Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 14:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: nemíček
200l, to je informace k nicemu, chce to rozmery. Akvarko 200x50x20 (20cm vysoke) bude mit taky 200l, ale ma plochu hladiny (jiste ze i dna) 1m2, kdezto 100x40x50 ma hladinu 0.4m2. Kdyz si u obou usmyslim, ze budu mit na dne na svetlo narocny koberec rostlin, pro zjednoduseni nic vic, budu u kazdeho z nich potrebovat jine osvetleni, selskym rozumem uz jen proto, ze v tom prvnim pripade je na dne 2.5x tolik plochy a tedy zelene, nez v tom pripade prvnim, a pokud ta zelen chce stejnou intenzitu osvetleni... Ja to nebudu dopisovat, asi je to jasne. 200l je nedostatecny udaj o akvariu, aby se dalo rict co by to chtelo - pokud to nebyla jen recnicka otazka a neceka se odpoved (konci teckou, takze jeste spis konstatovani).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 23:22 Žena nemíček [1] – Re: Deathbull
No kryt je na 200l aqua, svítily tam 2x 30W (T8), takže by to asi chtělo 40W .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 22:28 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Deathbull
glňat je drahý a má prasáckou elektroniku. Lepší složit, EP i trubky osram a vodotěsné patice aquario.pl nebo jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 22:16 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: nemíček
Pokud nemáš něco extra velkého, tak vyndej z krytu vše co půjde, kup si T5 Glomat, udělej díry a nacpi to tam. Pokud jsi zručný, udělej si do krytu osvětlení z jednotlivých součástek sám. Kupovat nový ten samý kryt, který z 99% neměl dostatečné světlo...to bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 21:07 Žena nemíček [1] – Set osvětlení?
Mám problém. Z celého osvětlení mi zůstal jen plastový kryt.Zářivky i stím zbytkem jsou v háji. Dá se koupit nový set (kde?) nebo musím koupit osvětlení i s tím plastovým krytem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 19:45 Žena Melisa [2] – plonkovní kryt?
Ahoj,
neměl byste někdo nevyužitý kryt na akvárko 50x25cm? Koupili jsme akvárko "nahoře bez" - asi blbost, ale holt už ho máme. :-)
Koukám, že jste kutilové a že všichni tady budujete osto šest, ale já si na tu elektriku netroufám. hmm
Jakože chci tím říct, že bych ho koupila. ano
Dík a jinak přeju pěkné zimní večery se svařákem u akvárka!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 11:32 Muž Sanka [10] – Re: Yirka
Zaplatil jsem 420 Kč,tak už to taky vím,že příště by jsem asi zašel jinam..Tak on jako normálně akvária lepí a i se tím prostě živí,tak jsem předpokládal,že to bude udělané pořádně,akvárium jako takové slepené špatně není,jen to s těmi rozměry mi přijde jako hloupost,že neumí udělat 2mm rozdíl..Ale už se stalo,zatím akvárium drží a s tou silou,jsem to něměl určitě nějak v úmyslu,jak myslíte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 10:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
Můžu se zeptat, kolik jsi za to "akvárim" zaplatil? Rozměr 60x30x30 pořídíš kolem 450,- profi slepené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2010 02:50 Muž 2lizard [7]
No když to tak čtu, dal bych od pana sklenáře rychle ruce pryč, neb otázkou, zda dovede akvárium vůbec slepit. Až se Ti rozpadne, na základě špatné montáže, bude Ti tvrdit, že akvárium není nádrž pro vodu!
Ale konec rýpání - když jsem si nechával vyrobit akva ( www.akvarium-pavlica.cz ), pouze jsem nahlásil, že kryt je 120x50 a výšku požaduji 50. Po konzultaci jsem jej chtěl o tl. skla 10 (nakonec mám 12, neb bylo na skladě a nemusel jsem čekat). Když akva dorazilo dom, kryt na něj perfektně a bez násilý padnul. Holt někdo umí, jiný ....

