Ryby v jezírku
Dobrý den, chtěl bych si na zahradě udělat jezírko se severoamerických druhy ryb. Jaké byste mi prosím doporučili aby tam mohly být celoročně?
Předem dekuji
Starší reakce
Mám otázku máme jazierko 6 metrov dlhé s Karas zlatý 14 kusov a potrebujem rybu na reguláciu Ikier a mladých rybičiek. jazierko má prívod vody z strechy a prívod vzduchu zabezpečuje čerpadlo na solárny pohon. Je nejaký druh ryby ktorý by spĺňal požiadavky a bol by spokojní?
Starší reakce
To není moc reálné. Prostě počkám, jak to dopadne.
-co třeba natažení jemnějšího králičího pletiva v místě předpokládaného přetečení ,nešlo by to tak řešit
Tak jsem tam dal 10 karasů a děj se vůle boží.
Uvidíme co ve čtvrtek, budoun bouřky, tak snad nebude přívalák, který by je vypláchl.
Tak koček bych se rozhodně nebál, karas není koi za x stovek nebo tisíc. Množí se jak myši tak si jich tam nedávej na začátek moc. To spíš vydra ti to může zplundrovat.
Větší nebezpečí než umrznutí budou kočky a přívalový déšť, to jde voda pře hráz a můžou odplavat do rybníčku, který je 50m po proudu. Do něj bych mohl na zimu pustit perlíny a pak je na jaře přelovit zpátky. Uvídím, co seženu a vyzkouším.
co perlíni? Jen na zimování by ta nádrž mohla být mělká.
Do takhle mělké vody jedině karásky.
0 31.05.2019 09:08 xvalp06 [145] - Živorodky Postavil jsem si na zahradě malý rybníček a přemýšlím, co by do něj šlo za ryby.
Délka cca 10m, u hráze cca 0,5m hloboký a 2 m široký, na konci 1m široký a a 20 cm hluboký. celá hladina je zastíněna stromy. Při silnějším dešti se zakalí, jinak je průzračně čistý.
Děkuji za doporučení.
Starší reakce
Doporučuji ti mít jen ty zlaté (červené) i z jejich potomků je určité procento zelených (přírodních) a hlavně si nekupuj shubunkiny zkříží se a potomstvo už není tak hezké. Na nákup ryb z jiného zdroje si dej pozor, často si z velkochovů něco přitáhneš a původní ryby to mohou odskákat.
OK, díky za info. Osm jich tam ted´ mám. Když narazím v obchodě na nějaký krásný kousek, tak ho tam přikoupím.....
Kup si jich tak 8 - 10.
Zdravím. Máme nové zahradní jezírko, ca. 2 500 l. Informace jsou na mém profilu. Kolik tam mohu dát karasů? Vím, že se budou dost množit, ale možná budou ztráty - sousedovic kočky. Pokud by se množili hodně, pořídila bych k nim dva jeseny jelce....
Starší reakce
Rychlé ochlazení vody.
0 30.04.2019 07:18 Alča – jiný problém s rybami v jezírku
Včera odpoledne půlka ryb v jezírku bylo v pořádku a půlka ležela u dna. A zrovna i jeseteři mají už přes metr, tak jsem je chtěla dát pryč. Nakonec jsem si všimla, že po dlouhé době začínají dýchat a dnes ráno všichni plavou. Jen ten největší jeseter tam pořád leží dýchat ale neplave , nechápu co se stalo? Může mi někdo poradit? Děkuji
Starší reakce
Díky
, snad alespoň něco přežije. Teď jsem krmil velký sekanýma žížalama, voda se vařila. Přitom jsem si všiml, že potěr roste rychle, některé exempláře jsou až 2 cm velké. Některé z pozdějších snůšek nemají ani 5mm.
ja by som to neriešil silnejšie kusy prežijú slabšie padnu. ale určite niečo prežije a časom ani nebudeš vedieť čo s nimi.
Protože se třely nejméně o dva měsíce později a nevím jak to na zimu vykrmit, když to nic z toho co mám doma nežere.
nejaký dôvod prečo by nemali prezimovať?
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s chovem Slunečnice pestré (Lepomis gibbosus)? Jedná se mi hlavně o letošní potěr, mám starost zda přezimuje. Hloubka jezírka je dostatečná.
Starší reakce
I ptáci mají rádi rybičky.
Kdyby byli nemocní tak by to už měli všechny rybky ne ?? A má to jen jeden kapr..
kočka by byla možná, ale je na něm vidět vyloženě vykousane kolečko
Pokud jsou ty ryby venku, tak to může mít na svědomí kočka.
Koi kapři byly zřejmě nemocní vůbec pak nemusí jít o agresi jiných ryb.
