Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:41 Muž Onďa [32]
Nejspíš s krytem na té její 54ce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:36 Muž Norton [109] – ??
A s čímpak milá Šárko jsi nespokojena? hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:32 Žena Vesnach [56] – kryt
Jsem nespokojena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:27 Muž isamik [180]
Tragicka hodnota to neni, ono pak taky zalezi co je pod trubicema. Myslim tim co chcete ci mate za rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:21 Muž Norton [109]
A to máš ještě jeden z těch lépe "světelně vybavených" krytů! Obecně platí (bohužel), že komerčně vyráběné kryty jsou co se týká osvětlení poněkud poddimenzovány. Navíc pokud jsou ještě vybaveny trubicemi s malým světelným tokem. Hodnota 0,3W na litr není nikterak tragická, ovšem také záleží jaký typ a druh trubic používáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:05 Žena petrys [107]
mě při osvětlení15W na 90l rostliny rostli víc než pěkně, jenom jsem přihnojovala akvaflorem

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 10:58 Peťan – Akvarijní kryty
Zdravím:-), mám osvětlovací kryt koupený v setu. Určitě je tady nespočet akvaristů/tek co mají také tento kryt(nebo aspon podobný), a proto bych se chtěl zeptat jak jste s ním spokojení, nemám na mysli vzhled atd.., ale účinnost osvětlení? Zdá se mi, že člověk, co ty kryty vymejšlí, moc nepomýšlel na rostlinky.Mě to vychází cca 0,33W/l! Díky za všechny názory.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 22:38 tonik666 – kryt
udělat kryt mi nepřijde jako taková sranda. důležitý je, aby se dobře otvíral, nemusel z akva sundavat při čištění a dobře akva osvěcoval při čištění, nevlhnut(větrací mřížka) a akvárium moc nevzyšoval, aby se do něj stále dobře šahalo. Já ho mám z kombinace vršek a zadek spárovka 1,8cm, boky a předek překližka. je to těžký, ale má to super otevírání a nemusím to sundavat. viz. moje prezentace na akvaristovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 16:55 Muž matlala [798] - Rostliny
ja vim možu jet do zlína,ale naši tam tak hned nepojedou a tatka mi řek (kdyš se na mě naštval že furt každy tydem čabram-kdyš se odkaluje a vyměňuje trochu vody je přece paz kapek i na zemi ne?)že si to mam sehnat kde chcu že nikam mi pro to nepojede tak to musim vzit tam kam jezdím do školy to je v Holešově :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 16:45 Rorejs – lamino
V OBI, v Hornbachu i v Globusu maji prirez zdarma. Staci tam dojit s rozmerem a oni to na pockani riznou. Teda aspon v Brne to tak funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 16:35 Muž matlala [798] - Rostliny
tak budu kupovat lamino(nebo spiš polaminovane desky)dělaj se z toho kuchyně a m2 stojí 195kč a práce 300Kč/hod a prej to budou řezat tak 10-15 minut tak se to dá zkousnout :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 19:16 shedlo – dovoz
Já platila do Prahy 450,-..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 08:44 Petra
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik stojí dovoz akvária od f. Zekia. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 18:00 Muž matlala [798] - Rostliny
díky kouknu se po městě a u dědy a ještě u stoláře (tatkův kámošú a uvidí se ale nejlepší se mi zdá lamino

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 17:40 Muž Martin76 [5] – Pro Rosťu
To rosta: je to přesně tak, počítej, aby tam při maximální hladině byly tak dva cm prostor mezi zářivkou a vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 01:35 Rosta – To Martin 76
Mas super akva,delam podle tveho navodu kryt s osvetlenim,jsem Ti vdecny za tak podrobny navod.Mam ale otazku,muzes mi napsat jaka je vzdalenost mezi hladinou vody a zarivkama?Pochopil jsem zpravne ze necele 2cm,a ze vntrni deska krytu je 7cm od hladiny?Jestli je to jinak,tak me prosim oprav.
