Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2017 14:15 Žena drvi [2894] Re: thoryarson
Pokud dáváš ryby do akva 4. den po založení (a je úplně jedno odkud), tak ten povlak na kořenu je asi to nejmenší, co by tě mohlo potkat tone hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 13:49 thoryarson
Díky! Neonky tam priplavaly samy z 225 l zabehnuteho akva do separe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2017 13:33 R Muž ctibum [6926] Re: thoryarson
Já to měl jednou asi tři neděle, jinde asi dva týdny. Jeden kořen koupený a opláchnutý, druhý vykopaný a vyvařený... Píše se tu všude, že je to normální a že to časem zmizí, potažmo to sežerou šneci. V jednom případě mi to zmizelo, ve druhém mi to sežrali šneci...

Nevím, proč si tolik lidí myslí, že zrovna jejich povlak je něco extra... hmm

Víc by mě zajímalo, proč máš ve čtyři dny starém akvišu neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 13:20 thoryarson Re: Maq
Objevilo se to uz podruhé. Poprvé jsem akvárko zrušil a kořen vyvařil (předtím byl pouze opláchnut horkou vodou) a je to tu znovu (cca po 4 dnech od založení). Kořen jsem koupil samozřejmě v akvaristice. Nevíte, o co se jedná a jak se toho zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 13:16 Maq Re: thoryarson
Málo údajů. Jak staré akvárko, jak vypadá celkově, kde a jak jsi pořídil kořen, atd. atd.
Jinak Ti můžeme jenom potvrdit, že vidíme klacek, plíseň, neonku a malované pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 09:51 thoryarson – Další exemplar
Fotka k příspěvku To bude asi stejny problém zejo? Je to úplně mimozemsky a nechce to zmizet. coze Jak dlouho mám čekat než to vytáhnu a začnu řešit jinak?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:45 R Muž afc1886 [14700] Re: Altair
Ten povlak je úplně normální,tak jak sám přišel,tak i sám odejde.Když tam nasadíš šneky okružáky,tak ti s tím pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:45 R Muž ctibum [6926] Re: Altair
romant napsal: Nasaď šneky okružáky a jak by poznamenl kolega, taky už to tady je bezpočetkrát. ;-)

vaaclav napsal: To téma je tu od roku 2009 stačí se podívat na starší příspěvky. :-)

X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:37 Altair – Povlak
Fotka k příspěvku Tak sa pridam aj ja. Po vlozeni korena a nasadeni rastliniek sa mi takmer na celom koreni na druhy den spravil biely povlak. Akvarko pred tym bolo tak cca do 2/3 naplnene vodou len so strkom a substratom cca 10 dni.
Mam z toho povlaku dost blby pocit. Filter sa za den z neho upcha, ze takmer cez neho nepreteka (to ze to je asi smejd je druha vec, zajtra ma prist novy). Mam s tym povlakom nieco robit? Zmizne sam? Rybicky v akva nie su. Dal som tam 3 vezovky, plus tam vidim este nejakych malych slimakov/spionov z novych rastliniek. Novy filter tam mozem do toho dat? Ci radsej pretrapim ten stary kym to zmizne... Vzduchovat? Riesit teplotu?
Dakujem za odpovede.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 17:06 R Muž romant [27987] Re: Monoza
Nasaď šneky okružáky a jak by poznamenl kolega, taky už to tady je bezpočetkrát. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 17:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Monoza
To téma je tu od roku 2009 stačí se podívat na starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 17:01 Žena Monoza [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Zapomněla jsem přidat fotku, hned napravím :-) Momentálně to vypadá lépe, i voda je čistší ale stále to není ok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 16:53 R Muž romant [27987] Re: Monoza
Pro nás, co máme křišťálovou kouli dlouhodobě v opravě by to chtělo prezentaci a fotodokumentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 16:51 Žena Monoza [0] – Bílé závoje
V čerstvě založeném akva (cca 1 měsíc) se mi objevily takové jakoby bílé závoje na rostlinách. Nejdříve bylo vše slizké, včetně stěn akva i rostlin, teď už jsou pouze tyto bílé vlásky. Voda je rovněž lehce zakalená a plavou v ní mikro částečky (nálevník asi?). Co s těmi povlaky? Svítím 10 hod denně, teplota 26-27°C, filtr se vzduchováním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 16:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SanelOne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 16:52 Muž SanelOne [5] - Tetry – Hladina
Caues, mam bily povlak na hladine, udela se vzdy treba na tyden a pak zmizi, z ceho to muze byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 04:53 R Muž romant [27987] Re: faust1
faust1 napsal: Tomu taky nevěřím, mám ten kořen i v jiném AQ a tam se nic neděje. Akvarko už je rok založené jen jsem teď měnil rostliny a kořeny dno voda zůstala. Fotky jsou dva dny staré dnes už to je horší.Tak tady hledej příčinu těch úhynů, v těch změnách, rostliny, dno, to je citelnej a dost zásadní zásah do stability nádrže, ty jsi to akvo vpodstatě zvuzaložil, takže ta častá výměna vody je rozhodně na místě a kořeny neřeš, to spraví obyvatelé a čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 20:29 faust1 Re: afc1886
Už jsem je venku měl a drhnul jsem to kartáčem.Budu průběžně informovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:58 R Muž afc1886 [14700] Re: faust1
Opravdu je to normální stav.Vidím,že u tebe půjde ten kořen normálně vytáhnout a jestli chceš,můžeš ho trochu očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:56 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: faust1
slimak = snek ;-)

