Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dubové listí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Dubové listí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Ja listy nazbíral, opláchl teplou vodou, pak horkou co nejvíc tekla z kohoutku a dal do akvárka. Vše je v pohodě. Mám je skoro ve všech AQ a to jich mám asi 10. A nikde jsem nepozoroval, že by voda se víc zbarvyla než normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:19 Muž Jrk [143] Re: Dixon
Asi bych to taky tak udělal. Podotýkám, zkušenosti s tím nemám, ale připadá mi to rozumné, správné...
Ještě drobnost: Listí, které bych sbíral by mělo být suché, bez známek plísně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:08 Muž Dixon [13] - Sumci
Este sa chcem spytat,dneska som bol v lese a nazbieral dubove listy,co snimi mam urobit kym pojdu do akva?ja by som ich umyl vo vode,potom sparil a dal do akva,moze byt? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:05 Muž Jrk [143] Re: Dixon
V akva mám vodu křišťálově čistou, když ji vypouštím je barvy čajové (asi od kořenu). Do čerstvé vody používám rašelinový výluh Torben (Hü-Ben), takže má tu samou barvu. Ale v akva se jeví jako křišťálová. Myslím, že dubové listí vodu víc neobarví... Zkušenosti s ním nemám, předpokládám...
Dle mého názoru: Dubové listy nezpůsobí neprůhlednost vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:02 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Ja viem,mne sa to trochu zafarbene paci ale potom nebude prenikat tolko svetla cez vodu....myslite ze rakovi mramorovemu by to prospievalo ako aj rybam?podla mna ano... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 06:03 R Muž Mrakoplash [1776] Re: grizly
sem se podívej www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 23:06 Muž grizly [145]
Davate i jine listi nez dubove???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Pokud by ale mírně vodu zbarvyli, tak to budeš mít přirozený. Jako někde v přírodě.
Když se každý snaží napodobyt podmínky v AQ, tak by měl mít i tu vodu zbarvenou ne? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:37 Muž Horác [3942] Re: Dixon
Mně nic nefarbia (do čtyřiceti litrů dávám většinou tak 5-6 dubových listů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:36 zeck Re: Dixon
Nevim sice proč nechceš mít zbarvenou vodu, ale listy nebarví. Možná trošku, ale to by jsi jich musel mít opravdu hodně :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:30 Muž Dixon [13] - Sumci
Chcel by som do mojho akva listy...farbia velmi vodu?nechcem mat velmi zafarbenu vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:04 Muž llang [5] Re: vhisky
listí se do krevetária dává proto, že se na něm při tlení tvoří mikroorganismy, které krevety požírají. Krevety se tedy zdržují na listech jen proto, že se na nich pasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2009 13:34 zeck Re: gošice
Proč spařit ? Nasbírám listy, opláchnu a šup s nima do akva, do hodiny klesnou ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 10:00 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
Spaříš, až se ochladí dáš mokré do akva. Žádná kašička nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 09:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – spaření
Prosím nemám zkušenosti: listy spařím a nechám usušit? Nebo je dám do akviška mokré? A neudělá se z ních nějaká kašička? (jako když máma spařovala špenát a mladé kopřivy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 06:36 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Semtex
Každopádně když listy aspoň přeliješ horkou vodou, skoro hned Ti klesnou ke dnu. Než jsem si to přečetla taj na fóru, tak jsem je musela furt něčím zatěžovat a čekat pár dní než si sami lehly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 22:52 Muž klm007 [114] Re: Usine
Já ho jeden den máčím ve vodě a když jej pak dám do akvárka, krásně klesne ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:43 marsz Re: Semtex
Hehe. Listí hážu, jak ho najdu. Manželka mě s takovým sajrajtem do kuchyně nepouští. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
ja bych rekl aby jsi si nezanesl neco co v akvarku nechcesh mit (houby, ameby atd.)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:35 Usine Re: Semtex
Listy asi plavou a zbarvení může být moc silné. Trocha desinfekce taky neškodí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Johan
Jistě. Ale proč se v čáncích uvádí listy spařit?
Edit: mám pár listů v AQ a je pravda, že Ancitrusy a mladí Kančíci se pod ně schovávají a hrají si s nima. Někdy je to až komické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Semtex
Nedávno jsem listy zbíral, ale pokud se pečlivě očistí, a spaří v horké vodě...... nemám problém. a pro krevetky to je jak magnet Krevety baštěj plísně, houby a bakterie, které se na listech vytvářejí, takže spaření atd. se mi nezdá zas tak vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:09 Žena Kalupinka [32] Re: agent007
Čím víc listí tím víc úkrytů a možnosti nažrat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
listy jsou z dubu letniho

maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:08 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Může přijít do akva toto listí? Je to z podzimu, sbírané včera, opláchnuté ve vodě. Stačí 3 na 30 lt.?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Moucha
Nedávno jsem listy zbíral, ale pokud se pečlivě očistí, a spaří v horké vodě...... nemám problém. a pro krevetky to je jak magnet, věčně jsou na nich, a teď jsem zjistil že i plno malinkatých kevetiček. Viditelně jim to prospívá, Cherryny jsou vybarvenější.
Pokud jde o kyselost vody, řeším to Osmozou a mýcháním s vodovodní vodou.
Pokus ale chceš mít vodu kyselejší a levnějším způsobem, tak to zkus tak jak se to dělalo kdysi za mých mladých let. Ve vodě se máčela rašelina, nebo byla součástí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Semtex
Asi ze stejného důvodu, jako se píše štěrk péct, kořeny vařit a solit atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
no byl bych opatrnej pac ty listy prosly mrazem a mnoha cykli vlhko/sucho, navic za ten pul rok stale vystaveny slunicku a sporam..... s tema mladejma listama; ano koncentrace trislovin a dalsich latek je zatim nizka.... takze bud od nekoho v okoli, kdo ma zasobu listi, pripadne se placnout pres kapsu a koupit listy mandlovniku morskeho v obchode......

navic bych byl opatrnej odkud ty listy mate, kvuli tezkejm kovum a dalsim svinstvum ze vzduchu

tedka mne jeste napada ze se v bylinkarstvi pouziva dubova kura, ta by mozna sla pouzit prozativne, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vhisky
Posbírej si po zemi to z loňska a doma umyj, nic nepokazíš. Pokud bude už v mírném rozkladu, tím líp.
Nové listy podle mě jsou na prd. Než se v něm uloží, vytvoří prospěšné látky, tak to asi chvilku trvá. Ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2009 20:37 Muž vhisky [45] Re: Usine
díky :-) podle kalkurátoru na pmdd.mrp-cz.com/… mi to řeklo že i CO2 je vyšší než bez listí(orientoval jsem se podle hodnot z odkazu od vás) Přijde mi to dobrý do menších akvárií, jde použít i čerstvě natrhaný listí, který usuším na okně? Nebo se to sbírá jen na podzim? možná je to blbá otázka, ale všude píšou o podzimu a jaro, léto nikde nevyvrací
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:25 Usine Re: vhisky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2009 20:10 Muž vhisky [45] – dubové listí.. ale proč?
Zdravím, chtěl bych se zeptat, k čemu se to listí vlastně používá? jaký má účel? prej i ovlivňuje obsah CO2.. předem dík za odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:57 Žena Kalupinka [32] Re: krevety + listí
Dubové listí se tam dává usušené, to co nasbíráš na podzim. Já si ho nasbírala teď v Hodoníně u zoo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:55 Krevety+ listi – Dubove listi
Muzu datav to akvarka s krevetama dubove listi ted na jare?a mam ho ususit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:49 Bexi Re: agent007
dubové listí můžeš trhat ještě ted , suché listí opadne až vyrostou nové listy.Ze země bych ale listí nezbíral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:49 Muž agent007 [47]
Dubové listy dávající se do akva by měly být sbírány na podzim nebo můžu použít i ty které jsou pod stromy teď? Samozřejmě přelité vařící vodou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10951?od=151