Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:37 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Asterionella
Dobrej, tak teď v zimě by se dalo příležitostně sehnat do jezírka tyto druhy ryb:
- lín zlatý: je to krásná rybička a dorůstá kolem 20cm v menších nádržích víc nevyroste nebo Hořavka duhová,
- jesen zlatý: taky krásná ryba a měla by se sehnat ještě všude
- karasy: sice dorůstají 30 cm ,ale taky je to na velikosti nádrži v menších podmínkách tolik nedorostou mam s tim své zkušenosti :-) jenže teď mam jezero velké a mam tam karasi i přes 30 asi 3 jsou to velký balabáni mam je delší dobu i :-).
- koi kapři :ty menší nejsou zlí ,ale už se hůř shánějí taky tet zkouším sehnat ten Japoncký druh .-) a ještě Veslonose ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:31 Asterionella – Malé ryby do jezírka
Ahoj, uhynuly mi po letech dvě jezírkové rybičky (závojnatky)a zbyla mi jen jedna. Chtěla bych jí koupit nové parťáky, ideálně malé (tak do 15 cm) odolné rybky vhodné do rybníčku. Mám menší jezírko (cca 300l) a v zimě je musím mít v akvárku (četla jsem o zlatých karasech, ale prý dorůstají 30cm, to by se jim u mě moc nelíbilo). Poradíte někdo vhodný druh? Nevíte, kde sehnat rybníčkové ryby teď v zimě v Praze? Děkuji moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Rhodesian
Tu by som to porovnal s nezabehnutým a prerybneným akváriom, plus stres, nie stabilné hodnoty vody atď.
Zosilniť filtráciu a okysličovanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:28 Daník Re: Rhodesian
želva dokáže znečistit vodu na takovou míru, že tam žádné citlivější ryby dlouho nevydrží - bud želva, nebo rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 20:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Ještě ke všemu tomu...a to nevíme nic o technice....a jestli jsou to ryby české nebo asijské...no jak říkám, je toho moooc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 20:31 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Rhodersian
Tech 40 ryb na 1500 litru se mi zda moc,....kdyz pises ze jsou tam i koi kapri,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rhodersian
Bez fotky marné tápání...tři možnosti jsem dal a je jich ještě více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 17:13 Rhodersian Re: LiborSprysl
Zapomněl jsem je zmínit, jsou tam koi kapři, závojnatky, karasi a plotice. Uhynuli v podobném poměru, takže se to projevuje u všech druhů stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rhodersian
Není patrné, co je to za ryby. Zdrojem želva samozřejmě může být. V případě kaprovitých například také jarní virémie, oodinium...no je toho více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 15:47 Rhodersian – Velký úhyn ryb v jezírku
Dobrý den,

mám menší jezírko cca 1500 litrů s filtrací a asi 40 ryb. Před dvěma týdny jsem ho kvůli velkému znečištění a usazeninám čistil, napustil čistou vodou a přivezl nové ryby. Zároveň jsem do jezírka pustil vodní želvu nádhernou, aby nebyla celé léto v akváriu. Za poslední tři dny nám ale uhynulo asi 20 ryb, které na sobě nemají známky mechanického poškození, ale nevypadají vůbec zdravě, jsou "olezlé". Podle toho, co jsem našel na internetu, by to měla být nejspíš plíseň. Zbytek živých ryb jsem z jezírka vylovil a umístil do čisté vody, také ale nevypadají zdravě. Potřeboval bych poradit, nevím jak dál postupovat. Může být přičinou želva (máme ji už osm let a zatím nebyla nemocná) nebo nové ryby? Mám jezírko opět vyčistit, desinfikovat a zbylé ryby nechat zatím mimo jezírko dokud se neuzdraví?

Děkuji, Martin
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:01 Boudy Re: larix
Na 6 stupňů to fakt v zimě nedám, ale jinak dobrá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:25 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
No jo, prehliadol som požiadavku "celoročně". A vykurovať záhradné jazierko pri teplotách, aké vládli túto zimu na 6°C je pomerne nepraktické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
Nejspíš vymrznou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:07 Muž larix [1420] Re: Boudy
Ryby rodu Notropis, napr. Notropis chrosomus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Boudy
Čínští rájovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 09:35 Boudy – Jakou rybu nebo živičicha?