Pomalu bych Ti doporučoval před osazením a neplněním akva v místnosti, dát jej někam ven na pár dní, naplnit a počkat, zda nezačne téct (pokud jsi to již neudělal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:03 Muž Sanka [10] – Re: Yirka
Připasovat je prosím ještě co,když už jsme u toho vysvětlování?Prostě asi upravit,že? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:23 Muž Sanka [10] – Re: NASREDDIN
No,ale všichni tomu říkají sklenářský vingl.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:33 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Sanka
Už chápu, vy myslíte úhelník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:10 Muž Sanka [10] – Re: NASREDDIN
Sklenářský vingl?To se říká taková věci,která je pravděpodobně ze dřeva a má přesný úhel 90,aspoň teda myslím.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 09:26 Muž Sanka [10] – Re: Yirka
No narval jsem to na to opravdu silou,taky už vím,že přiště musím jinam,ale když mi pán odmítnul vrátit peníze,tak jsem nechtěl aby mi to akvárium jen tak leželo doma,ještě to nějak zbrousím a snad to půjde,zkoušel jsem to jen tak na rychlo a znatelně to je lepší,ale pořád ne ideální..Pobavilo mě,když ten kryt měřil sklenářkým vinglem a řekl že kryt je křivý,to by mě zajímalo,jak by tedy bylo slepené to první akvárko.. :-D No můžu pana Matějovského z Plané je doporučit! :-D Kryt se sundavá tak já nevím,jednou týdně,snad..Ještě by jsem pochopil třeba mm,ale 3mm to už se mi zdá jako dost velký kus,když na to přijde..Ale jak jsem řekl,jsem poučen,jinak je teda akvárium slepené celkem pěkně,ale prostě ten kryt,to mě vytočilo.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 09:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
tak se modli aď ti to akvárko nevyteče ;-) Pokud s tím sklenář nemá zkušenosti tak to může dopadnout všelijak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2010 08:57 Muž Yirka [9126] – Re: Sanka
Polud sklenář nedovede zaříznou sklo na milimetry, není to sklenář.
Na druhou stranu nevím jak lze nasazovat kryt aby se odštíplo sklo. To nemohlo být nasazování, ale spíš nucení. Takové věci se přece nepřipasovávají na sílu. Vždyť to musíš vcelku pravidelně sundávat a to chceš ten kryt pokaždé "nutit"? Nevím z jakého materiálu je kryt, ale ten se když už tak musí připasovat aby chodil lehce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 08:06 Muž Sanka [10] – Nepasuje
Ahoj,onehdá jsem dostal akvarijní set,neznámé značky..Nyní jsem se rozhodl nechat si slepit akvárium,,které by mi nahradilo to staré,protože už bylo zančně poškrábané a byl na něm i vodní kámen..Proto jsem zašel k místnímu sklenáři,který podle krytu změřil údaje,ale udělal akvárium o 1cm menší,takže kryt prostě neseděl..Dohodli jsme se tedy,že akvárium předělá na 60 x 30,vlastně jsem žádal tak 29,7cm a on mi řekl,že to takhle na milimetry nejde,akvárium ale samozřejmě bylo velké,při nasazení krytu se mi odštípnul i kousek skla..Nakonec mi to sklo akorát zbrousil a když mu nabízel že mu třeba tedy zaplatím to zničené sklo a ať mi zbytek peněz vrátí,tak nesouhlasil..Protože pry nemá cenu to rozlepovat a předělávat pro někoho jiného a že mám kdyžtak zbrousit kryt šmirglpapírem,že se to ochodí..Chci se zeptat,jestli je normální,že na seriový kryt je takový problém to akvárium vyrobit,nebo v Plané jen máme neschopného sklenáře? :) A myslíte,že to mám tedy zkusit zbrousit?Nejlepší bylo,že jsem se těšil na zakládání nového akvária,které se změnilo na horor.. :-D :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.11.2010 15:39 Muž jan [132] - Živorodky – Výroba akvarijního krytu na zakázku
Ahoj,
Je někdo schopný udělat akvarijní kryt na zakázku i s příslušenstvím pro zářivku ?
Rozměry:60x30
Síla světla: 30W

