Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podvodníci mezi námi!

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Podvodníci mezi námi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.10.2013 06:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: finnnp
Já osobně nikdy nepřistupuji( obzvláště když tam dá jako Vy Nic jiného než platbu předem neakceptuji) na to peníze předem a to mám i účet na to slavném Aukru.Možná je to jiné když obchodujete z jinou komoditou než živými tvory a rostlinami.
Vám takové hodnocení třeba vyhovuje ( jste poctivý),ale můžu tam udělat např.100 kladných bodů a 101 obchod neuskuteční a k čemu je mi pak nějaké kladné hodnocení když přijdu o peníze.Ano jsou tam určité možnosti. Obzvláště když se zabýváte chovem takových tvorů kde i odborníci mají někdy problém s určením druhů ( a potřebují na to nějaký čas a vybavení).
A proto je vždy lepší podle mě :
1)na dobírku
2) zaslat určitou zálohu a při dodání zbytek
3) nebo požádat někoho kdo třeba tam má cestu aby zvíře ( rostlinu ) vyzvedl.
Nebo již s tím chovatelem jste dělal řadu obchodů ( znáte se např.i osobně ) tak pak ano můžu takový obchod uskutečnit i z penězi napřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.10.2013 23:18 - Re: Sinda
Vždy len na dobierku.Pretože ak Vás chce niekto oklamať je jednoduchšie platbu zastaviť,tak aby sa ani podvodníkom nedostala.Platbu predom akceptujem len pri skalných overených obchodoch. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2013 23:00 finnnp Re: tercovec5
Tak to Aukro je trochu něco jiného.Tam jsi každý zjistí,že jsi udělal 500 transakcí a vždy bylo vždy košér.Samozřejmě,že tady je to jiné.Snad jen osobní převzetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.10.2013 22:51 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: finnnp
Z platby předem jsem už vyléčen.Poslat peníze někomu,na koho znám jen nick na nějaké www stránce a pak čekat,jestli něco vůbec přijde,a když už,jestli v balíčku nebude kus cihly,to už vážně ne.Nevím,co je špatného na platbě při převzetí ,tedy dobírkou.Ano,chápu argument,že si dotyčný např zásilku nepřevezme,to naštve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 22:32 finnnp Re: sinda
Já to dost dobře nechápu.Když někdo něco chce.Tak ať nejdřív zaplatí.Já dost obchoduji na Aukru.Nic jiného než platbu předem neakceptuji.Vždyť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 22:25 Žena baletka [624] Re: sinda
Já tedy si nejsem jistá, ale myslím, že to byla uživatelka Elza, se kterou jsem si poštou vyměnila rostlinky a neměla jsem problém. Tak jsem také zvědavá, zda se ozve ještě někdo podvedený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 21:16 Muž sinda [40] – Nepoctivka ELZA
Ahoj,chtěl bych varovat všechny,koho tady osloví uživatelka ELZA,která poprosí o rostlinky do AQ,že už potřebuje dodělat určitou nádrž a pak po obdržení balíku kytek přestane komunikovat,vyzvedávat vzkazy a člověk nedostane ani poštovné,když už nic jiného nechtěl...Já už našel na webu další tři uživatele,které podvedla stejně jako mě.Celkem zajímavé by bylo zjistit,kolik lidí vlastně okradla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.10.2013 22:09 Muž sasula [274] Re: blek
policie je jedna možnost.
pokud chceš zastavit tok emailů tak dej do Blacklistu jeho IP adresu. tu zjistíš z každého emailu když si necháš zobrazit Detail zprávy. potom si může udělat mailů klidně milión a jednoduše se blokne. I kdyby měnil připojení nebo další způsoby anonymizace tak mu to dá víc práce než tobě blokace. Dále můžeš nastavit klíčová slova do filtru a vyfiltrovat komunikaci od něj... slovo jako kokot atd by mělo fungovat bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   07.10.2013 19:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: blek
Řekl bych že na vyhrůžky fyzickým násilím nebo dokonce likvidací existují paragrafy.Pokud máte svědomí čisté tak se obraťte na policii kde určitě oba dostanete možnost tu svou "pravdu" obhájit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.10.2013 19:32 Muž abdul99 [51] Re: blek
Je to hnus. Počáteční chyba na obou stranách, která vyvrcholila v něco nechutného! Nedaly by se takovéto emaily považovat za vyhrožování? Nechte si emaily a až Vás to přestane bavit, kontaktujte policii. Maily typu "tvůj čas se blíží" by se daly brát vážně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:13 threat Re: blek
Tak to je pěkně hnusné!!!Tady alespoň člověk vidí,kam může až zajít "špatná domluva".Ta na začátku-pak už to mělo jiný spád.Tady s tím,ale nikdo už nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2013 19:12 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Já nějak nechápu o co panu V. jde..1tis sice není málo..ale zase to není tak moc, aby člověk kvůli tomu dělal toto..trošku mi to hlava nebere :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:11 PavelTrupl Re: blek
tak od jeho prvních příspěvků bylo celkem jasně vidět, co je zač...když na něj nebudete nijak reagovat, tak si časem najde jiný způsob, jak si vylít frustraci...ale obávám se, že tim, že jste si tu postěžoval, jste mu jen vlil další energii a bude to trvat déle:(...holt email, který není bez problémů nahraditelný se nemá dávat na potkání, no:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:09 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: blek
Tak to je dost hnusné :-O Zase jsem si četla celou diskuzi a nemůžu si pomoct přijde mi to jakoby ty ryby zas tak špatné nebyly..clen chce vydělat 1000 stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:55 blek Re: vlado
Dobrý podvečer
Již mnoho vody proteklo mým akváriem od posledního příspěvku v tomhle vlákně. Jeden by řekl, že hormony opadnou a bude klid. Bohužel. Přesto že jsem panu Vladimíru Kostkovi opakovaně nabízel vrácení peněz, ten tomu nějak nerozumí a každodenně mě zásobuje slušnou dávkou své zdvořilosti. Zablokovat adresu nepomůže, protože jich má značnou zásobu nebo pružně vytváří nové. Protože jsem zjistil, že v tom nejsem sám, rozhodl jsem se v rámci tohoto vlákna vás varovat. Kdo se s panem Kostkou zaplete do nějakého obchodu, může jeho poštovní schránka vypadat jako na obrázku. Mám pocit, že jsem chudinky ryby poslal bratrovi Julči z metra.
Nikomu to nepřeji.
img20.rajce.idnes.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.08.2013 15:14 Žena petulinakk [2016] Re: vlado2411
Vlado, co se týká Tvého prvního příspěvku, myslím že po jeho přečtení asi většina lidí pochopila, že prodejce udělal chybu. To asi prostě zůstává faktem.

