Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k labyrintkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k labyrintkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 18:19 Žena Alena.sv [89] Re: veena
Mám je spolu ve 264l akva a jsou v pohodě. palec palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 17:54 Petr1 Re: Torch
No a co? Když tě nezajímá biotop, ale jak to v akva vypadá a obě ryby mají podobné požadavky, tak je to fuk. Nebo ne? Podle tvé logiky by pak k sobě skvěle šly třeba Razbora trpasličí a Keříčkovec. Oboje je Asie ... Navíc u těch to šlechtěných ryb je jedno odkud jsou jejich prapředci. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 17:49 Torch Re: vena
vůbec ne ČICHAVEC Asie. Mečovka Amerika no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 17:17 veena – čichavci vs mečovka - mohou být spolu???
Zdravím,
hodí se k sobě čichavci perleťoví a mečovka????

Díky moc za odpovědi, nejlépe od těch, kteří tuto kombinaci skutečně mají ;-)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:56 Markéta – Re: tesartomas
Dobré odpoledne,

pohromadě chovám gupky, blackmoly, neonky, pancéřníčky a rájovce už přes rok. V akváriu vládne klid a mír, ale bohužel žádný potěr nepřežije.

Hodně štěstí,

Markéta :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 23:54 Akusek Re: Nik
Takže v podstatě líná je a potřeuje odpočívat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 23:50 Žena Wampi [54] Re: Nik
Fotka k příspěvku I já souhlasím s názorem , že betta je " líná " pouze v omezeném prostoru. U mě je ve 130 l s neonkama a je mu tam naprosto dobře. Rejdí sem a tam a pokud se unaví , tak zaleze na kytku a je od něj chvíli klid. Jinak je v podstatě aktivní ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:58 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: datura
Jednou jsem zkusmo vpustil beťáka do stodevadesátky a ten raubíř si ji hned začal nárokovat celou :-D . Po dvou dnech už lezl ostatním rybám tak silně na nervy, že jsem ho zas radši odlovil a přestěhoval do padesátilitrového (ještě s dvěma samičkami). Řekl bych že když chce, tak je to hodně čilá ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2008 20:34 Muž Nik [191] Re: datura
Betty jsou normální čilé ryby. Mám je mimo jiné i 200 litrech a plavou úplně normálně. Nejraději proti proudu z filtru. To že to jsou líné a neplovoucí ryby, co potřebují odpočívat jsou fámy, keci a lži lidí, kteří je chovají jen v malých nádržích. Zdržují se ve všech částech vodního sloupce, hledají potravu jak při hladině, tak u dna. Velkoploutví samci i samice dokáží vyvinout dost velikou rychlost. Mám vodní sloupec 50 cm a nemají s tím žádný problém, prostě se jim to líbí. Odvděčí se velikou vitalitou a zdravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 18:18 Žena datura [104]
co se týče bett, tak určující je spíš hloubka vodního sloupce v nádrži, než její celková velikost. je rozhodně vhodnější ji mít v akváriu, které je vysoké 40 než 80 cm. a vzhledem k tomu, že v ČR se vyrábí většinou standartní rozměry, které k sobě "sedí", nádrže s nižším sloupcem mají i menší objem, takže neseženete nádrž se 100l a 35 cm vysokou.
myslím si, že dostatečně zarostlá nádrž, která bettě poskytne odpočinek na listech nějaké rostliny je to nejlepší, co jí můžete nabídnout, bez ohledu na hloubku;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:02 Muž TomášB [12]
Já mám v 112l asi 8čichavců (perlotoví, zlatý, líbající a šedý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:23 ondras Re: wayn
Děkuji vám všem za rady, hlavně dík WAYNu. palec Dám tam tedy 1 + 2(samice) a doplním rostliny.
Ještě si rozmyslím jestli tam budu potom přidávat nějaké ryby (danie tedy ne), nechcu to přerybnit. ;-) (počítám zhruba 1cm ryby na 1litr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 10:46 Muž wayn [79] Re: Osel
Čichavec zakrslý a modrý jsou dost odlišné ryby co do velikosti i chování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 09:29 Osel Re: wayn
Myslím,že to není problém...ve své 100vce mám 3 čichavce zakrslé,2samičky a samečka a další ryby ahoj PS:těch ryb do toho akva máš podle mě tak akorát :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 09:01 Muž wayn [79] Re: ondras
Zas tak jednoznačné to není. Nepořizoval bych pár, ale nejmíň tři, samce a dvě samičky. Měly by tam být plovoucí rostliny a i jiné možnosti úkrytu. Také by stálo za to přehodnotit plány s dánii. Takto budeš mít sumce dole, dánia, bojovnice a čichavce nahoře a co mezi tím? Navrhoval bych místo nich nějaké klidnější parmičky, třeba purpurové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 07:10 :-) Re: ondras
Myslím že určitě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 21:22 ondras – Můžu dát čichavce modrého do 97l akva?
