Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 rozpouštění ve filtru

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
CO2 rozpouštění ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2011 21:01 Žena Tris [21] Re: rudyfish
Tak to si hlídej pH,ale teď dávat CO2 asi nebude to základní(nejlepší). :-) CO2 se snad přídává když je všeho dost i světla a růst je velmi intenzívní.To asi nebude tvůj případ.Zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:06 rudyfish Re: Tris
co mam teda spravit a je rozumne ze som tam capol CO2 vlastnej vyroby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:52 Žena Tris [21] Re: rudyfish
Píšeš 60w na 160l.Já jsem dala překlep v desetinných místech.0,38w/l.S tím přehnojením je to jen myšlenka.Ale dávat něco do dna je pro zkušenější rostlináře.A i když zkopírujete něčí postup,který funguje,nezkopírujete vodu,pokud nemáte stejný zdroj.Pak stejnou litráž,rostliny,ryby atd.Tady se nedá univerzálně poradit.Lepší je hnojivo při problémech postupně přidávat.Než ho tam mít dřív než rostliny zakoření a začnou vegetovat naplno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:34 rudyfish Re: Tris
ale jas om nehovoril o 38w/l to som nepochopil...a teraz mi budu hnit rastliny lebo tam ej vela hnojiva? to treba cele prerobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:54 Žena Tris [21] Re: rudyfish
Při založení akvaria prosperují většiny rostin právě proto,že to akvárium není ostatníma rostlinama někam nasměrované a není některých látek nadbytek,co by blokovaly příjem a zpracování jiných prvků.A vy jste na rozjezd velmi zahnojil,takže může něčeho přebývat a rostliny nejsou ve stavu to zpracovat.A asi na to nmožství živin je světla málo 38w/l a za jakých podmínek? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:55 rudyfish – CO2 do filtra
DObry den, mam tyzden zalozene akvarium dno mam posypane zo spodu Florapolom asi 750 g, na tom stare dno od rataja a potom na tom strk. Rastliny vsak odhnivaju vobec sa im nedari z niektorych malych uz su len kostrnky. Hnednu a hniju. Jedinemu sa dari anubiasu co je na koreni. Chcem sa spytat ci je rozumne zacat hnojit CO2 ktore by som si kcel doma pripravit z drozdia a cukru, a pripadne ci je mozne napojit to na filter vnutorny EHEIM na ten privod ktorym sa ma original vzduchovat. Svetla je 60 W akvarko je 160 L hruby objem a ph8 kh 8..voda je desstilka plus vodovodna. ZA KAZDU ODPOVED BUDEM VDACNY SOM ZUFALY.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 23:29 Muž pancéřníček [168] – Re: sand0kan
Použij cigaretový filtr,je neporovnatelně účinnější než vzduchovací kamínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 16:35 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Peter+
Popisujete to přesně. Z filtru vycházeji mikrobublinky a jsou rozháněné po celém akváriu, což se mi zdá ideální. Ještě to vylepším o ten vzduchovací kamínek, jak ho tam máte - to mě nenapadlo.palec Tím by měly být bublinky ještě jemnější. Musím tam dát ale nějaký malý, aby neucpal trubičku, která je uvnitř molitanu a voda procházela čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 15:23 Peter+ – Re: sand0kan
Presne takto mi to už dlhšiu dobu funguje vnútri v molitáne mi to ide cez vzduch kamienok a filter to rozháňa do akvárka. Teraz som dorobil ešte aj rampu po celej zadnej stene akvária asi 5 cm pod hladinou. Hladina sa celá jemnučko vlní a bublinky CO2 vidím ako idú z rampy smerom do predu ku sklu tam padajú dole vracajú sa spodkom a potom stúpajú hore. Upozorňujem že sú to mikrobublinky. Filter mám doma robený je to tuším FANmini a na sací otvor je prilepená trubka s otvormi a molitánom. Bublinky sú dostatočne dlho vo vode aby sa čo najúčinnejšie rozbili vo vode. Výkon je dostatočný myslím že ešte aj moc tak dám do spoja filtra a rampy ešte trochu peny a to by už malo dokonalejšie rozbíjať bublinky. Medzi filtrom a rampou mám ešte ten medzikus na ktorý sa dá napojiť vzduchovacia hadička a do nej cez noc pomocou spínacích hodín púšťa vzduch pretože COčkujem stále aby sa rybky neudusili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 08:20 Muž kortezhugo [983] – Re: sand0kan
Fotka k příspěvku ...presne takto som to mal poriesene "za cas" aj ja
-je to celkom v pohode riesenie...len ja som si ohol skl.trubku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:39 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Gogo
asi máš na mysli hlavu u vnitřního filtru viď? Pro rozpuštění CO2 je důležitá délka dráhy bublinky CO2 ve vodě a na jejim nasycení(atd). Čím větší budlinka, tím je potřeba aby se "déle omlela ve vodě". Tady bych to viděl na pokus - omyl, sám uvidíš, jestli se ti stihne CO2 rozpustit, nežli se dostane k hladine a tam vyprchá. Ale proud vody jistě pomůže k rychlejší difusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:28 Muž Gogo [1]
