Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 rozpouštění ve filtru

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 rozpouštění ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:00 filipsi – Re: lucie
Provozuji to tak (co2 na vstupu do ext filtru) spokojene uz nekolik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 16:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: NASREDDIN
No to je hezké, ale já čekal vysvětlení od RAPa, ne od vás! :-D ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 15:58 R Muž Silent [5949]
Sice jsem to nezkoušel, ale IMHO se CO2 z větší části rozpustí už v předfiltrační části filtru (např Eheim profesionell 3 nebo zmiňovaný JBL CristalProfi e) a zbylé množství volného plynu se rozpustí v prvním koši, takže do hlavní biologické filtrace jde už voda s větším obsahem kyseliny uhličité tudíž kyselejší, která podle mého soudu na činnost nitrifikačních bakterií nemá negativní vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2010 15:38 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Sid
RAP není jediný, kdo nedoporučuje pouštět Co2 do filtru.
Ovšem dodnes nikdo rozumně nevysvětlil proč.
Všichni svorně uvádí , že bakterie potřebují kyslík, s čímž jistě souhlasíte . Ale kam se podle nich ten kyslík přidáním COčka ztratí, to vám nikdo neřekne :-D.
Já jsem začátečník, přesto si myslím, že když už kyslík ve vodě byl, tak tam prostě je i když přidám CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:52 Muž roper [10] - Cichlidy
Jasná věc chlape. Dojdu ti to zapojit :-D. Průtok je jedno, protože to voda stejně vynese z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RAP
Omlouvám se, ale stále nechápu, jak souvisí otázka, zda zavést CO2 do sání filtru či nikoli, s vaším konstatováním, že nitrifikační bakterie potřebují relativně dost kyslíku? :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:44 lucie – Re: roper
ha ha chlape,nechceš mi to přijít zapojit?????-)a nevadí že mám ten filtr staženej na minimum???je to jbl cristal 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:28 Muž roper [10] - Cichlidy
dej to do filtru. Já takhle bublám asi rok a nikdy nebyl žádný problém. Filtr fakčí stejně dobře a poloviční ůspora CO2 se taky hodí. Vůbec se toho chlape neboj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:13 RAP
Sid napsal: ...nitrifikační bakterie potřebují relativně dost kyslíku...
A jak to souvisí s eventuelním připojením CO2 na vstup do filtru? :-)