0 26.08.2018 16:14 Katie – Koi kapr
Dobrý den, mate někdo zkušenost s koi kapry a karasy ?? Máme 4 karasy a 2 koi kapry a karasy je vůbec nemají rádi jednomu ukousaly ploutvicku a kousek telicka dala jsem je stranou a dala jim antibiotika. Nevím jestli je od nich úplně oddělit a jestli to vůbec přežije ?
Starší reakce
Díky za odpověď. Jakmile jsem to zjistila, pátrala jsem zaprvé na netu (zejména na webech pro koi a karásky a podobné ryby), kde jsem tedy zhruba vyvěstila, o co se jedná a že to ryby napadá zejména při rychlém poklesu teploty v jezírku koncem podzimu, což přesně odpovídalo. Pro jistotu jsem rybu odlovila a vzala i na veterinu. Veterinář potvrdil, že jde o hnití žaber a doporučil koupit v nedaleké akvaristice přípravek s malachitovou zelení nebo methylenovou modří, už si to nepamatuji. V akvaristice jsem totiž pořídila přípravek Multi-medical, ve kterém je zeleň i modř.
Bylo mi řečeno, že rybu nemám oddělovat, mám ji přeléčit ve společné nádrži. Na to jsem se přímo ptala, zda ji mám oddělovat či ne. Voda má být prý min. 15 stupňů, jsou tedy v pokojové teplotě a voda má 21 stupňů. Ryby chodím pozorovat, zda jsou OK a vypadají dobře, i ta nemocná se chová normálně, není ani nijak pohublá. Nakonec jsem to tedy riskla a vzduchování přijede tuto neděli, ale pro jistotu teď ryby kontroluji několikrát denně.
Budu tu i přes nový rok, pokud se do té doby ryba neuzdraví, holt se nedá dělat nic jiného, než že pojede z chalupy normálně domů do malého rezervního akvária, protože když na chalupě nikdo není, pouze se tu temperuje a voda by byla příliš chladná.
Zároveň tedy jsem byla upozorněna, že u některých ryb první forma léčby nefunguje a je potřeba vyzkoušet více postupů. Takže počítám s tím, že pokud pojede se mnou domů, bude tedy vhodné vyzkoušet i jinou léčbu.
Starší reakce
-ono nelze ani v podstatě na dotaz odpovědět
-neuvádíte formu léčby a používaný druh léčiva (je několik druhů léčiv a postupů)
-navíc není 80l nic moc a pokud je v tomto prostoru i nemocná ryba ,tak zcela nevhodné
- rovněž tak není uvedena teplota , která je v tomto případě důležitá ,atd.
- více zde
rybicky.net/nemoc/branchiomyces-sanguinis zvlástě pozorně číst "příčiny"
Ahoj, "zabloudila" jsi do nesprávných vod a marně budeš očekávat očekávané. Stačí se podívat na výsledky předchozích dotazů. Hledat nutno na stránkách zaměřených na rybníkářství, nebo chov studenovodních okrasných ryb.
search.seznam.cz/…
search.seznam.cz/… 0 17.12.2017 15:13 Klára2 – (Ne)zimující karásci
Ahoj, s dovolením si půjčuji tohle vlákno na svůj dotaz.
Máme na zahradě u chalupy menší nádrž (1000 l), kde máme 9 karásků. Loni jsme je všechny vylovili a šoupli do sklepa do nádrže 80 l. Chrápali.
Letos při výlovu jsem přišla na to, že jeden karásek trpí klasickým hnitím žaber, ostatní jsou v pořádku. Zároveň mamka vyrukovala s tím, aby se ryby nešoupaly do sklepa, protože je strašná otročina tam vodu natahat a zase vytahat, navíc jsme letos museli dost bojovat s myšima. Zimovací mělká nádrž 80 l tedy sedí normálně nahoře v chalupě, kde je teplo, tedy ryby nechrápou. Ve sklepě chrápou letos jen želvy.
Díky tomu, že jsou nahoře, mám možnost je lépe sledovat. Ta nemocná ryba vypadá o trošku lépe, krom těch žaber je hezky buclatá, plave, v pohodě. Nicméně v léčbě tedy pokračuji dle návodu a 1x týdně měním 1/2 vody, protože je mi jasné, že se v teple určitě kazí.
Na co jsem ale zapomněla, to je vzduchování. A přesně dle infa na léku ryby potřebují více vzduchu a berou si ho tedy zatím na hladině. Nádrž je hodně široká (120 cm), ale mělká, takže to nevypadá, že by rybám jakkoliv vadilo nadechovat se nad hladinou, ale i tak pro klid duše se potřebuju ujistit, jestli stačí, když máma přiveze vzduchování v neděli? Nebo mám raději léčbu zcela přerušit a vyměnit do té doby vodu komplet?
