Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:50 Jarda62 Re: Shimi
Je to psáno obecně, protože se najde jen jedna výjimka, která je docela použitelná i pro náročnějšího akvaristu. Z každého setu se dá udělat hezké akvárko, ale je třeba vědět potřebné, někdo si myslí, že tam filtr má, tak tam nacpe hromadu ryb a je problém, to samé s rostlinami, koupí náročné a nejdou, kvůli světla, pak už nezbývá nic než set vylepšovat, nebo se přizpůsobit hardwaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:41 Muž Shimi [682] Re: mailla
Jarda62: "Set nikdy nebrat, vždycky je na něčem ošulený" - Takhle všeobecně řečeno je to naprostý nesmysl. Důkazem toho jsou některé zdejší prezentace setových nádrží.

mailla: Prohlédni si zdejší prezentace nádrží a uvidíš, že i se setovým akvárkem, nemusí to být zrovna Juwel, se dá udělat velká paráda. To, co jsou někteří schopni pěstovat v setových akváriích, mi někdy hlava nebere. Všechno jde, když se chce. Každopádně pokud bys nechtěla setové akva, tak se mrkni třeba na firmy Farao, Zekia, Diversa, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mailla
Máš kočku nebo ptáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:37 mailla Re: jarda62
Docela se mi libi tento i ze je hlinikovy,jen nevim ta svetla.

AKVARIJNÍ KRYT ALU PLATINO T8 150X50 CM / 2X36W ROVNÝ DIVERSA, JAVOR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:33 Jarda62 Re: mailla
Jj rozumím, pokud není doma někdo šikovný tak je to horší. Zkusil bych ve vyhledávání nádrží podle přesnějších parametrů najít někoho kdo vlastní tento set a napsal bych mu. Světlo záleží jaké rostliny, ale zářivky jsou už dnes dost pase. Spíše bych se podíval po led osvětlení, investice se vrátí na účtech za elektřinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:26 mailla Re: jarda62
Ten Juwel to ma krasny na oko.
Sjizdim net a koukam po krytech,neco se mi libi,ale nedokazu jako zacatecnik posoudit vykonnost svetla a zda by se ty zarivky dali popr.vymenit za neco lepsiho,hold zenska no smich a proto jsem prisla pro rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:21 Jarda62 Re: maila
Za mě akvárko jedině bez krytu, lepší manipulace, pro mě vzhled, za další životnost krytu, pokud není kvalitní bude nic moc, kvalitní bude něco stát. Set nikdy nebrat, vždycky je na něčem ošulený.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:21 mailla Re: silviebaris
U toho Juwelu me odrazuje ta cena,skoro 20.tis.
Ale nikdy nerikej nikdy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2019 10:59 Silviebaris Re: mailla
Když se ti líbi setové akvarium,tak si ho kup,tam kryt řešit nemusíš... ;-) Já mám třeba diversu,a žádnej problém,ale co akvarista,to jinej názor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 10:22 mailla – Kryt 150x50
Zdravim,prosim o radu,chci si poridit vetsi akvarium a resim kryt,nechci kryci skla.
Kryt by mel byt hlavne funkcni a mit vykonne svetlo i pro narocnejsi rostliny.
Vysku akva planuji max,50cm.
Libi se mi sestavy od Juwelu Rio,ale ta cena...
Dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 14:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zdedo
Co třeba něco takového (ta má jen jedinou patici):

zarovky.heureka.cz/…

Jinak by to samozřejmě šlo předělat i na LED panely nebo LED pásky, ale to nikomu bez elektro kvalifikace silně nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 14:35 zdedo – Kryt Waterhome
Zdravím, mám akvárium z druhé ruky. Už nějaký ten pátek. A cca před měsícem mi odešlo jedno světlo - zářivka T8.
Kryt má připojení pouze na jednu patici a mě se nedaří sehnat novou zářivku, která by byla na zapojení pouze do jedné patice.
Máte někdo nápad, kde takovou koupit, vyrábí se ještě vůbec?
A pokud ne, nějaký tip čím zářivky v krytu nahradit?
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 18:47 Muž File1980 [53] Re: Filip999
Třeba pancéřníček skvrnitý.Ten mi ještě nikdy nevyskočil. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:57 Filip999 Re: NHKG
jaké asi tak? spíše to budou ty menší (hejnové) ryby, že? Skaláry by mohly být ok? a co Platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip999
Kryt míš nemusíš, ale krycí skla možná ano. Záleží jaké budeš mít ryby. Některé ryby ti vyskočí / zdrhnou i nejmenší skulinkou, u některých stačí mít horní výztuhu podél všech 4 stran akvária a některé ryby můžeš mít v úplně otevřeném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:48 Filip999
Zdravím, je potřeba na akváriu mít kryt? mohou rybky vyskákat?
chci si nechat udělat na míru a líbí se mi akvária, že nemají lidi vůbec kryt a pouze světlo na daný rozměr..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2018 14:48 Muž Papik [617] Re: Zahry
Mám jen šedesátku, takže prohýbání by hrozit nemělo, ale i tak jsem měl z kvality Diversy obavu. No, nějak to budu muset vyřešit. Nejradši bych si sestavil nové akvárko, větší, ale zatím to nejde. Možná za rok, za dva.