No Lucie napsala toto: " lucie (438697704201)
dobrý den,a co bakterie ve filtru???????taky bych to tak ráda udělala aby mi hadička nehyzdila akvárium,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:09 lucie – Re: Sid
Side Váš názor ????ano čí ne????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RAP
...nitrifikační bakterie potřebují relativně dost kyslíku...
A jak to souvisí s eventuelním připojením CO2 na vstup do filtru? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:34 lucie – Re: RAP
jeeee,-) a mě se ta možnost tak líbila!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:30 RAP – Re: lucie
Je pravda, že nitrifikační bakterie potřebují relativně dost kyslíku a jak psal Václav o tom zavzdušňování a následné hlučnosti. Asi bych to viděl spíše na připojení za čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 11:50 lucie
nikdo mi neporadí????ja to tu půl na půl tak nevím abych něco nezkazila děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 08:30 lucie
dobrý den,a co bakterie ve filtru???????taky bych to tak ráda udělala aby mi hadička nehyzdila akvárium,poradí někdo??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 20:02 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: hergis
Ja pouzivam jak bombu tak i burcak s vystupem do sani,pres cig.filtr v hadicce,externiho filtru a vse je v pohode,trochu v tech filtrech chrasti a bubla,ale nic se snima nedeje a vse funguje normalne,je pravda,ze se to co2 na 100% nerozpusti,vzdy par tech bublinek vyleti z vypusti,ale je to o moc lepsi jak to poustet do vody pres kaminek nebo jen cig.filtr!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:52 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: hergis
Ja to mam do filtru zavedene, ale mam jinou konstrukci. Za zkoušku nic nedáš. Když se bude zavzdušňovat tak to zase zrušíš a bude....Ale CO2 se rozpouští daleko líp nez vzduch, takže to bude chvíli trvat než se filtr napustí tzv. zbytkovými plyny vznikajícími v burčáku (pokud tedy nemáš bombu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:15 Usine – Re: hergis
Bude se ti asi zavzdušňovat filtr(chrastit). Nebude to vzduchem ale nerozpuštěným CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:28 hergis
mám otázku,rád bych zavedl hadičku z PET s co2 do vstupu do vnějšího filtru,nedočetl jsem se zde zda je to vhodné a jestli je to lepší než vzduchovací kámen???já používám cigaretový filtr nacpaný do hadičky,pokud je to dobrý nápad tak pouze jen hadičku nebo i s tím filtrem????a rostřikovací rampa musí být v tomto případě plně pod vodou???díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
www.sera.de/…
toto co si sem dal to je celkom zaujimave X-) :-) ta vrtulka je teda pohanana prudom vody -parada palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 00:12 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Já si ten systém co okopírovala Dupla chtěl postavit sám, 2k za kus plastiku je na mě přehnaný až dost. A pak jsem našel tohle rybicky.net/fotogalerie.php… za 620 korun, nebylo co řešit...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 22:53 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Systém je prakticky stejný. Já to řeším tak, že jako čerpadlo jsem použil malý filtr a tím se zanesení oddálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 22:50 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Haimdol
Ten je podobný tomuto: www.akvaristik.eu/…
který máme u nás v nádrži, kde prodáváme rostliny. Funguje dobře, jen mám pocit, že se zanáší, musíme ho často čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 22:38 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Dupla CO2 reaktor 400 mám zrovna v třístovce na testování napojený na malé čerpadlo. Vypadá velmi nadějně ;-) . Téměř dokonalé rozpouštění plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 22:35 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Haimdol
Zrovna jsem o nich chtěl psát, takže jen doplním, že zrovna reaktory od Duply u nás zkoušíme, v nabídce je ještě tento: www.akvaristik.eu/… pro větší nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 22:31 R Muž Silent [5949] – Re: RSvorcik
Z pasivních je flipper asi nejlepší. Ještě jsou aktivní (potřebují čerpadlo, nebo napojení na filtr) jako třeba Dupla CO2 reaktor 400 www.dupla.com/… nebo sera flore CO2 Aktivní Reaktor www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 21:45 Muž RSvorcik [0] – Re: Haimdol
A jaké jsou další způsoby rozpouštění kromě flipperu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:10 R Muž Silent [5949]
Abych to upřesnil. Osobně si nemyslím, že by slabé dávkování CO2 přímo do filtru vadilo jak samotné technice tak bakteriím, ale na druhou stranu jsou daleko jistější a lepší způsoby jak plyn rozpouštět. Jeden zmínil již akvaristik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: RSvorcik
Někdo si myslí že může CO2 negativně působit na bakterie ve filtru, ale kdoví kde je pravda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 19:59 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Při běžném nebo malém dávkování se veškeré CO2 musí při průchodu filtračními hmotami dokonale rozpustit. Pokud by se dávkovalo větší množství oxidu pak máte pravdu. Použil bych samostatný okruh třeba s tím flipperem. Ten má velkou výhodu, že je pasivní a přesto účinný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 19:51 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Haimdol
Já musím přiznat, že mám opačný názor - jsem toho názoru, že to filtru škodí. Nejdokonalejší způsob rozpuštění je flipperem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2010 19:48 R Muž Silent [5949] – Re: RSvorcik
Nic se zanášet nebude. Ani zavzdušňovat. Než by se to dostalo k čerpadlu tak se to skrz hmoty rozpustí. Dennerle dokonce vyrábí speciální difuzer spojený s univerzálním sacím košem. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 18:43 Muž RSvorcik [0] – Rozpouštění CO2 přes filtr
Mám filtr Eheim ecco pro 2034 přemýšlím ,že bych rozpouštěl CO2 přes filtr.Mám sice difuzér, ale zdá se mi že spousta bublinek uniká pryč.Nevadí to když se to dá před filtr nebude se víc zanášet. Nebo máte jiný nápad jak to vyřešit co nelépe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:59 Muž kchrz [24] Re: chuanvaldes
Ehem prof III 2080.
Jen si řikám, jestli bublat do 720l akvaria 1,5 litrovou petkou s kvasničákem neni jako plivat do moře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:47 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: filipsi
Pravdepodobne to bude zalezet od filtru a filtracnych naplni...

