Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Ryby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 19:38 Usine Re: Lukys1
Množí se opravdu hodně. Z pěti dospělých jsem měl vloni 1000 mladých.(Sousedovic slepice se drobet nažraly) Nevýhoda je, že se jich hodně vrací k původní barvě. Pokud okouna tak jen jednoho!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 19:04 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: romi
Ony pádně čistí stěny a kameny. Proto jsem objednával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:31 Muž romi [7] Re: Lukys1
Trochu nerozumiem k comu su dobre v jazierku ostroretky. Svojim sposobom zivota sa tam podla mna vobec nehodia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 06:55 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Hanacius
Taky sem měl jesetery. Pak jsem koupil ryby z netu a přežily z 12 ks jen 4. Pak jsem dokupoval ještě 4 jeseny a 4 ostroretky a nakazily mi 1koi a 2 jesetery nikdo nepřežil zbyli jen 1 koi a 6 karasů. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 06:52 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: James
Mě se ty karasy za 3 roky ještě nerozmnožily :-D Je možný že mluvíš o karas schubunkin. Jsou stejný jak zlatý ale jsou barevný a hodně se množej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 06:19 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: Lukys1
Karasy i koi kapry v jezírku taky mám... Minulej týden jsem koupil ještě 3 jesetery :) Nádherná to ryba!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 23:41 James Re: Lukys1
Vyber ryb je dobry az na ty karasy. Vim, jsou to pekne rybky, ale za sezonu jich tam budes miti mraky. Strasne rychle se mnozi. Ze zacatku budes miti radost a rikat si je ty rybky se ale krasne mnozi, ale pak uz te budou stvat, tak baca na ne. Tata uz je hazi na hacek jako nastrazni rybu a stale pribyvaji a pribyvaji...
Misto karasu bych dal jeste dves tri koi nebo jinou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 23:08 Muž sportsmen [62] Re: Lukys1
Ahoj muzes je dat spolecne uplne v klidu. Vsechno to jsou kaprovite ryby, takze si vubec nedelej starosti zda mohou byt spolu. Pokud chces ryby ktere ti budou v jezirku delat paradu, tak lin nic moc protoze neni skoro vubec videt. Ale klidne k nim dej jeste nejake barevne formy jesenu (zlaty, modry). Jsou to ryby ktere se drzi vyhradne u hladiny a budou ti tam delat neustale paradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:41 Žena petrys [107] Re: Lukys1
Jj, 7500l je pro ně dost velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:35 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Karas zlatý X KOI kapr X lín obecný X Perlín
Můžu mít 6 karasů + 2 koi kapry + 3 líny a můžu k nim dát ještě 3 perlíny? Jezírko má 7500 l X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:27 teekey Re: frmol
Jenomze kaprovite ryby ji zdevastuji akvarko behem tydne, ozerou rostlinky a nadelaji spoustu necistot :( Opravdu kdyz uz delat jezirko, zameril bych se na to, aby to byla celorocni zalezitost -> tedy zadne zazimovani do akvaria apod. samozrejme neco jineho, je vypustit pres leto akvarijni rybky do jezirka a ty same na podzim odlovit, Ale jezirkove ryby do akvaria nedavat... A delat jezirko pro akvarijni "sezonni" ryby? Docela zhyrilost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:21 Muž frmol [14] Re: bucliik
1000 litru neni jezirko, resp bude delat jen potize. I tady plati pravidlo, cim vetsi tim lepsi a mene prace s nim. Nez kopat tak male jezirko je lepsi koupit plastove vztvarovane a hezky ho zakopat. K tomu je potreba filtr (fontanka nic neda) a UV lampa aspon 9w.
Pres leto tam vydrzi gupky, mecovky, rajovce, nejake tetry (podivej se tady na sekci ryby a nastav si teplotu). Ale na prezimovani venku nejsou. Myslim ze pri 1000 litrech neudelas takovou hloubku (min 60cm) aby to nepromrzlo az na dno, takze tam pojdou i ty odolne karasy, kapry, jeseny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 18:21 teekey Re: bucliik
Jestlize budes mit jezirko, tam bych se postaral o to, aby v jednom miste byla hloubka alespon 90cm (+/-) a o zimovani v akvarku bych se vubec nestaral. Samozrejme potom v zime pravidelne prosekat led a pripadne zajistit vzduchovani - that's all ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 13:05 Žena bucliik [99] – MENŠÍ JEZÍRKOVÉ RYBKY
Ahoj, potřebovala bych poradit s druhem rybek. Budu kopat jezírko, minimálně 1000l bude mít, na slunným místě, filtrace bude asi kostka na čerpadýlku...nu, chtěla bych tam rybky, který by mohly být přes zimu v 160l akvišku s 3skalárama, 10 pancíkama a neonečkama.
