Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:21 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: puma
Tím spíš bych do krytu nechodil. Jak budeš to akva udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:03 Muž Puma [0] Re: ondra
No to je právě problém nejsem zrovna moc zručnej a jelikož mam akvárium ve stěně tak je problém že mam asi tak +/- 10cm od vrchní desky bál bych se toho že bych ty chuděrky moje už nenakrmil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 15:56 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: puma
Radši si ho udělej, ty kupované jsou stejně nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 15:52 Muž Puma [0] – Kryt na akvárium 70*30
Ahoj lidi,
Doma mam akvárium 70*30 a chtěl bych vás požádat, jestli někdo nemá nějaký tip na kryt. Online-obchody jsem projel ale bez úspěchu. Kdyby jste mi pomohli moc bych to ocenil.

Děkuji Lukyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:57 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Yirka
tomu nerozumiem www.pet.cz/… 1x 18w..a foto je dvojžiarivkové :)..asi sa treba vopred informovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:50 Muž Yirka [9126] Re: ToM
Zkus mrknout sem: www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ToM
neco z tohohle www.nakupzdomu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ToM
2*15W je v pohodě. Taky prodávajíí jen rampy co se dají nad akvárko a drží za hrany akvárka. Pak už na akvárko krycí sklo nebo nezakryté. S takovými rampami se mnohem líp dělá něco v akvárku a nemusíš sundávat celý kryt a případně je poději můžeš použít i na jiné rozměry nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:08 ToM – Osvetleni
Mel bych jeden dotaz ohledne osvetleni. Mam klasicky set z hornbachu 64l s mizernym krytem a osvetlenim (15W)a potreboval bych nejakou radu co s tim. Prochazel jsem starsi prispevky a jak se zda, tak vetsina lidi to resi vlastni vyrobou krytu. Na to nemam cas a predevsim zkusenosti, tak bych spis neco zakoupil. Nasel jsem toto: www.nakupzdomu.cz/… - kde na tech 60cm je alespon 2x15W. Taky zadna slava, ale porad lepsi nez to co mam ted. Nebo by mel nekdo lepsi typ. Co se taky vysky tak je to akvarko 30cm, nehodlam tam mit nejakou dzungli - nicmene rostlinek bych tam par chtel mit (byt teda asi jenom nejaky anubise a dalsi mene narocne na svetlo:(. Diky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:04 GP – Re: GP
tak kecam... jsou tam 15w 45cm t8
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:56 GP – Re: masterPKbanan
www.osram-shop.cz/…
t5 by se vejit mela, je o chlup kratsi a kryt domaci vyroby by na to mohl byt pripraven...
edit: k dotazu, jsou mozna pouzity nejake specialky. pokud ano, tak cena bude natolik premrstena, ze bych o tom ani neuvazoval... klasika t5 je 14w he a 24w ho na rozmer 55cm
edit2: ty puvodni 15w jsou 60cm t8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2011 13:49 Muž masterPKbanan [34] – Re: Petildo82
Zdravím, těžko se tam vejde zářivka o délce 60cm když má ten kryt stejnou délku :-) Takže je to určitě na klasické 45cm dlouhé trubice X-) a záleží na tom co pěstujete za rostlinky nebo máte v plánu pěstovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:29 Petildo82 – Akvarijní kryt 60x35
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu zkušenější akvaristy. Zdědil sem akvárium o rozměrech 60x35cm a výšce 40cm. Již ho mám osázeno rostlinakmi a i rybičku už plavou:). Původní osvětlení odešlo do věčných lovišť, tak uvažuji o novém. Našel jsem tyto: http://shop.aquatica.cz/katalog/sladkovodni-akvaristika/osvetleni_19/osvetlovaci-kryty/produkt/kryt-akvarijni-glo-lite-60-x-35cm a http://shop.aquatica.cz/katalog/sladkovodni-akvaristika/osvetleni_19/osvetlovaci-kryty/produkt/kryt-akvarijni-glo-lite-60-x-35cm. U obou je napsáno 2x15W ale u jednoho je v popisu, že se tam dají použít i 20W. Tak jak to je? Můžu použít 2x20W. Nebo byste poradili něco jiného? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 06:28 Muž Tomiino [43]
