Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 rozpouštění ve filtru

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 rozpouštění ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2012 08:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Alda
Také ženu CO2 cca 14dní přes filtr EDEN 511 a jsem maximálně spokojen. Určitě lepší než difuzor v akváriu. Mám vývod hadičky se zastrčeným cigaretovým filtrem daný přímo do nasávání v akva.
Myslím si že CO2 do filtru by nemělo mít žádný negativní dopad na osazenstvo filtru, protože když se zamyslíme, tak když CO2 rozpustím v akva a zvýším tak jeho koncentraci ve vodě, tak ta voda je stejně nasávána filtrem včetně již rozpuštěného CO2 a filtr funguje také tak jak má. Takže pokud by vadilo přidávání CO2 přímo přes filtr, tak by vadilo v podstatě jakékoliv dodávání CO2 do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 00:03 Alda – Fan + s přívodem Co2
Dobrý den, právě zkouším po založení akva různé distribuce Co2 po nádrži. Krom reaktoru (JBL taifun vysokého cca 24 cm) a skleněného difuzoru (od Dennerle) teď také zkouším právě transport přes vnitřní filtr Fan 2 plus. Upravil jsem ho následovně: V dolní části (snímatelný kryt filtr. náplně) jsem vyvrtal dírku do které jsem přivedl hadičku s CO2. do vývodu vody z filtru, jsem nastrkal tři kousky vzduchovacích hadiček a pomocí nerez. drátu upravil směr proudění vody (1. rovnoběžně s hladinou při zadní straně; 2. stejným směrem jen skloněný asi o 45°; 3. vede směrem doprostřed akva a též je skloněný), čímž jsem dosáhl nejen "víru" v akva, ale též transport na kobercovky na dně. Musím konstatovat, že vrtulka rozbije Co2 na poměrně malé bublinky o něco málo větší než z difuzoru a dopraví je pomocí vývodů těměř po celém akva. Jediné co mi přijde na závadu je to občasné hlasitější "drcení" CO2 vrtulkou. Chtěl bych se ale zeptat, nevíte jestli ta přítomnost Co2 ve filtru může mít nějaký negativní dopad na bakteriální kulturu v náplni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 09:37 Muž dimmur [283] Re: romant
jakou "hrobost" ma mit ten akvacit 10x10x20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:02 jamajcan Re: dimmur
Zapoměl jsem připojit Unistar PowerHead POW 300-1, 500 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:02 jamajcan Re: dimmur
Jasně :-) Ještě by se dala použít,tahle hlava,ale u těchhle nevím,jak to mají s regulací průtoku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 07:53 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
vsak ja si vazim jakekoliv rady pomoci, jen jsem zauvazoval "nahlas"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 07:35 jamajcan Re: dimmur
Chtěl jsem jen pomoct :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 07:34 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
dobre, ale uz na heurece je za 400 kc a v kamenym obchode bude drazsi, to uz se vyplati objednat atmana i s postou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 07:30 jamajcan Re: dimmur
Jestli toho Atmana nikde neseženeš,tak se přeptej na tuto čerpací hlavu,Hagen AquaClear PowerHead 20.Měla by být o něco dražší,ale taky dostupná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 07:14 Muž dimmur [283] Re: Sid
tak v hornbachu ho nemeli, objednal bych z netu, ale to postovny to vzdycky tak odradi....snad budou mit v mistni akvaristice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:37 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: dimmur
Sotva... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:34 Muž dimmur [283] Re: romant
tak pro dnesek uz bylo informaci az az....jedu do hornbachu pro filtr...snad ho budou mit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:30 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Některý mají takovou páčku v zadní části a u některých se pootočením té nasávací trubky upravuje jejich výkom. Atman má podle mě ten čudl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:28 Muž dimmur [283] Re: romant
ok je fakt, ze v pripade, ze pujdu v budoucnu do vetsiho akva, tak budu mit uz filtr..,....jak se vubec ta hlava priskrcuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Šel bych do tý 201, silnější se vždycky dá přiškrtit a může se použít i ve větším akváriu. Ten biomolitan bych volil 10x10x20 cm.