Ja mam Fluval 105, ten ma cerpadlo az na vystupu z filtru, a napln nejdrive molitan na hrube necistoty, pak aktivni uhli, mikrovata, keramicke krouzky, mikrovata... Tak pocitam s tim, ze se ta bublinka rozbije na hodme malo casti, nebo rozpusti a ze nebude problem...

No za pokus nic nedam...

PS: co mas za filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:21 Muž filipsi [1295] Re: chuanvaldez
chuanvaldes napsal:
Zavzdusnovani filtru se nebojim... .. Nemuze se stat, ze CO2 vytlaci O2 a tim..


Boj se spis zavzdusnovani, mnoha lidem, co to udelali, se filtr zavzdusnoval. Muj ne, a jsem tak spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:14 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: kchrz
Taky jsem nad tim premyslel...

Zavzdusnovani filtru se nebojim... ale co CO2 a nitrifikacni bakterie??? Nemuze se stat, ze CO2 vytlaci O2 a tim, ze nebudou mit dostatecne okyslicovani uhynou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:03 Muž kchrz [24] Re: hop
Já jsem na petku s kvasničákem dal vzduchovací kamínek a všechno vyprachalo. Koupil jsem si jemný dřevěný kamínek, ale měl jsem smůlu, byl vadný, tak jsem prozatim nastrčil hadičku s CO2 do nasávání k externímu filtru. To by mohlo fungovat, ne?!
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:42 Muž hop [26] - Rostliny
jinak k té otázce zda co2 se ve vodě rozpustí...ano a beze zbytku...otázkou je jen čas a velikost styčné plochy plynu a kapaliny
taky coočkuji (strašné slovo) mám petku s lipovým dřívkem, vodu z fitru přivádím do starého odkalovacího zvonu společně s co2...výsledek je ten že mi lezou z aq rostliny jak o život dokonce ted kveteou 2 echinodory, po 3 měsících se z 5cm vysoké kytky staly 50cm mateční hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:47 Otta Re: marnoff
No,vlož nějakej T-kus do hadice hned za filtr a skrz něj to tam pouštěj. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 17:02 Muž marnoff [2] Re: Otta
tak ja tedy vubec netusim jak to udelat :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:24 Otta Re: marnoff
Fotka k příspěvku Nevim co se děje s plynem,nebo s bakteriemi pokud napojim CO2 na sání a plyn prochází filtrem.Já osobně mám napojeno CO2 na výpusť hned za filtr takže plyn se mele a rozpouští v hadici asi v délce 1,5 metru než dojde do akva. ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 09:35 Kuba Re: marnoff
Myslím, že napojit CO2 na nasávání filtru je velni jednoduchý a hlavně 100% účinný řešení ;) Já mám hadičku CO2 zastrčenou v nasávacím koši, bublinky procházej do spodní části filtru, kde se "melou" v proudu vody dokud se celý nerozpustí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 22:08 Muž marnoff [2] Re: prisavnik
mam venkovni filtr,a dyfuser mam ze setu CO2 tady z nabidky za 4tis.ale jak bublika utika tak se cela nerozpadne a vyplave nahoru,chci se zeptat jestli by to bylo lepsi napojit na filtr a jak na vypust nebo sani dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:12 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: marnoff
Ta 1200utka je vonkajsi, alebo vnutorny filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:06 Kuba Re: marnoff
Já ho jednoduše pouštím přez nasávání do filtru a tam se rozpustí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:04 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: marnoff
Aky mas difuzor?
Zalezi na difuzery ako dobre dokaze rozpustit CO2 vo vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:03 Muž marnoff [2] – prosiiiiiim
prosim o radu,mam co2 set a filtr tetra tec 1200 a kdyz poustim co2 do akva tak moc ho utika ven ikdyz bezi pres dyfuser.chtel bych to nejak napojit do filtru nebo nejak udelat aby neslo nic ven je to skoda diky za radu jak to zapojit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 20:13 Muž PentueR [256]
Myslím, že tyhle žabomyší války by se daly uzavřít, kdyby se nespokojenci podívali na filipsiho a Petovy akvária...ehm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 19:18 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Filipsi
plne stebou suhlasim palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10805-co2-rozpousteni-ve-filtru?od=151