Nebo poraďte kdo dělá kryty na zakázku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:04 Lu.kO – Re:
Jo tak všem moc dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 07:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: LukO3K
na sekernaty musíš mít zakrytou nádrž, skáčou docela rády. Pokud budeš mít krycí sklo tak se může voda odpařovat míň než u krytu (záleží kolik tam bude netěsností)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 00:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: LukO3K
Pokud chceš změkčovat vodu tak buď pořídit reverzní osmozu nebo demikolonu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 00:55 Lu.kO – Re: katterinecka, Haimdol
Na starym akvarku kde sem taky nemel kryt tak se mi prave vodni kamen na skle delal docela hodne :/ cim by slo vodu zmekcit?... a pocitam s tim ze si poridim sekernatky takze si asi jedine budu muset sehnat nejaky kryci sklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 22:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: LukO3K
pokud máš tvrdší vodu tak se pak může dělat hodně vodního kamene na sklech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 22:23 R Muž Silent [5949] – Re: LukO3K
Nevadí. Jen bacha na skákavé ryby a přílišný odpar vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 22:21 Lu.kO – Kryt nebo ne ??
Mam dotaz, (Akva 360l 100x60x60) jestli nevadi kdybych nemel kryt u akva jako treba u teto nadrze rybicky.net/nadrz/7819/0.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 09:30 taby – PSH desky
Plánuji lepit kryt z PSH desek, protože je používám při stavbě lodí. Nicméně sehnat menší kus je těžké.
Komunikuji nyní s jedním dodavatelem: www.agrorubin.cz
Píši to sem, protože mějí i barevné PSH desky. Konkrétně i černou za velmi solidní ceny.
Třeba se to někomu hodí, tak to sem píšu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:59 Muž kmara [10] - Cichlidy
Každým dnem by mi měl přijít T8 EP a patice, takže jedině T8 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:12 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: kmara
co takhle 2-3ks 39W trubic T5, ty mají 85cm taky, budu je mít a seženeš je docela dobře. Pokud teda už nemáš EP a patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 08:32 Žena ustavprochore [567] – Re: kmara
Jj, taky jsem je pak sehnala za podobnou cenu. Pokud máte možnost osobního odběru, tím líp, já třeba nejsem ochotná platit poštovné za 2 zářivky z e-shopu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:26 Muž kmara [10] - Cichlidy
Tady jsem našel za 80 Kč

www.bbelektro.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 00:14 Žena ustavprochore [567] – Re: kmara
30 W řady 8xx nemusí být vždycky jednoduché sehnat, je to lehce atypický rozměr. Sháněla jsem teď v týdnu v Č. Budějovicích, v prvním specializovaném obchodě, kam jsem šla na doporučení kolegy odsud z fóra, nejprve hledali v katalogu, zda vůbec v téhle wattáži třípásmovky mají, když našli, tak za jednu chtěli přes 150 Kč. 36 W/8xx byla za nějakých 60 Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 23:52 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: kmara
To je skoro vždycky..ideální výkon dvou zářivek na akva si nerozumí s délkou akva nebo krytu. Jelikož nejsem estét tak ty kryty rozřežu a na každé straně mi kouká patice ven. Když se to neudělá úplně "na prase" tak to ani není moc vidět. Přijde mi to lepší než málo světla, nebo zbytečný počet krátkých slabých zářivek a předřadník navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:06 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: sand0kan
Akorát se bojím, že to bude málo na 200 litrů :-( vychází to 0,3W/litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:01 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: kmara
to budou ty správné........ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:57 Muž kmara [10] - Cichlidy
Vše už mám objednáno, akorát řeším trubice no. Tak tam budu muset dát 2x30W ty mají 895mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:55 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: kmara
Myslím že nepůjde........v krytech o tomto rozměru jsou 90 cm. Záleží na způsobu uchycení, ale z každé strany bych počítal minimálně 2 cm odstup + patice, takže zhruba 5 cm z každé strany a to na 97 zářivku nestačí....... :-( Jinak jestli to jsou patice z aukra, tak bych vzal kratší, větší počet a T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:39 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravim chtěl bych se zeptat na hodně blbou otázku v kterou doufám, ale vím že to nepůjde :)