Zdravím.Co2 pouštím do vzduch. kamínku.Myslite,ze by bylo efektivnější,kdybych to zapojil do čerpací hlavy Atman a nasměroval vývod rovně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:45 Muž Dzira [38] - Rostliny
Jestli ti jdou bublinky do filtru a ten se nezavzdušňuje, tak je to dobrý způsob. Tohle je normální způsob řešení, jen každý má trochu jiný způsob provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:00 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku a ještě fotka trubičky.......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:59 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zapojil jsem přívod CO2 (hadičku z kvasinkovače) do polyuretanové pěny Atman. Na této pol. pěně je klasická čerpadlová hlava Atman 200. Při testování vycházejí z vývodu fitru parádní mini bublinky (lepší než u původního vzduch. kamínku), které jsou pomale rozehnány skoro po celém akva. Hadičku jsem nejprve zasunul z vrchu pěny, poté ji ohnul do umělohmotné trubičky která je uvnitř a popotáhl skoro až na konec trubičky, abych se vyhnul tomu, že CO2 půjde přes pěnu. Myslíte, že je to vhodný způsob rozpouštění CO2 a máte s tím někdo případně zkušenosti ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 23:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lucie
S tím difuzérem z vašeho odkazu zkušenost nemám, ale nevidím důvod, proč by neměl ve spojení s kvasnicovačem fungovat. (Pokud tedy - jak už bylo konstatováno - je směs dostatečně silná a soustava těsná.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 22:22 lucie – Re: Sid
a přes ten co jsem vybrala já to taky pujde z kvasnicovače???tem použivám...-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lucie
Nemáte zač.
Já používám skleněné difuzery BOYU. A tlačím přes ně CO2 i z kvasnicovače. :-)
eshop.jezirka.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:04 lucie – sid
dííky-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lucie
To určitě ne! :-)
Ovšem taková směs, jak píšete, IMHO keramickou patronu protlačit "musí".
Problém může nastat snad jen při netěsnosti soustavy... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:57 lucie – Re: Sid
sušených,špatně??????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:44 R Muž Silent [5949] – Re: Kamilstrom
Mně to burčák svého času přes tenhle difuzor protlačil bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:41 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: Sid
Mozna ano,ale natlakovane to bylo poradne a nic,to se pak clovek boji co povoli drive! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lucie
3g jakých kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:30 lucie – Re: Sid
slabý?to znamená co?já dávám 1.5 pet 250g cukr,3g kvasnice,1l vody,pujde mi to?abych to nkoupila a nic,moc peněz nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kamilstrom
...mam zkusenost,ze se mi skrz tu keramiku burcak ani neprotlacil...
Měl jste "špatně" namíchaný (slabý) "burčák".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 15:24 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: lucie
Ja mam zkusenost,ze se mi skrz tu keramiku burcak ani neprotlacil,az co2 z lahve to protlacilo,ale zadnej zazrak to nebyl tak jsem zustal u vyvodu do filtru!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:59 lucie – Re: Haimdol
děkuji moc,super-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:32 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Do 75 litrů je to úplně v pohodě. Čistit je to třeba až když se sníží prostupnost plynu skrze patronu. Dobře to jde ponořením difuzoru do sava, nechat chvíli působit a potom pořádně propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:27 lucie – Re: Haimdol
mám cca 75l,bude to v pohodě????a ta keramická vložka se nezanáší???nebo se to musí nějak čistit???případně jak????a díky-)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:21 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Podobné difuzory s keramickou patronou se prodávají pod různými značkami. Do menších nádrží je velmi dobře použitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:04 lucie
tak takto to asi nepůjde,filtr se mi zavzdušnuje,škoda,co říkáte tomuto??nějaká zkušenost??? děkuji, shop.khanh-aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 15:40 misho4 – Re: Sid
tibi je v 1L nadobe so sirokym dnom, z toho mi to ide do 0,5L flasky a do akva, takze ta 0,5L flaska sa da teoreticky nazvat "pocitadlo bublin" a 2 bubliny za 10s to urcite da.
inak akva je len 37,5 L hruby objem :) ano je to male akvarium

este som zabudol dodat ze to CO2 pripravujem na 20L mini...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 12:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: misho4
...nemam pocitadlo bublin ale predpokladam ze 10-12 bubl. za min to da... je to v celku silna reakcia...