Jak si ale vysvětlíš, že v průběhu diskuze se sympatie docela jednoznačně přiklonily na druhou stranu? Není to na zamyšlení?

Prodejce aslespoň podle mne chybu opravdu udělal, a jak už tu někdo psal, at to zabalí do jakéhokoliv obalu, podvod zůstává podvodem, i z jeho strany byla chyba v komunikaci, měl prostě uvést na pravou míru, jaký je stav prodávaných ryb (v inzerátu píše doslova: "Prodám mladé ryby Pterophyllum sp. Rio Nanay II ve velikosti cca 5cm" - nespecifikováno jak mladé, ani kde naměřil těch 5cm - já ten inzerát četla, k dnešnímu datu je stále k nalezení), ale ty Tvoje reakce - šmarjá, takhle se řeší reklamace??
Sprostě urážet, vyhrožovat, provokovat...?
To, že rybky jsou menší než bylo avizované, je asi fakt (já tomu věřím), ale řeči že jsou zbržděné atd... to už je jen kopání kolem sebe...
A navážení se do ostatních diskutujících... ??????????

Nicméně, tahle diskuze slouží k tomu, aby uživatelé rybiček byli varováni před obchodními partnery, se kterými by asi neradi obchodovali... myslím, že tenhle účel byl splněn, co se mne týká, nechtěla bych do budoucna obchodovat ani s jednou stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.08.2013 13:38 harpunar Re: vlado2411
Vlado,invalida určitě není akvarista,stejně jako není premiérem Fico,na slovensku se neplatí eurem,a hlavním městem není Bratislava. Amen :-D Kde
jste vzal, že mají zastavený vývoj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   28.08.2013 13:13 Muž vlado2411 [-9] - CichlidyRe: invalida
Neviem ako by ste sa pane tvarili,keby vam doslo ulne nieco ine,ako ste si poctivo zalpatil a objednal.Take male zo zabrzdenim vyvojom uz môzete akurat tak slpachnut do wc,alebo sa starat este aspon rok, aby co i len trosku podrastli-urcite nie ste akvarista a preto to beriete na lahku vahu : ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.08.2013 10:42 S Muž invalida [3881] Re: blek
Já do toho nevidím ale ryby dostal...a že jsou menší? Já bych se o ně dobře staral ...pak třeba dorostou. stydim Že je ten druhej vůl už tady zaznělo...nač se k tomu vracet? Našel bych si smysluplnější činnost. Mě se třeba dobře štípe dříví když mi někdo hne žlučí...a nebo už taky rostou houby. Zkrátka už bych byl pro vychladnutí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   28.08.2013 09:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vlado2411
a co takhle udělat fotku s něčím co má jasnou velikost(mince?) ať se dobereme k tomu jakou mají velikost. takové napadání nemá význam. bez faktů je to jak hádka na pískovišti. a skoro bych si vsadil, že pravda
bude někde mezi(jak to tak bývá)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 08:51 Muž vlado2411 [-9] - CichlidyRe: blek
ja nemam problem sa k tomu vyjadrit-skratka ste velky klamar a samozrejme podvodnik,nebojte sa,ze vase prcky budu plavat v mojom akvarku-ja som ich ani domov nedoniesol,ostali u jedneho kamosa a neklamte tu ludi,tie ryby ste uvadzali ako cca 5cm a pritom s toho co ste mi poslali v takej velkosti nebol ani jeden ks- tie prndiky mali v priemere 10-12,skratka ste mi poslali ryby zabrzdene, ktorych ste sa potrebovali zbavit-no a preco ste koktali a ledva ste sa zmohli iba na nejake slovicko,ked vam hned volal ten môj kamos,co vam dohovaral,aky odpad ste to poslali-ano ty ludia co boli u vas este mali z coho vyberat.Tu ticicku,co pozadujem ked nechcete neposlite a kludne to dajte na nadaciu pre nejake chore deticky,ale aspon mi potom poslite kopiu toho,ze ste to tam poslali,ja narozdiel od vas som neni lakomi a doprajem ludom,co su dkazani na druheho pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 20:59 RAP Re: Deathbull
...pod 1 cm na délku...
Pokud vím, Vlado psal 10-12mm. ;-) To odpovídá cca 3cm na výšku u chovných forem. U přírodních je ten poměr trochu jinačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:49 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: blek
Já nevím....ale pod 1 cm na délku s 5 cm výšky je i na skaláry divnej poměr, no uvidíme kde je pravda ještě to nechám teď se to prostě nedá zamknout. Ale prosím ostatní aby reagovali skutečně jen pokud musí...děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.08.2013 19:49 Muž Horác [3942] Re: Blek
No vida ... takže žádnej podvod .... to jsem zvědavej, esli se teď někdo z vás (rádobyspravedlivejch) blekovi omluví ...
(poučení pro příště: než vynášet unáhlené soudy, je lepší držet pec) X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   27.08.2013 18:53 blek Skutečně poslední dovysvětlení.
Dobrý večer
Po přečtení reakcí bych rád osvětlil ještě některé věci v tomto, pravda, nepěkném příběhu.
Jsem hobby akvarista a nemám žádnou továrnu na ryby. Inzerátem jsem nabízel svůj odchov poměrně raritního druhu skalár. Protože nedisponuji odchovnou, není v mých možnostech „vychovat 200 ryb do dospělosti.
Několikrát se zde objevil názor, že z mé strany nebylo dodáno to, co jsem inzeroval. Ale to není pravda. V mém inzerátu bylo jasně uvedeno, že jde o cca tříměsíční ryby Pterophyllum sp. Rio Nanay vysoké přibližně 5cm za 80 Kč,-

