Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2020 09:45 Muž Bartex [159] Re: vlka
Ja ho vyvaril 2x bez soli a pokazde ten nalev docela smrdel. Ale myslim, ze ten zapach dost ovlivnuje vyzivovy substrat, ktery i sam pred namocenim je intenzivne citit po urodne zemine. Nicmene o slanem nalevu jsem se docetl to, ze sul se nasakne do korene, coz sice chvili zabrani v tom, aby se na nem cokoli tvorilo, ale jakmile se sul vyplavi, rozjede se to, co by se rozjelo akorat o neco drive a ze rostliny, ktere by na koren sly, maji horsi podminky pro prichyceni.
Jeste me napadlo.jedno reseni. Koren naposledy vytahnu, vyvarim a do direk natlacim sliz tavne pistole. Neni to pohledova strana, tudiz videt nic nepujde. Povrchova cast korenu nejevi znamky hniloby... Tim bych to zakonzervoval a mohlo by byt po problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 09:39 Muž vlka [3444] Re: Bartex
Chceš diskutovat ? Já každý kořen a kamení co dávám do AQ vždycky vyvařím ve slané vodě a nikdy žádný problém typu povlaku nebo řas nebo cokoli jiného jsem neměl. (už se těším na reakce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 06:29 Muž Bartex [159] Re: Bartex
Je to sice forum, ale proč bych si nepokecal sam, kdyz mam o cem, ze? ;-)
Prave jsem objevil nasledujici...
www.dajanapet.cz/…
A je dost mozne, ze ve svetle casti korenu, kde se nachazeji dirky (asi od nejakeho cervotoce) probiha proces hniloby, ktery neni videt(probiha v dirach) To by vysvetlilo, proc jsem se nemohl zbavit nalevnika pri prvnim napusteni a proc se vratil ted...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 20:56 Muž Bartex [159] Re: Bartex
Rád bych přinesl novinky ze světa povlaku :-)
Co se tyka povlaku nad korenem, neni tak vyrazny a husty jako byl drive. Nicmene se presunul k substratu (pouze do predni casti) a opet se zacal shlukovat do snopliku (jako mi pri minulem zalozeni tvoril meduzu pod hladinou - ted vsak v neporovnatelne mensim meritku).
Na macro jsem opet nahral video u predniho skla tesne nad substratem. Uprimne... Mam strach, ze skoncim jako posledne. coze

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 22:50 Muž Bartex [159] – Bílý povlak
Přidám taky svou trochu do mlýna. Po cca týdnu se mi na jednom ze dvou korenu udelal take povlak. Fotky nemam, protoze to nechci hrotit, ale zaujal me prubeh. Koren ma tmavou cast (cernohneda) a svetlou cast (jako drevo zbavene kury). Povlak se tvori vyhradne na svetle casti. Po nekolika dnech uz nebyl jen mlhavy, ale vypadalo to jako srazene mleko + opar. Sneci, kteri tam zavitali, toho od pohledu moc nesnedli. Krom srazeneho mleka zacaly na nekterych vyvolenych mistech smerem k hladine trcet takove snopliky, ktere byly opet stejne konzistence. To uz mi prislo moc a pri vymene vody jsem zkusil odsat (kdyz uz jsem tam tou hadickou machal) a odsata voda dost zapachala. Jakmile byl sliz pryc, zapach se uz znovu neobjevil. Toto pozorovani me donutilo koren vytahnout (srazene mleko odsat neslo, bylo treba jej mechanicky odstranit) a po vydrhnuti jsem koren 2x vyvaril. Po ani ne 24 hodinach uz je nad korenem zase lehky opar... Rad bych to nechal jak rikate "vycukat", ale ten hnilobny zapach po odsati znamena, ze to dost mozna hnije, coz by u korenu z burzy snad nemelo pripadat v uvahu, ne? Druhy koren v akva je od stejneho prodejce a tech korenu tam ve stejnem zbarveni lezelo moc. Rozhodne nepanikarim, spise pridavam info pro ostatni, co se prihodilo na mem prahu. Po zdarnem prekonani poreferuju palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2020 17:46 Muž 4Sima [1897] Re: misano
Ahoj, tekuté CO2 je v podstatě glutaraldehyd. Pokud chceš efektivně dodávat CO2 tak zkus. rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jestli nechceš tolik investovat tak můžeš zkusit toto: m.youtube.com/…

m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 17:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: misano
To není žádné CO2 ale zředěná desimfekce. 1,5% glutaraldehyd. cs.wikipedia.org/… Je to dobré na ruduchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 16:38 misano Re: vaclav
Svietim cca 7 hodín a co2 dodávam v tekutej forme easycarbo easy-life
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 15:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: misano
Je to biogenní odvápnění z nedostatku CO2 a silného světla. Pokud CO2 nedodáváš utlum světlo nebo zkrať dobu svícení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 15:29 Muž jarovo [1695] Re: misano
Tvrdá voda a moc svetla. Určite pomôže RO.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 15:21 misano – Biely povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čaute. Prepáčte ale neviem kam to dať. Tvorí sa mi na rastlinach a koreňoch biely povlak pripadá mi to ako vodný kameň nejde to dole a neviem co s tým. Ďakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 18:54 Anonym Re: želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 12:04 želva Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a přidávám ještě pár fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 11:51 R Muž Anthrax [4765] Re: želva
Nějaká plíseň? Zkus to vyfotit lépe. Zaostři na tu věc a ne na kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 11:47 želva – Něco? na skle...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den
Tohle se mi objevilo na skle akvária. Neví někdo co by to mohlo být?
Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2019 09:49 Muž Smetany [1226] Re: Arta
Sakra s těmi hlenkami se roztrhl pytel. Já ji chci taky! Je to neškodné a nemizí jen se to pohybuje. Je to kolonie jednobuněčných organismů které pravděpodobně nemá na přežití v akváriu dlouhodobě šanci. Nevšímej si toho ono to časem zmizí. Je to poměrně vzácný a na pozorování zajímavý organismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 09:10 Arta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jsem začínající akvaristka. Na kořenech se objevil bílý povlak, který za dva dny zmizí a zase se ukáže jinde.
Chovam jen tlamovce a ancistrusy. Akvarium 400 l. Děkuji za objasnění, na webech jsem to nedohledala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 12:35 Muž Smetany [1226] Re: greddycz
Jo přesně tím to bude. Pokud to chceš urychlit dá se to docela dobře odsávat. Pokud to tam necháš trvá to cca měsíc a pak zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 12:22 Muž Lampal [6] Re: greddycz
Cus jo pokud je koren cerstvy, tak to vymizi anebo sneci spasou, do 2-3tydnu to bude pryc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 12:10 greddycz Re: Smetany
Je pravda, že ten kořen je tam jen týden, tak to bude asi tím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 12:02 Muž Smetany [1226] Re: greddycz
Časem ano ale je to dost neobvyklé. Ten kořen je tam půl roku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 11:55 greddycz – Zmizne to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mám akvárko půl roku a dnes jsem si vsiml bílého povlaku na kořenu. Je to to co zmizne samo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 19:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Miruš
Po čase zmizne samo, je to úplne normálne a ničomu neškodí. Slimáky to spasú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2019 18:01 Muž jarovo [1695] Re: Miruš
ahoj mastná hladina zmizne, len to chce čas a meniť vodu. Jednoducho všetky organické látky ktoré spôsobujú plieseň musia preč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 17:36 Žena Miruš [15] – Plíseň na kořenu
Fotka k příspěvku Hlasim, že akva běží třetí týden, jsou v něm krevetky a kořen je téměř čistý.. Už to téměř nevidím. Tak chci dodat naději ostatním, že to opravu zmizí.. Ovšem mastná hladina nemizí. Tu mohu stahovat i víckrát denně..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 18:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ahoj
Vypadá to na nějakou plíseň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 17:58 Ahoj – Pavučina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lehka otazko, co to je a jak na to. Den zalozene akva
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 19:45 Muž PeCh [77] Re: Miruš
Normálny stav na dreve. Mal som to v Nanocube a teraz to mám v 30ke. Môže to trvať 2-3 týždne. Nie je to škodlivé, len škaredé. Pri výmene vody to môžeš skúsiť oddávať hadičkou. Ale nebude to 100%. Hlavne nepanikáriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 12:28 Andaska Re: Miruš
Moje šneky to vůbec nezajímalo :-D. Odsávala jsem to hadicí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:39 Žena Pavla28 [210] Re: Miruš
šneci si s tím poradí, druhý den po založení sem měla taky úplně bíle kořeny, a dneska týden po není po bílém povlaku ani stopy, vůbec jsem na něj nesahala. taky moc děkuji tomuto fóru jinak bych byla bůhví jak dlouho na internetu a hledala bych co to je. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 10:21 Žena Miruš [15] – Moribundus ☺
Fotka k příspěvku Chachaaaa už jsem v tom s vámi. Mám 3 dny založené akva a kořen úplně sci-fi :) moc děkuji za toto vlákno, celé jsem to přečetla a budu čekat až to zmizí. Šneci už tam jsou. Děkuji celkově za tyto stránky.. love
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 08:39 Dunik Re: Maq
Děkuji ,
vodu měním každý den 1/2 nádrže . Budu v tom pokračovat.
Ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2018 07:48 R Muž romant [27987] Re: Dunik
Krom té rady ohledně výměny vody ještě dokáže pomoci dělnická třída akvária, tedy šneci okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2018 07:43 Maq Re: Dunik
Výživný substrát, že?
Ten bílý povlak jsou houby. Mikroskopické. Houby se vždy živí organickými látkami. Substrát je jich evidentně plný.
Měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 07:14 Dunik – Povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
pročetl jsem si tady na tohle téma celé forum . A chci se raději pro jistotu zeptat a ujistit jestli podle fotek se jedná taky o bílý povlak který by měl po nějáké době zmizet. objevilo se to cca třetí den od založení akva. Fotka je aktuální z šestého dne . Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 22:07 R Muž ctibum [6909] Re: Joe
Doporučil bych neřešit povlak, ale zaregistrovat se tu a pročíst odkazy pro začátečníky, které při registraci dostaneš. O zakládání akvária, o tom, jak funguje a tak.
Pak bych vyházel všechno z umělé hmoty, "rostliny" nahradil živými, hrad, nebo co to je, kořenem a založil to znovu. Přihodil pár malých šneků, Okružáků a Levatek a nechal to pořádně zaběhnout. A uvidíš, že povlak nebude problém.
Pořešil bych i filtr, to, co tam máš není nic moc, ale záleží, co tam chceš za ryby.
Doufám, že teď v tom ryby nemáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 22:03 R Muž afc1886 [14682] Re: Joe
Děláš pořád samé chyby a aby šlo pomoci, tak se zaregistruj a dostaneš mnoho užitečných odkazů, které ti do začátku moc pomohou. Jestli chceš mít pěkné akvárium, tak potřebuješ mít živé rostlinky a né ty plastové hrůzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 21:35 Joe – Bílý povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, už podruhé se mi v akváriu udělal tento povlak, je na dně a u thermostatu. Když to bylo poprvé akvárko jsem celé vyčistil a po měsíci se to udělalo zase. Neví někdo co to může být a jak se toho zbavit? Dekorace jsou z plastu a ten povlak nedrží, volně plave u dna a filtrace to nestíhá čistit...
Díky a hezký svátky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 07:44 Muž Longer01 [21] Re: PatasF11
Jak píše Romant a psalo se to tu o pár řádek níž. Nechat, časem zmizí samo. Počítej s tím, že se to rozroste a bude toho víc. Mě to na kořeni mizelo cca měsíc. Šneci s tím trošku pomůžou, ale není to podmínka. Určitě nemá smysl do toho sahat a snažit se to odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2018 19:14 R Muž romant [27987] Re: PatasF11
Je to v tak to čerstvý nádrži naprosto normální jev. Ideálně nasadit dělnickou třídu v podobě šneků okružáků. Ovšem když se neudělá nic, taky možnost, onen povlak časem sám vymizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 18:35 PatasF11 – Bílá řasa! [10L]
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám problém, předevčírem jsem založil nové akvário pro krevetky, zatím je tam nemám (je to čerstvě založené akva!)
Mám 26 °C a voda z řádu +polovina z reverzní osmózy a najednou se mi na kořeni začala tvořit jakási bílá průsvitná řasa je to jako povlak... Nevím co je to zač a jak se jí zbavit, budu rád za radu! Děkuji moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.04.2018 22:40 R Muž afc1886 [14682] Re: Meandra
To neřeš, časem to samo zmizí a jestli máš v akváriu okružáky, tak ti ti s tím velmi rádi pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 22:33 Žena Meandra [6] – Jiné větve - vinná réva
Fotka k příspěvku Ahojte, mam v akva révovou větev, máčela se měsíc v dešťovce. Pak jsem ji vytrhla a strčila do nového akvária. Objevily se na ni podivné průsvitné "plísně", nevíte někdo o co jde? Viz moje prezentace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 06:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: OP
Osvědčené akvaristické, nic bych neřešil a nechal bych to vycukat. Však ono to něco sežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 14:11 Kanour83
Ahoj tady ten sifl sem tam mel taky a cca po mesici to mizi bylo mi doporuceno nasadit ancitrusa ze si s tim poradi tak sem jich nasadil 5 a vsechny jsou uz ve vecnych lovistich.nevim jestli kvuli tomu ale proste to nedali.jinak zadna rybka nehyne.nevim co to je ale byl sem z toho az zoufalej.ale jak rikam samo to mizi.doufam ue nic vazneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 13:52 Muž Zip [277] Re: OP
Rozpouštíš přes to CO2 z kvašení?
Máš ještě čistící flašku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 13:16 R Muž ctibum [6909] Re: OP
Klasický "blivajz" na novém kousku dřeva, řekl bych. Projdi tohle vlákno.
Na kořenu bych neřešil a nechal vyfocené šneky dělat svoji práci, na lipovém dřívku nevím, aby to nenarušilo jeho funkci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 12:43 Muž Shrimpman [36]
Fotka k příspěvku Dělá se mi nějaký moribundus na lipovém dřívku. Nikde jinde. Co to je a jak se toho zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 07:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: quasimodo

-pohyboval bych se v oblasti "řasovek" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2017 21:03 Muž quasimodo [368] – Taky nějaký bílý fujtajbl
Fotka k příspěvku Na růžkatci se mi začalo objevovat... cosi. Na první pohled to vypadá jen jako by zešedl, po zvětšení už je vidět, že tam něco vyrostlo. Viz přiložené foto.
Nevím, jestli to může souviset se změnou světla - před pár týdny jsem přešel z klasické trubice na LEDky o odhadem dvojnásobném výkonu. Co by to mohlo být? Řasa? Plíseň?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050?od=51