Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jezírkové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jezírkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2023 23:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku Pupeny voďanky žabí, co přezimovaly u dna, už vystartovaly na hladinu a začínají růst. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 14:44 R Muž afc1886 [14655] Re: hana
Zkus se inspirovat.
rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 14:42 hana – kytky
Dobrý den, udělali jsme na zahradě jezírko, kolem dokola dali svahovky a chtěla bych do toho něco hezkého -nejlépe trvalého rázu .Nemám představivost , tak zkuste poradit .Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:53 Muž Tomiino [43] Re: Smetany
Jenže já momentálně bydlím ještě v paneláku s akváriem...na posílání je ještě času dost, jen jsem se ptal :-) až to bude aktuální, rád se zeptám...nebo bych si udělal výlet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:44 Muž Smetany [1226] Re: Tomiino
Momentálně bych mohl postrádat větší množství kosatců, vodní máty, nějaký ďáblík a leknín. Blatouchy mám jen 2 ale kousek bych odkopnout mohl. Co se týče trávy je to dost obecné označení ale něco mi tam taky roste. Blatouch bude asi chráněný ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:27 Muž Tomiino [43] Re: Smetany
To by bylo super, jaké druhy máš ?? takže je zbytečné je někde kupovat ? chtěl bych nějakou trávu,blatouch nebo tak...to je chráněné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:24 Muž Smetany [1226] Re: Tomiino
U řeky nebo rybníka může být problém s tím že spousta rostlin je chráněna. Ideální je najít někoho kdo jezírko má. Kdyby si měl cestu na jih rád ti věnuji rostlin kolik budeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:19 Muž Tomiino [43] – kde na rostlinky
Kde prosím kupujete rostlinky do jezírka ? nebo je to zbytečné a stačí zajít k řece nebo rybníku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 22:51 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Můj venkovní lavor s těmito druhy rostlin aktuálně....

rybicky.net/atlasrostlin/nymphoides_peltata
rybicky.net/atlasrostlin/menyanthes_trifoliata
rybicky.net/atlasrostlin/hippuris_vulgaris

Loni vypada obdobně a všechny rostliny to daly beze ztráty kytičky, tak jsem opět zvědavá na jaro :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 15:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaclav
budou to plastové vany, 3 za sebou s přepadem. Každopádně díky za rady, snad to bude fungovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 15:15 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Nemyslím že počítá se skleněnou nádrží ale je pravda že mu z toho za léto vylezou mimo nádrž.
Ten kosatec by mohl taky fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 12:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Já jsem si kdysi zasadil kosatec do truhlíčku a dnes se tak rozrostl že ho řežu pilkou a jsou to jen kořeny 30-40 cm vysoké bez jakéhokoliv substrátu a takhle funguje spousta rostlin. U některých budeš mít problémy je pak z toho keramzitu dostat. Vodní rostliny jsou až na výjimky hrozně expanzivní a to mám jezírko napojené jen na okap takže měkká voda. Asi bych je nedával do akvárií v zimně ti to popraská a i některé rostliny by to za pár let svými kořeny dokázaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2019 10:39 Muž Smetany [1226] Re: grunda
Ono je to podobné jako v akváriu za chvilku se ti tam to bahno vytvoří a tY nádrže jsou relativně malé třeba na rákos. Určitě bude fungovat třeba máta ta roste rychle tak i něco odčerpá a ještě bude hezky vonět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 10:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaclav
přesně tak, jde mi spíš o to, jestli má někdo zkušenost s pěstováním v keramzitu - konkrétní kytky. Nebude tam žádný substrát, jen pomalu tekoucí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GRUNDA
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GRUNDA
Takže chceš křenovou čističku. www.korenova-cisticka.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:04 GRUNDA – kytky
chci se zeptat, mám jezírko - cca 60 m3, chtěl bych k němu přidat nádrže - 150x75x50 cm, dovnitř nasypat keramzit a zasadit bahení (vodní) kytky aby odčerpaly živiny z vody, můžete mi doporučit jaké? Aby to bylo co nejvíce efektivní - rychlý růst, časté stříhání ....?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2018 22:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Klidně ho tam dej když tam nic není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2018 22:50 Muž AsusKD [85] Re: petulinakk
tone je to síce aj v ČR rozšírená rastlina, ale pokiaľ sa v danej lokalite nevyskytuje, tak radšej do kompostu s ním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2018 21:04 Žena petulinakk [2016]
Z mých pokusů osázet kamenné korýtko mi zbyl koupený blatouch, který jsem nakonec neupotřebila, a on mrcha pořád živoří v květníčku a ne a ne chcípnout...

Za vesnicí je v lese menší jezírko kde skoro nic neroste, v létě je hladina pokrytá okřehkem a břehy rašeliníkem...

