Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k labyrintkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k labyrintkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:15 Fanda007 – Labyrintky
když mám ve 120 l akvárku jen čichavce a dania a 2 páncéřníky jaké ryby bych tam mohl mít dál?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:56 R Muž romant [27982] Re: KaBo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:46 Muž KaBo [0] - LabyrintkyRe: romant
A co bys jeste poradil, jak rikam, nemusi to byt ramirezky, ale neco co by se tam hodilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:41 R Muž romant [27982] Re: KaBo
Pokud by jsi tam chtěl přidávat nějaký cichlidky, tak v rámci lepšího udržení kvality vody bych se těch 2 ancíků zbavil, to je ten důvod, mého doporučení. Já mám s modrejma a zlatejma čichavcema zkušenosti takový, že ve 150 litrovým akvárku dokázal samec pěkně dlouho všechny držet v lati a samice dostávali řádnou sodu. Takže to klidně jak píšeš může fungovat, je to o těch podmínkách a schovávačkách a taky o povaze těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:35 Muž KaBo [0] - LabyrintkyRe: romant
Diky za odpoved, no kdysik jsem v teto nadrzi mel nekolik let 1 par cichavce zlateho, a darilo se jim pekne, ja vim neni to idealni, ale kdyz to dobre zaroste, tak se to da, ale tentokrat doufam, ze do budoucna bude neco vedsiho. takze ty ancistrusy tam mit jen 2 ks? Jako nerikam, ze to nutne musi byt Ramirézky, ale rozhodne tam nechci neonka apod, ale jeste nejaky jeden par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:22 R Muž romant [27982] Re: KaBo
Na ty čichavce modrý je ta nádrž malá, takže by do budoucna mohlo dojít k nějakým nechtěným stavům. Když posilovat, tak ty pancéřníčky, ať jich je více do hejna. když by se zredukoval počet těch ancistrusů na polovinu, tak by se o nějakým páru Ramiréz dalo uvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:16 Muž KaBo [0] - Labyrintky – kombinace
Ahoj, chtel bych poradit ohledne rybek, mam v akvarku 2 čichavce modre (par), 2x bojovnice pestra (par), 3 x panceřník panda a 4x ancistrus sp gold, co by se k nim jeste hodilo, nadrž mam 70 litru? mužu tam dat ještě 2ks (par) cichlidek ramirezovych nebo neco podobneho? díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Domicz
na zlatý čichavce je 54 litrů málo, takže jestli máš možnost dát je do většího tak to udělej. To že gupky honí je normální, myslí si že je to potrava, navíc když přidáš k zabydleným čichavcům nové gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:51 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domicz
ja bych si zase nechal gupka čichavec je přeci jen vetši rybka do 100 litru
a nebo ti čichavce nekomu daruj nebo prodej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:49 Muž honzaprouza77 [18] Re: Domicz
být tebou dal bych pryč gupky a nechal si čichavce
Edit: no, ale jestli máš pouze 54l, tak to je pro čichavce málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:53 Muž Domicz [0] Re: spajk17
tak nevím asi samici odlovím na dnešek do porodničky a zítra mám u babičky zajeté akva tak je tam dám oba . Nevím jak jinak to vyřešit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:51 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domicz
ja jsem je mel taky z čichavcema zakrslima ale nic jim nedaly byli v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:49 Muž Domicz [0] – Gupky x Čichavec zlatý
Ahoj dnes jsem si koupil gupky a v akva mám páreček čichavců zlatých a samička na ně agresivně útočí (nahání ... ) ale samec nic .... pěnové hnízdo nemají tak nwm poradte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:57 Žena Kajka99 [229] Re: Pavol
jenom samce? to nevím jestli je dobrý nápad, prodávají se jen po párech, a stává se, že ryby se bez partnera utrápí. Už jsem ti to psala, mě ty krevety nežral, ale myslím, že stačí, abys ho pár dní nekrmil, a žrát je začne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 09:42 Pavol Re: Kajka99
Noi ja by som chcel iba samca.....a myslis ze nezere tie male krevetky?????? Alebo skus poradit ktora ryba by mi trochu triedila krevety ale nezozrakla ryby?????.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 09:32 Žena Kajka99 [229] Re: Pavol
Čichavce zakrslého jsem chovala s maculatus a urophthalmoides, bez problému. akorát když stavěl hnízdo, tak začal prohánět všechny rybky, včetně borarasek, ale určitě nikdy žádnou nesežral. taky jsem ho chovala s krevetami, ty mi nežral, možná ti je začne žrát, když ho nebudeš delší dobu krmit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 09:26 Pavol
Chcem sa spytat ci by mi colisa lalia pozrala rybky v mojom akva mám totiz razbory bornejske a skvrnochvostove........chcel by som ju tam dat za ucelom pozierania malych a mozno aj stredne velkych kreviet..........dalo by sa bez strat na rybach???????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:28 Muž danny80 [0] Re: Petr
super diky :) podle všeho by par mohl byt v hustě osazene 200l nadrzi s cichavcema v poho. Spis bude problem nejake sehnat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:52 Petr Re: danny80
www.akvarko.cz/… mrkni se na tento článek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:38 Muž VVV111KKK [61] Re: danny80
V mým akva 124 ltr mám pár čichavců perleťových. Samec párkrát stavěl hnízdo, několikrát tam byly i jikry a jenou jsem odsál i vykulený potěr. Po přidání jednoho páru rájovců dlouhoploutvých do akva, se tito dtsli okamžitě dominantní. To byly tak o třetinu menší než čichavci. Od té doby si staví hnízdo jen rájovci a čichavci jsou od rájovců docela proháněni. Akvárium jsem přitom doslova měl jako prales.