Ahoj mám koupací jezírko, cca 30 000litrů, celoročně v něm mám jeseny (aby se mi nemnožili komáři). Máte nikdo nápad, doporučení jaká ryba, živočich by se v něm celoročně dali chovat? Nechci karasy, jesetery, koi kapry. Existují krevetky, raci, malé hejnové ryby....prostě něco zvláštního, sehnatelného? Díky za každý reálný nápad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:11 Těhňajs Re: RadioactiWe
Hlavně studenou vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:08 Nobody Re: RadioactiWe
Zdravím,ne.Pstruh potřebuje proudící vodu dobře okysličenou.To jezírko nesplńuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 17:52 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, hodil by sa pstruh potočný do jazierka? A kde by sa dal zohnať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:38 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: david
Obidvoje su to mierumilovne ryby, tak si myslim ze v poho... Len rozmyslam ci ten sumec prezije v jazierku... Sumec ma mat nad 22 co v jazierku tazko dosiahnes
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:11 david – snesou se?
Ahoj mám jezírko a chovám v něm jeseteři malé. Před nedávnem jsem dostal jako dárek do mého akvária 2 sumečky žraločí které mají cca 35 cm a myslel jsem že bych je dal do jezírka k jeseterům aby měly více prostoru. Snesly by se? Nedošlo by k bitvám? Budu vděčný za všechny rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2010 06:37 roman Re: basa1313
Tie macky su niekedy pekne svine.. Ja som to vyriesil s nasimi tak ze ked tam pri jazierku striehli tak sup s nimi do vody.. A uz sa tam nepriblizia. :)
Alebo kup si psa na dvor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 17:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
dobry mam taky problem ... teda neviem ci je to problem s karasmi... na ziabrovych vieckach sa jednemu z nich uz minuly rok na jar zacali tvorit biele bodky... teraz ( o rok neskor) mu tie bodky nezmyzli a zacinaju sa tvorit aj na inych rybach a niekde aj po tele- ale blizko vieckam... minuly rok som ich aj liecila costapurom ale nezmizlo to... rybky sa neobtieraju... neviete co to moze byt? fotku asi nedam lebo su v jazierku
a este jeden problem su aj vasi karasi taky dobyty ked sa nahanaju? a supiny sa im neobnovuju sad dik za pomoc
nemohla by to byt trecia vyrazka? maju to iba ryby ktore povazujem za samcov... aj ked tych vyrazok je viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 17:44 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: roman
Keby je ta macka aspon moja... S karasmi sa mi to v novom jazierku este nestalo ale v tom starom mi macka taktiez jedneho zozrala... Spal velmi blizko kraja sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:10 roman Re: basa1313
Mne macka zozrala karasa zlateho... Kapre sa drzia v strede jazierka aspon u mna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:31 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe. roman
Aj tak dik.. Pytam sa iba preto, ze jeseteri boli aktivny aj v neskorych hodinach a preto skoncili ako krmivo pre macku... A nechcem aby tak skoncili keby och kupim... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 06:22 roman Re: basa1313
Ja mám koi kapre dlhé asi 10cm. Cez deň neplávajú pri kraji, vačšinou sa schovávajú pod leknami a v noci či spia? smich Ja ich v noci nepozorujem, s tym ti neporadim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:34 Žena basa1313 [18] - Parmičky
Dobry den. Chcem sa spytat chovatelov koi kaprov ako sa tieto ryby spravaju, ci privelmi neplavaju pri krajoch, a ci v noci spia... Pretoze si ich chcem dat do jazierka. Znam ako sa spravju karasi, sa pytam ci maju koi rovnaku povahu ako koi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 19:35 Muž SlyDog [0] - Jezírkové rybyRe: Kent
Ohledně toho jesetera. Pořídili jsme si 2 jesetery cca 30cm. To bylo v pořádku, ale jakmile byli vypuštěni do jezírka okamžitě šli ,,ke dnu". Jezírko máme dost hluboké, tak na dno není možné vidět. Máme je tam asi páty den a nepoznali byste, že tam nějací jsou. Myslíte si, že se nám někdy alespoň na chvíli ukážou? Nebo budeme čekat, až vyrostou natolik, že jim dno bude malé? :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 19:42 COLEOPTER Re: Libor123
Ja chci do rybničku jesetera, to již mam rozhodnuto, kojaky mam v druhem rybníčku, chi skusit prostě jěště něco jinyho.
Co myslíte duhači, jak jsou naročný a vydržej v takový nadrži, zamrza 2/3, ale ted zam je čerpadlo mini čerpadla, takže bude zamrzat ještě mín.