Edit: Ta hlava Ti po zaběhnutí akvárium přečerpe cca 2x za hodinu a to vůbec není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:09 Muž dimmur [283] Re: romant
jasne....jak o tom tak premyslim, tak nebude ta hlava Atman 201 pro 112l akva prilis? Nebyla by vhodnesji 200? Ale pokud se da dobre priskrtit 201?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:07 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Ale určitě, každý akvárko je originál. To jak to popisuji, to nepíšu jenom Tobě, ale i ostatním, kteří si tuto diskusi třeba přečtou a je rozhodně lepší být připraven na tu horší variantu a vědět jak jí zvládnout, než to podcenit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:04 Muž dimmur [283] Re: romant
dobre, ale myslim, ze by to melo byt ok, kdysi jsem se stehoval a akva to take prezilo, bez filtru bylo cca tyden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:56 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Ten týden po výměně bych považoval za kritičtější, kdy bude třeba pozorně akvárium sledovat a dle reakce ryb v případě nutnosti okamžitě jednat, tou výměnou vody. Další týdny si to bude tzv. sedat a úplně bezproblémový chod bych viděl po tom měsíci. V tom prvním týdnu bych to krmení velmi omezil a posléze krmil střídměji než doposud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:50 Muž dimmur [283] Re: romant
jeste za jak dlouho se situace stabilizuje? cca ten tyden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:48 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Není zač. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:47 Muž dimmur [283] Re: romant
ok, Nitrivec doma mam, tak ho pridam a ob den budu menit vodu.....dekuji za cenne rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:39 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Dobrá, tak to udělej tak, že tu stávající houbu pořádně vymáchej ve vodě a v tý samý špinavý vodě posléze vymáchej tu novou kostku a nainstaluj do akva. Měň obden alespoň 1/3 vody po dobu min. týdne a posléze když bude třeba. Je možný si to lehce pojistit použitím nějakýho podpůrnýho prostředku, třeba Nitrivec od sery je na tuto akci vhodný. Dá se to zvládnout jenom těma výměnama vody, který Ti budou suplovat činnost té ne zcela funkční filtrace. Po dobu stabilizace neodkaluj dno a krm poloviční dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:34 Muž dimmur [283] Re: romant
na toto nemam v akva prostor......dve steny mam oblozene bridlici a na tu jednu bocni stenu se mi to kvuli rostlinam nevejde. Vymackam a snad to bude bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:32 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Necháš měsíc běhat oba dva filtry společně a budeš mít jistotu, že až ten stávající odstraníš ten novej jeho funkci přebere bezproblémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:31 jamajcan Re: dimmur
Nic tím samozrejmě nezkazíte,ale zásadní vliv na osídlení bioakvacitu nitrifikačními bakteriemi to podle mého vliv mít nebude.Na to si budete muset nejaký čas počkat,až se Vám filtr tzv.zajede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:23 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
poohlednu se po tom atmnoj.....kdyz budu davat novou kostku akvacitu, tak mam na to alespon vymackat to z mam v mini kosticce nyni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 13:17 jamajcan Re: dimmur
Technicky je to určitě možné,jen ten průtok 690l za hodinu je k velikosti nádrže neúměrný.Potřeboval by jste ten průtok snížit zhruba na třetinu až polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 12:33 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
vim, kazdy nejak zacinal a co je vhodnejsi prichazi casem....ja jsem spis premslel, jestli by nesla nejak pridelat trubka pro sati na hlavu z toho filtru a dat tam kostnu molitanu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2012 11:58 jamajcan Re: dimmur
Každopádně být Vámi,zauvažuji o jiném filtru.Poměr průtoku a objemu filtračního média mluví za vše :) čerpadlo,např.Atman At-201 50-400l/h a kostka biomolitanu Vám udělají daleko větší službu,než ten tzv.honič vody Hailea.Cena je něco přes 220Kč a máte to i s regulací průtoku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 11:10 jamajcan Re: dimmur
Možná pomůže tento odkaz.http://rybicky.net/forum/3688
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 11:04 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
mam akva 112 l. Filtr regulovat nelze /heilea 700/....mohu tu rozstrikovou rampu otacit smerem dolu, pripadne zvetsit jeji otvory /snizim silu proudeni/....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 10:21 jamajcan Re: dimmur
Jestli máte tu rampu příliš nahoru a čeří Vám hledinu,tak si budete Co2,které jste do vody rozpustil,zase z vody tím pohybem hladiny vyhánět ven.Také nepíšete,jak velké akvárium máte,proto nemůžu říct,jestli bude distribuce Co2 dostatečná.Abych se vátil k tomu pohybu rostlin v proudu.Není to vůbec naškodu.Ba naopak.Rostlinám přiměřený proud vody prospívá.Spíše bych snížil průtok vody filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 10:04 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
