Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina - vajíčka a rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neritina - vajíčka a rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 20:46 Žena Katrinkkaa [2] Re: afc1886
Moc děkuji, tohle jsem vygooglila, ale nebyla jsem si jistá, tak jsem chtěla radu zkušenějších ;-)
Moc děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2023 14:08 R Muž afc1886 [14681] Re: Katrinkkaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 13:58 Muž Daniell [38] Re: Katrinkkaa
Ahoj, neritina se v akva nerozmnožuje. To co tam máš je buď levatka nebo okružák nebo podobný "užitečný" šnek, kteří pomohou s údržbou skla od řas, zbytků potravy a podobně. Při přemnožení je jednoduše zredukuj - ( při výměně vody a údržbě všechny, které uvidíš prostě vyhoď ) - vždy tam nějaký zůstane a opět se rozmnoží - moje zkušenost je že jsou to dobří pomocníci a hlídači toho zda nepřekrmuješ. Hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 11:35 Žena Katrinkkaa [2] Re: Yirka
Moc děkuji..koukám, že jich tam je víc..tak uvidíme coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 11:25 Muž Yirka [9123] Re: Katrinkkaa
Neritin rozhodně ne. Nejspíše to bude nějaký šneček co přicestoval s rostlinkami. Uvidíš až povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 10:57 Žena Katrinkkaa [2] – Larva?
Fotka k příspěvku Ahojte, začínám tak nějak s krevetkami a taky mám 2 neritiny zebra a 1 ampulárku. V akvárku se mi teď objevil nějaký nový mini živočich, který se pohybuje smich
Myslíte, že bych to mohla být larva neritin? Žádná vajíčka jsem nezachytila nebo je to nějaký parazit? Nové rostliny jsem dávala cca před 3 týdny.
Děkuji stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2022 15:25 Muž Yirka [9123] Re: Tonic
Nech je trochu odrůst a svůj omyl brzy poznáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.12.2022 14:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Tonic
To co zde popisuješ není možné.
Všeobecně:
Neritiny kladou kapsule,akvaristé se mylně domnívají,že se jedná o jednotlivá vejce ;-) .
Jedna kapsule může obsahovat,až cca 70 vajíček z nihž se vylíhnou larvičky - veligery s jakoby ochmýřenou hlavovou částí,ta slouží k pasivnímu unášení prouděním vody do brakických vod,kde prochází planktotrofním vývojem,až do podoby miniaturní Neritiny a vrací se do sladkých vod. V odkazu si zaroluj na přiložená fota a text.
www.researchgate.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.12.2022 11:23 R Muž ctibum [6906] Re: Tonic
Máš fotku?
Jinak splachování není úplně fajn řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2022 19:44 Muž Sha [500] Re: Tonic
Přečtěte si, prosím, něco o odchovu těchto plžů:
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2022 16:45 Muž Tonic [0] – Vajíčka
Nevím jak je top možné, ale mám v akva 4ks Neritiny, objevily se vajíčka a teď s pravidelností posílám tobogánem, min 2ks týdně malinkých Neritin.

Takže za mne, množení je v akva možné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 20:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Lebandurka
Kdyby byly vajíčka neritin jediný problém, který vás potká, mohla byste si gratulovat.