No mě je jedno jestli ta ryba sežere nějakou ouklej atp., mam tam sumce a ten toho sežere víc, na podzim ho budu muset dat pryč a bud vysadit novyho nebo nevysadit, možna tam dam malou štiku, to by nebylo špatny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 19:27 Libor123 Re: COLEOPTER
Ahojík. Tak pokud chceš pěknou rybu tak koiáky a můžeš všechny variace a máš o zábavu a radost postaráno. Je spousta druhů a barevných variací až oči přecházejí. Opravdu je z čeho vybírat. Neprohloupíš. Stojí to opravdu za to. Tak přeju hodně štěstí a radosti s rybami. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:25 HaZetka Re: Kent
Jo, jesetery má teta... Hrozně sympaticka a "společenská" ryba, jdou ochočit, žerou z ruky :-) A zezhora to vypada jako by mela spis zraloka (ma asi 2 m) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:12 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: COLEOPTER
Ja taky hlasuju pro jesetery, jsou uzasny. A pak karas schubunkin, daji se vybrat nadherny barevny variace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:46 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: COLEOPTER
Zkus jesetera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:58 COLEOPTER – Netradiční ryby
Chci se zeptat jake netradiční ryby chovate v jezirku, protože mam od lonskeho podzimu další jezirko o cca 20 000 l a chtěl bych v něm nějakou zajimavou a netadišní rybu. Tak mi prosím poradte a napište co pěstujete za ryby ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 20:48 Muž XMartin [20] Re: kreten
aha aha, no nevim jestli je nebo neni ale nevim teda jak je z toho jezera vylovim :-D ještě počkám :-D díky moc za odpověd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:56 kreten Re: XMartin
Pokud je to krupička - a nepřipadá mi to - tak se to dělá tak, že se ryby sloví do kýble s bublákem a tam se aplikuje lék
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:31 Muž XMartin [20] – Jezírko-ryby-problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , mám takový problém , asi na všech rybkách se mi začali dělat bíléé tečky, jsou takové vystouplé ,jako "beďary" , myslíte že je to krupička ??? Nebo ta třecí vyráážka??? muže byt na ruzných částech těla??? moc díky za radu, rybky už to maj asi 8-10dní , všechny jsou čilé, všechny žerou .. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:10 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: vezir
nech to na přírodě :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:00 Muž vezir [5] Re: Usine
Je to tak UV tam je. Navíc mam filtraci předimenzovanou takže se celkem voda točí....Pokud nic na to nubude tak i s rašou se dá žít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:49 Usine Re: vezir
Pokud používáš nějakou filtraci z UV lampou tak to se té řasy nezbavíš. :-)
Edit: Hlavně ne chemie. Když jsem viděl to maso co se stalo po jejím nasypání do jezírka. Místo vody byla jenom pěna. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:09 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Onďa
Přesně tak. Na českém trhu ho z největší pravděpodobnosti neseženeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:01 Muž Onďa [32] Re: vezir
Vláknitou řasu nebude žrát žádná ryba, ostroretka je specializovaná na přisedlé a amur nejdřív zlikviduje vodní květenu, potom trávu co čouhá do vody a až potom možná řasy.U amura určitě existuje oranžová forma, ale těžko ji seženeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:10 Muž vezir [5] – Na řasy
Chtěl bych se zeptat na nějakou vhodnou ryby na řasy (nejspíše obyč vláknitá). Taky aby moc nežrali rostliny(lekníny). Normálně bych bral Amury ale raději bych nějakou "barevnou" rybu. Nevité o nějaké speciálně na řasy?díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 08:36 Muž . : Hunter : . [17] Re: BC/Killer
Fotka k příspěvku Myslim ci by sa nebali, lebo su len 4 a najmensie maju 4 cm. Jedna je taka cudna akoby dlha a chvostik ma akoby rozcapeny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 22:09 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: .:Hunter:.
Jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 21:49 Muž . : Hunter : . [17] Re: pepik
A zavojnatky by tam mohly byt? Take 5-6 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:03 pepik Re: .:Hunter:.
Nemuzou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 09:57 Muž . : Hunter : . [17] – koi a normalne kapre
Nemozu velke normalne kapre zozrat 10cm dlhe koi? hmm Ale su tam aj normalne karasy a myslim ze aj nejaky lien tie by sa nestarali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 07:08 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Lukys1
:-) Tak je to v pohodě od víkendu si tam plavou s koi a karasema a línama přidali se ke karasům a koi jako před měsícem koi ke karasům a hned jedli z hladiny granule takže doufám že to bude v klidu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 3130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10802-ryby-v-jezirku-?od=101