Objevilo se tu i to že jsou ty ryby předražené. Ale ani to za pravdu nepovažuji. V akvaristice (pravda viděl jsem je pouze u pana Kučery v Mělníku) nabízí ryby jen o něco málo větší za 220,-Kč, ale především proto, že jsem je neprodal pouze panu Kostkovi. Zájem o ryby mě poměrně překvapil a akvaristi, kteří si pro ně přijeli osobně, cenu akceptovali a byli zjevně spokojeni.

Další věc která mi byla vytýkána bylo to, že jsem zveřejnil jméno a adresu pana Kostky. Bylo to však pouze reciproční opatření. Pan Kostka totiž pilně inzeruje mé osobní údaje se svými lživými pomluvami. Jako např. rybicky.net/inzeraty/…. Podstatné sdělení je v jeho to že mu odmítám vrátit peníze a to je Lež. Asi byste se divili kolikrát Rex můj mail a telefon z textu jeho odstranil, ale ten se tam objevuje stále dokola.
Poslední skutek co mi byl vyčítán, je že jsem neposlal panu Kostkovi tisíc korun, co po mě stále chce. Ano, to by asi řešením asi bylo. Ale to by jednání z jeho strany nesmělo být takové, jaké bylo. Po sérii sprostých telefonátů, sms plných urážek a inzerátů plných lží už nechci aby moje ryby plavaly u takového člověka. Jak jsem psal v úvodu, jsem hobby akvarista a mám své ryby rád. Nikdy jsem se nesetkal s takovým jednáním a věřím, že dokážu najít svým skalárám důstojnějšího chovatele.
Ještě vzkaz pro Vláda: dnes jsem nechal svým provozovatelem zablokovat maily z vaší adresy protože po dnešní porci vašich zpráv už mne to opravdu přestalo bavit. Pokud mi budete ještě něco chtít zkuste to zde na fóru.
To už je ode mne opravdu vše.
blek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.08.2013 13:03 Muž Yirka [9126]
Myslím, že k tématu bylo z obou stran napsáno dost, aby si každý udělal obrázek. Dál už to bude jen mlácení prázdné slámy. Obě strany už jistě ví, kde to nebylo zcela košer. Proto navrhuji téma na pár dní "zmrazit". Iniciátoři si to zatím s chladnější hlavou budou moci srovnat nejen v sobě, ale i mezi sebou.
A k tomu asi proběhlá diskuse měla sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   27.08.2013 12:11 threat Re: sony14
K tomuhle se nejde nevyjádřit.Osobně komunikuji s lidma už asi 17 let.Poslední dva roky prodávám i přes internet a ještě se mi nestalo,že by zákazník byl nespokojen,vždy dělám vše proto,aby nenastal nějaký problém.Jednou se stalo,že zákazník chtěl vyreklamovat zboží,které bylo evidentně zničeno zacházením-to potvrdil i výrobce,ale než se s někým hádat,tak jsem vrátil peníze (zboží jsem mu nechtěl dát,jelikož by to mohlo dopadnout stejně a když jsem nabídl vrácení peněz,byl dotyčný velmi spokojen a o to na konec jde) a s dotyčným bych se už asi potkat v obchodě nechtěl-klidně může kdokoli namítnout,že tohle není vstřícnost,ale hloupost,ale když vím co prodávám,tak se nemusím podobných případů bát a vím,že se podobné reklamace opakovat nebudou-tak proč se nerozloučit s jedním zákazníkem se "ctí".
Na druhou stranu jsem si před časem objednal akvarijní plže od nějakého Jakuba Vágnera.Po rozbalení zásilky a vložení plžů do akvárka ani jeden nevylezl,tak jsem to řešil s prodávajícím a po čase jsme se domluvili,že mu zašlu "zbytky" plžů i s krabicí zpět a vrátí mi peníze.Samozřejmě si balík nevyzvedl (další má náklady) a peníze samozřejmě taky nezaslal.Tak jsme si dopisovali,teda já,on nereagoval.
Tak jsem se naštval a napsal upozornění na jeho chování do více inzercí (navíc je i dlužníkem v internetových prodejnách,zboží si objedná a nevyzvedne) a on se ozval,napsal mi "O co Vám jde?Každý dělá chyby s kterých se poučí" a to bylo vše,tak jsem odepsal o vrácení peněz,když se poučil a zase nic.
Po té jeho odpovědi na "mé inzeráty" jsem byl tak vytočen,že bych ho v tu chvíli chtěl dostat do rukou-v tomhle se Vladovi nedivím,je to opravdu bezmoc,když jsou lidi takový jací jsou,taky bych za Vágnerem nejraději zajel osobně,ale bydlí na druhém konci republiky a udělat si tam výlet na vlastní náklady-tak nevím co bych dělal na místě kdybych ho potkal.
Jde o obyčejnou slušnost a vstřícnost mezi prodávajícím a kupujícím-je to snad problém v dnešní době???
