Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nymphaea (leknín) - pěstování, druhy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Nymphaea (leknín) - pěstování, druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 10:49 R Muž Silent [5949] Re: Miras
No moc se nesměj. Já mám Nymphaea lotus ve třístovce a když to na něj přijde tak je mu taky nádrž malá. :) Takže pak nezbývá než vzít do ruky nůžky a provést sestřih jinak je schopen listy které mají v průměru až 25cm porůst celou hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 10:14 Muž Miras [111] Re: JuraS
no já to nebudu dávat do 100l ale do 280l :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 09:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 0
Snad každý leknín při dobrém osvětlení vyrůstá na(d) hladinu a to přece v akváriích většinou nechceme, ne? :-)
Sem myslel, že zimní klid potřebují jen pro stimulaci ke květu. Já sem to kdysi s jedním z jezírka zkoušel.. Už ani nevím proč sem ho po roce vyhodil, ale rostl pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 07:55 JuraS Re: Miras
Leknín red tiger jsem si koupil za 99,- v akvaristice. Po zasazení se nedělo nic cca měsíc pak nesměle vyrazili malé lístečky ze kterých jsem měl upřímnou radost...přetočíme film...a už jsem 2x stříhal listy..kdo nemá fakt velký akva, široký a rozumě hluboký..tak je to nezmar co listy zaplní hladinu..solitérka doprostřed velkého akva...vypadá efektně ale při akvu 100 lt je to jako bys chtěl v panelákovým bytě chovat tygra...když je miminko tak je to pěkná kočička co ti závidí, ale jak vyroste....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 07:50 R Muž Silent [5949] Re: Miras
Nejvíce informací o leknínech je asi tady: www.ceskykutil.cz/… Tedy o těch venkovních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 06:44 Muž Miras [111] Re: 0
no tak jsem z toho nějak zamotanej, nemáte náhodou někdo nějaké všeobecné informace co se týče leknínů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2009 00:49 0 Re: Miras
Lekníny , které se celoročně pěstují ve venkovních podmínkách , potřebují mnoho světla , nejlépe plný sluneční osvit , dále rozsáhlý prostor pro množství vytvářejících se většinou velkých listů a důležitý je i zimní klid při nízkých teplotách blízkých nule. To jsou tři hlavní důvody omezující jejich umístění do akvárií a já sám bych nic takového nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 22:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Miras
Co si reálně můžete přinést? Řasu, ale řasy jsou všude, v každém akváriu, ve vzduchu atd. Akvaristi se snaží mít akvária odolná proti přemnožení řas, ne? Jak moc kdo dezinfikuje mech z kamarádova akva?=). Různé malé breberky jako nezmary, ploštěnky, šneky atd. To záleží, jestli vám jejich případná přítomnost bude vadit. Mě osobně, až na jednu pijavku a pár šidélek, které sem pár tahy síťkou odstranil, žádné nevadili a jsem rád, že mi v akva ledasco poskakuje.
Různé mikroskopické parazity. V naší přírodě jsou, pro různé breberky, úplně jiné podmínky než v akváriích. Takže případná léčba je snadnější, rychlejší a bezproblémovější, než když si něco přinesete s rybou nebo rostlinou ze zverimexu, kde jsou breberky odolnější a méně citlivější, vyselektované desetiletími v akváriích nebo dovezené z velkopěstíren či volné přírody z Asie.....