Prohřeším se nějak, když tam ten blatouch odnesu a vysadím?
Není to CHKO ani nic podobného...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 14:08 Žena petulinakk [2016] Re: jamajcan
vaaclav napsal: Na zimu bych tam dal kus dřeva aby ti to led neroztrhal. :-) jamajcan napsal: Polystyren je lepší :-)

Lavor je původně tchána, a on mi tvrdil, že to mráz nikdy neroztrhal i když to bylo přes zimu plný... tak jsem to tu první zimu riskla, ale máte pravdu - jistota je jistota :-)
Jestli si na podzim vzpomenu :-D

Každopádně mě ty kytky moc potěšily, sice nerostou hezky ve shluku každá ve svým koutku lavoru jak jsem jim naplánovala ale prolínaj se, samozřejmě - na tý malý ploše se jim nedivím... ale vypadá to pěkně i tak, a doufám že to příští rok ještě zhoustne.

Jinak jsem loni taky koupila v hypermarketu polochcíplej blatouch, a protože se do lavoru už nevešel, nechala jsem ho venku jen tak v tom 9x9 květníčku... A přežil zimu taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 13:58 jamajcan Re: vaaclav
Polystyren je lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2018 13:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Na zimu bych tam dal kus dřeva aby ti to led neroztrhal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 12:41 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
Netuším, já tam nesahala :-) ale tipla bych že jo, jsme ve 400mnm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 12:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
V zimě to nepromrzlo až na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 11:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
Když ještě vyladíš i okolí, dostaneš palečky tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2018 11:50 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po roce provozu píšu jak jsem dopadla - podle rad tady jsem pořídila tři druhy rostlin

rybicky.net/atlasrostlin/nymphoides_peltata
rybicky.net/atlasrostlin/menyanthes_trifoliata
rybicky.net/atlasrostlin/hippuris_vulgaris

a všechny v tom malém kamenném "lavoru" tu poslední zimu daly bez problémů.

Do lavoru nijak nezasahuju, jen na podzim jsem posbírala spadané listí z hladiny, a v těch vedrech občas doleju něco vody. Před zimou jsem nijak nechránila. Výška vodního sloupce je cca 15-20cm.

Je to určitě hezký koutek, na pohled mnohem příjemnější než prázdné korýtko :-)
petulinakk napsala: Nejedná se přímo o jezírko, spíše o louži, ale nenapadlo mě lepší téma kam dotaz dát stydim
Mám na zahradě koryto o rozměrech (vnitřních) 50x64cm a použitelné hloubce max cca 25cm.
Zatím funguje jen jako líheň komárů, tak bych ráda, aby plnilo i estetickou funkci, a ráda bych do něj dala nějakou zeleň.
Moc se mi ale popravdě nechce kolem toho skákat, nejradši bych něco bezúdržbového... existuje vůbec nějaká zeleň která by v tom lavoru mohla být celoročně, v létě by se neuvařila a v zimě nezmrzla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 13:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Aby se udržely kořeny pod vodou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 13:52 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Rostliny uz mam, vypadaji slusne, dokonce maji i sneci nasadu :-D
Jen bych mela jeste jeden dotaz - jak vysoke dno bych jim tak v tom lavoru mela udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 21:58 Žena petulinakk [2016] Re: 0 a Plecos
Děkuju za odkazy, bohužel Hořánci pokud vím nezasílají, a na ten obchod od Plecose jsem předtím nenarazila, já už mám objednáno odsud www.puskvorec.cz zítra mají rostliny dorazit tak uvidím jaké budou kvality.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 00:51 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: petulinakk

Tak tedy, zde je odkaz, který jsem předtím nepovažoval za nutné vkládat, ale je tam přece jen širší nabídka, než běžně bývá: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:51 Muž Plecos [322] Re: petulinakk
Já objednával tady:
www.rostliny.net/…
Záložka vodní a bahenní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 13:43 Žena petulinakk [2016] Re: 0
Díky, Obi i Hornbach jsem prozkoumala, a žádnou z doporučovaných tam neměli. V Obi jsem teda koupila ve výprodeji blatouch, no za 29 nekupte to :-D buď přežije nebo ne.

A z těch které mi Václav doporučil zkusím kombinaci
rybicky.net/atlasrostlin/nymphoides_peltata
rybicky.net/atlasrostlin/menyanthes_trifoliata

a "na vlastní triko" :-D ještě rybicky.net/atlasrostlin/hippuris_vulgaris

No a myslím že tím mám v lavoru už přeplněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2017 09:55 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Mám i ve vaničce venku bazanovec rybicky.net/nadrz/5640/214.jpg a vachtu - rybicky.net/nadrz/5640/307.jpg , které nevymrzají, jen nesmí vyschnout zcela voda.

Rostliny netřeba nikde v přírodě hledat a drancovat, stačí zajít do obchodních řetězců Obi a Hornbach, kde jsem viděl i v akčních cenách obstojnou nabídku rostlin pro zahradní jezírka.