Pokud nepřijdu na funkční úpravu stávajícího krytu, tak zkusím poptat nějaký jednoduchý u firem, které postoval bobikcz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 13:47 Muž Zahry [21] Re: Papik
Já měl u první 160tky zhruba půl roku plastový kryt Diversa a upřímně moc se mi nepozdával. Ten plast, nebo spíš plastík byl velice fórový. Dost se ohejbal vlnil a po delší době nad akvárkem se prohýbal. Navíc předřadník a objímky na zářivky byly zespod přilepeny snad tavnou pistolí (aspoň tak to vypadalo). A to se mi už vůbec nelíbilo, ještě aby mě to po čase samovolně spadlo do akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 13:43 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Papik
Pozor, ty ceny mají se světly (bez světla si musíš poptat). Ano něco to stojí, zase to je materiálově a zpracováním úplně někde jinde než nějaká diversa :-P
PS: uvnitř krytu je drážka na zachycení odparu, aby nic nevytékalo z AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 12:35 Muž Papik [617] Re: Yirka
Dělá to zřejmě od začátku, jen si toho nikdo nevšiml (nebo nevšímal). Teď přes zimu jsou větší rozdíly teplot a když víš, kam se koukat, tak i vidíš mokro na nábytku. Ale víko můžu zkusit pootevřít.

Molitanové těsnění lepil kam? Ono to není pár kapek, ale docela dost vody. Když zmačknu plast krytu poblíž rohů, tak dolů tečou slušné čůrky vody. :(

bobikcz: to jsou dost drahé kryty, dražší, než celý set akvária Pacific :-) Raději bych nějak upravil stávající kryt nebo koupil plastový Diversa, jen mám obavu o její kvalitě.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 11:43 Muž Yirka [9123] Re: bobikcz
Dlouho jsem tuto oblast nesledoval a tak koukám, že výrobci se dosti polepšili. Ale tedy, žádná láce to není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2018 11:36 Muž Yirka [9123] Re: Papik
Pokud ti to začalo dělat až nyní, v chladném období, znamená to že je velký rozdíl mezi teplotou v nádrži a teplotou okolí. A bude to dělat i s jiným krytem.
Proto než nějaká krkolomá řešení bych to řešil třeba pootevřením krmícího víka.
Také jsem zde kdysi četl, že to někdo řešil nalepením molitanového těsnění, které těch pár kapek zadrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2018 11:12 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Papik
Podívej se sem. www.faraouh.cz/… www.zekia.cz/…

Do krytu lze následně použít LED světlo např. Chirrios nebo Sinkor (odzkoušeno) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 09:45 Muž Papik [617] – špatný kryt
V setu PACIFIC 60x30x30 (Cat-Gato) kondenzuje voda na plastovém krytu a v rozích stéká po vnější stěně skla, přímo do plastového rámečku a na dřevěnou skříňku. Netušíte o nějakém udělátku, které by vnějšímu stékání zabránilo?