Dekuji
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 21:11 jen
no ja mam na 112l delanej z preklizky taky podle aquapage a uplna pohodicka. palec , asi zalezi k jakymu matrosu mas nejlepsi pristup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 20:45 pansuu
Zinek je sviňa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 20:02 Muž tau [14]
i kdyby nejak vyrazne oxidoval, tak jen zevnitr, kde to neni videt a pochybuju ze by to mohlo neco delat (padat do vody???) mozna tak za 20 let a pochybuju ze kryt na 30L akva to ma vydrzet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 18:04 pansuu – -tau
Ten pozink, nevím. Obával bych se, že může dělat neplechu až začne oxidovat, :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 15:49 Muž Martin76 [5] – Lamino
Lamino je na kryt akva super, dobře se s ním dělá a zvládne to každý doma na koberci. Mně funguje už rok a půl (bez krycích skel) a není s tím sebemenší problém - viz. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 15:11 Muž tau [14]
ja jsem pouzil pozink (kamos dela v naky firme tak mi to riznul a ohnul..) ale jedno jakej, cim mekci tim lepsi.. pozink je uz moc tvrdej.. nastrikat cimkoli at to vypada (ale i rozlestenej plech vypada dobre).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 15:07 Janvac
A co místo lamina (těžké, tlusté a náchylné na vlhkost) použít vlhku odolnou překližku. Vydrží bez ochrany i ve venkovním prostředí.
Jinak bych se také přiklonil k plechu, možná hliníkovému. Vrchní stranu nechat nastříkat, třeba komaxitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:59 Muž tau [14]
spravna volba:) ja nevim, ja znam pojem laminat = plast, lamino neznam... jen ten plech pokud to chce mit ze vsech stran kryty nevim jak vytvarujes. ja jsem vzdy della ze to melo z boku diry (ohnutej plech do V nebo do U)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:56 Muž matlala [798] - Rostliny
je to lamino ty desky co sem to z nich dělal?jak tak přemýšlím řeknu dědovi nebo tatkovi o ten plech hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:54 Muž tau [14]
hm, tak to udelej stejne jen ty casti kde neni ta dyha podyhuj at se tam nedostane voda.. si musel vypatlat dost silikonu na ten kryt en?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:49 Muž matlala [798] - Rostliny
mam udělané ale nabobtnaly a je to(mam 30l a 12l akva a musim udělat druhé kryty )viz můj profil(fotky sou u akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:45 Muž tau [14]
mozna laminat.. tj plas. ale na kryt dost nevhodny (teda pokud je ten kryt vetsi), neni to moc pevny.. prosazuju plech:) nebo kup proste naky desky ty si na cirkularce narez a mas:) at uz z drevotrisky nebo z cehokoli... s bez. vzdalenostma si netrap hlavu, nic se prakticky nemuze stat.. a muze to byt i bez kryciho skla, je to uplne jedno, taky zalezi co tam bude za svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:40 Muž matlala [798] - Rostliny – ...
mě kamoš říkal že to je umelá hmota ja ho rozzureny ale musi se nalakovat?nebo co s nim aby nenavlhlo a nejsou z něj i obyč skříŇě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:36 Muž wayn [79] – lamino
Lamino je obyčejná dřevotříska a tu jsi snad v ruce někdy měl ;-) Kryt se z toho dá udělat v pohodě, je ale docela těžký, musíš dodržet při montáži světel bezpečnostní vzdálenosti a hodí se jen na akvária s krycím sklem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:28 Muž tau [14]
pokud mas zdroj rezanyho laminana miru tak pak jo.. jinak je plech lepsi, delal jsem uz dva kryty, jeden cely z plrechu a druhy pomoci kovovych chytek a fakt supr. u lamina pak musis poresit reflektory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:26 Muž matlala [798] - Rostliny – ...
taky sem na to myslel ale bylo by to namahave.lamino si necham narezat a jen zešroubuju,polepim tapetkoua dodělám osvětlení a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:22 Muž tau [14]
udelej ho z plechu, nech si uriznout a ohnout kus plechu presne nad akva, skvele se do nej vrta + ssroubuje a je to rovnou i reflektor.. snese teploty,,,a muzes si ho prelakovat..jen je tezsi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:05 Muž matlala [798] - Rostliny – kryt na akva
musim si udělat novej kryt chci ho udělat z lamina,je to dobrá volba?a dá se lamino dobře sešroubovat?ja ho nikdy nemel v ruce ale cet sem že se z něj vyrobil kryt n
PS:ten starej je na ho...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2007 19:05 procha – kryt
Dík za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2007 15:40 shedlo – spokojenost
Já jsem s celým kompletem fakt spokojená, i dovoz není předražený, když nám vezli postel ze Sconta z Prahy 9 do Prahy 3, stálo to ještě o 300 víc!! rozzureny A tohle je z Uherského hradiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2007 06:23 Muž Norton [109] – to Procha
Ten kryt od Zekie nevypadá špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 20:20 shedlo – a
Já si objednávala akva se skříní a kryt u www.zekia.cz.