Jsem úplný začátečník v akvaristice, tak vás zkušenější chci poprosit o radu. Můžu si pořídit Čichavce modrého (Trichogaster trichopterus sumatranus) do 97l (90l)akva, není to pro něj malé? :-(
Momentálně tam mám 2Ks krunýřovce sp. , 5Ks Pancéřníček skvrnitý , 3Ks bojovnice pestrá (ještě chci dokoupit 5 Ks Danio pruhované)
Děkuji za jakoukoli radu. ;-)
Edit: Zapomněl sem napsat, že bych chtěl 1pár Čichavce modrého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 14:20 marsz Re: vena
Mám Rájovce rudoploutvého - můj název ;-) . Samička chodila kontrolovat samečka pravidelně každých 10 minut, jestli hlídá. Když ji odehnal bylo to v pořádku, ale pak ho to přestalo už po týdnu bavit. Ta mu dala až běda. Sama sbírá plůdek, který uteče na její půlku akvárka a vrací ho na území samečka. Když si začali plést odrostlejší rájovce s čerstvýma gupkama pro zpestření jídelničku, přestali gupky raději žrát a žebrali sušené a mražené žrádlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: marsz
když jsem rájovce odchovával, tak jsem dával ty malý špunty růst ke gupkám. no to byly přírůstky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:28 Žena bucliik [99] Re: vena
mě orvaly i ty dospělý gupky-do druhýho dne jich olovina neměla ocas.šli mě i o skalárách-ze začátku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:23 Muž vena [52] Re: tesartomas
Rájovce dlouhoploutvého nebo jiný druh?Dlouhoploutvý je nejrozšířenější a zrovna ten agresivnější.Taky sem je měl ve 20 l ,ale sólo.Pár akva džungle, úspěšně se vytřeli a pak samec jak mu velí příroda začal bránit hnízdo, samice se neschovala a já to nestih :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:06 marsz Re: tesartomas
Rájovce sem měl s gupkama ve 20-ti litrovém :-) a chovali se k sobě nanejvýš pěkně. Ani větších gupek než centimetr si už nevšímali. Ti moji jsou totiž slušně vychovaní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:38 Muž vena [52] Re: tesartomas
rajovce fakt ne, tuhle osadku ti vypleni možná ne hned záleží na velikosti, ale jak porostou...Do tohodle složení bych volil čichavce zakrslého nebo pyskatého (osobně vyzkoušeno, jen u gupek nebudeš mít tak početné odchovy).
p.s. koukal jsem na tvou prezentaci akva a já už bych tam víc ryb nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 23:35 Muž tesartomas [5] – Rájovci verzus neonky, gupky, platy atd..
Zdarec ve spolek, mám 54l akva a mám v něm neonky, gupky, platy a chtěl bych k nim přidat nějakého rájovce. Jen mám obavy asi z těch mojich rybek neudělal krmení. Máte někdo s tímto chovem nějaké zkušenosti??? Předem všem děkuji.. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 10:00 Sidonius Re: filipsi
Právě koukám na hejnko "Gertrudek". Prohánějí se vzájemně po akvišku, ale naprosto nekontaktní aktivita. (Krev neteče! ;-)
Jsou to mladé rybky, ale už se začínají vybarvovat. Sleduji je už nějakých 14 dní, proces "rozsvěcování" barev je parádní, ale nebudu vás jeho popisem unavovat. ;-)
Vřele doporučuji tyhle rybky pořídit a užít si to. ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 08:07 Muž filipsi [1295] Re: karl
A co axelrodia riesei? Vubec nabidka vivaria v sekci pro miniakva je pekna inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:25 Sidonius Re: karl
CO byste s tím udělal vy, když ne čichavce perleťové?
Co bych já dal do 50 l nádržky?