ja tomu moc nerozumim...alektrika,zarivky atd tak jsem myslel ze mi nekdo pomuze a poradi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:32 Muž mori79 [6]
vsetko sa da ide len o to ake mas moznosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 07:33 Muž Tomiino [43]
Nebo myslite,ze se da pridelat ke krytu juwel duolux jeste jedna zarivka???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 07:19 Muž Tomiino [43]
Ahoj,mam doma koupeny kryt od juwelu duolux 2x30 wat a chtel jsem se zeptat,myslite ze se do toho krytu da nacpat i jina silnejsi zarivka ,protoze si myslim ze mam malo svetla v akva na 50 cm sloupec vody...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 23:21 Muž S@L@ [11] – Re: Haimdol
Díky díky díky za radu. potlesk
Až vystřízlivím tak se do toho pustím ;-)
Tri soby,jsou tri soby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:36 Muž Stenly [44] – Re: Jiří
Co třeba kouknout na nějakej ten odkaz, kterej jsem sem dával. Třeba tady www.exo-eko.cz/… stačí si jen vybrat podle délky trubice. Prodávají to snad všechny akva obchody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:54 R Muž Silent [5949] – Re: S@L@
Zářivku bych vyměnil za nějakou 8xx. Ony ty čínský stejně moc nevydrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: S@L@
Rybám ta zářivka nevadí ale pro rostliny bude lepší ji vyměňit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:01 Jiří – pro Stenly
čau co tam má být za ty reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 16:57 Muž S@L@ [11] – Re: Ivoš
Ahojky vespolek,dnes mi přislo tohle světloh, http://www.akva-tera.myeshop.cz/cs/kategorie100155/detail51127.htmlmimochodem dík za odkaz.palec
Nevypadá zle,za ty prachy nekupto.;-)Ale co mne trápí je zářivka.Je to 15W 45cm dlouhá,
Tropical Red,a vůbec nevím jestli ji nemám vyměnit za bílou aby kytky nezdechli a rybky nestrádali.
Akvárko je malé 60x30.2 Čichavci a 3 Závojnatky.
Děkuji za každou radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 00:20 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Vyřešil jsem problém s přiděláním další trubice do již hotového(plastového víka).Jednoduše jsem stáhl tubice v místě patic stahovací páskou(a to ve tvaru osmičky).Ani se to nehne,skoro po měsíci nevidím problém.Samozřejmě další patice jsou vyvedeny s GLOMATU(neboli předřadník).Snad to někoho inspiruje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 18:31 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: Stenly
Fotka k příspěvku :) Musím se přiznat, že nejvíce se mi líbil Váš napad s Ruwalem, ale je to dost drahé. Tak jsem dnes koupila reflektory a nové zářivky a je to opravdu hodně znát (viz. obrázek), ale jestli se rostlinkám dařit nebude, tak ten Ruwal pořídím. Ještě jednou děkuji. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:31 Muž JuraH. [5]
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:30 Muž JuraH. [5]
Fotka k příspěvku foceno mobilem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:17 Muž JuraH. [5] – kryt
Já mám na moje mini akva plastový kryt který byl dost blbě udělaný (vevnitř 11W úsporka, která později nešla sehnat) někdy kolem vánoc odešla (po půlroce !!!) i druhu pracně sháněná úsporka a tak jsem zašel do elektra kde mi ochotný majitel sehnal pl předřadník, patici i trubici a teď mi to parádně svítí, předřadník je venku a dovnitř jdou pouze dva dráty na patici co sem do krytu přilepil sekunďákem, krmící otvor mám pořád pootevřený takže nehrozí že by se tam někde srážela voda a dělala problémy.. nevím jak dlouho ta zářivka vydrží ale rozhodně bude výměna jednodužší než s těma úsporkama... kdybych si dělal kryt na nějaké velké akvárium tak bych se asi opět přiklonil k těm nástrčným :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:39 Muž Stenly [44]
Jsem zvědav k jakému řešení se nakonec přikloníte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:29 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Všem děkuji za rady!
