Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:03 MarcoCantante – Re: Yirka
no ale já už tam mám krabi a rybky tam dát nemůžu plotože by je krabíci sežraly a do plžů se mi moc nechce pač newím jak jsou nároční nemohli by jste mi nějaké ty plže doporučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:53 Muž Yirka [9118] – Re: MarcoCantante
To je přesně jak jsem předpokládal, v akváriu se to neřeší, pořeší to později první rybky a plži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:24 MarcoCantante – Re: Yirka
No akvárko mám založené už asi 4 dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:23 MarcoCantante
rybicky.net/k/forum/196008.jpg
no a takhle to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:18 Muž Yirka [9118] – Re: MarcoCantante
Pokud je ta nádrž čerstvě založená, je to vcelku běžný jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:03 MarcoCantante – povlak
ten povlak mám na kořeni a u toho "přicucávacího" u topítka a ještě jsem to viděl na krabí nožičce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:00 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: MarcoCantante
Napíš kde je ten povlak?..na hladine? na koreni alebo kde presne?Prípadne daj fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:56 MarcoCantante – Co je to za bílý povlak?
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte co to mám v akvárku za "hnus".Je to takový nějaký bílý mazlavý povlak.Mám v 20ti litrovém akvárku 2 krabi,filtr a topítko puštěné na 24st. Celsia a dále tam mám 2 kořeny a z toho jeden umělý.Prosil bych za odpověď na otázky:Co to je?;důvod proč se to tam vyskytuje?;čím se to dá odstranit? a případně jestli je to nebezpečné?(pro krabi samozřejmě).
prosím odpovězte co nejrychleji.
sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 16:30 raduz – nec sa nedeje
Zdravim je to týzden, čo som zas napustil akvarium. Od vtedy som dokalil dva 2x dno asi 30-40 l. Dva krato som vysávačom vysával masnu hladinu... ale vzdy a stale sa znovu objavi.... uz som cital vsetko mozné.Este stale mam vo vode ,,biely zákal" ale myslim si ze je to najskor od tej mastnej hladiny... lebo ked je vypnutý filter a nečery sa hladina, tak voda je o niečo lepsia, ako náhle to zapnem hned sa zakaly. Z čoho je ten zákal?? nekŕmim. Mam tam asi 6 gupiek a normal žiju... dnes som tam dal niečo proti riasam lebo sa mi zdalo že ten povlak je slizký. Zvýšil som teplotu na 30 stupnov.Ak to nepomoze tak piatok to zas pustim cez UV lampu. PH je asi 7,8 inak neviem. Čo mam este skusit ??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 11:25 raduz – Re: fantuomas
Kamene som vymenil, dal som tam bridlicu.... vymenil som celu vodu, čo to šlo. Piesok som ale nepral, dnes som odkalil asi 30 l vody... zajtra to skusim znovu odkalit. Vodu som prehnal cez UV lampu z jazierka a tiež som tam hodil pár umelých ježkov ja zazerného filtra. Snád to bude lepsie... Filter som dal tak aby čeril hladinu, okysličujem a čakam.... ked sa to do pondelka samo nevyčistí skúsim to crystalwater...Vodu som menil predčerom, odkalil som včera aj dnes.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 10:21 Muž fantuomas [35] - Rostliny
na akva.klub.sk časopis "Akvárium" č.6 tuším niesom si istý teraz..je článok aj o bielom zákale, check it out ;) zdá sa mi že tam písali, že zákal je spôsobený premnožením mikroorganizmov v prvých dňochn po založení...treba zvýšiť okysličovanie, resp. nenasadzovať ryby.. samovoľne to po pár dňoch odznie..kamene vyzerajú ako vápence ale tým to asi nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 09:23 smik – Re: raduz
Nepanikař. Bílý zákal (povlak) je v nově napuštěných akvárkách normální. Pokud chceš mít malawi tak tam klidně ten vápenec nech, u těchto ryb vyšší alkalita a pH nevadí. Filtraci bych umístil tak aby mi čeřila hladinu a tím obohacovala nádrž kyslíkem. Můžeš i ze začátku častěji měnit vodu. Řekněme 2x týdně 30%. Po 14-ti dnech bych pomalu nasadil pár ryb a sledoval NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2009 08:39 Muž Landvir [57]
Ja osobne si porad myslim ze jsou to nalevnici;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 08:32 raduz – Re: Moucha
A nepomohol by prípravok CrystalWater??? no uvdim necham to tak este do pondelka, či sa to bude zlepšovať alebo zhoršovať... dnes to odkalim, aj ked neviem od čoho... ale odkalím.Vymenil som tie kameneme dal som ta bridlici.... zda sa mi ta voda čistejšia..len na povrchu je taky povlak, ale to asi z toho prachu z piesku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 19:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: raduz
spish z toho pisku.... ale to je normalni i kdyz ten pisek properesh tak tam nejakej prach zustane.... casem se to odkali a vyfiltruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 08:16 raduz – Re: Moucha
no ale aj by som chcel mat malawi, skor sa mi jedna o tenzakal aleo čo to je zmizne to?? je to vobec z tých kamenov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 21:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: raduz
ja si rikal ze je to vypada jak vapenec.... vapenec zvysuje uhlicitanovou tvrdost a taky pH, nektere rostliny dokonce vapenec nesnaseji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 21:13 raduz – Re: Moucha