Jinými slovy - neřešte to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 14:02 Lebandurka Re:
Všem moc díky. Šneky si nechám. Mám v plánu vyměnit kameny za světlejší a na těch to nebude zas tolik vidět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2021 13:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Lebandurka
Pokud to tam nechceš vyměnit šneky za jiný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 13:06 Žena patka [112] Re: Jája
Ale není to pěkný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2021 13:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Lebandurka
Nechala bych to být, ničemu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 13:04 Žena patka [112] Re: Lebandurka
Zlikvidovat,ale jde to špatně.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 13:02 Lebandurka – Vajíčka neritin
A copak s tím? Prosím. Šneci z toho stejně nebudou, ne? Tak mechanicky odstranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 19:10 Silviebaris Re: Kawasaki
Já je měla na lávovém kameni a jsou tam doted,ani za pána to sundat a ani savo s tím nehnulo..nebrat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 19:03 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Silviebaris
Ja se o to ani nesnažil. Jen seškrábal z předního skla. Časem se to ztratilo samo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 19:00 Silviebaris Re: Richo
Navíc se to těžko z čehokoli sundává,je to jako přilepený pattexem.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 18:53 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Richo
Mám dojem, že se rozmnožují v brakické vodě. Když jsem je měl vajíčka byly po celém akva a nepozoroval jsem žádný vývoj. Lepší se jich zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2021 18:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Richo
www.researchgate.net/… Je tam k tomu i celá publikace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 16:47 Muž Richo [11]
Je někde obrázek těch larev? Vylíhnout by se měli ve sladké vodě a celkem dlouho v ní vydržet, než se dostanou do toho moře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 14:35 R Muž ctibum [6906] Re: Petr Valenta
Neritina určitě ne viz atlas:
"Odchov: Vajíčka jsou bílá, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula, a pak přileze zpět. Z toho plyne, že když vám šneci nakladou malá bílá vajíčka, tak nikdy malé šneky neuvidíte."

Kružník je všudezdejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 13:44 Petr Valenta Re: tramtra
Děkuji, budu dál sledovat. Zatím nechápu, kde by se tam vzal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 13:11 Žena tramtra [3202] Re: Petr Valenta
Vypadá to spíš na Kružníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 11:33 Petr Valenta – Neritina se rozmnožila? Je to možné?
Fotka k příspěvku Mám v akváriu 4 ks plže neritina, kladou trvale vajíčka. Nyní se objevilo více kusů pohybujících se kusů malinkých kusů viz přiložené foto. Žádné nové rostliny či živé krmivo jsem nedával, zavlečení jiného druhu vylučují. Jedná se snad o larvy neritina, které se ve sladké vodě nedovyvinou a zahynou ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2019 07:25 Muž Blackie89 [493] Re: sivon
Ahoj,
Děkuji za odpověď... palec
už jsem si na to kladení vajec asi zvykl.
zubovce pacifického mám v plánu do akvária k neritině a clithonovi také přidat, tak si tam můžou střihnout klidně i mezidruhový grupec. :)
Za tu práci co s řasami udělají, jim těch "pár" vajec asi odpustím... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.08.2019 22:26 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Blackie89
Fotka k příspěvku Pokud chceš mít v akváriu neritiny, tak si, bohužel, budeš muset na těch pár bílých puntíků zvyknout, všechny neritiny kladou vajíčka dlouho, asi k tomu prostě nepotřebují, aby vajíčka byla oplodněná (u slepic ve velkochovech to funguje také bez kohoutů). Mám zubovce pacifického v akváriu už více než sedm let a stále klade...
Ona ta vajíčka nakonec z podkladu sama odpadnou, ale vydrží velmi dlouho. Někdy to ale může vypadat i takhle zajímavě. To jsou vajíčka od zubovce pacifického na neritině natalensis..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 15:24 Muž Blackie89 [493] Re: UndeR
Ahoj,
díky za odpověď. palec
já se množení nebojím, protože vím, že to v podstatě nejde. jde mi o ty vajíčka a ty by bez páření neměly klást,?? :-O vím jen, že po páření ( proběhlo před koupí a přidání do akvária ) to trvá poměrně dlouho než toho nechají...
Takže otázka pořád zní: je možné mezidruhové páření Neritina zebra a Clithon sp. abych věděl, že to potom nebude pokračovat? jde mi o to, aby ta moje samice Clithon sp. nekladla po případném páření s neritinou vejce, protože to je v akváriu nevzhledné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 14:34 Muž UndeR [80] Re: Blackie89
Já mám v akváriu Neritinu jen jednu a klade vajíčka jako divá, evidentně si tedy k tomu vystačí sama :-) Jinak pokud vím tak Neritiny potřebují k tomu, aby se ty vajíčka vylíhly specifické podmínky vody, což nepředpokládám, že by v akváriu mohlo nastat, tak bych se nějakého možného množení nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 10:38 Muž Blackie89 [493] – Páření
Ahoj,
měl bych prosím dotaz: může se spářit Neritina zebra a Clithon sp.?
jde mi o to, že bych nechtěl akvárium plné vajíček a po přidání clithon sp. do akvária se tam nějaké ukázaly ( což vím, že už byla nejspíš spářena před přidáním do akvária ).
tím pádem vím, že mám samce neritiny a samici clithon.