Mám kryt 100cm, vleze se mi do něj zářivka 97cm a patice z Polska ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:50 Muž Krkovička [0] – Zářivky
Jo jinak jsem se rozhodl jako první krok za lepším světlem pořádně vyčistit reflektory a koupit nové zářivky. Na radu hafa lidí tu jsem se vyprdnul na aqua glo nebo co a koupil philips 18W 1x830 a 1x840. musím říct, že efekt mě překvapil. Světla výrazně přibylo a všechno je najednou barevnější. Díky všem,kteří jsou na tomto fóru ochotni poskytovat dobré rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Haimdol
Jojo sorry za OT sprostě jsem se přifařil nechtěl jsem zakládat nové téma :) Hlavně že se vyřešilo i to světlo a děkuji za odkazy na filtry, asi jeden pořídím, vyzkouším a dám vědět. Pokud by byly bezproblémové tak nevidím důvod proč mít interní filtr i v malé nádrži, byť upravený. Teda až na to že to vyjde s pořádnou náplní (Siporax, substrat pro) hodně přez tisíc korun. Ale zase někdo prostě nemá místo na to dávat větší exteráky k prckům a ty jsou k tomu ještě dražsí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:35 R Muž Silent [5949] – Re: jirka.p
A do třetice www.edensrl.com/… je to vše totéž jen si na hotový výrobek každá firma lípne své jméno. Je to sice Čína ale je to naprosto bezproblémový filtr. Jsme s tím ale trochu OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:31 Muž Krkovička [0] – Re: Haimdol
tak to je super. Nabízí i jen jednu přídavnou 1x24W za 499kč. To mo přijde fér k těm mým 2x18W už to bude v pohodě :) hurá blížím se k cíli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:30 Muž jirka.p [60] – Re: Deathbull
Podobne zbozi je: shop.khanh-aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:22 R Muž Silent [5949] – Re: Krkovička
Ten psaný výkon se týká jen dodatečných T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:21 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Krkovička
jen na T5, poněvadž neví jaké trubice máš v krytu, tohle se připočítává, jinak ty 39W mají 85cm, budu je dávat taky do krytu, ale nebudu to brat od něj, beru od osramu, mají lepší EP, se zpětnou vazbou, tyhle nevím co jsou zač, ale taky jsou dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:18 Muž Krkovička [0] – Re: matlala
Já jsem mu psal ale bohužel neodpověděl. Mě spíš šlo o to jestli ten výkon o kterém píše je jen z těch dvou T5 nebo včetně těch T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:59 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Krkovička
tento prodejce je velmi chválen, účet má v česku, takže platba je taky bezproblémová a umí i trochu česky, takže Vám odpoví na případné dotazy.

Jinak T5 mají větší wattáž, tj kratší, tenčí a výkonnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:57 Muž Krkovička [0] – Re: Deathbull
No mě aktuálně hodně trápí to světlo. Už jsem z toho docela zoufalej.Jen ten popis pro mě není dost srozumitelný.Ty T5 nevím jakou budou mít Watáž. Myslím ale, že v jiné diskuzi akvaristi hodnotili tohohle prodejce kladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Krkovička
Má tam i další zajímavou věc, nemáte to někdo? aukro.cz/…

Pokud to totiž není uplně mrňavé a má to regulaci, tak si dovedu představit jak z toho vyházím náplně, udělám půlku jedné komory předfiltr jen z molitanu a celé to vysypu nějakým biomédiem. Ideální pro miníčko nebo rozplavku.

Sice to bude asi "kvalitka china" ale jestli to neteče... :) Já o tom našel jen stránky v jazycích kterým jaksi nehovím.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:26 Muž Krkovička [0] – Re: Krkovička
Nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto přídavným osvětlením?Myslím, že by to řešilo můj problém :) viz.kryt níže
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 07:30 Muž Krkovička [0] – Re: Sid
Samozřejmě bych chtěl nějaké kytky. Takže raději jít do nových světel?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039-akvarijni-kryty?od=601