Napadl mě rájovec, myslím, že někdo psal, že je má v jezírku....napadá někoho něco dalšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 19:29 H.CH.S. Re: Bartah
Perlíni ostrobřichý, ty je v bazénu také krásní. Plavou u hladiny a když se jim daří, tak jsou i docela pěkně vybarvení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 17:34 Usine Re: Bartah
Jak dlouho to jezero máš a jak je hluboké? Když jsem dělal to svoje tak jsem koupil pár knížek a někde doporučovali počkat 3 roky než se pustí ryby. Samozřejmě jsem to nevydržel a dal jsem je tam hned. Koupil jsem jen karásky, protože jsem zavedenej spíše na rostliny než na ryby a na větší nemám potřebnou hloubku. Nevím jestli má pro tebe cenu kupovat něco jiného než koi kapříky, karásci se množí o sto šest a spousta jich je v původním kabátě. Další méně barevné ryby asi skoro neuvidíš, nebo jen při krmení. Kapři jdou ochočit že žerou i z ruky. Ryb si kup jen pár nebo za pár let nebudeš vědět co s nimy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:35 Bartah
Zdravím všechny na diskusním foru. Vybudoval jsem jezírko, dosti veliké, asi 80 m3. Hledal jsem, kde bych načerpal zkušenosti někoho moudřejšího ohledně vysazení ryb, příp. jakých. Doufal jsem, že se tady dočtu nějakého moudra, ale tady se asi řeší jen český jazyk. Kdyby se přeci jen našel někdo, kdo poradí jaké ryby spolu a kolik, budu rád. S pozdravem Bartah.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 07:10 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Lukys1
No tak folii a geotextilii mi koiili rodice jako k narozeninam ale zbytek jsem si kupil vetsinu sam ale neco mi koupily na vanoce svatky atd. ale ostatni sám jsem koipil i ryby všechno i toho koi kapra jdenoho bych sikoupil sam aby tam nebyl jenom jeden ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 17:47 teekey Re: Lukys1
Mam nepekne zkusenosti s nakupem ryb, at uz to byli KOI, Lini, nebo Karasy vsechno casem pochcipalo. Pak jsem se dostal k jednomu jezirkari a od nej sem si koupil par jeho prebytku (vlastni odchov) KOIaku a neni problem. Minuly rok sem poprve mel svuj vlastni odchov jak kapry tak karasy -> takze radim, pokud je moznost, tak kupovat od chovatele a ne z obchodu.
Ohledne toho co chovat, na jare zakladam jezirko a predpokladam nasazeni KOI, Karas, Lin (pokud sezenu). Mozna tam pustim neco z akvarka, aby si to trochu pres leto uzilo a pak to co se chova v okoli a dalo by se poridit z odchovu ;-)
Proc by meli rodice kecat do chovu jezernich ryb? Otazkou samozrejme je, kdo to vsechno financuje - jestli oni, tak se nedivim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:19 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: Lukys1
Já bych ti pro příště doporučila kupovat ryby když to jde osobně,to je nejlepší a když uvidíš nějakou divnou rybu v akvárku tak to není dobře a je to při nejmenším upozornění ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 16:06 Muž Onďa [32] Re: Lukys1
Já mám v jezírku jednu ostroretku, sice nežere s ostatníma ale roste nejrychleji.:-D
Rodiče mi s jezírkem asi mnoho neporadí, možná něco taťka ohledně techniky, starám se o to sám, platím si to sám, tak proč si do toho nechat kecat? No ni? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:51 el_Barto Re: Lukys1
V jezirku mame doma 7karasu zlatych. Teda meli jsme puvodne jen 3, ale priroda umi veci.... Ted jich tam je 7 a dalsich hafo prtavych u me v akva.... Nikdy nemeli zadnou nemoc a jsou vsichni tri kupovani jinde. A to se mi v jednom obchode ostatni ryby nezdaly, byly ocividne nemocne, ale i tak jsem ho vzal, a v rybnicku bylo vse v pohode. Tim nechci radit, jen pisi moji zkusenost.
Jinak jezirko ma pres leto externi filtr nonstop bezici s UV lampou, zana chemi, a sposta rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 21:11 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Jaké ryby do jezírka
Jaké ryby by jste si daly do jezírka já tam mam 1 koi kapra ze 2, mnel jsem 2 jesetery nejsou, 4 ostroretky nejsou, 4 zlaty jeseny nejsou ,6 zlatých karasu jsou, ty ostroretky , jeseni a 4 karasy byli z internetu nakazily skoro všechny ale ty 4 karasy zůstali jeste 2 jsem mnel ve starem jezirku tak mi zbyli jenom 6 karasu a 1 koi kapr kdyby mi do toho nekecali rodice mnel bych tam jenom karasy a koi kapry ostatni asi taky ale nejvice koi kapříky.

Jaký máte názor vy jaké ryby by jste si dali do jezírka kdyby jste ho měli nebo i když ho máte?


A jaký máte názor na to že my do toho kecaj rodiče měli by nebo ne? :-| :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 3133x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10802-ryby-v-jezirku-?od=151