A jak to tak odhadujete - bez počítadla? :)
A nádržku máte jak malou, že vám přijde 10-12b/min jako vcelku silná reakce? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 12:26 misho4 – Re: Maza
CO pridavam pomocou tibi, neviem to presne urcit, nemam pocitadlo bublin ale predpokladam ze 10-12 bubl. za min to da... je to v celku silna reakcia. Hm, asi to necham az za cerpadlom, tam to ide cez filtr. media a potom do akva :)
ale dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: misho4
Nezbývá, než vyzkoušet. Záleží na velikosti průtoku a množství přidávaného CO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:23 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: lucie
Kam by chodil? :-D
Může. Pokud filtr jede delší dobu bez chlazení a hlavně "mazání" vodou, může se zadřít nebo opotřebovat vrtulka a/nebo přehřát vinutí v hlavě filtru. Záleží na konstrukci a typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:07 misho4
Zdravim,
presne na tuto temu som hladal niake obkecy.... Chcem sa spytat, mam zavesny filter aquaclear 200, po novom je to tusim oznacenie 50.. neviem presne, ale ide teda o to, ci mozem tiez zaviest do vstupu CO2.

Mate niekto skusenosti s tymto typom filtrov a k tomu pridava nie CO2 do vstupu filtru? zavzdusni sa motor?

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 09:39 lucie – Re: Maza
a může se stát že by třeba uplně odešel????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 09:33 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: lucie
Ja k již zde bylo mnohokrát psáno, některé Externí filtry nemusí co2 na vstupu rozdýchat a zavzdušní se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 08:52 lucie
prosím prosím neudělala jsem něco špatně?????dala jsem co2 do košíku sání vnějšího filtru,ten mám stažený na minimum(jbl cristal 700)a po 24 hodinách jsem zjistila že vůbec neproudí voda!!!dala ho tedy na plný průtok a cca 10 minut mu trvalo než se opět rozjel,podle mne byl zavzdušněny,nejdříve šlo mnoho bublin!!!ted to zatím jede ale kde byla chyba???????????????????děkuji skušenějším za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:42 lucie – Re: filipsi
a s tím filtrem nebo bez????bez něj se budou dělat velké bubliny nevadí to????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:40 Muž filipsi [1295] – Re: lucie
Jo, normalne zasunout. Ono casto byva to nejjednodussi reseni nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:37 lucie – Re: filipsi
rozumím tomu správně že normálně to strčit do toho sacího košíku????ja myslela dát tu spojku na hadičku u toho sacího koše,dííííky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:24 Muž filipsi [1295] – Re: lucie
To je jedno. Ale radeji bych strcil hadicku (klidne bez filtru) primo do sani, pokud lze. Dalsi spojka na hadici je myslim horsi nez pichnuta jehla (v privodni hadici filtru neni nahore zadny tlak).
Ja mam spojku (hadice uz byla riznuta, vhodna spojka s "T" akorat na hadicku co2 soucasti baleni...), a pri instalaci jsem litoval, original spojka v original hadici drzela na dobre slovo, musel jsem dotesnit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:18 lucie – Re: roper
tak to bych se bála,to ne!!!a z těch dvou možností nco jsem psala?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:14 Muž roper [10] - Cichlidy
Já mám na hadičky přidělanou zdravotní jehlu a tu jsem píchl do gumové hadice k filtru. S netěsností nemám problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:09 lucie
tak super,zavedu to taky do vstupu vnějšího filtru,jen poslední otázka,je lepší to nějak prostrčit tím košíkem a nechat v hadičce jako difusor cigaretový filtr nebo udělat dirku do té trubky a dát tam spojku na hadičku a přípojit hadičku?????díky všem moc!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:35 Muž hf [54] – Re: roper
Já to mám sice na výstupu ale mohu potvrdit, že technické CO2 z lahve, žádné cizí plyny neobsahuje a pokud ano, tak jsou rozpustné ve vodě. Takže i na vstupu do filtru se to musí časem stejně rozpustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:10 Muž roper [10] - Cichlidy
přesně tak to mám taky a nemůžu si vynachválit ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10805-co2-rozpousteni-ve-filtru?od=101