Pokud by někdo chtěl někoho soudit,tak v první řadě (jak tady píšete) si měl blek uvědomit,že kupujícímu bude dělat problém zásilku odeslat zpět (ať už je důvod jakýkoli),měl odeslat požadovanou sumu ,myslím si,že částka je dost adekvátní a není přehnaná.Pak by se vyhnul následkům emocí (musí si taky uvědomit,že naši sousedé jsou trochu více temperamentnější než náš národ,to není nic proti Slovákům,sám mezi nimi mám hodně spokojených zákazníků)-pokud by to někdo chtěl vzít osobně,tak se předem omlouvám.
Jak kdo chce,aby se k němu ostatní chovali,tak se musí chovat on k nim.
Proto jsem byl i já,hodně naštván,když prodávající v mém případě nedodržel dohodu.Já to nedělám,tak proč by se to mělo stát mě?Ale na tohle se u nás nehraje,každý chce vydělat a nechce nést následky.Já chci taky vydělat,ale ne za cenu naštvání zákazníka a psaní podobných "článků".
Mějte se hezky.-všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 11:29 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kuba
Tak prečítal som si celú túto situáciu , už od včera to sledujem.
Naozaj chyba na obcho stranách, avšak prvá chyba - blek.
Ja by som bol pekne nahnevaný, keby so mnou takto "vybabrali" a určite by som sa ozval aj keď nahnevano, ale v rámci slušnosti.
Ak blek ponúkol vrátenie celej sumy, vypýtal by som ešte aj preplatenie cesty.
Prečo by som ja mal stratiť 900kč zato že mi predajca nevedel zavolať/napísať sms/email ?? (nehovoriac o tom že to musíš zabaliť + čas ).
Jednoznačne by som trval na vrátení celej sumy spolu s preplatením nákladov na cestovanie, prípadne sa dohodnúť na inej kompenzácii, na niečom sa určite dá dohodnúť...
Vladove reakcie boli hodne emotívne a zrejme písané v návale hnevu,no i tak to neospravedlňuje... bolo to absolútne zbytočné (radšej si si mal zanadávať nahlas, ale hlavne vyriešiť vzniknutý problém)
V každom prípade pán blek - príde mi to ako keby ste sa chceli zbaviť tých rybiek, veď predsa objednávka za vyše 3200 kč( vyše 100€ to je už slušný peniaz) a vy pošlete niečo iné bez upovedomenia ?? verím, že by to vytočilo i mňa (nakoľko ale robím na zákazníckom už 6rokov tak sa viem veľmi dobre ovládať..väčšinou :) ).
Teda môj názor: fatálna chyba na strane predajcu, fatálna chybová reakcia na strane kupcu... vzhľadom na to komunikáciu to vidím tak že to ostane tak ako je, a nič nikto nikomu nevráti :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.08.2013 11:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kuba
Jestli jsi to tady trochu pozorně četl, tak se zde několikrát zmínilo, že chyba byla na obou stranách. Je to názorný příklad špatné komunikace. Ale pokud je zákazník prodejcem vyznán k tomu, aby předmětné zboží zabalil a poslal zpět, že pošle peníze a na tohle se mu dostane odpověď ve formě urážek a výhružek, tak nezlob se na mě, ale kupující je blb. Žádná situace není neřešitelná, pouze se musí chtít se dohodnout, nic víc, nic míň. Horká hlava je vždy pouze na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.08.2013 11:02 Kuba Re: Designer
řešíte tady Vladovu nevhodnou komunikaci, ale na vině je jednoznačně blek. To že poslal o pár kusů ryb více než bylo objednáno a zaplaceno je dobrým zvykem u většiny prodejců a výmluvu bleka, že to měla být kompenzace za velikost ryb já neberu. Prodejci za různé velikosti ryb požadují i různou finanční hotovost a to že poslal za sjednané peníze ryby o velikost či více velikostí menší já považuji zkrátka za podvod na zákazníkovi a od takového prodejce bych si už nikdy nic nekoupil. Pokud nemám ryby prodejní velikosti tak je nenabízím nebo se situací seznámím zákazníka. Ani výmluvu, že se uvedený druh ryb běžně prodává za víc peněz neberu. Tak měl prodejce chtít také víc peněz. A chtít po zákazníkovi, ať ryby zabalí a pošle zpět, když prodejce ví, že to kupující nikdy neudělá ? Je to jen snaha jak se říká "naoko" o řešení problému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   27.08.2013 09:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vlado
Vlado, fakt timhle ublizujes jen sam sobe. Delas si tady otresnou reklamu! Kdo myslis ze Te ted podpori, kdyz pises co, a hlavne jak, pises?