Děkuji za odpovědi. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2019 21:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 20:20 Muž Planorbella [643] Re: Zip
A nejednoduše je to jak prosím? Například přenést kámen s vejci do jak slané vody? (V jaké koncentraci soli se larvy líhnou ve svém přirozeném prostředí?) Pak jak dlouho je nechat v tomto prostředí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 14:37 Muž Zip [277] Re: pluto84
Není, tedy ne jednoduše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 12:09 pluto84 – množení
Ahoj, mám plno vajíček v akváriu ....je možné nějak rozmnožit ve slané vodě ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 11:12 Muž Fid0 [2] Re: Tojsouvěci
Už som ich nedal naspat do akvarka ... nechal som si 1ks a ten už 2 mesiace nedal ani 1 vajicko ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 22:48 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Fid0
Neritiny Ti k potlesku dají každý týden důvod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 22:41 Muž Fid0 [2] – vajicka
Ja som cistil kamene SAVOM (1:1) a dal som ich do nadoby na 1 hodinku rozne kamene a jeden kamen som mal silno obaleny vajickami od Neritini... samozrejme som na to zabudol a po 2 dnoch som to nasiel na balkone ...všetko krasne ciste a vajicka Neritini preč ... potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 16:59 R Muž Anthrax [4762] Re: Olin
Ancistrusovi jsou ty vajíčka volný, ten je nežere. Alespoň ne v nádrži co mám možnost občas pozorovat. Jak jsou na tom další ryby nevím ale asi to pro nikoho lákavé nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 16:16 Olin – Neritina
Jak se zbavit vajíček neritin? Nějaká ryba která by si na tom pochutnala? Žere to ancistrus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2018 14:44 R Muž Anthrax [4762] Re: firerescue
Levatka. rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra Dostala se (nebo její vajíčka) tam s rostlinami. Jen asi chvilku trvalo než vyrostla a všiml sis ji. ;-) Pro akvárko to není nic špatného. Jsou to celkem užiteční šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 14:34 Muž firerescue [6] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku leda bych si to s něčím dotáhl...ale poslední dobou cca 14 dní jsem nic nekupoval...krmení nedávám žádné, mám jen Otíky a krevetky, takže to musí žrát řasu, že se tomu tak daří. Po podrobnějším průzkumu jsem našel další cca 2mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2018 14:01 R Muž ctibum [6906] Re: firerescue
Těžko :) Spíš to bude Levatka. Přihraj fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2018 14:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: firerescue
Byl bys prvním akvaristou na světě :P . Zkus je vyfotit a třeba tě tu někdo uvede na pravou míru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 13:55 Muž firerescue [6] – dotaz
Zdravím, na burze jsem si koupil neritinky 2KS, dospělé. Vše OK, ale po týdnu zjišťuju že jich tam je nějak víc...vždyť se ve sladké vodě nemnoží. A přitom jsem tam našel už 2ks malých cca 3-5mm. Ale vypadá to jako neritina...je to možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 13:37 Muž Zip [277] Re: Papik
Mám ji samotnou 2 roky a lepí a lepí vajíčka stále :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 13:09 Muž Papik [617] Re: ctibum
nj vlastně, je tam ještě jedna sp. Tiger. Většinou je zalezlá někde na krytu nebo vršku skla, vidět je málokdy, tak jsem na ní úplně zapomněl. Záhada se vyřešila.

Sice je oproti zebře mnohem menší, ale na šmajchlování to zřejmě stačí. Zřejmě si sedly navzájem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:55 R Muž ctibum [6906] Re: Papik
Viz atlas Odchov: Jsou to šneci s odděleným pohlavím, oplození je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem.
Na víc tam někdo píše, že mu snáší i po čtyřech letech. Navíc koukám, že tam máš dvě... :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11188