Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k labyrintkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k labyrintkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:13 Žena Imii [45] Re: kaote
Jo snesou ... ale pokud má tuto sestavu v akva pod 100l tak se nedivím, že to bojovnice má za sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:12 kaote Re: rudy
Co si mam predstavit pod pojmem "divny sumcek"? Jinak v dobre zarizene a neprerybnene nadrzi se bojovnice a cichavci snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 13:54 Žena Imii [45] Re: rudy
Guramy jsou labyrintní ryby ... betty též ... navíc guramy jsou stejně jako betty teritoriální rybky ... pokud nemáš dostatečně velkou nádrž, jinak to skončit nejspíše nemohlo ...
A odpoveď na tvoji otázku ? Bojovnice se tam nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 13:51 rudy – Guramy a Betta
Mam v akvarku odrastene guramy, skalara, dvoch prisavnikov a nejakeho divneho sumceka. Dokupil som si Bettu ale guramy ju nahanali a do rana bola zozrana. Myslite si, ze sa ku guramam nehodi bojovnica alebo ju dokoncil ten divny sumcek co vychadza von v noci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 18:55 Muž romi [7] Re: liborass
dik...
no cichavce medove su pomerne drobne, tak to hadam krevety ustoja. a novonarodene maju u mna kopec ukrytov, najma v komore na filter....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 18:34 Muž liborass [174] Re: romi
já mám čichavce perleťové s krevetami úplně normálně, čichavci si jich vůbec nevšímají a to jim krevety plavnou přimo před nosem. takže bych v tom neviděl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 17:51 Joecz Re: romi
krevetky poslouží pravděpodobně jako krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 11:17 Muž romi [7] – cichavec medovy a krevety
dobry den, nechcem zakladat novy link, tak ozivim stary.
bola tu uz otazka ohladom tejto ryby a kreviet.
je mozne ich dat k neocaridinam? alebo s nimi spravia rychly proces?
vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 13:24 kreten Re: Joecz
No protože předpokládm, že to bylo podle adresy autora příspěvku v Robimausu na Rudné tak tomu docela věřím, protože jsem tam Parosphromenusy viděl. Oni jsou vidět nejen na Mělníce, mají je třeba ve Vrchlabí a asi i jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:23 Muž master009 [0] Re: filipo
Njn, oni mi ve zverimexu když jsem je kupoval řikali, že jsou P. Čtyřprujé hodné rybky co neubližují ostatním rybám. Jen zapoměli říct, že jim okousají ploutve. Ty mí ale nemají rádi někoho novýho v akvárku. Už je to prostě jejich teritorium. Kvůli nim tam nemůžu mít žádnou novou rybu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:09 Joecz Re: master009
mě se pořád nezdá, že by v akvaristice měli takhle z komerčního pohledu nezajímavé ryby.
mohu porprosit o foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 15:23 filipo Re: master009
Ahoj, u těch parmiček 4pruhých bych si nebyl jistej jestli tomu rajovcovi neublíži. Rádi totiž okusují dlouhoploutvým rybám ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:12 marsz Re: master009
Každý má v akvárku jinou náladu mezi rybkama. Někomu se zabíjí a jinému se společně pasou. Asi bude potřeba to vyzkoušet. Podle obrázků na internetu by snad mělo jít ověřit, jestli je to ta rybka, co píšou v akvaristice. U mojich rájovců bylo napsané Rájovec(krmení pro želvy) - 5 Kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 10:31 Muž master009 [0] Re: Joecz
Ve zverimexu měli napsaný Rájovčík červenoocasí. A tady jsem ho našel pod jménem Rájovec ostroocasý. Parmička červenoploutvá je hodná, nedávno jsem si koupil ancistruse zlatého a ona mi ho chránila. Kdykoliv když k ancistrusovi připluly P. čtyřpruhé tak je P. červenoploutvá odehnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:19 Joecz Re: master009
rájovec ostroocasý není zrovna bežná ryba, není to spíš r. dlouhoploutvý?