Napadlo mě ještě koupit nový levný kryt Diversa, ale nevím, jestli bych si pomohl.

www.rostlinna-akvaria.cz/… a místo zářivky namontovat do paticí Aquatlantis Easy LED 438 mm ze stávajícího krytu

nebo koupit kryt rovnou s led osvětlením, i když slabším, než Aquatlantis, protože cenově to vychází skoro stejně:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 22:21 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte,hladam kryt na akva 100x40 idealne LED ale aby sa horna cast otvarala cela (www.zbozi.cz/…) ...prosim viete poradit kde to zohnat ?? Uz tyzden hladam po webe ale nikde neviem najst ... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 19:05 ... – Zateplený kryt
Připravuji nádrž pro terčovce, rozměry 225x45x45 cm. Protože rozdíl běžné teploty v místnosti a teploty v nádrži bude kolem 10 ºC, vychází mi tam poměrně velké tepelné ztráty. Dno, záda, boky, tam je to jednoduché, šedý podlahový polystyren EPS100 v šířce 8cm, na čelní stěně mám přilepené izolační nepokovené dvousklo, nicméně kde vidím problém, to je kryt. Paradoxně právě kryt je tím místem, kde má takové akvárium největší tepelné ztráty, takže bude nezbytné zateplit ještě kryt. Zároveň ovšem tenhle kryt musí splňovat dvě další podmínky a sice snadný přístup pro krmení a běžnou údržbu a specifické osvětlení (5x LED panel 30W, 230V~ přímo do panelu a musí se chladit, ideálně vodou z akvária + LED pásek s možností změny barvy). Nějakou představu, jak na to asi jít, mám, separátní komora pro osvětlení zakrytá komůrkovým polykarbonátem, nicméně nedá mi se nezeptat, jestli něco podobného už někdo neřešil přede mnou, abych se vyvaroval jeho chyb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 11:38 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Naďa
Mám kryt od Zekie přez 4 roky ve velikostí 180 x 50 (je to rozděleno na 3 části a 2 spojovací výztuhy toho rámu). Vše lze rozložit a sundat což hodně oceňuji při údržbě.

Pokud v krytu byla rampa na zářivky (tak jsem to zezhora zatěžoval šanony a nic se nedělo)

Teď tam mám Ledky a ty již netvoří výztuhu zevnitř, takže musím přemýšlet nad rozložením zatížení. Dochází k plošnému prohybu při zatížení např. šanonama (se zátěží do 1 kg se to ani nehne).

Přeběhnutí kočky rozhodně není problém a vydrží to. Pokud bude kočka na tom krytu trvale spát, tak je potřeba si udělat zevnitř výztuhu nebo použít tu rampu jako výztuhu.

To co píše Filip je zbytečná starost a vyrábět kryt z hliníku v délce 200cm naprostá utopie. Za 1, Cena a za 2, se i ten hliník bez výztuh bude prohýbat.



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 22:27 FilipF Re: Naďa
Kontaktujte majitele zdejších obřích nádrží a nebo se alespoň koukněte jak to mají udělané. Tipl bych, že nikdo nemá klasický kryt, ale všechno je to rampa a celé pak vestavěné do skříně nebo zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 22:18 Žena Naďa [33] Re: FilipF
Taky se prohýbání bojím. Akvárium bude v obýváku a do zakrytované stovky musím často vodu dolývat. A z rampy nad skly mám obavu, že bude při sledování televize oslňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.02.2018 22:02 FilipF Re: Naďa
Já jsem nakupoval u Zekie - komplet, kryt ale bez osvětlení. Skřínka v pohodě, akvárko taky, ale kryt... no nevím nevím. Nejsem z něho nějak extra nadšenej. Hlavně na velké akvárka mi přijde takový "fórový". Na tak velké bych si ho nedal - mám 100 x 40 x 50 a to je podle mě limit, možná za limitem. Ten plast je sice pevný, ale uprostřed je cítit vůle resp ochota k průhybu. Horní část je zaklopená plastovými deskami - není to dost pevné. Pokud by na to skočila třeba kočka (i kotě), tak se odporoučí do vody. Obávám se, že Farao je na tom stejně. Dnes bych si připlatil za hliník. Při tak obřích rozměrech bude klasický kryt pěkné heblo, sama ho ani nesundáte.

A pokud bych neměl kočku, tak si na akvárko nedám kryt, i kdyby byl ze zlata. Moje další akvárko si dám do kanclu, abych nemusel dávat kryt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 21:46 Žena Naďa [33] – Kryt 200 x 60 cm
Ahoj, po deseti letech 2 stolitrových a jednoho 30ti litrového akvária plánuju za cca rok (maxi dárek k vánocům) velké akvárko 200 x 60 x 50 - 60 cm. Filtr mě láká hamburský, osvědčené nenáročné rostliny, bez použití CO2. Nádrž asi od firmy Brilant v Jablonci, stolek home made svařený a obložený. Čemu vůbec nerozumím je elektřina. Určitě chci kryt, ne krycí skla s rampou. Na výrobu si netroufám. Můžete se podělit o zkušenosti se zakázkovou výrobou? Fin kryty? Zekia? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 14:15 Waaw Re: Jarry
Tak i akvarko s odkrytym bokem muze vypadat bombasticky:

