Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za vajíčka?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Množení ostatních živočichů 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Co je to za vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:16 Muž Ryboň [5] - AmerikaRe: monty
Este skalarov ktory pojdu prec,neony a prisavnikov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:11 Muž monty [86] - AmerikaRe: Ryboň
No, tak už víme, že máš otíky a pandy, co ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:02 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku Čoho sú to ikry?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2012 17:48 Žena Dwarfy [156] Re: ola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 17:17 Žena ola [31] – Co a čí to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle jsem objevila v akvu. Co je to a taky čí? Prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:29 Žena Kate127 [74] Re: JagerMaister
Tak ty jikry budou asi jejich, ale s těmi šneky nevím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:11 JagerMaister Re: Kate127
Fotka k příspěvku Nee nehlídá .. Fotky ikier pancierníka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:32 Žena Kate127 [74] Re: JagerMaister
Mám obojí, jikry i to cosi... Jikry jsou nalepené na hlavici filtru asi tak ve třech skupinách po sedmi. A ty tři tvary jsou pod filtrem a trošku se po skle pohybují. Okem ten pohyb vidět nejde jen nepatrně přes lupu. Může to být další stádium vývoje toho panceřnička po jikře? Hlídá si panceřniček své jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:26 JagerMaister Re: Kate127
ked sú tie vajíčka drobné a uložené akoby v obale tak je to slimák - šnek
ked sú voľne polepené po skle je to pancierníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:20 Žena Kate127 [74] Re: exit
Fotit jsme to zkoušeli, ale marně. Je to příliš malinké a rozmazané na tom skle. Šneky jsem žádné neměla ani nemám a myslím, že by měl snad něco jako ulitu? Nebo aspoň rostl rychleji?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: Kate127
Že by šnek? ;-) dodej foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:14 Žena Kate127 [74] – Co je to?
Ahoj,
potřebovala bych radu.
Mám v akva dva karasy, jednu závojnatku a tři pancéřničky (dva zlatopasé a jednoho skvrnitého).
25.12. jsme si všimli, že jsou na skle jikry, ale netušíme čí. Bylo jich tak kolem 20 celkem (průměr 1mm). Současně jsme našli něco, u čeho nevíme, co by to mohlo být. Má to oválný tvar, velikost asi 2mm (nejspíš o 1mm povyrostlo), pořád přisáté na skle, pomalinku se pohybující a uvnitř je něco malinkého možná rybička, nevíme. Od toho 25.12. žádná změna, jen jikry byly zřejmě snězeny a včera opět nových cca 20 nakladeno opět na stejném místě.

Co je to? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:26 Muž Zlicka [12] Re: Dawe_cz
A ty "nitky" bych tipnul na hlístice. kdyžtak předposlední obrázek:

rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dawe_cz
okružák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:24 Muž Dawe_CZ [34]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o pomoc a radu. Mám akva 240 litrů, dnes jsem si všiml že za moji 3D zdí se objevily jakoby vajíčka v takovém slizu a je jich tam celkem dost. za tou 3D zdi mám asi tak 3 malé šneky ale vůbec netuším jak se tam objevily. Můžou se tyto vajíčka vylíhnout? Jak se dají odstanit? Můžu je seškrábnout stěrkou? A ještě bych se chtěl prosím zeptat, jak jsem se podíval hodně zblízka, tak jsem si povšiml na sklech uplně tenkých průhledných jakoby nitek, jsou uplně tenké a pohybují se. Co jsem si všiml tak je to jen za tou 3D zdí, co to může být?. Akvárko mám nové, zaběhnuté měsíc. Moc děkuji za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:27 kadiška Re: Raviolka
je velká kulatá plochá a hnědo-žlutá :) .Vajíčka nepřibyli takže zatím to vypadá na ně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 20:51 Žena Raviolka [2154] Re: kadiška
Ampulárka okružákovitá (Marisa cornuarietis) se splést nedá - pokud je ze strany sploštělá, tělo jakoby flekaté, je to ona. Neboj se, však ona se do kytek dřív nebo později pustí :-D
Vajíčka žebrovníků bývají taky v menších shlukách, ale celkově jich bývá hodně přes 100. Jestli další nepřibydou, tak je to ta ampulárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 20:12 kadiška Re: Raviolka
Mám tam šneky jen Clea Helena a Ampulárky asi okružákovité (ale žádnou kytku nesnědly možná jsem spletla druh). U těch fotek žebrovníčků jsou vajíčka všude možně. Tyto se drží jako slepené spolu na jednom kořínku rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 19:22 Žena Raviolka [2154] Re: kadiška
kadiška napsala: Muže to bejt od žebrovníků??Může ;-) , pokud mají tak 2 mm, ale to by jich ještě během 2 dnů přibylo.
Ze šneků má velmi podobná (ale po nakladení podstatně menší) vajíčka Asolene spixi, ale to je poměrně vzácný druh. Z těch běžnějších Marisa cornuarietis, ale tam je ta želatina okolo dost nápadná. Z běžných šneků taková vajíčka nemá nikdo...
Takže za mě takhle na dálku a bez podrobností vyhrává žebrovník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 19:13 radim Re: kadiška
Dost se podobají jikrám pancéřníčků... Ale nejde z fotky moc odhadnout jejich velikost.. A taky jestli jsou v nádrži vůbec tyto ryby. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 16:22 kadiška Re: Yirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muže to bejt od žebrovníků?? Dala jsem je do sklenicky zvlast ryby je zacali okusovat. Ale hned je vyplivly jak kdyby na ně byly tvrdé. Nevadi jim to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 16:14 Muž Yirka [9126] Re: kadiška
Od Ampulárií 100% ne. Ta klade kokony nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 15:58 kadiška – vajíčka
Ahoj, dnes se mi objevili na kořenech pistie vajíčka cca 10-15ks. Jsou od sebe dost daleko a visí jakoby "na ničem" (asi průhledný rosol či co). Může to být od ampulárek? Jsou bílá a mají malou tečku uprostřed.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2011 10:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: marek21
Zbytek ("slupky vajíček") ampulárií, co spadly do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 09:57 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Vie niekto co to je ? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:34 Muž danny80 [0] Re: kakaoo
asi počkám, heleny to stejne zpracují. Okruzaky jsem nikdy nevidel u hladiny, precejen to tam maji 50 cm po stene. Jen lavatky se tam zdrzuji, tak mozna ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:19 kakaoo Re: danny80
Je to od okružáků.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: danny80
Proč by nemohly být od levatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:04 Muž danny80 [0] – Prosim o určení vajíček.
Fotka k příspěvku Zdravím, na plovoucí rostlině se mi objevil takový průhledný kokon, kde je asi 10 vajíček. Nikde jinde jsem to v AQ nenašel. Lavatky to nejsou, okružaky skoro nemam, pac je heleny poziraji. Heleny mozna? Ale nevim o tom ze by se dostaly az na plovoucí rostliny. Tam jsem zahlíd jen lavatky. Jinak vedle ma hnizdo čichavec, ale nic tam neni nakladeno. Nevim, poradite? Pridavam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 11:25 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: petulevrtule
Já mívala 3 helenky a taky se mi objevovaly takovýhle vajíčka. Dva šneci se vždycky potkali, lezli po sobě, pak jsem nacházela vajíčka, ale nic z nich nebylo. Když po sobě minule lezli, našla jsem pak prázdnou ulitu jedné z nich... Už mi zbyly jen dvě, taky je často vídám spojené, ale nevim, jestli mám jásat a nebo se bát.... Je normální, že jedna helenka vysaje druhou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 20:37 petulevrtule Re: Lola
Já mám jen jednu a klade vajíčka, tak to mám jasný. Nevím kolik jich máš ty ;-)
A jak se pozná sameček od samičky, to nevím, ale kdysi mi někdo, kdo je chová říkal, že prostě pokud chce člověk aby se množili, tak si prostě pořídí tak 5 ks a určitě mezi nimi bude zastoupení obou pohlaví.Třeba nám to osvětlí někdo, kdo je chová ano