Vykasli se na to, v zivote jsi urcite prisel o vic, tak jsi holt jednou koupil draz nez jsi chtel, o miliony nejde, a Tvuj zivot to predpokladam nijak neovlivni. Jakkoli to resit Ti sezere vic casu, nez za jak dlouho ten rozdil vydelas a jeste to bude urcite prijemnejsi/prospesnejsi, kdyz delas neco co umis. Rozumni lide tohle dokazi resit i tak, ze holt tohle se nepovedlo, budiz, jste mi dluznikem a priste cekam ze se to nejak vykompenzuje. Tak jednaji "chlapi" ;-) .

Tady to nevypada, ze by Te chtel nekdo podvest, chyba se stala, ale ne takova, aby se kvuli ni nekdo nicil, tak jak to Vy dva delate. Snaha Ti dodat zbozi byla, sice spatna, tam nejaka kompenzace poctem kusu neni to prave, ale ja bych to spis nazval nezkusenosti v jednani se zakazniky, spatnym odhadem co ano a co ne, ale rozhodne ne podvodem nebo vylozene drzosti. Vzdyt i snaha to resit je.

A ohledne bleka, byt jim, ja bych Ti poslal litr (nebo kolik chces jako rozdil) a neresil to, zase ve stylu, ze to se v obchode stava, i spatny obchod je obchod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2013 09:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vlado
Na tvém místě bych v první řadě slušně zareagoval na prvontí nabídku vrácení zboží za plnou cenu, kterou jsi za něj zaplatil a nepsal bych žádné takovéto urážky a výhružky. V životě jsi přišel určitě o víc jak o nějakých 800-900Kč, nebo ne? Já jednou bejvalé zaplatil dovolenou za 17K, pár měsíců jsme se na to rozešli, jelikož už mě nějaký rok podváděla s jiným a že bych ji nějak za to urážel, nebo vyhrožoval, tak to ne, mam svoji hrdost. I přes to, co jsme zažili, se spolu normálně dál bavíme jako normální lidi a nic si nevyčítáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:22 vlado Re: Zoidik
ja mam vratit ryby a zaplatit za to este 800-900kč len preto ze som bol podvedeny?ked si taky sikovny,tak mi povedz,ako by si ty na mojom mieste reagoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:17 vlado Re: blek
tak toto je viac ako drzost-lebo to mam zase spravit dalsich 160km,co je uz 2x,čize vyhodit nejakych 800-900kč len preto,ze som bol podvedeny-uz sa konecne pan Cerny zobudte a netraste sa za tych 1000kč,co od vas pozadujem vratit-chovate sa ako nejaky žebrak,ktory sa trasie za kazdu korunu!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   27.08.2013 06:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: blek
Pravdou je, že odběratel mohl být informován o tom, že přijdou takové menší kousky, jak píše Designer, nicméně, pokud je ze strany bleka snaha o rozumnou domluvu, tak nechápu, čemu se Vlado od začátku vyhýbá. Díky tomu co zde napsal, ze sebe akorát udělal mnohem většího blba, než chtěl původně udělat z bleka. Docela ironie, nemyslíte :-) Poučení z toho ale plyne pro oba. Vladovo vystupování mi přijde jako chování zhrzeného milence ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.08.2013 19:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Vlado
Vlado. Vaše urážky jsou opravdu stupidní. Trošku autority vám asi nic neříká, co? Co takhle se domluvit, když Blek má zájem? Byl jsem při vás, ale po tom co tu čtu se přikláním na stranu Bleka. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:28 blek Re: Designer
Dobrý večer
Omlouvám se, že zde zaspamuji fórum mou korespondencí s panem Kostkou ale nemám jinou možnost jak se obhájit.
Tento pán ode mne dostal kurýrem 42 kusů skalár Rio Nanay v okamžiku kdy jsem se dozvěděl, že je s nimi nespokojen jsem ho kontaktoval a nabídl mu vrácení Všech peněz (i ty za balení a dopravu kurýrem ČD) Místo nějaké dohody mám od té doby mail plný nadávek a výhrůžek.
Vše se můžete dočíst v příspěvcích pod tímto.

A pro pana Kostku. Ještě jednou vás vyzívám k vrácení mých ryb a já vám za ně vrátím všechny vaše peníze. Jestli o to nestojíte ta mě, i všem zde dejte pokoj vy hrdino.
Děkuji za pochopení a kdo má zájem nechť se baví duchaplnostmi páně Kostkovi:
blek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.08.2013 18:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: blek
Chyb bylo jak se zda vic, na obou stranach. Zmena ve stavu zbozi bez predchoziho schvaleni zakaznikem... to neni nic dobreho, at uz je to jakkoli kompenzovano, zakaznik mel zmenu schalit, to je jasna vec. Take bych z toho nebyl dobre naladen, a ke zbytku nemuselo vubec dojit, stacilo se jen predem dohodnout, co ano a co ne.

Na druhou stranu, cist to co se tady pise, ty povrchni urazky... jsou ubohe, i kdyz se clovek citi jakkoli poskozen. Spise mi pripominaji katastrofalni bezmoc a zoufalost nad tim, ze nedokazu nijak resit problem.