já bych ho nemíchal s běžnými druhy ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 00:21 marsz Re: marsz
Je opravdu ostroocasý? Je tu možná jen v jedné archivované nádrži. Rybek mi připadá už docela dost. Já bych nepřidával. Raději chovat někde zvlášť. Parmičky čtyřpruhé i červenoploutvé jsou asi docela ražoňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 00:02 Muž master009 [0] Re: marsz
Objem akva je 90l. Black moll je tam ted 10 jelikož měla jedna malý. Labea jsou 2, Anicstrus je 2x, Pancéřníčci jsou 3 a parmiček je 7. A ten Rájovec ostroocasý je specialita??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 23:28 marsz Re: master009
Na kloudnou odpověd chybí informace o akvárku. Objem, počty rybek a tak. Ten rájovec ostroocasý je navíc docela specialita asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:20 Muž master009 [0] – Rájovec ostroocasý s Parmičkou čtyřpruhou
Mohl by být Rájovec ostroocasý společně s Parmičkami čtyřpruhý? V akva mám jestě Black molly, labea červenoploutvé, ancistruse a pancéřníčky skvrnité. Ty ale by jim neubližovaly si myslim. Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 14:29 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
mám dva samse a dvě samičky a no probléma pohodo pohodička palec
Edit: v 200l akvárium
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:26 Muž volcomek [10] - SumciRe: Dixon
neboj bude to ok ... ja mel 2 v 100L .. kdyz tam das snima i 3-4 samicky tak to bude ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:36 Muž jajaapaja [174] Re: Dixon
Pokud máš to akvárko dobře zarostlé proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:33 Joecz Re: Dixon
jj, ale dej jim aspoň 2 nebo i víc samic, protože samice by mohla být příčinou souboje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:42 Žena Imii [45] Re: Dixon
Ono lze mít i samce bojovnice pestré 2 kusy ... jde tu hlavně o místo. Pokud bude mít každý samec svoje teritorium neměly by být zas takové problémy X-) A když se třeba neperou 2 samci b. pestré v 300l myslím, že i rájovci se nebudou prát v 500l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:37 Muž Dixon [13] - SumciRe: mato127
aj samicku,díky.. :-) pockam este na reakcie ostatnych ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:36 mato127 Re: Dixon
tak ja si mislim ze by 2 samci v 520litrovke by mohli byt a dal by si tam aj este 1 samicku??? ci len 1 samca ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:23 Muž Dixon [13] - Sumci – 2 rajovce(samci) v jednom akva
Dobry den,mohol by som mat v akva 520l dvoch samcov rajovca??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 22:30 marsz Re: stoki
Parmičky? Aha, ale to už je dost druhů i bez nich. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 22:02 Muž pakozdy [17] Re: stoki
nejaky zralok ale nemas slanu vodu :-)
ved ti pisu ze to musi byt vacsie a agresivnejsie ako on.
pripadne keby vyrastali odmala tak to prezuju aj mensie ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:33 stoki Re: Turok
Poraďte jaká hejnová ryba se hodí k rájovcům?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 13:59 Muž Turok [18] Re: stoki
z neonek by ti nezbyly ani ty mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:53 V Re: Angys
A ty se divíš? Tyhle dva druhy se běžně kříží i v přírodě. Natož v akvárku, kde mají menší možnost výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:40 stoki – neonka
Jak by se s rájovcema snesly neonky? Bylo by to stejné jako s tetrama nabo lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:22 Angys Re: DavidDizzer
Přesně.Ta prodavačka mi řekla že s platama můžou být.Ale bojovnice se za tyden začala nudit a ted to má jako koníček.:'( Nejlepší je že sme koupili 2 mečovky a ten sameček chce furt oplodnit tu platu :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:21 Muž DavidDizzer [26] Re: Angys
o.k,je to prostě tak, jak jsem už tady psal... ale fakt záleží na tobě!