Reflektory tam jsou, ale jsou staré a zřejmě proto nejsou vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:21 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Jeden tip pro lemply jako jsem já nebo ty, kteří sice chtějí zvýšit intenzitu osvětlení ale nechtějí dělat nějaké radikální řezy (a samozřejmě jim to umořňuje konstrukce krytu):http://www.robimaus.cz/osvetlovaci-telesa/
Tyhle světla mají momentálně v akci, takže asi tak o 100,- Kč méně, než jiné e-shopy.
Sice to konstrukčně nejsou vyloženě světla pro akvária, ale třeba levnaakvaristika.cz je nabízí jako akvarijní s podmínkou, že budou umístěna na skle.
Šířka celého osvětlení je do 10-ti cm (ptal jsem se na to ale ted si nepamatuju, jestli říkali 6 nebo 9 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:20 Muž matlala [798] - Rostliny
ty glomaty jsou fakt hrozně zbastlené. Nejkvalitnější, co jsem viděl jsou EP od osramu a hermetickď patice z aquario.pl. Poskládá to podle obrázku snad každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:36 Muž Stenly [44] – Re: invalida
Ano i to je řešení... taky mám jen sklo a světlo a teď jsem si objednal nový světlo 4x39W
Může se zapínat jen polovina 2x39W. Umístit se dá na boční stěny akva nebo zavěsit. Pro smallmartine by připadalo v úvahu tohle www.aquario.pl/… poštovné je 300Kč nebo GLS kurýr myslím 700Kč. Čekám že mi každým dnem dojde tak ho pak vyfotím do své prezentace.
Tohle by vyšlo na 3000 i s poštou, ale musí se sama rozhodnout kolik zainvestuje. Každopádně hotový kryty nejsou moc ideální a kvalitní osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:27 S Muž invalida [3881] – Re: smallmartine
Já osobně mám většinou jen krycí sklo a na něm světlo..a je to nejlevnější. Výhodou nebo nevýhodou je že nejdou plovoucí rostliny (kapající voda) který stejně stíněj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:22 Muž Stenly [44] – Re: smallmartine
Ještě jsem se díval, že v krytu nemáte reflektory. Rozhodně pomůžou zvýšit účinnost osvětlení. Měly by mít příchytky a přiklapnou se přímo na trubici. Třeba tyhle: www.exo-eko.cz/… dole na stránce si vyberete délku dle potřeby. Mají je i v akvaristikách nebo i Hornbachu atd.. (pokud tam mají prodejnu akva potřeb)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:16 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: Stenly
Moc Vám děkuji za rady a ochotu!
Ale cenově mě to vyjde stejně, jako když bych koupila nový kryt :-D .. tak to asi nechám být a uvidím jak se rostlinkám bude dařit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:01 Muž Stenly [44] – Re: smallmartine
Glo (Glomat) je možná levnější ale hodně akvaristů na něj nadává, že je nekvalitní. V krytu jste omezena délkou a to by vyšlo na trubice 24W. Vycházelo by to koupit sadu 2x24W a sadu 1x24W například www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Možná by se vešly i dvě sady 2x24W, ale to už by bylo asi moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:52 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: Stenly
Děkuji za radu.
Ano, určitě by to muselo jít ven, to jsem měla na mysli.
Myslíte tento set Ruwal? www.akva-tera.myeshop.cz/…
Glo jsem bohužel nenašla, sama si to bohužel neposkládám - vůbec elektrice nerozumím. Zkusím ještě pohledat ten Ruwal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 07:54 Muž Stenly [44] – Re: smallmartine
Ta část s trubicema asi bude muset ven. Jinak se tam už nic přidat nedá, aby to nezavazelo otvorům pro krmení. Předředníky se dají dát mimo kryt a pak zbude víc místa pro 3 trubice. V podstatě by šlo koupit hotový set Ruwal nebo Glo a našroubovat do krytu. Nebo nakoupit komponenty a poskládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 07:40 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Fotka k příspěvku Třeba nějak takhle? Ale jen se 3 zářivkami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 07:38 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Jak do starého krytu přidat další zářivku?
