budou řešení, když není artemka, ten žloutek bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:59 Muž Jirkaass [35]
rozplavaný už by měli být cca 10 dní skusím to aspon nák domluvit že by mi sme někdo skošil a hodit v sobotu apson jednu dávku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2013 22:57 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Hmm, to je dost dlouhá doba na omladinu, tu chce futrovat nejlíp několikrát denně, ale drcený vločky to je taky možnost. Nepíšeš, jak jsou staří, ale předpokládám, že se rozplavávají. Samozřejmě na výměny vody nezapomínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:54 Muž Jirkaass [35]
taky že o to jde.. dnes jsem bez artémky musím založit novou zatím jsem jim tam dal hodně jemnoulinkej tetra min aby měli aspon něco. ještě tu nastává druhý problém o výkendu tu nebudu a de o to aby rybky přežili jsou v 60l akvárii se samicí v pátek je nakrmím a pak až v neděli. Přežijí to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:50 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Můžeš, ale dlouho s tím nevystačíš a bude ti to děsně kazit vodu, je to nouzovka na přechodnou a krátkou dobu, než budeš mít třeba artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:47 Muž Jirkaass [35]
chtěl ybvch se zetpat jeslti mužu malé rybky krmit vaječním žloutkem ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:31 Muž acik [416] Re: grunda
to bude bašta hop
grunda napsal: tak dneska jsem objevil v akva mladé kakaďáky, jsem zvědavý, za jak dlouho je placky zlikvidují

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16279x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-odchov?od=151