Nemíchej ryby agresivní s klidnými,!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:17 Angys Re: DavidDizzer
No snad to pomůže,Já měl 4 platy a koupil bojovnici,Byla v klidu asik tak 1 tyden ale pak umřela jedna plata a vona vicítila že jsou slabší a furt na ne útočí.Bedem ji muset dat pryč...Necete nekdo bojovnici za 25 Kč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:14 Muž DavidDizzer [26] Re: stoki
já bych to udělal takhle, je to sice tvoje věc, ale...
měl jsem taky rájovce a nějaké ty tetry, pořád je buď kousali (ti rájovci), nebo je postrkovali, honili :) a protože mě to už nebavilo, dal jsem rájovce pryč, jinak by mi tetry zabili. Většinou všeci rájovci jsou agresivní-podle mě jsou na nic,jenom když je chováš samostatně jsou O:K.
tak jsem prodal rájovce koupi nové akva, co mám teď, a je to v pohodě. Vyber si buď si kup další akva na rájovce nebo na ty tetry, nebo odělej rájovce nebo odělej ty tetry,,, Záleží na tobě.
nechci ti jako poroučet, jen se snažím pomoci, já jsem to tak udělal a hejno zůstává pořád celé, pak nejsou aji tak v depresi, když nevidí rájovce! ;-)
Tak mnoho zdaru, ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:56 Muž Turok [18] Re: stoki
no těžko říci jak to bude pokračovat jinak hejno u těch teter bych viděl jako minimum 10 kusů.... možná by pomohlo odebrat rajovce na nějakou dobu nechat zabydlet tetry a pak vrátit rajovce.... braly by pak osazenstvo za původní a oni by byli noví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:54 stoki Re: Sid
Zatím je mám s mečovkama a s pancéřníčkama a jsou v klidu. Když jsou tetry v hejnu tak na ně neútočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: stoki
Hmm, tak to není nic moc. Rájovci jsou zajímavé rybky. :) Kdysi jsem dal do akviška s nimi dospělého kominíčka. Přestože jich v akvišku plavalo několik, tohoto považovali za vetřelce. (Na potravu byl příliš velký.)
Během chvilky mu rájovec utrhl skřeli i s částí hlavy... :-O Do prostoru trčelo jen oko na "šťopce"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:16 stoki Re: Sid
Akva. ma 112l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: stoki
Ne. Snad jen v hodně velkém akvišku. Jak velké je to vaše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:09 stoki – Tetra červenohlavá v hejnu
Koupil jsem si 5 těchto teter, jedna se držela mimo hejno a do druhého dne ji utloukla samička rájovce. Den na to jsem si koupil ještě 3, aby bylo pořádne hejnko, ale ráno jsem našel plavat dvě tetry na hladině s vyklovanýma očima a bez osasních ploutví.Může být tedy hejno teter s rájovcema.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:16 Psék Re: karelpavel
mam v akva cichavce modre, zlate a zakrsle a vsichni jsou v poho, sem tam zablbnou a jinak jsou v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 11:08 Muž Yirka [9126] Re: karelpavel
Podle mých vlastních zkušeností je lze chovat v párech,pohlaví však jde poznat až u odrostlejších rybek. Jejich počet musíš přizpůsobit počtu ostatních(i menších) rybek, které společně s nimi chováš, vyžadují klidnější prostředí, volnou vodu i dostatečné množství úkrytů. Velikost v dospělosti v průměru okolo 12cm, z toho vycházej při stanovení počtu pro tvůj případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 10:49 karelpavel Re: Yirka
mam akvo 150L
Jo a kdyztak jake pohlavi a kolik by se dalo k nim doporucit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 10:43 Muž Yirka [9126] Re: karelpavel
Budou to poměrně velké ryby a proto těžko něco doporučit, když nevéme do jakého prostoru je chceš umístit. Jinak soužití různých druhů čichavců není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 10:41 karelpavel – čichavci
Ahoj.Mám takovou otazku.Mám v akvu dva modre cichavce ( samec/samice - cca 7cm ), uvazuji ze bych jsi poridil jeste aspon nejake cichavce budto, zlate nebo perletove. Moh by mi nekdo doporucit jake a jaky pocet ( samec/samice ) Nebelalo by to neplechu, kdybych jsi poridil dalsi par ? nebo si klidne mohu poridit jen samici ( ce )?
Zatim mockrat diky ;-)
Jo a jeste jsem zapomel ze jsou ve spolecnem akvariu, z ruzne velkyma rybkama, ale oni jsou nejvetsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:41 holenda Re: veena
uplne v poho... neviem co je to teraz za modu, ze kazdy naraza na biotop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:28 Muž Diego [72] Re: veena
Také mám Čichavce perletové a mečovky,vše v poho. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1131-jake-ryby-k-labyrintkam?od=151