fotos.habitissimo.es/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:01 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
Nechal bych viditelný ten 1cm substrátu, to bude ok. Co se zakrytí boků týká, není to od věci, teď mám u 150cm dlouhého boky odkryté a jeden už jsem musel zakrývat kvůli jarnímu a letnímu slunci. U dalšího velkého budu boky rovnou zakrývat - jeden bude u zdi a druhý by měl stejný problém se sluncem. A řekl bych, že i rybám se zakrytý bok líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 13:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waaw
Prosel jsem hodne fotek vestavenych akvarek na netu a mam pocit, ze varianta se skrytou hladinou prevazuje, hlavne u morskych. Ja ale nejak tihnu k tomu hladinu alespon trochu videt
Může to být i dost nepříjemné protože se ti bude od hladiny odrážet světlo a ryby občas skáčou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 11:38 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
On se ti časem mezi dnem a předním sklem (teda vlastně všude, ale tady to bude nejvíc vidět) udělá takový hnusný povlak, skvrny, řasa, atd. a to pak nechceš vidět ani 1cm :-D Lépe vypadá mít zákryt 6cm při dnu o výšce 5cm.

180 cm je dost dlouhé a už tak člověk chodí ze strany na stranu, aby viděl všechno.. a ještě kdyby byly vidět boky, zbytečné. Jestli to bude vestavěné, bude to nejlépe vypadat všechno zakryté.. tím maximalizuješ užitek vestavěné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 08:55 Waaw Re: RE5PEK7
Diky za nazor. Vzhledem k tomu, ze akvarko bude cca 180cm dlouhe a vestavene v nabytku a skrin bude i nad akvarkem, tak varianta odkryty vrsek a viditelna kryci skla nepripada do uvahy. Pokud je vepredu vrstva pisku treba 5cm, tak se mi zda rozumne zakryt treba 4, ale kus nechat koukat, protoze je nejak soucasti obrazu. Chapu, ze je mozne mit i variantu nahore i dole vse zakryte, ze to pak pusobi jak vyhled z ponorky, ale to mi jde nejak lepe k tomu morskemu akvariu.

Jeste musim vyresit, zda u takhle dlouheho akvaria, ktere pujde pres celou delku nabytku maji byt zakryte boky, nebo naopak ma byt odkryte ze tri stran
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 07:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
Jsem toho názoru, že pokud máš dole zakryté dno (na úroveň nebo lehce přes úroveň substrátu), je hezčí mít kryt zakrývající hladinu (pokud by nebylo zakryté dno, zakrytí hladiny by působilo lehce násilně).
Pokud nemáš zakryté dno, přijde mi příjemnější vidět hladinu, nebo ještě lépe nepoužít v takovém případě kryt a jen krycí skla (hraješ tu hru na čistotu provedení a ukázání části techniky).

U větších akvárek (nad cca 80 cm délky) se mi líbí, když je vše zakryté. U menších akvárek vše viditelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2018 10:45 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
Možná bych vzal v úvahu i to, co bude vlastně akvárium představovat - pokud tam budou ryby žijící spíše v hloubce, tak bych hladinu schoval, potom to může být "okno" třeba 4m pod hladinou. Pokud to má být mělčina, třeba i s nějakým odsvahováním, pak bych hladinu ukázal. Samozřejmě to nikdy nebude úplně striktní, ale dokážu si představit, že může viditelná hladina dokreslit dojem akvária. Já teda napouštím akvária (kromě jednoho) až po výztuhy, takže hladinu v podstatě nevidím ani tam, kde nemám kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 23:04 Waaw Re: Jarry
Prosel jsem hodne fotek vestavenych akvarek na netu a mam pocit, ze varianta se skrytou hladinou prevazuje, hlavne u morskych. Ja ale nejak tihnu k tomu hladinu alespon trochu videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 22:58 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
Mám snad všechny varianty a ani u jedné bych neřekl, že nějak převyšuje ostatní:-) Teď budu dělat spodní lištu cca 0,5cm nad úroveň skleněného dna a bez horního krytu. U vestavěného akvária bych asi skryl hladinu - u jediného akvária, co mám s krytem, to tak mám a vypadá to ok. Když z nějakého důvodu pár mm upustím a je hladina pod krytem, tak už to není ono, ale bude to možná spíš zvykem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:58 Waaw Re: ctibum
Super, mnohem lepsi. Bruneta, nahore i dole bez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:49 R Muž ctibum [6876] Re: Waaw
U mě jasně vede nahoře i dole bez, volná hladina a vyčnívající kořeny, větve a rostliny... Bohužel varianta neslučitelná se čtyřma kočkama, takže mám kryt. Dole nic, ale je vidět bordel a řasa ve dně u skla, takže zvažuju, že to zakryju... To je "200".
"61" je set, tedy kryt a rámeček.
"26" je zabudované pod "200", takže mimo soutěž :)