To sa robi na korenoc, pri zabehu. Nema tonic s rastlinami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:46 faust1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidávám nové foto
Ještě uvažuji jestli to nemohlo se tam dostat z novými rostlinami??? Někde jsem četl, že pry někdy to pomůže naložit to solného roztoku??? Ale už tam nebyla odpověď.
Co to je vlastně za řasu??? A pry šneci jsou na to dobří???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:36 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: faust1
Zmizne samo. Slimaci to zbastia a uhyn urcite neni koli tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:34 faust1 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tomu taky nevěřím, mám ten kořen i v jiném AQ a tam se nic neděje. Akvarko už je rok založené jen jsem teď měnil rostliny a kořeny dno voda zůstala. Fotky jsou dva dny staré dnes už to je horší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:11 R Muž afc1886 [14700] Re: Jousef
Jak dlouho je akva založené?Nejsou tam ty rybky příliš brzo?Moc nevěřím,že by to bylo kořenem.Z jakého stromu je ten kořen?Jestli tak dej fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: Jousef
Nevím, nevím, ale tím slizem bych řekl že to nebude, to spíš jestli to akvo není čerstvě založený, tedy bych si tipnul na příčinu toho úhynu. Měnit vodu, tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:04 Jousef Re: romant
Nazdar lidi, mam úplně stejný problem. Dal jsem nové kořeny které byli předtím ve vodě a byli čisté. Dal jsem je do akvária a po týdnu my začli kořeny obrůstat tím bilým slizem a bohužel roste dál. Nejhorší je že my začínají hynout ryby. Dle kontroly chemie vody je vše OK. Jak dopadlo ty vaše akvárka a za jak dlouho to zmizlo??? A co ti slimaci pomohli???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:40 R Muž romant [27987] Re: hedva
Tak ono se o bude vyvíjet a i toho bílýho přibejvat, ale jak jsem psal, faktor času zaúřaduje, což je jistě vopruz, tomu rozumím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2016 11:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: hedva
Zmizí to samo, buď v klidu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:09 Muž hedva [0] Re: hedva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už to právě začíná ty vlásky na více místech poletovat..:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:02 Muž hedva [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Oproti včerejšku se voda podle mě víc nezakalila, ale ten povlak na těch kořenech "roste" začínají se z toho spouštět "vlasy" - je to trochu vidět na fotce. Ampulárce to chutná, dnes jedu i pro okružáka.. tak snad se toho zbaví.. jinak 1/3 vody měnit obden? Díky :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 17:51 R Muž romant [27987] Re: hedva
Ta voda se zakalila, protože s největší pravděpodobností je to zapříčiněno výskytem nálevníků, nech to faktoru času, ten pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 11:20 R Muž afc1886 [14700] Re: hedva
Neboj se nic,to jsou normální stavy u nově založených akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 11:18 Muž hedva [0] Re: afc1886
Zkusím.. Jinak voda se trošku zakalila.. oproti prvnímu dni, tak mám strach ať z toho povlaku něco nevyroste.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 08:00 R Muž afc1886 [14700] Re: hedva
To je normální ;-) ,nasaď okružáky a ti si pochutnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:58 Muž hedva [0] – bílý povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, co to mám na těch kořenech za srajdu? takový bílý povlak. Třetí den od založení. Voda se možná malinko zhoršila, dnes plánována výměna 1/3 vody. Ph včera ráno 7,5.. večer 7,6.. teď 7,7.. Je to jen na těch kořenech. Zatím bez CO2, ale reaktor už mám, tak přemýšlím, že přihnojím..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 23:27 Muž larix [1420] Re: Vermut
Ak je to slizké a rastie to aj v tme vo filtri, budú to najskôr kolónie nejakých baktérií. Chutí im niečo, čo sa nachádza vo vode a zdrojom toho niečoho je podľa fotky dno. Takže v prvom rade by som vymenil substrát za niečo čisté inertné (kremeň, čadič a pod.), prípadne za kvalitnú keramiku (terramol, akadama, liapor,...).
Inak plne súhlasím s NHKG, takto zostavené akvárko nebude fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2015 23:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vermut
Akvárium je hrozně malé na ty ryby co tam máš. Nikde topení, filtr vypadá malinký, .... Pokud chceš pěkné akvárium s rybami co tam máš, budeš muset začít úplně od začátku (vše kromě ryb nové). V 19l s tou osádkou a tvými zkušenostmi nikdy neudržíš stabilitu, budou různé kalamity jako ten bílý povlak a budou ti chcípat ryby.