Nooo neskušal som či bublaju... ale teraz som zistil ze anno dal som na ne ocet a oni šumia... asi by som ich mal vymeniť čo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 18:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: raduz
vypada to na prach/kal, hele zkousel jsi ty sutry jestli nebublaj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 18:32 Muž Landvir [57]
Ahojky ja si podle fotamyslim ze je to na 90% nalevnik, mam je taky;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 17:54 jose – Re: raduz
Nech ma múdrejší opravia , ale mne sa zdá že nálevník nevytvára povlak. Povlak sa vytvorí po usadení nerozpustných látok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 17:48 raduz – Biely povlak
Fotka k příspěvku Napustil som akvarium nove, na dne je piesok 0,3 - 0,8. je napustene asi tri dni a vytvoril sa mi tam taky biely povlak ako je na fotke. Je to ,,nálevník" alebo čo to je???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
Ty výpadky nejsou pro akva dobré. ;-) Jestli je to BO, zase se "rozpustí". (Taky můžete utrhout lísteček a hodit do octa, pro potvrzení, zda jde o BO.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:10 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
Předevčírem jsem dokoupila a zase bubláme:)
Zkoušela jsem fotit, ale není to tam znát. Je to velice tenký povlak, laik by myslím ani nepoznal, že tam nějaký je. Až n rozdíl v barevnosti v porovnání s ostatními lístečky. V postatě, jako kdyby jim někdo ubral na odstínu zelené. Jsou takové...světle zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
zkus ten povlak odsat... mel jsem hnedou vlaknitou sinici a na ty chloupky se chytal bordel a bylo to cely takovy sedo hnedy vyblity(bledy).... tedka huz to nenafotim pac posledni zbytky spapali dneska rano sneci (okruzaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:30 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
V deníku máte z 29.11. mj. záznam: "... i když došly kvasnice...", tak že by biogenní odvápnění? Zkuste to vyfotit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:08 Žena Bledule [0] – Re: Kacoo
Hnojím tím už od založení, povlak se tam objevil až ted :-O
Přemýšlela jsem, jestli to nemůže být důsledek hnojení kvasnicema. Třeba že se do vody dostávají nějaké usazeniny...v celku často se mi také dělá matná hladina :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:03 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Bledule
sem si ani nevsiml :-D me se to objevilo ted :-(

PS: neni mozny ze se to CO2 a hnojivo k sobe nehodi ? zkus nehnojit to CO2 samo o sobe staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 11:57 Žena Bledule [0] – Re: Kacoo
Myslím, že Kaplana už reakce moc zajímat nebude když je to 7 měsíců starý příspěvek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 11:54 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
fotka neni dobra tak tezko rict ale zeptam se mas tam sneky ? ze by vacek s vajicky hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 11:48 Žena Bledule [0] – Bílý povlak
Zdravím.
Na rostlinách se mi udělal matný bílý povlak. Nevíte, co by to mohlo být zač? Micratheum vypadá, že pod tím docela ztrádá. Nevím, co by kytičkám mohlo chybět, poskrovnu hnojím a dodávám CO2...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:50 Muž tarik [3] - Rostliny
tento povlak sa zvykne tvorit aj na korenoch ci strku...niekde som cital ze sa jedna o bakterie ktore odstranuju z vody dusikate latky,aj ked je to skarede tak pre akva neskodne skor naopak...casom to zmizne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 21:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bledule
Mne sa to tvorilo aj najpriek odstranovaniu nejaku dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 21:48 Žena Bledule [0]
a přestane se to po čase dělat, i když ten povlak budu stírat? Když tam je, tak se o něj zastavují bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 20:47 Muž filipsi [1295] – Re: Bledule
Tedy, tady se to lahudkami primo hemzi, zmyzne plisen ze stareho sira :-( .

Ale nevsimej si toho, opravdu to zmizi samo, snecci pomuzou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 20:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bledule
Mne sa to tvorilo na novych veciac (technike). Po nejakom case to zmyzlo. Pocul som , ze to moze byt aj pociatok sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 20:32 Žena Bledule [0] – Bílý povlak na difuzéru
Prosím o pomoc. Na "žebříkovém" difuzéru se mi začíná dělat kolem hadičky a na první příčce bílý povlak. Vypadá to jako nachumlaná pavučinka, vata, když ji namočíte do vody, popřípadě jako bílá plísen na hodně starém síru. Na dotek mazlavé. Nevíte, co by to mohlo být, popřípdě, jestli je to škodlivé? Mám nově založené akva, když jsem byla měsíc mimo prahu, po návratu tam toho byla asi 1cm vrstva, setřela jsem to, difuzér omyla, jenže ted se to začíná dělat opět. Co s tím? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 16:22 Muž Kaplan007 [51] – bílý povlak?
Fotka k příspěvku Nevíte co to je zač? Na pár místech je na rostlinách jakýsi bílý povlak.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050?od=301