Třeba hodně barevných kytek a 10-12 gavúnků Pseudomugil gertrudae. To by se mi líbilo. ano
Minulou sobotu koupil kolega v Blavě na výstavě miniakvišek rasbory galaxy - Celestichthys margaritatus. Nádherné rybky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:21 ježek Re: levaP
Fotka k příspěvku Podle mého názoru je čichavec/modrý/ dost lekavá ryba.A při rychlosti,kterou dokáže vyvinout Ti tu padesátku prorazí :) /a stejně bude mít málo prostoru/.Mám zkušenost,že nemůžu přejít těsně kolem akva,když mě předtím nevidí-to se pak "vyvalí vlny zdola".Jinak se i mazlí a "tykadly"dokáže ovinout prst...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:20 karl Re: Sidonius
CO byste s tím udělal vy, když ne čichavce perleťové?Já bych dal 2 čichavce perleťový a razbory, nebo bych zkusil spíš nějaký živorodky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 20:54 Sidonius Re: mat
Do 50 l několik čichavců perleťových... :-O Máte představu, Mate, jak vypadá dospělý čichavec perleťový? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 20:04 Alofok Re: mat
Já myslím,že dania a rájovci jsou naprosto nevhodní spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:27 mat Re: levaP
ja si myslím že čichavci nejsou špatný nápad několik perleťových a zbytek něco jiného ale ať to není přerybněné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:24 R Muž Silent [5949] Re: levaP
Do 50 litrů bych čichavce dohromady s rájovcema nedával. Myslím, že by bylo vhodné zkombinovat spíše malé čichavce zakrslé nebo medové s třeba 8-10 ks dania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:18 levaP – Čichavci a jiné ryby, prosím o pomoc
Chtěl bych se zeptat, jestli v 50l akváriu mohou být 1+1 čichavec modrý(nebo perleťový), 1+1 rájovec dlouhoploutvý a nějaký hejnový ryby, případně jaký (danio pruhované,razbora klínoskvrnná, nebo nějaký jiný)?Nebo nedávat rajovce s čichavcema dohromady, nebo mi poraďte jestli mám koupit spíš 2 rájovce + hejnový ryby nebo 2 čichavce + hejnový ryby? ?Jsem začátečník, tak mi poraďte prosím.Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 10:31 Žena Lucianetta [43] Re: Silent
jakýsi "přehled" labyrintek - moc hezký - akva.webgarden.cz/…
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 10:25 R Muž Silent [5949] Re: Lucianetta
Hejnové nejsou, ale musím říct, že v počtu asi 5 ks v hustě zarostlé nádrži vypadají perfektně. :-D
Trichopsis pumilus česky Vrčivka trpasličí. Kdysi jsem jí měl. Chce vodu naprosto bez dusíkatých látek a teplou 25-28 stupňů, jinak je na chov v pohodě a snášenlivá. Jen bude asi problém jí běžně sehnat. Já už je bohužel nemám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 10:22 Žena Lucianetta [43] Re: Silent
A nejsou to hejnové rybky?
EDIT: máte někdo zkušenosti s Trichopsis Pumilus ( www.topweb.szm.sk/… )?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 10:20 R Muž Silent [5949] Re: Lucianetta
Třeba Čichavec medový ten má cca 5cm, Čichavec zakrslý 6cm a neměl by být velký problém je sehnat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 09:43 Žena Lucianetta [43] – malinká labyrintka
Existuje nějaká labyrintka, která má tak max. 4cm a není moc velký problém ji sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 20:21 Muž Lisak [3] Re: Alena.sv
moji také , mám toto složení ryb už 9 roku ( čichavce a betty )a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 20:05 Žena Alena.sv [89] Re: Lišák
Díky to jsem ráda,nebyla jsem si jistá. ;-) Moji čichavci se mi občas proháněj. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 20:00 Muž Lisak [3] Re: Alena.sv
jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 19:59 Žena Alena.sv [89]
Tak s tohoto fóra nejsem moc moudrá. :-O Prosím poradíte mi ,jestli můžu dát do 264l akva kde mám čichavce modré,perleťové a zlaté,(a taky ještě chci zakrslé,) samce bojovnice? hmm Díky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 15:15 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Hajná
malem mi zabily samici cicgavce tak sem je prelovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 09:35 Hajná Re: Hugo
Mám čichavce perleťové, měla jsem i zlaté a betty, žádný problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 22:53 Muž Lisak [3] Re: Mrakoplash
jj, mám již 9 roků 160L akva ve kterém mám betty splendens spolu s čichavci zlatými a perletovými a žádný větší problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:42 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Hugo
modraci a betty se mi snesou mam i maly betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 13:57 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Eva
jj bojovnice uz sou inde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 13:41 Eva Re: Hugo
Ahoj Hugo! Měla jsem párek bojovnice u čichavců a docela je ty bojovnice proháněli, tak jsem bojovnice odlovila a druhý den se betty vytřeli. Takže asi bych je k sobě nedávala. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 13:18 Muž Hugo [8] - Cichlidy – cichavci a bojovnice
myslite ze se snesou v akva cichavci zlati a bojovnice,mimochodem bojovnice si stavi hnizdo tak ted docela agresivni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1131-jake-ryby-k-labyrintkam?od=201