Není to tedy tak, že by ryby vypadaly nějak unaveně nebo nemocně, jen je to prostě divný pohled vidět je nadechovat se z hladiny. Dělají to tedy jen pokud nad nimi nikdo nestojí, jinak normálně plavou. Jsou z venku dost plaché kvůli kočkám.
Díky předem za rady a zkušenosti. Hnití žaber jsme u žádné ryby zatím neměli, takže mé zkušenosti jsou nulové. A vzduchování jsem tedy zapomněla na chalupu přivézt díky vlastní blbosti, protože dřív jsme tuhle zimovací nádrž jaksi vzduchovat nepotřebovali a já si to neuvědomila.
Starší reakce
Prosím o radu, mám osazená jezírka karáskama už 5 let, ale po letošní tuhé zimě se probudili někteří zaplísnění (2 nejvíce napadení už pošli). Ráda bych jim samozřejmě pomohla, ale jelikož je ještě zima, je mi jasné, že léčba není tak snadná. Neexistuje asi léčebný přípravek, který by v této studené vodě účinkoval, že? Myslela jsem na aplikaci eSHy 2000, kterou mám i doma v záloze.
Starší reakce
Napadol ma napr. jalec, tie majú aj zlaté, sú celkom pažravé a mohli by pomôcť.
0 18.04.2016 11:23 Geralt86 – Jazierkova ryba
Zdravím Vás, potreboval by som poradiť ohľadom jazierka. Máme celkom hojnú populáciu koi kaprov. Potreboval by som ich množenie trocha pribrzdiť. Nevedel by niekto o nejakej vhodnej rybe, ktorá by mladé ryby preriedila a pritom dospelé jedince nechala na pokoji ?
Vďaka
Starší reakce
to přece nevadí...bude to super rozklad..měl jsem kýbl s podestýlkou od králíka (toho domácího), seno, hovna a chcánky...2 roky zavřené v kyblíku od křupek s půlkou vody..letos jsem to otevřel..děsná rychna..a tak jsem to naředil a přidával to do hydroponického systému..ještě teď mi kvetou rajčata jako to má sílu...
taky bych nový kýbl založil až na jaře. Navíc nejlíp to funguje čerstvé, to je nejvíc atraktivní.
Obávám se, že vám ta hovna zmrznou!
ok, vyrobím další kýbl a dám do něj zbytky paprik z ebb@flow, nějaká ta howna od slona a králíka, zaliju vodou a nechám to stát na balkoně do jara a uvidím...
hlavně nevzduchovat. Nechat stát. Pro tento účel je vzduchování svatokrádež.
Praha, Žižkov, balkón v přízemí...
Kde máš ten kýbl? Na balkóně v patře? A nebo nejsi v centru nějakého města?
Já používám vodu z akvária na zalívání zahrady. Mám 2 barely na ni. V jednom jsem letos měl komáří larvy, ve druhém nic. A to stály hned vedle sebe, mají stejnou vodu. Ale jinak jsem tam nic živého neviděl. Svádím to na letní vedra, barely mám na slunku. A taky mám barák dost v centru města daleko od jakékoliv vodní plochy. Takže tu není moc hmyzu co se rozmnožuje ve vodě.
mám v kýblu dva měsíce vodu z akvária a v ní půl kyblíku sloních hoven a hrst králičích bobků. je v tom vzduchovací kamínek a vzduchuji..na sousedy seru...a nic tam neplave...bude to tam až do jara tak uvidím..pak to stočím do petek a budu s tím zalívat hydroponii...
Hod do toho kýble hrst kopřiv, vojtěšky nebo jiného výživného rostlinného matroše co se tam rozloží. Postav to někam do stínu, nejlepší tak z půlky zakrýt. Jakmile ta voda správně zasmrádne, tak to ožije tak, že Tě ryby, sousedi a hlavně vlastní rodina budou opravdu milovat. Tedy v případě rodiny zjistíš, jestli Tě opravdu milujou
ptal jsme se normálně. Například. Když nechám na balkoně stát celé léto kýbl od primalexu plný vody ožije to brouky ?
Tím tazatelem jsem myslel sachlj. Skloňovat to radši nebudu.
Mel jsem na mysli potapnika, což brouk je.
To teda, když je potápka pták
No a na potápčím peří a nohou tam můžou docestovat i ony zmiňované "blechy"/perloočky, buchanky, hrotnatky, viřníci,atd./
Tazatel měl asi na mysli potápníky/brouci/.
Vodní bruslarka přiletí. Koretry - komari larvy. Patentka - pakomar. Většinou všechno leta. I potapka leta
Přidat reakci
[1] 3 4
Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 3149x