Panove, neudelali jste si dobrou reklamu ani jeden z Vas, zdejsi ventilovani tehle veci melo nakonec dvoji ostri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:49 blek Ono to bylo trochu jinak
Dne 17. srpna 2013 17:58 blek napsal(a):Dobrý večer
Ozval se mi váš přítel a oznámil mi, že jsem vám poslal nekvalitní ryby. Přesto, že s tím nesouhlasím, vaše nespokojenost mne mrzí a nemám zapotřebí nějaké dohady. Nabízím vám tedy vrácení ryb za stejnou cenu kterou jste zaplatili tj. 3200,-czk. Jen vás poprosím o přebalení ryb a použití kyslíku.
Ještě pro vysvětlení rozdílu ve velikosti. Díky poslednímu navýšení objednaného počtu jsme museli do sáčků dát ryby z mladších výtěrů. I proto jsme jich nabalili 40 aby se cena srovnala.
Nic. pokud se rozhodnete ryby vrátit, napište mi kdy dorazí
R. Černý.

Dne 20. srpna vlado2411 napsal(a):
dobry vecer-tie male ktorych bolo dost vela by som nedal nikomu ani zadarmo-take ryby sa skratka este nedavaju-tie vecie boli tiez este rel.male,ale pri zavreti oboch oci by nejako usli-taketo ryby keby ste predavali niekde na burze,tak verte mi,ze by vas prinajlepsiom vysmiali a nikto by za ne nedal ani 1€-nebudem nic posielat naspet,lebo by som to musel zase odviest do Breclavi a to je hore dole 160km-ten kamos mi ich zaplatil,lebo ja som za to nemohol,ale nechal ich u mna a mam si s tim robit co chcem-len tolko do buducna,ze skalar na predaj a za taku cenu musi mat min.3-4cm v tele,cize bez plutiev-skratka z vasej zasielky som max.sklamany,ale az ste charakter clovek,tak by ste mi mali poslat min.1000čk postovou poukazkov-vsetko je len na vas a pe pripad vam este raz posielam moju adresu.Kostka Vladimir,Moyzesova č.34,90201 Pezinok-Slovensko-dakujem a prajem vam vela uspechov Vlado

Dne 21. srpna 16:01 blek napsal(a): Dobré odpoledne
Pokud se vám zdá mnoho 70 kč za rybu která se v česku(pokud je ovšem někdo nabízí ) prodává okolo 200,- tak je mi líto. Pokud jsou ty ryby podle vašeho názoru špatné, tak je vraťe. Větší charakter být nemůžu.
R. Černý.

Dne 22. srpna vlado2411 napsal(a):
dobry-vy si nemyslite,ze ked je tychto ryb este na trhu malo a predavaju sa za 200kč,to neznamena ale o aususe co ste mi poslali,taketo male ryby sa skratka ne predavaju,tam bolo zo par kusov co malo 9-10 mm v tele a to je prinajmensom smiesne a v priemere to bolo asi 1,5cm,co ani z daleka neodpoveda standartu.Vy sa spravate ako clovek,ktory sa trasie za korunu ako zebrak.Chodte s takyma liliputmi na burzu a tam vas vysmeju ako maleho chlapca.Poznam v čechach vela chovatelov,ale ani jeden by si nedovolil poslat taketo male ryby-zadrhnite sa s tou tisickov co som pozadoval od vas naspet,ale urcite v dohladnej dobe vas budem statecne prezentovat na portale RYCKY NET a mozna ze spravim aj raznejsie opatrenie-mozete sa hambit,takeho podvodnika a nenazranca ako ste vy som uz davno nestretol-pan boch neni nahlivy,ale pametlivy!!!