Fotka k příspěvku Ahojky všem technicky zdatným uživatelům,
mám starý kryt a pustila jsem se do pěstování akvazahrádky, ale nynější kryt (osvětlení) zdaleka nestačí požadavkům rostlin. Můžete mi prosím poradit, zda-li se dá můj starý kryt nějak přebudovat, aby se tam vešli 3 zářivky? Kryt je na 80cm dlouhé a 30 cm široké akvárium.
Napadlo mě, že by se ta středová rampa s tlumivkami odstranila a na místo toho se daly nové elektronické předřadníky na 3 zářivky, co myslíte?

Ještě upozorňuji, že jsem ženská a že udělat si nový kryt ani náhodou nezvládnu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:18 Muž matlala [798] - Rostliny
Glomat je na prd, tvrdím to už déle, je strašně odfláklý, levnější řešení je EP z osramu a patice z aquario.pl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:32 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Deathbull
takovou investici si dovolit nemůžu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: parisse
Vyndat celé osvětlení a dát tam Glomat T8 2x20w, s tím že se Vám tam vejdou 2x15w trubice. Není to levné řešení, někdo namítne že je Glomat špatně udělaný předřadník, ale mě to funguje perfektně a nemusel jsem nic vyrábět. Za ten čas co bych s tím já jako elektrošikula ztrávil si na ten glomat vydělám, nebo spíš na pytel Glomatů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 16:44 Muž Jurasek [137] – Re: parisse
Nevím, jestli půjde vyměnit. Nejspíš bych ji tam nechal a přidal k ní druhou. Otázkou je, jestli to tam půjde dát - jestli se do krytu vejde. Jinak je potřeba elektronický předřadník (pokud se dá do krytu tak IP 67 nebo 68, pokud bude na krytu, tak klidně obyčejný) a patice do vlhka. Lineární zářivka se dělá T5 13W má 51,5cm, 14W má 54,5cm (případně 24W má taky 54,5cm). T8 má 15W 45cm, 18W 60cm. Pokud je tam krycí sklo a kryt je dobře větraný, tak stačí koupit podlinkové světlo. Ale to musí být v suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 16:01 Žena parisse [4] - Cichlidy – Ecoline 60
V krytu je 11 W zářivka.Akva má 54 l.Chtěla bych zářivku vyměnit za silnější a tak bych potřebovala přesně vědět,co vše koupit.Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:49 GP – Re: Jurasek
To jeste zadnej fotograf-akvarista nezkousel posvitit pres kratkou a dlouhou stranu akvarka a zmerit expozimetrem? pokud to neni zakaleny, tak zpis zalezi na "rovnobeznosti" paprsku. pokud mereni provede na laseru, myslim, ze to byde naprosto prukazny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jurasek
Asi tak nějak... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:17 Muž Jurasek [137] – Re: Designer
Jak to dopadne, když bych měl dvě akvárka se stejným oběmem, ale různou plochou dna? Třeba zrovna ty dva zmiňované případy - 100x50x40 a 200x20x50? Sice to druhé akvárko bude mít 2,5x větší dno, ale sloupec vody tam bude cca 13cm. První akvárko bude mít sloupec vody něco málo přes 40cm. To je 3x víc a více se mi tam projeví útlom světla ve vodním sloupci. Jaký bude výsledek použitého osvětlení? Nedostaneme se na konci ke zhruba stejným výkonům?

Nechci rýpat, jen jsem zvědavý... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Designer
Už jste viděl plastový kryt na 200l akva o základně 200x50cm? :-)
Ne, že by nešel vyrobit, ale že má Nemíček něco podobného, to mi pravděpodobné nepřipadá... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039-akvarijni-kryty?od=551