Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 a řasy

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
CO2 a řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:52 Muž kristian [80] Re: DavidDizzer
Zkus poslat nejake foto, ale o rase je toho na foru uz napsano zpoustu, a jestli ji mas v te nadrzi co mas v profilu tak jestli ten filtr co mas dava 450l/h (cemuz tak nejak neverim) tak v takovem proudu poroste vzdy rasa dobre a rostlinky hure. Proud vody v akvariu musi byt co nejrovnomernejsi a mirny, pokud nepestujes nejake rybky vyzadujici proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:42 Muž DavidDizzer [26] Re: Metz
taky mám asi ruduchu a zelenou řasu, jdou velmi těžko dolů z listů, kamenů... už se zachytila i na jávským mechu. jak tady všichni říkají, že řasa jě normální a má ji každý, není to pravda moji známí ji nemají a nevím jak se jí zbavit. prosím poraďte... potřebuju si s někým podrobně popsat co a jak dělat, děkuji a prosím poraďte!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:35 Muž kristian [80] Re: FranzFritz
Opet stary problem, ruducha a proud vody. v proudu vody pokud se vytvori tak uz poroste, je nutne vyresit proudeni vody. Pokud se tvori i bez proudeni vody, je problem s nepomerem zivin v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:17 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Metz
Ruducha se mi tvoří především na listech rostlin, přes které jde proud provzdušněné vody z filtru. Na jiných místech aquarka jen sporadicky. Tento proud obsahuje více CO2 než okolní voda. Předpokládám, že po přidání dalšího CO2 by vzrostla produkce řas, které jsou už svou podstatou spotřebovávají daleko více CO2 než jiné rostliny.
Boj s řasam je zbytečný. Řasy jsou přirozeným obyvatelem všech biotopů, přirozených i umělých. Od tropů po polární krajiny, umělé nádrže i průzračně čisté horské potoky a jezera. Bují nejvíce, když mají dostatek živin. Chemickým bojem s řasami si vytvoříš sterilní prostředí, ve kterém nebudou žít řasy, ale ani další rostliny, natož rybičky.
Řasami se živí ryby, krevety. Řasy také pohlcují velké množství dusičnanů a spolu s dalšími organismy udržují stabilitu biotopu. Dokonce některé vypadají zajímavě a ty na skle budeš muset setřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:49 Metz Re: filipsi
ano ale mám blbý foták a nemůžu to vyfotit líp tu řasu jinak byste viděli Hnědovka a Kryptokoryna zahlcené štětkou a musel jse to prostříhat.Sotva vyrostlo pár nových listů je tu zas a Hygrophila o té ani nemluvit osipana zelenou řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:45 Muž filipsi [1295] Re: Metz
A co abys prestal bojovat, a vzal ji jako nedilnou a vitanou soucast tveho akva? Podle fotek mas na dane osvetleni a podminky slusne akva s hezkym vzhledem ....
Treba dokonce castecne odejde sama, kdyz nebudes "bojovat".
Rasa je problem, pokud ziskava nadvladu nad akvarkem, utlacuje rostliny ... a to se mi zda neni tvuj pripad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:29 Metz
Jo chtěl jsem se zeptat ještě,s tou řasou dlouho válčím a prohrávám.Mám hodně rostlin,jednou týdně výměna půlky vody v akva a filtr na minimum.Voda neproudí.Mám ruduchu a zelenou vláknitou řasu no a nemůže to být tím že mám hrubší dno?Že zbytky zapadávají a hnijí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 06:47 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Metz
Metz napsal: Jo a jak tu máte ten návod na výrobu tak se tam píše,že k tomu poměru to vydrží bublat zhruba2-3tydny a na konci článku se píše že to za 3-4 dni přestane jak dlouho to teda vydrží když si to vyrobím do 1,5l láhve.?díky
Tam jsem to zapomněl poupravit. Původní dávkování bylo psané dost šíleně, tak jsem poměr upravil. Tu zmínku na konci článku jsem jednoduše přehlédl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2009 18:02 Vendelin Re: Vendelin
Radeji si o tom prvni neco precti, zda se ze v tom mas pekny gulas. Treba tady: sekce rostliny a chemie vody. Nebo tady: planta.aquariana.cz clanky 4,8,10
Edit: zapomnel jsem vlozit odkaz na clanky o chemii vody..... maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:26 Metz Re: prisavnik
dobre no skusim to a kolik na me 50l toho mám namíchat?Aby mi to vydrželo tak ty 2týdny..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:09 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Metz
Ked zacnes COckovat rastliny zacnu rychlejsie rast, budu mat krajsie listy a farby. Ked prestanes budu na tom ovela horsie ako predtym ked si zacal.
Edit: Ale ako sa divam na tvoje rastliny tak by sa ti zislo to Co2. ;-)
Ako inspiraciu pozri moju Co2 techniku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:09 Muž jajaapaja [174] Re: Metz
Co2 Ruduchu nezničí.Já ceočkuju a Ruducha je tam stále.teď zkouším chemii.Pet lahev mi nejvíc bublala 7 dní.Pak jsem musel přidat zase cukr.A Ať jsem zkoušel jakejkoliv poměr tak víc jak 7 dní to nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:06 Metz Re: prisavnik
a když bych to skusil jen jednou a nechal to dobublat???pak bych uvidel či jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:04 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Metz
Strasne s tym rastlinam ublizis ;-)
Uz sa tu preberali temy na to. Skus pohladat, alebo sa opytaj skuseneho akvaristu a uvidis co ti povie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:02 Metz Re: prisavnik
proč s tím potom nemůžu přestat?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:00 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Metz
Ako viem Co2 nici len sinicu. Tymto postupom som sa jej zbavil ;-) . Hm...cierna riasa vznika z nadbytku organickych latok. Pochybujem ze by sa dala znicit len Co2 hmm .
Pisat tam mozu 3-4 tyzdne. Mne to vydrzalo maximalne 2 tyzdne, aj ked stale menim pomer kvasnic a cukru :-D .
Ale ak si doteraz nepridaval Co2 a teraz zacinas tak musis velmi opatrne a uz stym nemozes prestat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:52 Metz – zničí co2 řasy?
Jeden pán mi poradil na černou ruduchu co2.Pomůže?Jo a jak tu máte ten návod na výrobu tak se tam píše,že k tomu poměru to vydrží bublat zhruba2-3tydny a na konci článku se píše že to za 3-4 dni přestane jak dlouho to teda vydrží když si to vyrobím do 1,5l láhve.?díky
pH jsem ted měřil mám 7.Mám na to jakesi papirky oranžové.Snad to ukazuje dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10743-co2-a-rasy?od=101