Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kyselina citronová v akváriu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Kyselina citronová v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:18 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: RadaMilan
Pokud nechces terce odchovavat tak nepotrebujes mekkou ani kyselou vodu.Bezne je maji chovatele v stredne tvrde az tvrde vode s pH nad 7.Idealni by bylo zjistit si v jake vode je ma clovek od ktereho je beres a napis nam sem parametry tvoji vody.Ono je mozne, ze neni vubec treba ji upravovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:12 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: RadaMilan
Člověče, ty snad ani nevíš parametry vody!? ne A teď chceš použít jen tak na blind další chemikálii. To chceš používat nějakou chemii? Prosím tě, v zájmu těch přeživších ryb už se na to vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.03.2009 20:10 Muž kristian [80] Re: RadaMilan
1. Skuseny akvarista neudela takovou koninu.
2. Nejsem pestitel tercovcu, ale co vim ze jsou to jedny z velmi narocnych ryb, at uz na vodu tak na chemii jakoukoliv.
3. Pro zmekceni vody pro takto choulostive ryby se velmi casto pouziv RO (Reverzni osmoza)
4. Nakopat by jste se mel tak akorat sam za nezkusenost a hloupost pri poslechnuti takto hloupe (ne li spise ironicke) rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:07 RadaMilan Re: Yirka
No já jsem si chtěl kupovat terčovce a vím že má být voda kyselejší a měkká. Já jsem ji chtěl okyselit acidonem ae momentálně jsem ho neměl protože ho nepoužívám a našel jsem na netu že to prý jde s kyselinou citrónovou. Jsem zkušený akvarista, ale chyby se stávají. A také bych těm co mi to poradili nakopal do ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:58 Muž Yirka [9118] Re: RadaMilan
Jaká je ta tvrdost? Kolik stupňů? Čemu to vadí? Nechápu to chemické nutkání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:55 RadaMilan Re: RadaMilan
Konečně jsem vyměnil třičtvrtě vody v akváriu.
Myslíte že tam teď můžu přidat Acidon do té nové vody? Já mám vodu tvrdou ze studně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:50 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: filipsi
Naprostá pitomina dávat do akva tak riskantní chemické přípravky :-( a zvlášt když do akvarka někdo nalije kyseliny. To jest na zabití pak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:24 filipsi Re: Horác
Horaci, kde se pise o te toxicite kys. citronove pro ryby? V jake koncentraci? Ja o tom nic nevim...
Ovsem v takove koncentraci, kterou tam osklive kacatko RadaMilan nasypal, bylo zcela jedno co to bylo za kyselinu. Prave to jsem predpokladal, dle prvniho prispevku, ze to bylo bez jakehokoli mereni, nebo snad dokonce pocitani, od oka, patlamo patlamo.
Nicmene nehlede na toxicitu, citronovou, octovou, take ani trochu nedoporucuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:14 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kristian
Ja mam tak tvrdu vodu ze Ph CO2 neznizim! Mam to odskusane, mozem pridavat CO2 kolko len chcem, ale Ph sa na rozumnu hranicu nikdy nedostane. A v AQ nemam ziadny vapenec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:01 Muž kristian [80] Re: Horác
Souhlasim s horacem. Toto do akva nepatri. Ph jde v akva snizit rozumne pomoci co2. Pokud teda nemate v akva vapenec, ktery ph zvetsuje!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Horác
Ale jo,mylím práci s kyselinami.Blbě jsem to napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:58 Muž Horác [3942] Re: Romy
Nerozumím. Jaké poměry? Kyselina citronová přeci nemá v akváriu co dělat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:55 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: RadaMilan
To asi v návodu nebylo,že?Takže,,vod voka". tone Tady potřebuješ znát přesné!!!poměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:52 RadaMilan Re: Romy
Možná 5 kafových lžiček.
Tak lidi teď jdu odsát alespoň 1/3 vody z AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:50 Usine Re: Horác
Když si někdo koupí acidon nebo podobný (drahý) přípravek tak co to asi je za zázrak, než slabá kyselina. Nemysli si že leju HCL po litrech do akvária. Vždycky jsem řešil problém jak udržet přibližně stejné PH při výměně vody. Z vodovodu mě teče PH přes 7,5 ale v akva je okolo 6,6. Dvacet až třicet ml 3% HCL mě vodu okyselí tak, že pak už stačí CO2 držet stabilní PH do další výměny vody, to je asi 14 dní. Koncentrace 3% HCL je tak malá, že se ti nic nestane i když si poliješ ruce. Při ředění je to ale jiné kafe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: RadaMilan
Nechceš snad napsat,žes to tam dal,,vod voka". coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:48 Muž Yirka [9118] Re: RadaMilan
Prosím tě kolik ti je? Apríl začíná až za pár hodin. Kolik gramů a jaká koncentrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:46 RadaMilan Re: Eff
Ty myslíš kolik gramů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:42 Muž Eff [417] - RostlinyRe: RadaMilan
Doktore kolik kolik kolik kolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:41 RadaMilan Re: Eff
No mám ho 210L ale to nebyla tekutina to byla normální kyselina citrónová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:41 Muž Eff [417] - RostlinyRe: RadaMilan
Na CO2 zapoměň to s tím nesouvisí (tedy rozhodně ne jako příčina).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:39 RadaMilan Re: Yirka
Myslím si že když tam potom bude málo CO2 tak ta zkalená voda už bude doufam průhledná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:38 Muž Eff [417] - RostlinyRe: RadaMilan
Jak velké je to akvárium? Kolik jsi tam toho nalil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:37 RadaMilan Re: Eff
No hlavně Neonky, Tetry blehery, 2 Tety už nevim jak se jmenují. Neonek bylo 40ks a vymřelo jich možná 30ks, Bleher bylo asi 10ks a vymřely všechny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:31 Muž Eff [417] - RostlinyRe: RadaMilan
A jaké že ryby ti to odešli? Kolik jich bylo? Jak velké je to akvárium? Kolik jsi tam toho nalil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:28 Muž Yirka [9118] Re: RadaMilan
Právě tak jsem to myslel, ono to trvalo pár hodin a mrtvá organická hmota v nestudené vodě, možná posílená nevím jakou koncentrací kyseliny udělá své. Po naleptání je ten rozklad určitě rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:26 Muž kristian [80] Re: RadaMilan
Tak jsem si precetl to vlakno na jinem webu. Prominte ale podle tohoto vlakna bych to nezkusil ani u nejhorsiho nepritele. Vaclav s jeho Hcl je preci jen uz trochu delsi dobu v oboru, tomu bych veril. Ale i tak bych to asi sam nezkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:23 RadaMilan Re: Yirka
Já jsem to zjistil odpoledne! Přes dopoledne se to nějak zakalilo a nevím jak :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:22 Muž Yirka [9118] Re: RadaMilan
To tě nenapadlo, že když se v nádrži válí x hodin x mrtvých rybek, tak že zkazí a zkalí vodu? Nepleť si příčinu a následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:13 RadaMilan Re: Sid
Možná že ten zákal je z toho že je tam moc CO2.