Pokud ho chcete, zkuste ho. Pokud se bojíte, že si něco přitáhnete, dejte ho do karantény. Pokud karanténu nemáte, čili ji nepoužíváte ani v případě přinesení nových ryb a rostlin ze zverimexů, má cenu se vůbec bát? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 21:51 Usine Re: Miras
Nejsem sám co takovou pitomost udělal. Stačila jedna kytka a oblázek sebraný 30 m do Vltavy a myslel jsem že z akváriem skončím. Ruducha a sinice byly tak hrozné, že mě trvalo půl roku než jsem se jich zbavil. Naštěstí jsem si nepřivlekl ploštěnky nezmary a podobné krasavce. :-)

Určitě musíš na to opatrně, musely by to být nějaké mini lekníny, uřezat všechny listy a kořen máchat v hypermanganu. Já bych se na to ale vykašlal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:49 Muž Miras [111] Re: Usine
nedoporučoval O.K. beru a proč, to právě chci vědět, jestli fakt ne tak řeknu kamarádovi ať si je nechá a nemusím dělat zbytečně eperiment, kor ještě abych si něco natáhl do akva to fakt né, děkuji palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Miras
To, jestli se ujme a poroste, poznáte až si ho dáte do akvárka.. Dřív se to asi těžko zjistí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:08 Usine Re: Miras
Pokud jde o rostliny z jezírka a vůbec z přírody, tak ty bych ti do akvária nedoporučoval, přitáhneš si s nimi několik dost nepříjemných obyvatel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:04 Muž Miras [111] Re: beowulfx
zatím díky za reakci, sám teď nevím co to bude za druh, to budu vědět v týdnu tak bude pak možná můj dotaz aktuelní, chtěl jsem jen vědět dopředu jestli to má vůbec smysl a jestli se ujme, uvidíme, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 19:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Miras
No každopádně je otázkou o jaké lekníny se jedná, a taky jak je chceš vlastně v akva umístit, pod vodou vím totiž jen o leknínu Tiger Lotus, nějak jsem na další nenarazil a ten by v jezírku asi taky moc nerostl, teda aspoň ne celoročně, pokud to máš leknínu plovouci tak jediné místo kde je v akva dáš bude taky hladina, a pak záleží jaký máš kryt, avšak bohužel s lekníny nemám takovou zkušenost, tak pokud se mýlím, klidně mně někdo opravte.
No a co se týče toho Tiger Lotusu, taky ho mám z Aqua-Daho, a bez problému taktéž mi začal do 3 dnů valit první lístky, nechal jsem jej jen volně ležet na písku a až byla jistota odkud lístky vylezou tak jsem jej jen asi tak z půlky zatlačil do dna, nyní je již hezky zakořeněn a listky z něj lezou jak na běžícím pásu. S tím kusem rašeliny je to taky prdel, třeba vy co vám to již měsíc či dva neroste máte taky tu rašelinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 12:09 Muž Miras [111]
ahoj, mám slíbené od kamaráda lekníny z jezírka, budou mi růst normálně v akva, popř. co pro to udělat ať se jim daří co nejlépe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:32 Muž XMartin [20] Re: Jarik
jak vidis tak asi ne !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 12:48 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
ja sem cetl ze jsou lekniny jedovate!!je to pravda???nevadi to rybam??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 07:34 Muž grizly [145] Re: slowdive
Taky to mam od nich, ale narozdil od tebe jsem asi dostal kus raseliny vystrouhany do tvaru hlizy. tone Mozna, kdyz jeste pockam, vyroste mi ztoho nejaky praveky strom. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 22:59 slowdive Re: grizly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja si poridil Tiger Lotus Red od Aqua-Daho...prisla mi hliza,zasadil jsem do akva,nechal koukat spicku hlizy a do dvou dnu zacal lizt prvni listek...ted po dvou tydnech vypada dle obrazku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:52 Dusyk Re: grizly
Mám podobný problém :-) Ale len 3 týždne a nič. Asi na Akvarko.cz som čítal, že do dvoch týždňov ma začať rásť. Mňa ani teba sa to netýka smich Neostáva nič iné ako vraví vaclav,čakať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:15 Usine Re: grizly
Fotka k příspěvku Čekej však on si to rozmyslí a vyleze. Já měl hlízu v akva ještě déle. Už jsem na ní dokonce zapomněl a najednou se rozjel. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:06 Muž grizly [145]
Prisly mi 2 hlizy lotusu tiger red, byly ve vode, takze urcite neuschly(u mne doma). Zasadil sem je do akva a uz dva mesice se nic nedeje, nevyrasil ani listek. Zhnile nejsou, co ted? Mam jeste cekat, nebo je vyhodit? Jak dlouho trva , nez zacnou poustet listky? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:34 slowdive Re: Jarik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jarik
Nevím, jestli i posílají poštou, ale do jezírek se dá výborně zásobit zde web.telecom.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 18:36 Muž jajaapaja [174] Re: Jarik
Zadej lekníny prodej je tam toho hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 18:32 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – lekníny
nevíte o nejakem internetovem obchou lekninu??nemuzu zadnej najit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10768-nymphaea-leknin-pestovani-druhy?od=101