Zkus si něco o akvaristice nastudovat:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 12:58 Vermut – Bily sliz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtel bych se zeptat na tento bily sliz/povlak na prakticky vsem co je v akvariu tj. steny, skla, filtr. Filtr mi to prakticky skoro ucpalo. Nikdy jsem v tomtom akvariu nemel nejake zasadni problemy pouze bezne jako ma kazdy. Po odkaleni a kompletnim vypusteni a opetovnem napusteni se "to" zase vratilo, ocistil jsem komplet vse abych mel jistotu, ze to tam zkratka nebude. Po 4 dnech je to se zpet. Je to mazlavy a kdyz to trochu silneji prejedu prstem udela se takovy chomacek, jde ze skelndobre doku horsi to je na kytkach.
Akva je 19l bez chemie a bez co2. Rybky zivoroky 4 kousky. Ted jdu vycistit filtr pac vata je uplne slizka a nepropousti uz skoro zadnou vodu.


Ps: to akva co mam v prezentu je jine. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 18:41 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romant
Ano bylo nové ale po převaření kamenů a výměně vhodnějšího dna(písku) se to již neobjevilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 17:43 R Muž romant [27987] Re: Spai
Proč přemisťovat ryby? To bylo akvo tak čerstvý, že jim to tam nesvědčilo? Tohle fakt není o dnech, ale klidně několik týdnech, jak není trpělivost, můžeš zakládat znovu a znovu a znovu a to "ono" se bude ukazovat stále a stále a stále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 17:10 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romant
Ano máš pravdu, asi jsem někde udělal chybu to nepopírám. Jen protože to nešlo hned, tak jsem se snažil to vyřešit tak jak jsem zvládl. Neměl jsem v té době ještě více nádrží do kterých bych mohl ryby prozatím přemístit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 14:38 R Muž romant [27987] Re: Spai,romantomka
Čas, to je ten faktor, který se s podobnejma nezdobama vypořádává nejlépe. U někoho to trvá dobu kratší u jinýho zase delší, ale ve funkčním akváriu, ta doba obvykle bývá spíše ta kratší(ryby, plži, nitrifikace). Zakládat znovu opravdu netřeba, tedy pokud nedošlo k nějakému zásadnímu pochybení, které je nutné tím znovuzaložením napravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 11:37 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romantomka
Je to druh plísně, ale zkušenosti jak se toho zbavit nemám. Mě také radily tak jako kolegové zde. Nešlo to a tak jsem založil kompletně nové dno a vyvařil kameny. Od té doby to nemám. Je to zřejmě s kořenů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2015 18:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romantomka
Nové akváriu, povlak zmizí, až se vše ustálí, nebo jakmile nasadíš nějaké živočiky, kterým bude chutnat (šneci, krunýřovci, ...). Netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 18:39 romantomka – poradte prosím
Fotka k příspěvku Zdravím kolegove..po 6dnech napuštění nového akva se mi na kořeni místy začal delat nějaky bílý povlak,,jakoby vatové struktury,,objevuje se hlavně v místech prasklin na kořeni....kořen byl měsíc ponořen ve vodě,pravidelně měněné,očištěn kartáčem...poradte co to je a jestli to časem zmizí...děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:57 jamesbond Re: Fisherman
Nech to v klidu, za týden to samo zmizí ... nevysávat, pěkně to nech v klidku.
Ve svém nano, jsem to měl stějně jak ty a kanón "RYBKA" měl pravdu. Nechat tak, každý týden vyměnit 1/2 vody a za pár dní jsi OK a pohodě. X-) Svítit 4 hodky max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:51 Fisherman – Bilý povlak na dně na písku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím Vás. Mám pátý den založené akvárko (moje první) a na dennerle písku se vytvořil bílý povlak na více místech v akvárku. Nejvíce pod filtrem. Omlouvám se fotky jsou hodně nekvalitní ale bohužel žádnou jinou možnost momentálně nemám... Děkuji za všechny rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 21:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gamo1
Vyzerá to na sliz, mal si to v ruke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 18:36 JoKa Re: Gamo1
Nějaká plíseň, akvo bude čerstváček, že? Měň vodu a rozloučí se to s tebou samo, ať je to co je to... Některé ryby, nebo krevetky to dokonce požírají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:34 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária – Biele gulky na liste
Fotka k příspěvku objavil som na liste tieto biele guličky . neviem čo to je.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050?od=101