udelam to tak, ale rostrikovou rampu mam od hladinou a s merovanou spis nahoru, ale voda mi celym akva proudi, bude takto ta distribuce po akva ucina? nemohu otocit to proudeni dolu, ptz by to moc hybalo rostlinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:53 jamajcan Re: dimmur
Neumístujte ho do dna ,ale klasicky na přísavku,co nejníž v akváriu.A když bude bublinky Co2 z difuzoru,unášet proud způsobený filtrem,bude účinek rozpuštění ještě vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:45 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
to zzladnu vyrobit v pohode, jen ted kam ho umistit, do dna se moc vrtat nechci, tak proto me napadlo to reseni do filtru.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:40 jamajcan Re: dimmur
Zkuste se podívat na tento difuzor systému Urob si sám :-) .http://www.rostlinna-akvaria.cz/urob-si-sam-difuzor-na-pustanie-co2-79
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:33 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
zatim nedavkuju nic, ale chystam se /vsechno mam jiz vyrobene/ a budou to kvasnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:29 jamajcan Re: dimmur
Z čeho dávkujete Co2?Z kvasnic ,nebo z Láhve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:26 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
nemam na ucinejsi zpusoby dostatek financi.....nebo je ucinejsi zpusobn lipove drivko ci vzduchovaci kamen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:24 jamajcan Re: dimmur
Není to nejlepší řešení.Existují daleké účinější způsoby rozpuštění Co2 ve vodě.Difuzory,reaktory,atd.Na foru je tady toho o této problematice napsáno spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:50 Muž dimmur [283] – privod CO2 do vnitrniho filtru
Je mozne aplikovat CO2 do vnitrniho filtru? Hadicku bych pripojil k prisavani filtru /misto hadicky pro prisavani vzduchu, kterou nepouzivam/? Ma s tim nekdo zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 16:47 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: riso
Mohl by se ti filtr zavzdušňovat. Může trochu i chrastit, jak vrtulka rozmlátí bublinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 15:44 Muž riso [129] - Cichlidy – hadicka CO2 do nasavani filtru
Ahoj,
vcera se me neopatrnou manipulaci povedlo rozbit CO2 difuzer tone. Nez vymyslim neco lepsiho, tak jsem hadicku od CO2 pichnul primo do nasavaciho kose filtru. Bublam jednu bublinku za sekundu a filtr je vnejsi Eheim Professional 2075.
Mam cekat nejake problemy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:37 Usine Re: René73
Většina z nás začínala z kamínkem, nebo lipovým dřívkem, také jde chvíli použít cigaretový filtr. můžeš si nad tím udělat zvon z uříznuté petky. Lacinějších způsobů je spousta stačí jen trochu hledat. Hlavní je aby jsi měl CO2 dostatek a srazil to poměrně vysoké PH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:34 Žena Tris [21] Re: akvaristik
Ano,ano jen tady nějaký problém je.A je lepší začít od nuly mít všech živin méně a nemít problém,nebo něco přidávat a vědět co.Než pracně hledat co není v pořádku.Investice do substrátu,teď testů a možná nakonec do dalších rostlin.Ne všichni dobře postupují při testování nebo nedobře vyhodnotí výsledky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:26 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: René73
Pomocí difuzéru na vzduch se CO2 nerozpustí. CO2 musíte udržet chvíli pod vodou, aby došlo k rozpuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:21 Muž René73 [0]
Někde jsem četl že je možné kvasničák přímo napojit na vnitřní filtr (místo hadičky s přívodem vzduchu napojit hadičkou kvasničák) a nemusel bych používat kamínek.Může to tak být nebo to je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:10 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Tris
Substrát do dna je dobrá věc i pro amatérského akvaristu, není to ale samospasitelné, ostatní hodnoty musí taky sedět. Osobně mám tu zkušenost, že to pomůže rostlinám se rychle vzpamatovat a zamezí se tak zařasení akvária. Vyzkoušeno na několika různých místech s různou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:05 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: rudyfish
Dno je podle mě v pořádku. Pokud jste použil destilovanou vodu, mohou v akváriu chybět stopové prvky. Pokud budete dávkovat CO2, nedoporučuji do filtru, nepodaří se to rozpustit. Je třeba použít nějaká reaktor, nebo dufuzér, aby došlo k dokonalému rozpuštění. Kyselost se tím srovná, což je vhodné, hodnota 6,5-7 je ideální. Je vhodné udělat jednotlivé testy vody, železo, fosfáty, dusitany a dusičnany. Osobně si myslím, že destilovaná voda není ideální životní prostor pro rostliny. Do vody je vhodné určitě použít stabilizátor, třeba Aquasafe. Osvětlení je dle mého názoru dostačující, určitě bych přidal reflektory, je ale potřeba mít zářivky se správným spektrem světla, které rostlinám vyhovuje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10805-co2-rozpousteni-ve-filtru?od=51