Rájovci jsou krásní, ale značně dominantní. Podle mě nebudou mít čichavci potřebný klid. Nebudou svádět boje, ale budou se spíš schovávat. Trošku mě chybí to jejich poklidné pózování. Moje osobní zkušenost. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:30 Muž danny80 [0] – Rájovec vs Čichavec
Zdravím, rád bych si pořídil rájovce dlouhoploutvé, pravděpodobně samec a 2 samice. Ale mám v AQ jednoho samce zlatého čichavce k němu 2 samice a pravděpodobně 2 samice čichavce perleťového. Dotaz zní: nebudou samci rajovce a čichavce svádět boje? Je vhodné je dávat k sobě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:53 jandy Re: ondra
No nic, asi je tam zkusim dát a přinejhorším půjdou od sebe. Snad rybí pán bůh dá a budou se mít rádi. ;-)

Co myslíte, bylo by dobrý tam třeba dania pustit o týden dřív aby byli už zvyklý na "domácí půdě"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 19:07 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: jandy
Mám dánia s rájovcema pohromadě odmalička, ted mají asi tři centimetry a vcelku v pohodě. Problémy nastanou při tření, pak můžou být rájovci dost agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 14:38 Yogi Re: jandy
Já je měl s očkama, blackmollama, tetrama černejma, ancíkama a pancíkama. Ancitrusů a pancéřníčků si nevšímali, ale nakonec šli pryč, protože k ostatním moc přátelští nebyli, obzvláště neradim k očkům... takže já doporučuju nechat samotné, měl jsem je ve 100l akva a stejně potíže byli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 14:20 jandy – rájovec - co k němu?
Mám akvárium 60l. Mám v plánu pořídit rájovce dlouhoploutvý (2+1), ancistrus obyčejný už v akváriu plave a taky několik razborek které půjdou před nastěhováním rájovců pryč. Snesli by se rájovci s Daniem (mám v plánu 8 - 10 kusů? Nebo máte nápad na nějakou jinou rybu? Nebo nechat rájovce raději o samotě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:28 Muž Yirka [9118] Re: barry
Není zač. Ona sice ta zkušenost není vždy 100%ně přenositelná a i rybky jsou individuality, ale v dobře zarostlé nádrži s úkryty spolu často mohou žít i nevraživci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 18:59 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: Yirka
Tak jsem to zkusil a vypadá to v poho. Starej zakrslík je sice trošku morous a občas meďáky pošťouchne, ale jinak se snášejí bez větších problémů. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:54 Muž Yirka [9118] Re: barry
Máš to docela dobře zarostlé, myslím že by to mělo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:28 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: Yirka
Tak jo dávám na Tebe a jdu do toho. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 15:28 Muž Yirka [9118] Re: barry
Nesmíš brát za bernou minci názor někoho, kdo je vlastně spolu ani nechoval..... ;-)
Když chceš radu, tak je třeba si nejen přečíst co je napsáno ve fóru, ale také se podívat do profilu radících a dle toho se zachovat. Alespoň já to tak dělám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 15:23 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: :hunter:
Tak nevím, nakonec to vypadá jako sázka do loterie :-(
Existuje nějaký menší druh čichavce, který by se mohl snášet se zakrslíkem? Nechci je nechat samotné a zakrslíci vypadají skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:07 Muž . : Hunter : . [17] Re: Yirka
ja som raz mal zakrsleho a medoveho samceka spolu a nerobilo to dobrotu. Lebo medvovy ,aspon moj ,bol od zakrsleho vacsi a napadal ho.Ked som dal prec zakrsleho tak o par dni medovy posiel . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:51 Muž kwen [1] Re: barry
Já měl čichavce zakrslý a modrý "cosby" v akva pospolu a bylo to naprosto v pohodě. Ono ale taky záleží na tom jakou povahu čichavci mají, každá ryba stejnýho druhu je jinak agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:26 Muž Yirka [9118] Re: kolcun2
Před časem jsem měl párek zakrslých a medových pohromadě a spolužití bylo bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:17 kolcun2 Re: barry
čichavca medového by som nedaval do jedného akva s čichavcom zakrslým. Moja skusenosť je taka, že samček čichavca zlateho sa neznašal z modrým ani zo šedým. Z perleťovým v pohodke. Potom som si poriadil zakrslých. z 3 malých zakrslíkov mi vyrastli 2 samci a 1 samička. Zakrsli samci sa stale prali medzi sebov, nie len počas trenia. Teraz mi ostal len jeden samček. Teraz mám len párik modrých a parik zakrslích.nažívaju si v pohode.Každý oblietava tu svoju samičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 08:22 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: pard