Lepší? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 21:47 Muž powery [250] Re: Waaw
Bruneta X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:42 Waaw Re: ctibum
Ja se ale neptal co je lepsi. Ja se ptal, ktera varianta vede u vas. Cili takova mala anketa, libi se vam vic bruneta nebo blondyna? Jinak mam skutecne v umyslu si to udelat podle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 21:39 R Muž ctibum [6876] Re: Waaw
Nemusíš se urážet. Souhlasím s kolegou. Je to jako by ses ptal, jestli je lepší blondýna nebo bruneta... Podívej se do prezentací. Najdeš různé kombinace: kryt (zakrývající hladinu), bez krytu a krycí skla, bez krytu a volná hladina, dole rámeček zakrývající část substrátu nebo nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 20:51 R Muž afc1886 [14655] Re: Waaw
Waaw napsal: Jasne je, ze kazdy ma jiny vkus, ale co vede u Vas?
U nás vede náš vkus. ;-) Ale teď vážně, udělej si to tak, aby se to líbilo tobě, to ty se na to akvárium budeš dívat každý den. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:13 Waaw – Co vse zakryva kryt?
Takova netradicni dotaz: Kam az podle Vas ma zasahovat kryt osvetleni? Je hezci, kdyz je videt zvenku hladina akvaria (a kolik cm asi?) nebo by mel kryt zasahovat az k hladine, nebo dokonce mirne pod ni?
A co dole u dna? Pokud je akvarko vestavene, ma kryt zakryvat jen podlozku, nebo i sklenene dno, nebo i cas substratu na dne nebo dokonce cely substrat? Jasne je, ze kazdy ma jiny vkus, ale co vede u Vas?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 23:08 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Yoko
Jak jsem psal níže - koupil bych ten laciný kryt a dal do něj Chihiros z eBaye. Silnější osvětlení snad ani neseženete, s tím, že má v ceně i stmívač, takže si nastavíte osvětlení podle sebe. Cenovku to bude mít pod 1.990 Kč (asi 1.800 Kč), co chtěli za ten Juwel kryt.

Řasa může růst třeba i proto, že je v akvárku málo živin (nebo je tam obecně nerovnováha mezi CO2, světlem a živinami).

Někdy si až říkám, proč mi Chihiros neplatí za reklamu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 22:58 Žena Yoko [35] Re: Tučňák
Svítila opravdu málo a jen do středu akvária, rohy byly tmavé, ale je fakt že byla řešená u toho malého objemu uplně jinak. A u toho Juwelu sem koukala na ilustrační foto s třemi led světly, a nevšimla si, blbec, že v popisu je jen 1 ledka 10,5. Hmm... Pěstovat chci nenáročné rostliny, na trávníček asi nemám nervy (hlavně s hnojením) byť jsou krásné... Hlavně když se mi povede ukočírovat zelené řasy. Pod led světlem co mám teď roste jak zběsilá ať dělám co dělám hmm ale to je asi i filtrem, ten budu měnit taky za nějaký pořádný vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 20:20 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Yoko
Dost mizerné v jakém smyslu? Že moc dlouho nevydrželo? Nebo že málo svítilo? Protože svítivost zářivkových osvětlení je víceméně jen o trubici, kterou koupíš (a tu je radno měnit každý rok). LEDka o 60 cm u toho Juwelu bude v praxi svítit méně než ty dvě zářivky T8 (ovšem s hodně menší spotřebou).

Co pod tím chceš pěstovat? Můj názor je totiž ten, že pod tou jednou LEDkou toho zase tak moc neporoste, což bych při příplatku 900 Kč nerad (a ty asi taky). Jak jsem psal - vykašlal bych se na osvětlení a dal tam něco úplně jiného.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039-akvarijni-kryty?od=51