Tady a celé si to přečtěte! www.aquapage.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: RadaMilan
...To mi poradili na jiných webových stránkách...
Sem s těmi stránkami! :) Až se budu nudit, tak ať vím, kam zajít na pokec. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:08 Muž kristian [80] Re: RadaMilan
Spise zalozil znovu cele akva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:04 Muž jajaapaja [174] Re: RadaMilan
Tak to abys překopal celé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:53 RadaMilan Re: všichni
No, díky že jste mě trochu pokritizovali, ale já jsem to nevymyslel! To mi poradili na jiných webových stránkách. A řikali, že tam také dávají HCl :-) Zkusím to nějak spravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:46 zeck Re: RadaMilan
A to si před nedávnem chtěl pořídit terčovce... rybicky.net/forum/10540…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:19 Muž Horác [3942] Re: RAP
Kdo ví, co dělá (to podtrhuju), ten si samozřejmě může dovolit upravovat pH i minerální kyselinou. Jenže RadaMilan to (už z principu) vědět nemohl - protože o tom, jakou má požít koncentraci a množství kyseliny citronové se nemohl dočíst v žádné akvapříručce ani slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:12 RAP Re: kikuška
No, né že bych chtěl RaduMilana omlouvat, ale např. Václav používá na snížení pH 3%kys. solnou. Nicméně, než se pustím do podobných hokuspokusů, je lepší se optat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:04 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadaMilan
Okyseluje se snad přes rašelinu? Ne kyselinou citronovou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:02 Muž Horác [3942] Re: RadaMilan
Kyselinu citronovou (i octovou) nelze pro okyselování vody v akváriu využít, protože jsou pro ryby toxické. To se píše v každé druhé akvaristické příručce. Jenže to by sis nejdřív musel chtít něco přečíst - to bude ten pravý megaproblém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:00 Muž filipsi [1295] Re: RadaMilan
No tak na tohle me opravdu nenapada slusna odpoved. Kolik ti je roku?
Doprcic, jeste pochopim, ze si nekdo v dobre vire koupi v akva obchode nejaky pripravek, a nadavkuje ho do akva presne podle navodu. Ale sypat tam neco co me jen tak napadne?? Copak si alchymista? Patlamo patlamo, paprcamo ... (a to urazim alchymisty, to vetsinou byli vzdelani lide)
Omlouva te pripadne jen hodne nizky vek, pokud ti je vic, byl bych mnohem sprostejsi.

(edit - a pricina rozhodne nebylo hodne co2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:55 RadaMilan – Mega problém
Fotka k příspěvku Mám veliký problém: Včera večer jsem zjistil, že když dam do akvária kyselinu citrónovou tak se mi okyselí voda. Tak jsem ji tam dal a bylo to bez problému. Ráno jsem rozsvítil a bylo to také v pohodě. Když jsem přišel domů, tak byla šedovitě kalná a skoro všechny ryby bylo mrtvý. :-( sad sad

Vím, že příčina byla že tam bylo hodně CO2, ale nevím jak se to zakalilo? Myslel jsem, že to bylo tím že je tam hodně toho CO2.

Děkuji za všechny odpovědi.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 12510x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10560-kyselina-citronova-v-akvariu?od=201