Tak díky moc za rady. Počkám asi do do konce týdne, jestli někdo nevytáhne vyloženě negativní zkušenost a jdu do toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:41 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: sand0kan
Právě, že nejagresivnější je Čichavec modrý, zlatý je o něco mírnější. Oba jsou vyšlechtěné z Čichavce šedého, který je taky poměrně agresivní. U ostatní druhů, co znám je snášenlivost dobrá. Agresivita se projevuje jen v době páření. Tak bych se více druhů nebál. Čichavec perleťový je pohodář, podobně jako zakrslý. Spíš vzniknou problémy v rámci druhu. Každopádně jsou nutné úkryty v době páření. 63l je tak na hranici, možná by to šlo, ale místa moc není. Rozhodně bych tam nedával nic většího. Taky mám v plánu koupit páreček Čichavce medového, ale je to dovoz a já chodím hlavně na burzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:27 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: barry
ty plovoucí rostlinky se čichavcům určitě líbí.......já mám společně s medovými jednoho čichavce zlatého a popravdě je trošku větší a agresivněnjší, dost možná že u těch zakrslých to bude podobné ale opravdu těžko odhadovat.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:03 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: barry
Neviem síce ako by sa znášali títo dvaja, ale nedávno som našiel toto video (Koliza a Betta
www.youtube.com/…
Dosť ma to prekvapilo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 18:00 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: sand0kan
Fotky už jsou starší, teď vypadá AQ konečně trošku k světu, víc plovoucích rostlinek apod. S krevetkama se mi čichavci v poho snášejí, dokonce ani mladým krevetkám nevadí, takže toho bych se nebál. Spíš nevím jestli se zkousnou dva druhy čichavců mezi sebou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:12 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: barry
akvárko je moc pěkné......hezky zarostlé......na fotkách jsem viděl nějakou krevetku, takže jestli tam máte krevetky a razbory, tak bych tam ty čichavce také radši nedával.....jinak u mě se samečci čichavců snášejí v pohodě, spíše prohánějí samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:11 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: Trabant
Já nevím, ale u obou je v popisu uvedeno "Klidná, mírumilovná ryba", tak jsem doufal, že by se snesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:19 Trabant Re: barry
Ty razborky by se tam podle mě dát daly, ale ty čichavce bych tam radši nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:05 Muž barry [0] - Živorodky – čichavec zakrslý x čichavec medový
Rád bych se zeptal jestli se k sobě mohou do společenského AQ 63 litrů dát čichavec zakrslý a čichavec medový. Nejraději bych páreček od každého. Zakrslíky už mám a chtěl jsem jim pořídit společnost. Jen se bojím, že se mi samečci moc nebudou snášet, popř. zda se nebudou až moc snášet se samičkami jiného druhu :-)V AQ mám celkem dost úkrytů, takže je kam se schovat. Popř. zda by neškodily drobkům, např. Razborky bornejské. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 14:56 Muž Yirka [9118] Re: bezoadam
Zcela jistě se nestane to, že by se pustil do lovení šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 14:40 Muž bezoadam [6] - LabyrintkyRe: Semtex
vsak preto nebudem davat teraz 3 dni zrat, uvidim co sa stane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 07:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bezoadam
Nám loni čichavci taky naháněli ostatní ryby touhle dobou. Taky si v nádrži pro sebe vyčlenili asi 30 cm prostoru. Potom na hladině toho chráněného území se objevilo pěnové hnízdo. Později prckové čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 06:28 bezoadam Re: bezoadam
:( idem vratit rajovcov asi do akvaristiky, pretoze teraz rano stale cichavce nahanaju rajovcov po celom akva.. ale stale uz od 6 rana pozorujem a stale ich nahana... poradte mi prosim vas som zufali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:05 Muž bezoadam [6] - LabyrintkyRe: sand0kan
lenze ja sa bojim aby trebars cichavec nenahanal rajovce a ten by vyskocil z akva alebo nieco taketo... jednoducho,chcem aby nezomreli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 20:58 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: bezoadam
rájovci se k čichavcům perfketně hodí......časem až vyrostou bych se bál spíš o ty čichavce.......zatím bych počkal a nic neměnil

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1131-jake-ryby-k-labyrintkam?od=51