Dne 22. srpna 2013 10:10 blek napsal(a):Jako správný nenažranec a podvodník vám již potřetí (a naposled) nabízím vrácení všech vašich peněz za všechny mé ryby. Jestli je vám to málo, tak mě dejte třeba k soudu. Nazdar.
Dne 22. srpna 12:12 vlado2411 napsal(a):
ty chuj-ja ta nedam k sudu,ale na 100% ta dam strasne vydrbat,uz mam aj zistenu presne tvoju adresu cez mojho jedneho hekera-uz sa tesim ako ta bude rodinka navstevovat v nemocnici ty spinavy hajzel a podvodnik a este si v dohladnej dobe na portali rybycky net precitaj co budem na teba kydat-volal som z Hakom a tiez povedal ze si podvodnik !!!uz som stretol vseliakych hajzlikov,ale takeho obr kokota ako si ty este nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dne 22. srpna 13:50 vlado2411 napsal(a): ty vyjebany podvodnik-už si si rezervoval miesto v nemocnici
Dne 22. srpna 15:12 vlado2411 napsal(a): pan Vyblvany Kokot,alias blek-na portali (rybyčky net) som vas prezentoval verejnosti a to je iba kvapka v mori oproti tomu, čo vas ešte len čaka-az mi neposlete tych 1000kč,tak vam az do vašej smrti budem šlapat po krku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dne 22. srpna 16:28 vlado2411 napsal(a):ty podvodnik-uz si mi poslal tych 1000kč?ked ich nepošleš,tak kocom druheho tyzdna posielam do Tabora holohlave komando !!!!
Dne 23. srpna 2013 15:57 blek napsal(a):Nikoliv. Doufám že včele onoho komanda přijedete osobně. Rád si s vámi promluvím.
Dne 23. srpna 16:28 vlado2411 napsal(a):PODVODNIK-ja tam urcite nepridem,lebo na to mam ludi-budes sa cudovat ty hajzlik!!!!
Dne 23. srpna 2013 16:52 blek napsal(a):Tak těm vašim lidem prosím vás zabalte ty malé a předražené ryby, a já vám po nich pošlu vašich 3200,-
Dne 23. srpna 17:00 vlado2411 napsal(a): nikto ti nebude robit somara a nosit ryby-ty nehamba a podvodnik-vsetci sa smeju,co su to ake spendlicky-uz sa konecne zobud a este len tak pre zaujimavost,niektore nemaju ani dobre vyvinute ziabre,skratka posli mi 1000kč a vyhneš sa blamaze a hospitalizace!!!!!!!!!!!!!
Dne 23. srpna 2013 17:30 blek napsal(a): Můžete mi říci, pane Václave Kostko proč tak zoufale odmítáte vrátit tak špatné ryby? Že by zas tak špatné nebyly? Jde vám snad jen o tu tisícovku? Nebo se ukájíte při psaní vašich výhrůžek a urážek? Co je složitého na tom, když už ti vaši holohlaví přátelé pojedou do Tábora, aby sebou vzali malý balíček? Nezvládnou to? netrefí? nebo by vám ty peníze nevrátili? Vždyť by vám odpadli i náklady na cestu?
Dne 23. srpna 2013 17:45 vlado2411 napsal(a):
pane Vaclave-ja sa netrasem za 1000kč,ja som finančne na tom dobre,ale vy sa trasete asi kazdu korunu,urcite by som nebol kupil takych prckov,ktorych tam bolo min.50% a nielenze ja,ale nikto by take male rybycky nekupil-mali ste mi skratka jasne napisat,ze s tych (akoz vecsich)mate uz malo-skratka ste ma dostali a to nemôzem preglgnut,nakolko rybkam sa venujem uz 30 rokov a taketo prndi mi este nikto ani len neponukol,niezeto poslal a vybabral-je pravda,ze clovek sa uci na vlastnych chybach a preto si tie peniaze,co ste zarobili vasou prechcanostou uzivajte,ale ja osobne by som s takych penazi nebol stastny

Dne 23. srpna 2013 18:40 vlado2411 napsal(a):
pane Vaclave-vase prcky co ste mi poslal uz predavam po 15kč ks,dneska som ich dal do inzeratu na (rybicky.net) a samozrejme aj s patricnim popisom,ako som ku nim dosiel-tento inzerat budem pravidelne davat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2013 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vlado
Muzes se soudit, ale problem je, za naklady budou vetsi, nez Tva momentalni ztrata. A i kdyz vyhrajes, nemusi soudni vylohy hradit ten kdo prohraje. Takze pokud Ti jde o princip, a nevadi ze to bude neco stat, smele do toho. Pokud Ti jde o ty penize, asi je lepsi si rict: "V zivote uz jsem prisel o vic!" Ja vim, kdyz to udelame takhle vzdycky vsichni, tak bude nepoctivcu jen pribyvat.

Dalsi moznosti, kdyz ten zajem mel "tak velky", je poslat na nej COI a nebo bernak. Dobre mu z toho nebude, at to dopadne jakkoli. Ovsem tohle bych asi neudelal ani nepriteli, i kdyz je vsechno O.K., zere takova "navsteva" cas a nervy.

Podle mych zkusenosti je vetsina "zazranych" akvaristu velice poctivych, spis se rozdaji, takze kdyz jen napises, ze si mame dat pozor, asi jsi uz udelal to nejvic, co jsi mohl a nemusel ses citit blbe.