Vložené foto je z letošního roku, kde je příbřežní flóra různých, ještě málo rozrostlých druhů vodní květeny v chovném rybníčku. Ty sítě jsou chovné sádky na letní odchov akvarijních ryb v tomto roce. Voda je sice nazelenalé barvy, ale právě to je důležité pro masový rozvoj zooplanktonu a tím i pro dobré přírůstky ryb. Volně v té vodě je spousta čolků, pulců a vysazení halančíci Aphanius danfordii, plus i 55 ks rájovců M.ocellatus k eliminaci larev dravého hmyzu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 09:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Hodně jich mám i dám ale trochu daleko u Blovic PJ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 08:15 Žena petulinakk [2016] Re: vaaclav
Moc děkuju za tipy!

Nebyl by ještě tip kde je sehnat? :-) jít drancovat k potůčku atd se mi příčí, navíc je to asi i nelegální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 07:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Máš recht... ďáblíky mám v podobné louži a jak letos kvetly... po promrznutí skrz na skrz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 18:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Těmhle rostlinám ale zamrznutí nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 18:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Myslím, že špatně položená otázka: V zimě v 25 cm zamrzne všechno.
Vyloženě na letnění by odle mě stačilo a víc bych nečekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 17:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Když to nenecháš vyschnout a na dno dáš trochu země může tam být hodně věcí.
rybicky.net/atlasrostlin/menyanthes_trifoliata
rybicky.net/atlasrostlin/hydrocharis_morsus-ranae
rybicky.net/atlasrostlin/calla_palustris
rybicky.net/atlasrostlin/nymphoides_peltata
rybicky.net/atlasrostlin/equisetum_fluviatile
a spousta dalších jen u těchto rostlin která vydrží i zimu je většina chráněných. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 14:28 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Nejedná se přímo o jezírko, spíše o louži, ale nenapadlo mě lepší téma kam dotaz dát stydim

Mám na zahradě koryto o rozměrech (vnitřních) 50x64cm a použitelné hloubce max cca 25cm.
Zatím funguje jen jako líheň komárů, tak bych ráda, aby plnilo i estetickou funkci, a ráda bych do něj dala nějakou zeleň.

Moc se mi ale popravdě nechce kolem toho skákat, nejradši bych něco bezúdržbového... existuje vůbec nějaká zeleň která by v tom lavoru mohla být celoročně, v létě by se neuvařila a v zimě nezmrzla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2017 13:55 Žena Irbis191 [13] Re: LiborSprysl
Dobrý den pane jávímvšechnonejlípakritizujuvšechny. Slušně jsem se zeptala, zda vydrží acorus březnové teploty, protože některé rostliny vydrží více, jiné méně. Ne, nemám hlavu prázdnou smich to nemá asi nikdo... některé rostliny se přesazují z pokojových teplot do 2-10C° a nevadí jim to...
Každopádně Acorus přesadím, až se trochu oteplí, což bude brzy u nás je už teď krásných 14,5C° :)
Přeji hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 10:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Irbis191
A co hlava? Prázdná? Co použít logiku? Nezmrzne, pokud nebude mrznout. Přesazovat teď do jezírka... coze ... Opět trochu logiky... Interval teplot venku je od pár nad nulou po 10-14 ... zatím byl předpokládám v teple ...no asi si vejskat nadšením nebude...
Nebylo bylepší počkat třeba "po zmrzlých", aby odpadly některé zbytečné problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:37 Žena Irbis191 [13] – acorus
Ahoj rozhodla jsem se přesadit můj Acorus decoratus (druhý roste zatím dobře) do jezírka. mohu už teď v březnu? Prozatím jsem ho vytáhla a dala do sklenice, kde je na dně bahno z jezírka a voda asi do 1/3 rostlinky. Nemrzne? Mohla bych ho přikrýt listím..
Dík :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 16:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: vaaclav
Ja už tam lekniny mam . Bilej a růžovej. Lotos už mi zabírá moc mista v akvu, tak zjištuju jestli ho k nim mužu pŕidat a jestli na zimu zase vyndat...
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 13:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: karmen1976
Nemám, ale myslím, že bys ho neměla zasadit do větší hloubky, než 30 cm. A neočekával bych, že vydrží přes zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 12:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: karmen1976
Fotka k příspěvku Je to tropický leknín takže zazimování asi nepřipadá v úvahu. :-)
Ty chceš leknín do jezírka? Jak ho máš velké a hluboké? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 10:58 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Ahojky. Nevim kam s tím ,tak když tak přesměrujte..

Máte někdo zkušenost s lotosem egyptským v jezírku ? Konkrétně s přendáním z akva do jezírka , se zazimovánim atd ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:11 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Jakou rostlinu do pidijezírka?
Zdravím,
kvůli zavlažování bylinkové spirály stavím malinké jezírko ze smaltové vaničky. Rád bych, aby to nebylo jen takový "holý" a rád bych do něj umístil nějakou nenáročnou rostlinku. Doporučíte mi, prosím, co by se tam dalo umístit? Obsah vaničky odhaduju na cca 100 litrů.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10795