Jooo a k tomu oplodnění: napadlo mě to proto, že v atlase píšou, že jsou vajíčka žlutá nebo žlutohnědá?? Teď si nejsem jistá a já je mám čistě bílý. Jak tu blanku, tak vajíčko je svítivý jako Whitky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 19:03 Žena Lola [28] Re: petulevrtule
Fotka k příspěvku Já takových vajíček měla taky dost po akváriu a nikdy se malé Helenky neobjevily. To mně nenapadlo, že by mohly být neoplodněné :) Jak se rozezná pohlaví Clea Helena? stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 14:07 petulevrtule Re: ustavprochore
Dášul, díky, já jsem koukala do atlasu, ale nebyla jsem si jistá, chtěla jsem se ujistit :-D Jen nevím, jestli budou malý Helenky, páč tu nemám samečka. Nikde jsem se nedočetla, jestli je možný, že by si uchovali něco na jindy z předchozího páření...Takže třeba to není oplodněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:28 Žena ustavprochore [567] Re: petulevrtule
Vajíčko v pytlíčku = budou malý "Helenky". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:59 petulevrtule
Fotka k příspěvku Mám prosbičku, v akvárku jsem včera našla tyhle vajíčka. Osazenstvo: Krevetky White pearl, babaulti - od těch to jasně není. Clea Helena a okružáci, granifery. Čí jsou to vajíčka? Protože okružáčí poznám, vím, že to od nich není.
Je to čtvercová blanka a v ní jedno bílé vajíčko.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:56 Muž Yirka [9126] Re: Deennyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:54 Muž navik [908] - SumciRe: Deennyy
Je to snůška vajíček ampulárie, pohledejte ve foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:51 Deennyy – vajicka-POMOCT
Fotka k příspěvku nevite nekdo jak se starat o tohle?nasla jsem to na hladine..opatrne sebrala a mam to v misce.Nevite od jake rybicky by to mohlo bejt?jsem zacatecnik. mam zavojnatky, ancistrusy, sneka vodniho a 3skalary..dekuju moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:15 Signum Re: Bob66
Ano mam len samicu a teraz som si vsimol ze to bude jej stale je blizko nich a nikoho k nim nepusti a stale ich ovieva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Bob66
To vypadá na skaláry, ale pokud to chápu dobře máš jen samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:12 Signum Re: Bob66
Tak co prichadza do uvahy:
1. bojovnice (tie asi tazko zvyknu stavat penove hniezdo),
2. neonky (neviem tiez sa mi to nezda)
3. Danio (neviem ci moze byt)
4. Skalar(samicka pozostatok s ineho akqa nikdy nemam samca),
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Signum
Tak tohle není od šneků, to jsou rybí jikry X-) Spíš napiš co máš za ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:03 Signum – Sú to slimáci?
Fotka k příspěvku Cawte, na kryte filtra sa mi objavily nejake "ikry" alebo vajička. Neviem co to može byt. Sú to slimaci? rozzureny Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 07:46 petulevrtule Re: caja008
Tady máš fotku, jak vypadají nakladená vajíčka od okružáků, pro srovnání :-)Fotek tam mám několik, snažím se vychovat zajímavé barevné varianty smich Pro vícero fotek si najdi mou nádrž: Výkrmna okružáků

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 10:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: caja008
Jestli jsou obaleny slizem, tak se muze jednat jen o vajicka sneku. krevetky sva vajicka nosi s sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2009 10:16 caja008 – Co je to za vajíčka??? POMOC spěchá
Dobrý den dnes ráno jsem našel ve svém krevetkárku jakésy vajíčka na listech Jsou jekoby v řadě za sebou obalený takovým slizem. Fotku boužel nemam protože když je vytáhnu z vody tak jsou průhledný. Může mi někdo říct jestli to patří okružákům nebo krevetkám. Mam tam red cherry. Za odpovědi dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 07:32 Muž many [9] Re: LopoCZ
To jsou vajíčka neritin. Ale neboj,rozmnožení nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 19:06 LopoCz
Fotka k příspěvku Zdravím,

nechtěl jsem zakládat nové téma a tak píšu sem. V akváriu se mi začalo "něco" vyskytovat.
Velikost je zhruba jako hlavička špendlíku. Přikládám foto.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8515x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11433-co-je-to-za-vajicka?od=201