EDIT: Vlastne si vzpominam, ze jsem jednou resil takovou vec za pomoci kamaradky. Jen zvedla telefon, a predstavila se JUDr. X.Y. a ze ma na stole mou vec (Kdyby nebyla kamoska a nemavla rukou, asi by i jen tohle moc levne nebylo.) A svete div se, za par dni bylo vsechno fajn, uplne to stacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.08.2013 10:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ganjamir
Ganjamir napsal: Nemáš kupovat zajíce v pytli ...
to by se tu mohla skoro celá inzerce zrušit... vždycky je to trochu o důvěře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   25.08.2013 10:43 Žena petulinakk [2016] Re: vlado
Podle mého (laického) názoru, předmět koupě neodpovídá popisu, koupil jste tedy vlastně úplně jiné "zboží".
Pokud prodejce už neměl ryby jaké inzeroval, měl na to předem upozornit, s tím že by jste bud akceptoval cenu, nebo by nabídl slevu... podle mne se prodejce tím, že úmyslně a bez upozornění poslal ryby, o kterých musel vědět, že mají nižší hodnotu než ty co inzeroval, vlastně dopustil podvodu.
Já bych chtěla vrátit rozdíl ceny, mezi kupní cenou a skutečnou hodnotou ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 10:34 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: vlado
Nemáš kupovat zajíce v pytli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:24 Muž vlado2411 [-9] - Cichlidy – oklamany pri kupe rio NANAY
nakolko som bol oklamany pri kupe skalarov sp Rio NANAY,musim vas tu vsetkych informovat,aby ste nedopadli ako ja.Dal som si poslat 35ks tychto skalarov od jedneho pana co ich tu inzeruje tu na (rybicky.net) z Tabora pod mailovou adresou (blek@seznam.cz).Po otvoreny balika som bol velmi nemilo prekvapeny,ake malicke ryby mi poslal,mali v priemere 10-12mm a pritom uvadzal,ze maju v priemere okolo 5cm.Tomu sa hovori riadny podvod-zaplatil som za tych 35ks 3200kč a preto ich predavam po 15kč,lebo ta cena zodpoveda timto prckom.No samozrejme ze mi peniaze nechce poslat a vyhovara sa,ze pre velky zaujem uz nebolo v nadrzi dostatok vecsich ryb.A preto sa vas všetkych pytam,ako by ste vy reagovali pri takomto podvode?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:07 Muž ondra [168] - Živorodky
chtěl bych upozornit na jednoho výtečníka, který se specializoval na podvody při prodeji motorek, ale mně kontaktoval na inzerát na prodej akvária, tak možná změnil obor. Píše že má zájem o mé akvárium, potom chce abych mu poslal údaje pro platbu přes paypal. Tím jsem s ním zatím skončil, ale jiní postižení dostali email, že jim platba přišla, ale na účtu se nic neobjevilo a potom chce poslat nějaké peníze kurýrem zpět. Přesný postup nevím a zjištovat ho nebudu :-)
Bližší informace: podpora.dgx.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.10.2012 19:26 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: p7701
Takže asi takhle.Dnes se mě telefonem Štefan ozval,že odeslal ryby,zítra by měla přepravka dorazit.Kde vzal cenu 300kč nevím,raději se nebudu dohadovat.Může si z importu objednat,tedy lépe řečeno sice z importu,ale přes importéra,kde se cena samozřejmě navýší o jeho marži,a pozná konečnou cenu sám.Hodnocení ryb,těžko říct.Po přebrání ryby chválil.Pokud zítra ryby opravdu dorazí,lze pokládat celou záležitoswt za vyřízenou,s jedním ALE.A to je velké zklamání z člověka,kterého jsem začal považovat za možného kolegu či kamaráda,to je pak mnohem větší ztráta.Ať mě nikdo nevykládá,že si nenajde během tří měsíců půl hodiny na cestu na poštu,apropo pokud ryby převzala jeho partnerka,mohla je snadno i odeslat.Považuji tyto řeči za pouhé výmluvy.Myslím,že není nutné více psát,lidé si úsudek udělali a třeba se díky tomuto povídání nespálí další člověk.Tobě Štefane přeju hodně odchovaných ryb a trošku solidnějšího jednání vůči ostatním.
Za zmínku možná stojí i fakt,že jsem psal Štefanovi dva vzkazy,které si nepřečetl,ikdyž byl několikrát na webu přihlášen,dokonce jsem psal i sms,ať si vzkazy přečte.Přečetl si je až po napsání prvního příspěvku sem.
Pokud je to možné,prosím admina o smazání celého vlákna.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   01.10.2012 19:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: p7701
p7701 napsal: Přesně tak jezdím pracovně po celé CR a SR
p7701 napsal: poštu mam daleko 10 km
Nechce se mi věřit, že jste při cestách po ČR a SR, nejel kolem pošty ;-), když už to na tu vaši, máte tak daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   01.10.2012 18:49 Muž Yirka [9126] Re: p7701
Můžu ti říci, že pokud se takto chováš k zákazníkům i ve svém zaměstnání tak tedy nevím. Co si vlastně myslíš?
To, že pro tebe 3 stovky nic neznamenají nemusí platit pro nevydělávajícího akvaristu. To není přece žádná omluva. Když na něco nemáš čas, tak to nenabízej, je to sprosté a nefér. A když tak často cestuješ, tak máš určitě hands free, abys mohl situaci, když už nastane, telefonicky řešit. Směšné bohužel není tvé pohrdání zákazníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:48 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: petulinakk
tak to máte milné informace ryby mi poslal protože mi uhynuly samice tak mi tři poslal + dva samce ktří se mu nehodily ani jeden nebyl k ničemu já mu za to poslal ryby ode mě takže o penězích to nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   01.10.2012 18:46 threat Re: p7701
Nejhorší na tom všem je,že ten kdo si stěžuje,je nakonec za toho blbce,který není ochoten počkat a jeho snaha pomoci někomu je "adekvátně" oceněna (viz.:ryby s importu jsou k ničemu),ale na co by jsme měli pořád čekat,to se taky člověk nakonec nedočká ničeho.Já mám osobní zkušenost s panem Jakubem Vágnerem (přezdívka-taeme),od kterého jsem koupil šneky,kteří ani nevylezli z ulit a "chcípli",domluvili jsme se na kompenzaci,že mu odešlu bednu se "zbytky" šneků a on mi vrátí peníze,tohle bylo někdy březen-duben.Bednu jsem poslal,vrátila se,takže navíc poštovné a škoda celkem asi 500,-Kč???Taky bych řekl,že člověk může přijít o víc,že těch 500,- není žádná hrůza,ale člověka,který se pořád na něco vymlouvá a v mém případě nakonec přestane komunikovat,bych hodně rád potkal osobně,škoda,že je to přes celou republiku.
Jinak nic proti panu p7701,ale ta reakce mi přijde hodně neadekvátní,osobně jsem dost vytížen,ale své závazky se snažím plnit,pokud nemám čas,tak nic nedomlouvám.
Omlouvám se,ale musel jsem reagovat na tu odpověď p7701,nemět vlastní zkušenost,tak by mne to asi tak nevytočilo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 50193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11273-podvodnici-mezi-nami?od=151