Mají dobré ceny. Akorát osvětlení v krytu jsem si zesílila a i tak by to stále pro někoho bylo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 19:10 procha – kryt
Můžete mi poradit, kde se dají sehnat atypické kryty? Potřebuji rohové aqua a chtěla bych plastový kryt s osvětlením. Dík. ;-) palec X-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 10:01 Muž [] – to milan 11
Sorry že tak pozdě.Jestli má Arcadia u nás e-shop nevím.Já to vyřešil telefonátem(někdy je to lepší než čučet na netu)a do týdne jsem měl katalog i s ceníkem na stole.Mám to spíš pro zajímavost.Protože sortiment kompletně berou z Anglie od výrobce a spousta věcí v katalogu spořivého čecháčka pobaví.Zkrátka a jasně maj tam doplňky za cenu Rolls Royce.Jde o to si to někde omrknout a dobrou kopii u nás pořídíš za 1/2 ceny a méně.Kvalitu ať si ohodnotí každý sám.A na závěr,jako vždy je vše o penězích. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 09:48 Muž Martin76 [5] – Změna URL
Ahoj všichni, jenom bych chtěl upozornit, že článek o výrobě krytu byl přesunut na novou adresu: www.aquapage.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:54 milan11 – Arcadia
Arcadia má internetový obchod ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:50 Muž [] – úchytky
Nejspíš se to objednává extra.Alespoň Arcadia to tak má nakouskované v katalogu.Myslím že to bude i u jiných výrobců.Se informuj u prodejce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:16 milan11 – patice
Fotka k příspěvku Když si pořídím patice přes internet obchod jsou její součástí i uchytky patic?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 20:25 Usine – kolik čeho
Jestli jseš truhlář tak si udělej kryt drobet vyšší a nedávej na akvárium krycí sklo to ti pak v pohodě stačí jen dvě zářivky. Krycí sklo sežere 1/3 až 1/5 světla.a čistit ho je hrozná práce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 14:59 – Ano
Dej tam 3 90ky a jednu nech vypnutou. To je kompromis na kterém se shodneme všichni :)
A třeba na focení jí můžeš zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 14:48 Sid – Budiž světlo!
Štěpán: "Problém je v tom že ty rybičky asi dostanou úžeh!"

Možná zánět spojivek, ale tomu by mohly zabránit listy rostlin splývající na hladině nebo plovoucí rostliny. :)
Vážně: ani rostlinám nesvědčí dlouhodobě vyšší teplota, takže pokud nepomohou opatření zmiňovaná Blekem, lze doporučit vybavit kryt (navíc vlastní výroby = téměř povinnost!) chlazením. Nemůžeme ale také vyloučit možnost, že Milan 11 vyhřívání tohoto druhu naopak nepřivítá, aby nemusel přitápět topítkem... :-)
Jak jsem uvedl - já to vidím tak, že je lépe dát rostlinám více světla a mít možnost jeho množství snížit, než být v tomto ohledu limitován.
Je pravdou, že rostliny jsou díky pudu sebezáchovy do jisté míry přizpůsobivé, ale proč je vědomě omezovat?
Nakonec - vždycky se nějakým rostlinám dařit bude, budou-li ostatní podmínky alespoň v minimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:59 blek – kolik
jestli se tam vejdou tři, dej tam 3 nic moc neušetříš a jenom si pomůžeš. světla se obecně doporučuje 0,5-1W/L. a to budeš mít akorát. důležiré je použít elektronické předřadníky a nebo vyřešit umístění tlumivek mimo kryt, abys zabránil přehřívání v letních měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:52 milan11 – e-obchod
Prosím - ještě sem se chtěl zeptat. Jsem z Ostravy, neznáte někdo obchod v okolí kde bych dostal vodotěsný patice a předřadníky ? Nebo slušný internetový obchod ? Díky moc. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:46 milan11 – chlapi klid
Lidičky já chtěl poradit a né spůsobit zde rozepři. DÁM TAM 2 90tky - souhlasíte všichni ? ano ano palec palec X-) Přidat se dá vždy. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [24] 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039-akvarijni-kryty?od=1151